*** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • leits
    Hundinui
    • Apr 2009
    • 9562

    #481
    Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

    Krt see aasta on ilgelt palju inimesi uppunud .. aru ma ei saa mis toimub, kas tõesti eestlaste ujumisoskus on nii kehva? Või enamus juhtudel on seos alkoga?

    Comment

    • Supsti
      Grinder
      • Dec 2008
      • 863

      #482
      Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

      Teadsin Taavi venda, Teetu vägagi hästi, sai koos korvpalli trennis ja võistlustel käidud. Olin Taavi suur fänn ja lootsin järgmises aastast suurt läbimurret suurel areenil.

      R.I.P

      Comment

      • inward
        Klubi Liige
        • Sep 2009
        • 6275

        #483
        Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

        Algselt postitas leits Vaata postitust
        Krt see aasta on ilgelt palju inimesi uppunud .. aru ma ei saa mis toimub, kas tõesti eestlaste ujumisoskus on nii kehva? Või enamus juhtudel on seos alkoga?
        Eks asi ole ka selles, et sitaks kuum suvi oli. Ehk siis ujumas käib palju rohkem inimesi, kui muidu eelnevatel suvedel(suvedel whaat ?). Ehk, siis uppub ka rohkem. Aga väga ****** teema igal juhul. Ja täiesti ****** Taavi Peetre.......rip







        Tõmbame mällu....

        Comment

        • leits
          Hundinui
          • Apr 2009
          • 9562

          #484
          Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

          Tõesti kahju, et nii läks .. Kellelgi infot, mis moodi juhtuda asi võis vms? Ala paadiga sõites järvel vms?

          never mind .. lugesin artikli uuesti läbi ning oligi paadiõnnetus

          Comment

          • Supsti
            Grinder
            • Dec 2008
            • 863

            #485
            Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

            Laupäeva õhtul uppus Tamula järve kuulitõukaja Taavi Peetre.


            Siin rohkem infot

            Comment

            • wousha
              FPP Pro
              • Oct 2009
              • 268

              #486
              Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

              Avasin just sünnipäevaks kingitud rummipudeli .. uskumatuuuu, selline asi ajab jooma.

              RIP

              Comment

              • inward
                Klubi Liige
                • Sep 2009
                • 6275

                #487
                Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                Muidugi täpseid asjaolusid ei tea, aga tra see jookis peaga kalal käimine. Ise ka pidevalt ebakaines olekus kalal ja paadiga, aga kurat päästevesti selga panemine on rusikareegel, st nagu turvavöö peale panemine autos....

                Comment

                • Spewmonkey
                  Seina Augustaja
                  • Oct 2008
                  • 2293

                  #488
                  Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                  Paadiõnnestustes on tavaliselt vist see, et ootamatu olukord ja paanikas tõmbad vett kohe kurku omale ja siis on juba hilja.
                  Kahju igaljuhul.
                  Last edited by Spewmonkey; 11.09.10, 21:44.

                  Comment

                  • Oliverk
                    Moderaator
                    • Nov 2008
                    • 3016

                    #489
                    Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                    «Päästja rääkis, et paadis oli kolm inimest – Teedu tõid nad kaldale, üks sõber ujus ise välja, aga Taavi jäi vette… Ta polnud väga ujuja mees ka,» sõnas Kiisa. «Kahjuks on asjad nii.»

                    Nu see ütleb juba kõik. Võimalik et ei osanudki õieti ujudagi.

                    Comment

                    • inward
                      Klubi Liige
                      • Sep 2009
                      • 6275

                      #490
                      Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                      Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                      Paadiõnnestustes on tavaliselt vist see, et ootamatu olukord ja paanikas tõmbad vett kohe kurku omale ja siis on juba hilja.
                      Kahju igaljuhul.
                      Seda ka, kohati ongi mõne inimese surm üks paras ebajopp , võiks kellega iganes juhtuda. Muidugi päästevestiga ei vaju sa siiski vee alla vms....

                      Comment

                      • Spewmonkey
                        Seina Augustaja
                        • Oct 2008
                        • 2293

                        #491
                        Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                        Algselt postitas inward Vaata postitust
                        Seda ka, kohati ongi mõne inimese surm üks paras ebajopp , võiks kellega iganes juhtuda. Muidugi päästevestiga ei vaju sa siiski vee alla vms....
                        Päästevestiga ei ole tõesti võimalik ära uppuda, aga pidasin pigem seda silmas, et keegi ei viitsi päästeveste üldiselt kasutada. Eriti järvel kalal käies.

                        Comment

                        • Ghost0
                          Vana Tegija
                          • Oct 2008
                          • 1335

                          #492
                          Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                          Väga kahju:(
                          Ja mehel oli alles nii väike laps..:/

                          R.I.P

                          Comment

                          • Rage
                            Klubi Liige
                            • Nov 2008
                            • 6853

                            #493
                            Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                            kahju küll.. juhtub..

                            aga hullult häirib see ameerikamaa väljend rip... maitea, imho kui tahetakse kadunukesele austust avaldada vms, võiks seda ikkagi eesti keeles teha a la puhka rahus või olgu sulle muld kerge jms

                            Comment

                            • Oliverk
                              Moderaator
                              • Nov 2008
                              • 3016

                              #494
                              Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                              Ladina keelest tegelt : requiescat in pace

                              Comment

                              • MagicFriend
                                Õpihimuline Mängur
                                • Sep 2010
                                • 369

                                #495
                                Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC *** OhKooliaeg !

                                Nuditud keel teeb inimesed juhmiks

                                Minimalistlik ja ülimalt napp väljendusviis kirjutamisel on mingi kummaline trend, mida harrastavad järjest enam noored ja isegi väga haritud keskealised inimesed.

                                E-mailides kirjutatakse laused ilma suurte algustähtedeta ja kirjavahemärkideta, kasutatakse kummalisi lühendeid ja numbreid sõnade asemel. See stiil on nagu mingi erilisuse taotlus ja selle sõnumiks on, kui ma ei eksi, siis: “ma olen nii tegus, tark ja hõivatud, et minul pole aega raisata mingile sõnaseadmisele…”

                                Keelevaenuliku hoiaku levimine koos igasuguse ilukirjandusliku lugemuse puudumise või vähesusega paljudel lastel ja noortel on viinud selleni, et eneseväljenduse võime on langenud allapoole igasugust arvestust. Kohati isegi tasemeni, mis hakkab tekitama probleeme tavatasemel suhtlemises.

                                Enam ei osata oma mõtteid selgelt edastada ei kirjalikult ega isegi suuliselt. Keelekasutuse minimaliseerimise trend toob kaasa ka paratamatu mõtlemise ja analüüsivõime languse. Isegi ideerikkad noored jäävad hätta oma ideede formuleerimise ja edastamisega.

                                Kõike seda kokku võttes võib nentida, et nooremad põlvkonnad on tasapisi muutumas kirjaoskamatuks. Lugemise ja kirjutamise vajadust on asendamas ääretu valmiskujuline infotulv internetist ja meediast. Varsti võib tulla aeg, kus kirjutamist enam üldse eneseväljenduseks ei kasutata….? Kui palju rääkiminegi alles jääb, näitab aeg!

                                Loodan, et vähemalt minu eluajal ei tule mul näha vaimset nudistumist, koos modernse kirjaoskamatuse massilise levikuga. Ei oleks huvitav suhelda inimestega, kes eneseväljenduseks oskavad esile tuua vaid erineva tonaalsusega häälitsusi, lühendeid ja mühatusi.

                                Kuna korrektne emakeeleoskus on baasintelligentsi nurgakiviks, siis selle puudulikkuse korral ei kujune välja ka inimeste emotsionaalne intelligentsus ja terviklik, tasakaalustatud isiksuse struktuur. Toimub paratamatu vaimse arengu tagasiminek.

                                Võib kujuneda olukord, kus ilukirjandus lendab varsti prügikasti, sest nuditud keelt kasutaval ja infotulvas eksleval inimesel ei jätku enam lugemiseks mingitki aega, tahtmist ega ka võimeid… Kurb!

                                Kui ka minu maalitud pilt kukkus välja liiga süngetes värvides, siis mingi tähelepanu vääriv ohutegur selles ikkagi leidub ja võib-olla leidub ka mingit rohtu modernse kirjaoskamatuse leviku vastu.


                                rahvahaal.delfi

                                Comment

                                Working...