Elektriarve - arutelu

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Dogers
    Pokkerihai
    • Dec 2008
    • 2500

    #1

    Elektriarve - arutelu

    Hei, seoses ca 3kilose elektriarvega mõtlesin, et uuriks missugused on elektriarved teistel foorumikasutajatel. :)

    Kui suured on teie elektriarved, mitu inimest elab majapidamises? Millega kütate, kas kasutate elektriga töötavaid soojapuhureid, elektriradikaid jne?

    Eelkõige oleksin huvitatud kui keegi seletaks ära, kui palju kuus tarbib voolu näiteks minu laptop + 24 tolline kuvar + kõlarid ning kui palju võtab voolu keskmine õhksoojuspump ning palju see mulle maksma läheb?

    Lihtsalt veidi veider on 2kesi elades 3kilone elektriarve.
  • Rage
    Klubi Liige
    • Nov 2008
    • 6853

    #2
    Re: Elektriarve - arutelu

    600 krooni elektriarve ja tibinas mul juba kurdab... kaks suurt LCD kuvarit võtavad suht mehiselt elektrit + veeboiler on see mis võtab.. muus osas standard valgusts ja elektripliit jms.. kahekesi elame 43m2 peal.. radikaid jms asju ei kasuta ja elektriga ei küta.. kunagi ammusel ajal kui vahepela kodus pidasin serverit, siis üks lisaarvuti laua all mühises ööd ja päevad.. ca 150 eeku tuli kuus elektriarvele juurde.. tänases vääringus ja hindade juures võiks olla 250 kandis.. hetkel arvuti sees ainult õhtuti.. keskmiselt 3-4h päevas.. kuvarid lülitan ka välja.. krdi plinkivad sinised LEDid käivad pinda:-)
    Last edited by Rage; 18.11.10, 13:56.

    Comment

    • leits
      Hundinui
      • Apr 2009
      • 9562

      #3
      Re: Elektriarve - arutelu

      Minul on 1 toalin 36m2 korter.. seega v2ikene. Kütetakse keskküttega. Kasutan elektrit arvuti jaoks + mingid mikrolaine ahjud jms jama + tuled .. Arvyti k2ib 24/7, molu lülitan ööske v2lja kuna h2irib magamist. Standard arbe 200-250 krooni kuu

      Comment

      • pikk28
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 6695

        #4
        Re: Elektriarve - arutelu

        85m2 korter, talvel põrandaküte vannitoas, elektripliit, läpakas + kuvar + lcd telekas, + sitaks lampe + pidev pesupesemine naise poolt(1laps 7kuud, teine 8 aastat) ja elektriarve küll üle 700 pole olnud IMO.

        Comment

        • taipupole
          Lõpuboss
          • Oct 2008
          • 2181

          #5
          Re: Elektriarve - arutelu

          Algselt postitas Dogers Vaata postitust
          Hei, seoses ca 3kilose elektriarvega
          Naer.

          Comment

          • qbj0hn
            Auk on auk. FAKT!
            • Nov 2008
            • 7091

            #6
            Re: Elektriarve - arutelu

            Dogersil küll "näpitud" arve

            Comment

            • Marek K.
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 1477

              #7
              Re: Elektriarve - arutelu

              3k is nice, mul maal ntx 2 suurt majapidamist taga koos kõige kupatusega, miljon arvutit, igapäevane huiamine ehitustööriistadega jms standard life.. arve üle 400-500 pole kunagi olnud, pigem vähem. samas võrus ema korteris, 3 tuba, ca 60 ruutu.. ei mäleta et oleks alla kilo kunagi elektriarve olnud, max 1500.. unreal scam.

              samas ise elan 40 ruuduses üürikas, läppar + monitor koguaeg taga, tv jms standard pask ka käib päev läbi, elektripliit jms. arve maksmine 3 kuu tagant ja viimati oli arve 3 kuu peale kokku 140 eek vms.

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #8
                Re: Elektriarve - arutelu

                100m2 viieliikmeline pere pesumasina+külmkapi+elektriboileriga. Üle 700 pole senini arvet
                tulnud. Eelmise kuu kommunaal+elekter oli kokku 2800 eeku.

                Comment

                • tdx
                  Grinder
                  • Oct 2008
                  • 768

                  #9
                  Re: Elektriarve - arutelu

                  110 ruutu korter, elektriküte, kuus läheb ca 1200. Suvel ~600.-, eelmine talv kui õues miinus sada oli vahepeal, siis tõmbas mingi 2500.- ikka ära jaanuaris.

                  Comment

                  • qbj0hn
                    Auk on auk. FAKT!
                    • Nov 2008
                    • 7091

                    #10
                    Re: Elektriarve - arutelu

                    Kui sa just kuskil tehases ei ela siis see 3k küll sick scam

                    Comment

                    • Tarmonator
                      Lingiparandaja
                      • Oct 2008
                      • 3274

                      #11
                      Re: Elektriarve - arutelu

                      180m2, 2 täiskasvanut + 1 aastane laps. Elektri pealt põrandaküte vannitoas ja köögis (see võtab kõige rohkem kuna põrand on halvasti soojustatud), 1 keskkütte pump 24/7 ja edasi siis juba standard asjad - külmkapid, telekad, valgustid jne.
                      Kui väga külm kuu on, siis venitab 1500.- välja (põrandakütte arvelt siis ma eeldan), aasta keskmine vast 800-900.- Ja seda on palju mina leian.

                      Õepere elab ka oma majas, kütavad elektriradikatega + õhksoojuspump + põrandaküte ja aasta keskmine on 1500.- kuus.

                      Comment

                      • Oliverk
                        Moderaator
                        • Nov 2008
                        • 3016

                        #12
                        Re: Elektriarve - arutelu

                        67 ruutu vist. Mingi 200-300 vahel.

                        Comment

                        • kalkaan
                          Jube Noob
                          • Oct 2008
                          • 187

                          #13
                          Re: Elektriarve - arutelu

                          Endal 70m2 elamine, telekas töötab enamus päevast, arvuti 24 tundi. Rahvast muidugi palju, 6-kesi. El arve keskmiselt 600 kanti.

                          Dogersile lohutuseks niipalju, et ema elab umbes 140m2 majas, millel a' 80m2 saunamaja kõrval. Väga hoolikalt valitud ökonoomse Octopus küttega majas ja el arve kõigub nii 7-8 tonni vahel. Paar aastat nad seal majas elanud ja asja korda ei saa.

                          Comment

                          • qbj0hn
                            Auk on auk. FAKT!
                            • Nov 2008
                            • 7091

                            #14
                            Re: Elektriarve - arutelu

                            96 ruutu,elektri arve 800 lagi

                            Comment

                            • Owner85
                              Klubi Liige
                              • Aug 2009
                              • 2146

                              #15
                              Re: Elektriarve - arutelu

                              to dogers minu juures oled käinud ja El arve 350~.-

                              Comment

                              Working...