Mis teeksid kui Omanik on ret?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #16
    Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

    karma

    Comment

    • donkament
      Pokkerihai
      • Apr 2009
      • 1945

      #17
      Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

      kui tagasi ei anna, siis lähed kurikaga külla ja end of story

      Comment

      • pwndre
        FPP Pro
        • Aug 2009
        • 214

        #18
        Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
        karma
        -1

        Comment

        • atsetoon
          Joomas õlut Atsetooniga
          • May 2009
          • 1105

          #19
          Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

          ähvarda maksuametiga teda ja kogu lugu

          Comment

          • inward
            Klubi Liige
            • Sep 2009
            • 6275

            #20
            Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

            Kuidas see omanik üldse nii cunt saab olla ? Kuri tunne, et sa jätad midagi tähtsat rääkimata :D

            Comment

            • Tuul
              Grinder
              • Oct 2008
              • 989

              #21
              Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

              Peeter Võsa

              Comment

              • pwndre
                FPP Pro
                • Aug 2009
                • 214

                #22
                Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                no ainuke asi on see, et peale seda kui sainteada et viimased 15 päeva, korraldasin seal väikse pralle kuni 23.00 ja siis tõmbasime linna edasi. Ju see ei meeldinud talle, ja siis WCs läks mingi toru julla vist katki ja siis oli veeõnnetus seal jooksis mingi 40kuupi vett niisama, ütlesin et võtku see tagatisest siis. Kuigi tema peaks ise garanteerima korraliku korteri mulle. Niigi lasin seal tasuta tal kraani ära parandada jms.

                Comment

                • yolpa
                  Pokkerihai
                  • Jun 2009
                  • 2669

                  #23
                  Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                  Suuremat kasvu sõbrad:)

                  Comment

                  • BuildUp
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 2547

                    #24
                    Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                    Algselt postitas pwndre Vaata postitust
                    No ma saaks tõestada kasvõi sellele, et maaklerile kandsin maakleritasu ja seal kirjas mille eest.

                    Aga ma kardan, et menti minnes ei näe ma oma asjadest und ka.
                    see võimalus jääb viimaseks õlekõrreks.
                    Oot ma ei saa üldse aru. Võtsid korteri läbi maakleri ja maksid maaklerile jne, aga korteriomanikuga lepingut ei sõlminud? :D

                    Lahenduseks, ehk svenza tuleb aitab jama ära lahendada.

                    Comment

                    • kaardimaja
                      FPP Pro
                      • May 2010
                      • 281

                      #25
                      Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                      Algselt postitas pwndre Vaata postitust
                      maksuametiga juba plaanis hirmutada aga jah, menti minnes jõuab ta need asjad sealt ära viia ja ütleb et pole neid näinud või ütleb, et tema omad w/e.
                      Ja see jääb viimaseks õlekõrreks nii või naa, menti saab alati minna, ennem üritaksin muud moodi.
                      oot oot, ütleb, et tema omad? kas selline asi läheb nii lihtsalt läbi?
                      varastan naabrilt teleka ja kui ta tuleb mendiga seda tagasi nõudma, siis ütlen, et see on minu oma ja asi lõppenud? vist mitte...

                      aga Võsapets on alati kindel diil

                      Comment

                      • qbj0hn
                        Auk on auk. FAKT!
                        • Nov 2008
                        • 7091

                        #26
                        Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                        54 54 10 10 ... /thread

                        Comment

                        • kilu6
                          Vana Tegija
                          • Oct 2008
                          • 1305

                          #27
                          Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                          Suuline leping on ka leping. Kuidas raha maksid? Sulas või jäi mingi jälg ka järgi ikka. Kui saab kindlaks teha, et oled perioodiliselt raha maksnud, siis oli teil suuline leping.

                          Kui selgub, et teil oli leping, siis vastavalt võlaõigusseadusele saab lepingu lõpetada kolmekuulise etteteatamistähtajaga. Saad ähvardada omanikku sellega, et lähed üürivaidluskomisjoni. Omaniku vastuargument seal on siiski, et oled lepingut rikkunud, kuna teil ei olnud kokku lepitud peo pidamine vms.

                          Kui oled kulutanud vett, siis selge, et kõik tuleb kinni maksta. Üürniku esmane kohustus on koheselt teavitada omanikku igasugusest rikkest ja teha kõik et see rike saaks kõrvaldatud. Kui seda teinud ei ole, siis plekid.

                          Kui oled mingit remonti teinud vms, siis see läheb tasaarveldusena arvesse ainult juhul, kui oled omaniku nõusoleku saanud enne remondi tegemist.

                          ----
                          § 312. Tähtajatu üürilepingu korralise ülesütlemise tähtajad

                          (1) Kinnisasja, elu- või äriruumi, laevakinnistusraamatusse kantud laeva ja Eesti õhusõidukite registrisse kantud õhusõiduki üürimise puhul võib kumbki lepingupool tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt kolm kuud.

                          (2) Möbleeritud tubade ja eraldi üüritud parkimisplatside, garaažikohtade ja muu taolise üürimise korral võib tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt üks kuu.

                          Comment

                          • sm0ntaan
                            Jube Noob
                            • Jan 2010
                            • 174

                            #28
                            Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                            eidele molli kutile sitakasse

                            Comment

                            • ok2aa
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 1903

                              #29
                              Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                              Algselt postitas kilu6 Vaata postitust
                              Suuline leping on ka leping. Kuidas raha maksid? Sulas või jäi mingi jälg ka järgi ikka. Kui saab kindlaks teha, et oled perioodiliselt raha maksnud, siis oli teil suuline leping.

                              Kui selgub, et teil oli leping, siis vastavalt võlaõigusseadusele saab lepingu lõpetada kolmekuulise etteteatamistähtajaga. Saad ähvardada omanikku sellega, et lähed üürivaidluskomisjoni. Omaniku vastuargument seal on siiski, et oled lepingut rikkunud, kuna teil ei olnud kokku lepitud peo pidamine vms.

                              Kui oled kulutanud vett, siis selge, et kõik tuleb kinni maksta. Üürniku esmane kohustus on koheselt teavitada omanikku igasugusest rikkest ja teha kõik et see rike saaks kõrvaldatud. Kui seda teinud ei ole, siis plekid.

                              Kui oled mingit remonti teinud vms, siis see läheb tasaarveldusena arvesse ainult juhul, kui oled omaniku nõusoleku saanud enne remondi tegemist.

                              ----
                              § 312. Tähtajatu üürilepingu korralise ülesütlemise tähtajad

                              (1) Kinnisasja, elu- või äriruumi, laevakinnistusraamatusse kantud laeva ja Eesti õhusõidukite registrisse kantud õhusõiduki üürimise puhul võib kumbki lepingupool tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt kolm kuud.

                              (2) Möbleeritud tubade ja eraldi üüritud parkimisplatside, garaažikohtade ja muu taolise üürimise korral võib tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt üks kuu.
                              tahtsin samasuguse jutu kirjutada. kõigepealt saada omanikule sõnum või e-mail, et annad asjadele ametliku käigu. enne seda anna talle 1 päev aega asjade tagastamiseks.

                              Comment

                              • taipupole
                                Lõpuboss
                                • Oct 2008
                                • 2181

                                #30
                                Re: Mis teeksid kui Omanik on ret?

                                Ma pole nii naljakat lugu ammu näinud.

                                Mul oli ka kunagi üüriline, elas kenasti lepinguga mu korteris koos naise ja terve karja lastega. Aastake-paar oli kõik suht okei, kuid siis tahtsin korterit kas enda kasutusse või kõrgema hinnaga rentima hakata. Kõigest sellest sai kenasti ametlike tähtitud kirjadega teatatud, kuid kunagi sügisel lõppesid igakuised maksed ära. Nii läksid teele uued kirjad, et maksed pole laekunud ja palun teatada probleemist. Et tegemist oli natuke erilise fruktiga just käitumise osas - meeletu pedantsus -, siis selline ametlik tegutsemine oli lihtsalt vajalik.

                                Et midagi ei muutunud, abi polnud ka lihtsalt vestlustest ning ei laekunud ka teise ja kolmanda kuu üür, tuli hakata ukse taga käima. Üüriline teatas aga, et temal rahhi pole, lisaks võiksin mina talle maksta, sest igakuisel arvel on ka mingid holduskulud, mis tema hinnangul on õigusvastased jms pläma.

                                Igatahes keeldus maksmast ja välja kolimast. Mida siis teha siin toredas Eesti riigis? Vot polnudki midagi teha, sest ühegi nipiga neid välja visata ei saa (maaklerifirma, kes seda üürnikku vahendas laiutas ka kenasti käsi, et nende jaoks esmakordne ja nii õudne). Tundub ebaoogiline, kuid tegelikult täpselt nii loogiline ongi. Kui oleks sõbrad ja jõmmud kohale vedanud, ukse maha löönud ja asjad välja visanud, saanuks ise kohtukulli kaela, sest niimoodi ei tohi käituda isegi kui on lepingut rikutud.

                                Ainuke reaalne ja legaalne lahendus olnuks hakata kohtus käima, kuid see veski oleks oma toreda aastakese jahvatanud.

                                Lõpuks jõudsime muidugi kokkuleppele, sest täielik värdjas see tüüp õnneks polnud. Aint natuke omapärane, umbes aasta hiljem ilmus ta mu ukse taha ja küsis, et ega mul tema ukselinki alles pole, mille ta välisuksel ise ära vahetanud. Oli väga solvunud, et polnud.

                                ---

                                Antud loo kontekstis: tehke alati leping, siis ei saa välja visata.

                                Comment

                                Working...