Tingimine.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • vennike
    Pokkerihai
    • Mar 2009
    • 1958

    #46
    Re: Tingimine.

    eesti kohta ei oska öelda, aga siin saab igas väiksemas poes kaubelda ja tingida. ja suhteliselt edukalt. elektroonika pealt antakse ikka julmalt alla. kodukino pealt sai semu paar aastat tagasi ~50% alla..

    Comment

    • harryahven
      Pokkerihai
      • Dec 2009
      • 1964

      #47
      Re: Tingimine.

      esmasp käisin levise poes, ostsin püksid, sokid, särgid ja vöö. kokku mingi 2.2k, sain 600 alla. miks peaks mul rott tunne olema? et võitsin 600? et poe omanik on nagunii mingi miljokas ja isegi kui ma saan 600 alla jääb ta ise ikkagi kasumisse ja ei pane seda tähelegi? peaks olema häbi levise poe müüja ees, kes on 30 aastat vana ja saab ikka veel 35.- tunnis palka? see 600.- on lihtsalt maast leitud raha minu jaoks, miks ma ei peaks seda siis üles võtma ja kui ma alla ei küsi, on see 600.- maast leitud raha omaniku jaoks.
      samahästi võin mõelda, et ostsin püksid 1200.- ja vöö 400.- ja pakuti 2 särki ja 3 paari sokke tasuta kauba peale? kas mul peaks imelik olema ja mitte vastu võtma?

      Comment

      • Oneofthekind
        Räme Fish
        • Dec 2009
        • 6

        #48
        Re: Tingimine.

        Kui suu peas on siis miks mitte tingida. Saan oma asja kätte+ pärast õlleraha ja hea tuju, et sain odavamalt.
        10-20% on igas normaalsemas kohas võimalik hinnast alla saada. Kaupmeestel on see lubatud tingimese max % juba hinna sisse arvatud, need vennad kes ei tingi maksavad lihtsalt rohkem.

        Näiteks: Sportlandis näen nike pükse, meeldivad ja tahaks osta kuid 1,5k hind pole mulle akspteeritav paari dressipükste eest(näiteks 1k oleks normaalne), seega lähen müüja juurde küsin alet. Kui kokkuleppele ei jõua siis pole ju kumbki võitja, mina pean minema mujale otsima ja oma raha eest ostma vähemmeeldivamad püksid. Müüjal jääb firmale tegemata käive(mille saab ilmselt konkurent). Kui juurdehindlus on mingi 500% siis mai näe põhjust miks ei saa sealt hinda alla lasta.

        Olen kuulnud ka juttu vennast, kes tahtis uut autot osta. Uuris ja puuris niikaua, kui sai omale sobiva sõiduki. Aasta pärast müüs oma kasutatud auto kallimalt maha, kui oli selle ise uuena ostnud....

        Comment

        • muruntau
          • Jan 2009
          • 4325

          #49
          Re: Tingimine.

          Codecci, firmadel on äriplaan välja töötatud arvestades läbimüüki. Lihtsustatult näiteks õigustab üks müüja enda töökohta kui müüb aastas sada telekat ära. Kui ta müüb kõik telekad tingitud hinnaga, siis katab enda ja ettevõtte temaga seotud kulud, kui aga müüb ettevõtte seatud hinnaga, saab ettevõte ka kasumit. Iseenesest ei ole ettevõttel mõtet hoida müüjat, kes müüb tingitud hinnaga ( 0 ROI'ga), sest siis hoiab ettevõtte käibevahendeid kinni, aga kasumit ei tooda ja viib bisnessi üldist ROI'd alla. Põhimõtteliselt jah, müüjad saavad enamasti fikseeritud palka, aga nende palkamine/tööl hoidmine sõltub läbimüügist ja seega on neil ka põhjust vahest hinnaalandust teha (mida ettevõte peaks neil ka lubama teha mingil määral).

          Kui ühtegi defekti tootel pole ja on sama hinnaga kui mujalgi, siis põhimõtteliselt sama argument ongi valid, millimallikas vallikas on küll üleliigne enamasti. Võib ka lihtsalt öelda, et teie pakutud hinnaga mul teie toodet vaja ei ole, aga kui saavutab mõlemaid rahuldava hinna, siis võib ära võtta. Seni kuni win-win situatsioon on, pole minu arust häda midagi (häbi mikskipärast siiski on), bisniss nii käibki.

          Ise olen tinginud ainult üürikate maakleritasude suhtes ja neist sai buumiajal ikka 50% alla väga lihtsalt.

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #50
            Re: Tingimine.

            Algselt postitas harryahven Vaata postitust
            esmasp käisin levise poes, ostsin püksid, sokid, särgid ja vöö. kokku mingi 2.2k, sain 600 alla. miks peaks mul rott tunne olema? et võitsin 600? et poe omanik on nagunii mingi miljokas ja isegi kui ma saan 600 alla jääb ta ise ikkagi kasumisse ja ei pane seda tähelegi? peaks olema häbi levise poe müüja ees, kes on 30 aastat vana ja saab ikka veel 35.- tunnis palka? see 600.- on lihtsalt maast leitud raha minu jaoks, miks ma ei peaks seda siis üles võtma ja kui ma alla ei küsi, on see 600.- maast leitud raha omaniku jaoks.
            samahästi võin mõelda, et ostsin püksid 1200.- ja vöö 400.- ja pakuti 2 särki ja 3 paari sokke tasuta kauba peale? kas mul peaks imelik olema ja mitte vastu võtma?
            Ei pea rott tunne olema, sorri kui mu lausest niimoodi aru said, mul ei ole midagi tingijate vastu... Lihtsalt mis argumendiga sa tingid standardostude puhul? Võtsid oma 5 asja, ütlesid müüjale, et "ostan need asjad ainult juhul kui 25% alla teete" ja oligi olemas?

            Comment

            • alaska
              forever
              • Oct 2008
              • 6599

              #51
              Re: Tingimine.

              Vahest on nii, et ostad letikaga eseme ära ja järgmisel päeval algab mingi soodusmöll ja sama toode 50% hinnaga. Sellesama tunde vältimiseks tingingi, niikuinii on kirves alati otsas.

              Comment

              • harryahven
                Pokkerihai
                • Dec 2009
                • 1964

                #52
                Re: Tingimine.

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Ei pea rott tunne olema, sorri kui mu lausest niimoodi aru said, mul ei ole midagi tingijate vastu... Lihtsalt mis argumendiga sa tingid standardostude puhul? Võtsid oma 5 asja, ütlesid müüjale, et "ostan need asjad ainult juhul kui 25% alla teete" ja oligi olemas?
                algul läksin võtsin püksid, kuna poes oli ale enamus asjadele, küsisin, et kas need ei ole allahinnatud, siis müüja ütles, et saab teha 7%, kuna uus mudel, ütlesin ok, siis võtsin vöö, ütles, et vöölt saab 20% teha, kui pükstega koos võtta, davai. siis võtsin särgid ja sokid ja ütlesin kerge naljaga, et no tehke siis juba kõikidelt toodedelt alla, kui hoogu läksite ja tegigi. ausalt öeldes, tingin ma isegi väga harva, aga mul sõber töötas mõniaeg tagasi levise poes ja ütles, et müüjad võivad vabalt teha kõikide kaupade pealt 20% alla - see tegelt võis toimida ainult nii, et saab teha oma sõpradele 20% alla, aga kui vaja võib ka teha suvalistele, eriti kui ostetakse rohkem, kui 1 ese.
                päris nii ma küll peale ei lenda, et davai kui 20% alla ei saa, siis ei osta, see oleks juba veits imelik imo, aga kui ilusti saad läbiräägitud ja kõik ok, siis miks mitte..

                Comment

                • sorm
                  Pokkerihai
                  • May 2009
                  • 1511

                  #53
                  Re: Tingimine.

                  Mina ennast küll rotina ei tunne, kui saan 3k ostus paar sotti alla. Eriti hea on mudugi 2,2k ostust 600 alla saada. Minuarust seda võib vabalt lugeda nagu maats leitud rahaks. Kui tänaval kõndida ja seal vedeleb porine 100 kroonina, kas sa ei korja siis seda üles? Samamoodi pead selle präast kodus puhtaks pesema ja on ajakulu...

                  Kusjuures kunagi üks tuttav poeomanik rääkis, kuidas temas oodukaid tegi ja müüki boostis, kui kaup eriti ei läinud. Tõstis hinda mingi 20% paariks nädalaks ja siis laksaki pani suure sildi uksele, et kõik kaubad -20%. Kokkuvõttes läks kaup mudugi müüki esialgsest hinnast 4% odavamalt, aga rahvas jooksis tormi kuna "suur" ale oli ju (tänapäeval on jah mingid müsitlised allahindlused 50-70% aga siis oli Eestis teine aeg).

                  Comment

                  • BuildUp
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 2547

                    #54
                    Re: Tingimine.

                    Algselt postitas sorm Vaata postitust
                    (tänapäeval on jah mingid müsitlised allahindlused 50-70% aga siis oli Eestis teine aeg).
                    LOL, need 50-70% on samamoodi tehtud nagu sa eelnevalt oma ühe tuttava lugu rääkisid. Ja prob su poemüüjal oli veel parem diil lollide jaoks, sellesmõttes, et tal olid kõik asjad -20%, aga ntks sportlandis see -60%...1-2 eset on sellise allahindlusega ja nendeks on ka mõni laste nike t-särk või paar columbia sokke.

                    Comment

                    • leits
                      Hundinui
                      • Apr 2009
                      • 9562

                      #55
                      Re: Tingimine.

                      tahtsin tavidis tingia .. aga ei saand

                      Comment

                      • Codecci
                        Luuramas Naisteturniire
                        • Nov 2008
                        • 7574

                        #56
                        Re: Tingimine.

                        Algselt postitas sorm Vaata postitust
                        Mina ennast küll rotina ei tunne, kui saan 3k ostus paar sotti alla. Eriti hea on mudugi 2,2k ostust 600 alla saada. Minuarust seda võib vabalt lugeda nagu maats leitud rahaks. Kui tänaval kõndida ja seal vedeleb porine 100 kroonina, kas sa ei korja siis seda üles? Samamoodi pead selle präast kodus puhtaks pesema ja on ajakulu...
                        Mina ka ei tunneks kui see tingimine tähendab lihtsalt küsimist, aga kui mingeid tingimisnippe a'la fake ärakõndimine, ilmast rääkimine jms siis tuleks küll lohhitunne peale kui 3K asja pärast teeks nii :D

                        Comment

                        • kuco
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 1910

                          #57
                          Re: Tingimine.

                          mina tingisin oma korteril hinnast 150k alla. Väga rotina ei tundnudki

                          Comment

                          • Godspeed_EJ
                            Klubi Liige
                            • Nov 2009
                            • 3049

                            #58
                            Re: Tingimine.

                            Eks tingimisel mängib suurt rolli ka ostetava eseme hinna ja leibkonna sissetuleku suhe.

                            Ntx 10000.- eeki teeniva inimese/pere puhul oleks suur vahe, kas maksta uue teleka eest 7000.- või 6000.- eeki.
                            25 000.- eeki teeniv inimene/pere ei pruugi sellele erilist tähelepanu pöörata ja ei hakkagi tingima. Samas üle 20 000.- eeki maksva asja puhul küsiks juba allahindlust.

                            Mulle meenub buumi ajast veel selline näide, kus naabrimehed ostsid endale uued autod, mille letihind oli ca 2 miljonit eeki. Vahe oli selles, et üks oli eriti balla vana, keda hind ei huvitanud ja teine taipas allahindlust küsida ja sai ca 20% alla.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #59
                              Re: Tingimine.

                              Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust

                              Mulle meenub buumi ajast veel selline näide, kus naabrimehed ostsid endale uued autod, mille letihind oli ca 2 miljonit eeki. Vahe oli selles, et üks oli eriti balla vana, keda hind ei huvitanud ja teine taipas allahindlust küsida ja sai ca 20% alla.
                              Teine on nüüdseks siis mõnisada tuhat vähem võlgu ?

                              Oi krt, kus ma ise tingimist vihkan, minu pärast teenigu see müüja/omanik minu pealt rohkem, kui tingimise puhul, surres ei saa nkn asju kaasa võtta.

                              Comment

                              • Godspeed_EJ
                                Klubi Liige
                                • Nov 2009
                                • 3049

                                #60
                                Re: Tingimine.

                                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                                Teine on nüüdseks siis mõnisada tuhat vähem võlgu ?
                                Osteti otse välja.

                                Comment

                                Working...