bisnessteema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #121
    Re: bisnessteema

    :) Ei ütleks, et selline sait iseenesest oleks jalgratas, mis üritaks kõike korraga teha, pigem oleks see ühe sama asja eri tahud, mille täitmiseks ei peaks olema vaja iga kord ~viite lehte surfata ja siis ka kehva tulemusega jääda. Tean väga hästi, et sarnaseid erinevaid appe arendatakse kõikjal, aga minu arust oleks selline kooslus just õige töötav asi.

    See GOOG ja FB lause oleks võinud tõepoolest ära jääda, kuigi ega nemadki alustanud 200 ja 50 BUSD mcap'iga...

    Ei ürita siinkohas rohkem kaitsta enda ideed, see oli lihtsalt paaritunnine improviseeritud ajurünnak IT teemadel peale Social Networki vaatamist :D Pole mul mingit plaani ega kavatsust sellega.

    Comment

    • variatsioon
      Pokkeritark
      • Nov 2008
      • 5849

      #122
      Re: bisnessteema

      Algselt postitas muruntau Vaata postitust
      Millalgi tuli endal ka üks saidi äriidee, mis korraliku execution'iga oleks multimiljard $ bisniss raudselt. Kuna see on way over my head värk, siis ei hakanud tegelema.

      Sait enda kaugemas vormis oleks nagu ajasisustamise Google ja Facebook kokku, põhimõtteliselt internet interneti sees. Algus oleks nagu sümbioos kuhuminna.ee'st ja Smart Museum projektist. Põhimõte on võimalikult palju ärisid, riigiasutusi, looduskohti ja muid selliseid sisse lisada, kogu inf võimalikult lühidalt ja kompaktselt. Saidil on ka asukohamääramis tugi, et saaks nt nutifoniga ringi liikudes näha, mis ümbruskonnas on, kaardikihid ja värgid. Põhiasi on aga just see smart värk, kasutaja küsib/otsib midagi, sait vaatab kasutaja varasemate eelistuste ja praeguste soovituste põhjal, mida ta on teinud ja soovitab selle järgi talle tegevusi. Samuti oleks saidil facebooki, kasutaja blogi, paljude muude asjade tugi, et veelgi paremaid vastuseid kasutajale pakkuda. Samuti, kui kasutaja pakuks saidile, teeks nt midagi lahedat/sensualset/õõvastavat/mida iganes täna, siis sait leiaks üles, mida on kasutaja selle sõnaga kirjeldanud varem, uuriks lähedal asuvaid vastavaid kohti ja pakuks kliendile sobivaid kohti. Obv saaks erinevaid parameetreid otsingusse panna nagu hind, kuluv aeg (seos kasutaja kalendriga), soovitav transpordivahend, mis iganes, ja sait leiaks õige asja.

      See oleks alles algus. Kogu asja võlu oleks selles, et sait teeb enamus tülikaid toiminguid ära seoses vaba ajaga. Ühe vajutusega ostab leht nt kinopileti, kuna lehel on enda krediit, raha või mingisugune kiire/mugav maksevorm. Programm pakuks välja täiskomplekti (või kui palju kasutaja tavaliselt tahab), alates nt takso tellimisest, resto bronnimisest lemmik kohale, või vähemalt ühendab telefoniga, klubi piletid hiljemaks, mis iganes ja teeks need kõik ühe nupuvajutusege ära. Igasuguseid App'e ja värke saaks veel tohutult lisada, mis teeks inimeste elu veelgi lihtsamaks.

      Sellisena oleks see vähegi suuremas linnas või võõramas kohas sitaks kasulik leht, kasutusvõimalusi saaks juurde luua pmst lõputult.

      Kuna lõpuks oleks see pehmelt öeldes suur, siis ärimudel oleks lihtne: põhiosa tuleks saidi kaudu müüdavate piletite ja toodete komisjonist. Samuti aitaks see säästa kõvasti tööjõukulusid igasuguste teenindavate/vahendavate kohtade pealt, mis saaks suures osas samuti saidile tulla.

      Sitt lugu on see, et FB ja mitmed teised arendavad juba paljusid neid omadusi, nagu hiljem teada sain, aga ma ei tea (mis muidugi ei näita midagi :D), et keegi selliselt kompaktselt ja lihtsalt aga samas kõikehõlmavalt koos. Pmst kuna selle potentsiaal oleks IRL päris monsterlik, võiks selline sait ka suurem kui Google ja FB kokku olla. Kes tahab, tehku ära :)
      selliseid site/app on juba väääga palju.

      Comment

      • nikitheone
        Mr. Puujalg
        • Aug 2009
        • 6446

        #123
        Re: bisnessteema

        name few plz
        &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

        Comment

        • adam_q
          Vana Tegija
          • Feb 2009
          • 1453

          #124
          Re: bisnessteema

          Algselt postitas muruntau Vaata postitust

          Ei ürita siinkohas rohkem kaitsta enda ideed, see oli lihtsalt paaritunnine improviseeritud ajurünnak IT teemadel peale Social Networki vaatamist :D Pole mul mingit plaani ega kavatsust sellega.
          pärast filmi arutlemine on äge, kui pägad olime, siis pärast Karate Tiigri vaatamist klobisime üksteist maja ees. Nüüd vanemana toimub filmi "arutlus" ainult pärast Lusty whores vol 15 vaatamist.

          Comment

          • variatsioon
            Pokkeritark
            • Nov 2008
            • 5849

            #125
            Re: bisnessteema

            Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
            name few plz
            eestis nad enamjoalt ei tööta nii et ma ei kasuta ühtegi.

            aga kui sa googeldada viitsiksid siis leiaksid kindlasti.

            Comment

            • ninasarvik
              Jube Noob
              • May 2011
              • 124

              #126
              Re: bisnessteema

              Kuna see oli huvitav teema, siis tõstaks selle kuhugi etteotsa tagasi.

              Comment

              • widescreen
                Grinder
                • Dec 2010
                • 579

                #127
                Re: bisnessteema

                Ei teadnudki sellisest teemast midagi. Siin foormis peaks kindlasti olema ettevõtlike inimesi kellelt oleks palju õppida.
                (Ise tegelen ka väikest viisi ettevõtlusega). Ehk saan ka kellegile kuidagi abiks olla.

                Comment

                • eddi
                  Vana Tegija
                  • Oct 2009
                  • 1200

                  #128
                  Re: bisnessteema

                  Social networking for scientists ehk Professor Facebook

                  http://www.economist.com/node/215472...fessorfacebook

                  Comment

                  • ninasarvik
                    Jube Noob
                    • May 2011
                    • 124

                    #129
                    Re: bisnessteema

                    Ma arvan, et Eestis oleks võimalik raha teenida Garbage disposerite/köögihuntitega, kuna need on siin siiski üsna vähe levinud (USAS 97% leibkondadest) ja neid pakub siin vist ainult 1 firma, kes peaaegu olematu reklaamiga müüvad 200-250 tükki aastas, kasumiks ühe pealt tuleb kusagil 120+ eurot ja see siis kõige odavam mudel. Ja Hiinast saab neid oluliselt odavamalt tellida.

                    Comment

                    • ninasarvik
                      Jube Noob
                      • May 2011
                      • 124

                      #130
                      Re: bisnessteema

                      Upime seda jälle.
                      Lihtsalt väikese raha teenimiseks peaks saama ka teha lihtsalt alko ja suitsu trnasporti eesti ja soome vahel.
                      Kõige odavama laev oli vist miski 14 eurtsi ots. 10 liitrit kanget võib viia korraga ja lahjal alkoholil vist pole piiranguid.
                      Tuttavaid soomes kõigil ja kärakat pannakse ka tummiselt eestlaste poolt seal, nii et päevas miski 50-100 euri teenida peale kulutusi ei tohiks suur probleem olla.

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #131
                        Re: bisnessteema

                        Saan aru, et soomes alko kallim, aga kes ostab sellise hinna eest? Kui regulariks hakkad jääd anyway silma ja onud tulevad rääkima

                        Comment

                        • Liquicity
                          Õpihimuline Mängur
                          • Mar 2010
                          • 454

                          #132
                          Re: bisnessteema

                          Algselt postitas ninasarvik Vaata postitust
                          Upime seda jälle.
                          Lihtsalt väikese raha teenimiseks peaks saama ka teha lihtsalt alko ja suitsu trnasporti eesti ja soome vahel.
                          Kõige odavama laev oli vist miski 14 eurtsi ots. 10 liitrit kanget võib viia korraga ja lahjal alkoholil vist pole piiranguid.
                          Tuttavaid soomes kõigil ja kärakat pannakse ka tummiselt eestlaste poolt seal, nii et päevas miski 50-100 euri teenida peale kulutusi ei tohiks suur probleem olla.


                          On küll lahjal alkoholil piirangud http://elik.nlib.ee/?id=3446

                          Kui kellegil autoga matk Hispaania poole tulevikus siis soovitan Andorrast läbi põigata, kus alko ja tubakas maksuvaba. Võin näitena tuua Scottish leaderi viski, mis maksis 1,5L pudelis 3,6eur Eestis maksab 0,5L ca 9eur. Arvestades ,et piirang EUs on 10L kanget alkoholi 1inimese kohta aga kui autos 3-4 inimest on juba kogus mõistlik, et kaasa midagi tarida kas või omatarbeks.

                          Comment

                          • Liquicity
                            Õpihimuline Mängur
                            • Mar 2010
                            • 454

                            #133
                            Re: bisnessteema

                            Algselt postitas privador Vaata postitust
                            Saan aru, et soomes alko kallim, aga kes ostab sellise hinna eest? Kui regulariks hakkad jääd anyway silma ja onud tulevad rääkima
                            Onud tulevad rääkima mida? kui kogus jääb legaalsetesse piiridesse.
                            Käisin Soomes viimati küll pool aastat tagasi aga Helsingis toidupoes maksis purk saku originaali ca 2,7eur. Põhimõtteliselt kui juba 1eur vahelt teenida iga poole liitrise purgi pealt . Siis lihtne matemaatika ütleb et liitrist teeniks 2eur ja lubatud koguse pealt ca 220eur.
                            Kulud lähevad küll veel maha aga iseenesest poleks paha raha. Peamine takistus on ilmselt ikkagi leida püsivalt inimesed , kes sul kaubale vastu tulevad õigeaegselt ja ära viivad. Lõppkokkuvõttes läheb liiga skeemitamiseks ära.

                            Comment

                            • maarios
                              Julm Donk
                              • Feb 2010
                              • 89

                              #134
                              Re: bisnessteema

                              see teema ju ammu olemas vist:

                              Comment

                              • Vandalar
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3577

                                #135
                                Re: bisnessteema

                                Ma olen ka kuskilt lugenud, et olgugi, et legaalne on viia teatud kogus üle, aga kui sa ikka iga päev (lol) viid mingi ropu koguse alkot üle piiri, siis vast pead ikka aru andma hakkama. IMO on õigus enda tarbeks üle viia, aga mitte müügiks?

                                Comment

                                Working...