Tingimine.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #31
    Re: Tingimine.

    Algselt postitas donkament Vaata postitust
    kui keegi suudab starsis rake alla tingida, andke teada.
    Oled sa kuulnud/näinud, et juutide puhul annab midagi alla kaubelda

    Comment

    • kuco
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 1910

      #32
      Re: Tingimine.

      Algselt postitas donkament Vaata postitust
      kui keegi suudab starsis rake alla tingida, andke teada.
      Hulgi ostes võid saada kuni 70% alla

      Comment

      • taipupole
        Lõpuboss
        • Oct 2008
        • 2181

        #33
        Re: Tingimine.

        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
        Ma ei tea, mul tekib selline imelik tunne odavate asjade tingimisega kui ainult 1 ostan...

        Ja üldse on tingimine retarded imo kui see ei ole suurem ost... "Oh, we didn't know you want better price, sure we can do it."
        Ega keegi käsigi sul odavamalt osta. Lihtsalt see võimalus on alati olemas.

        Comment

        • low-flow
          Klubi Liige
          • Jul 2009
          • 1208

          #34
          Re: Tingimine.

          Pariisi "tänavaturul" neegritega hõlma alt kaubaga oli lahe tingida, üldine tendents näitas, et kui lõpuks sooritasid ostu asja 10% esialgu pakutud hinnast siis said ikka veel omajagu vastu pükse.

          Comment

          • sorm
            Pokkerihai
            • May 2009
            • 1511

            #35
            Re: Tingimine.

            Enne kui ma Egiptuses ja Hiinas polnud käinud, ei teadnud ma tingimisest midagi - seal ilma oled sekundiga vaene (ole kasvõi NL1000000 regular). Hiinas hakkas mulle see protsess isegi väga meeldima, kuna nad olid seal vähe viisakamad ja "kaubamajadesse" (loe turud, mis asusid siseruumides) olid tehtud õllejoomiskohad, et sai vahepeal jalga puhata. Nõustun eelkijrutajaga, et kui 10%+ alghinnast maksid said räigelt pügada.

            Eestis enne seda ma ei tinginud väga millegi üle, aga praegu küll. Poest õlut või patareisid ostes obv, et ei tingi. Samas kui läpakat, monitori või 10 kasti viina vaja siis juba tingin küll. Minu kogemustes saab alati alet, vahepeal tõesti ainult 3-5%, aga seegi raha.

            Ostsin monitori. Vaatasin netist endale meelepärase välja. Läksin poodi vaatasin seal natuke lolli näoga ringi nende monitoride ja telekate juures. Lendas mingi müüa kohale. Rääkis umbes 10 mintsa müügijuttu ja lõppetulemsuena lasin tal mulle sedasama mudelit soovitada, mille ma juba välja valinud olin. Siis krimpsutasin natuke hinna üle nina ja küsisin kas alla saab. Vastat, et see uus kaup ja palju teha ei saa. Klõpsis natuke kalkulaatoriga ja hind kukkus 3100 peale, kui letis oli 3299.

            Ostsin põrandalakki mingi 30 liitrit, ei pidanud ise midagi väga pingutama vaid kohe öeldi, et sellise koguse pealt saab 20% alla teha.

            Ühesõnaga proovida tasub alati. Tuleb lihtsalt müüjaga jutule saad = "kiida ta kassi", sest kui ta TAHAB saab ta alati väikse ale teha. Eks siin ole kõik juba igaühe enda otsustada, mis summast alates viitsitakse tegelema hakata tingimisega.

            PS! Kui rake tõuseks 9% oleks vist kisa kõvasti....

            Comment

            • variatsioon
              Pokkeritark
              • Nov 2008
              • 5849

              #36
              Re: Tingimine.

              Algselt postitas sorm Vaata postitust
              Enne kui ma Egiptuses ja Hiinas polnud käinud, ei teadnud ma tingimisest midagi - seal ilma oled sekundiga vaene (ole kasvõi NL1000000 regular). Hiinas hakkas mulle see protsess isegi väga meeldima, kuna nad olid seal vähe viisakamad ja "kaubamajadesse" (loe turud, mis asusid siseruumides) olid tehtud õllejoomiskohad, et sai vahepeal jalga puhata. Nõustun eelkijrutajaga, et kui 10%+ alghinnast maksid said räigelt pügada.

              Eestis enne seda ma ei tinginud väga millegi üle, aga praegu küll. Poest õlut või patareisid ostes obv, et ei tingi. Samas kui läpakat, monitori või 10 kasti viina vaja siis juba tingin küll. Minu kogemustes saab alati alet, vahepeal tõesti ainult 3-5%, aga seegi raha.

              Ostsin monitori. Vaatasin netist endale meelepärase välja. Läksin poodi vaatasin seal natuke lolli näoga ringi nende monitoride ja telekate juures. Lendas mingi müüa kohale. Rääkis umbes 10 mintsa müügijuttu ja lõppetulemsuena lasin tal mulle sedasama mudelit soovitada, mille ma juba välja valinud olin. Siis krimpsutasin natuke hinna üle nina ja küsisin kas alla saab. Vastat, et see uus kaup ja palju teha ei saa. Klõpsis natuke kalkulaatoriga ja hind kukkus 3100 peale, kui letis oli 3299.

              Ostsin põrandalakki mingi 30 liitrit, ei pidanud ise midagi väga pingutama vaid kohe öeldi, et sellise koguse pealt saab 20% alla teha.

              Ühesõnaga proovida tasub alati. Tuleb lihtsalt müüjaga jutule saad = "kiida ta kassi", sest kui ta TAHAB saab ta alati väikse ale teha. Eks siin ole kõik juba igaühe enda otsustada, mis summast alates viitsitakse tegelema hakata tingimisega.

              PS! Kui rake tõuseks 9% oleks vist kisa kõvasti....
              nice story aga näited eriti head küll ei olnud :D 6% ja 0% tingisid alla.

              ma sain ordist läpakat ostes 20% alla :)

              Comment

              • ment52
                Politseidokumendiga kusjuures!
                • Oct 2008
                • 1270

                #37
                Re: Tingimine.

                Peab ikka erilist sorti inimene olema et 3st kilost 200 eegu maha saamiseks netist koju tellimise asemel poodi sõita ja seal veerand tundi teisele inimesele pasarahet näkku ajada.

                Comment

                • BuildUp
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 2547

                  #38
                  Re: Tingimine.

                  Algselt postitas ment52 Vaata postitust
                  Peab ikka erilist sorti inimene olema et 3st kilost 200 eegu maha saamiseks netist koju tellimise asemel poodi sõita ja seal veerand tundi teisele inimesele pasarahet näkku ajada.
                  Mõnus ajaviide imo.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #39
                    Re: Tingimine.

                    Algselt postitas taipupole Vaata postitust
                    Ega keegi käsigi sul odavamalt osta. Lihtsalt see võimalus on alati olemas.
                    Ei mõelnud selle all inimesi kes tingivad silmas... Tingimine kui asi omaette on retarded imo. Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?

                    Saan aru, kui oled mingi kõva püsiklient, ostad kohe 100K eest asju jms, siis ehk, aga kui mingi aabitsamees läheb ostab esemest 1tk ja pood teeb talle letihinnast alla, siis milleks letihind üldse kõrgem on? Poe arvates äkki mõned kliendid tahavad rohkem maksta või poemüüjad naudivad kui mõni kodanik neile 10-15 minutit labast juttu ajab ja premeerivad sellist käitumist?

                    Comment

                    • variatsioon
                      Pokkeritark
                      • Nov 2008
                      • 5849

                      #40
                      Re: Tingimine.

                      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                      Ei mõelnud selle all inimesi kes tingivad silmas... Tingimine kui asi omaette on retarded imo. Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?

                      Saan aru, kui oled mingi kõva püsiklient, ostad kohe 100K eest asju jms, siis ehk, aga kui mingi aabitsamees läheb ostab esemest 1tk ja pood teeb talle letihinnast alla, siis milleks letihind üldse kõrgem on? Poe arvates äkki mõned kliendid tahavad rohkem maksta või poemüüjad naudivad kui mõni kodanik neile 10-15 minutit labast juttu ajab ja premeerivad sellist käitumist?
                      poe omanikud tahav raha teenida.

                      ja kui mõni vend ei tingi 5kst alla siis nad teenivadki 250kr.

                      Comment

                      • lenC
                        Administraator
                        • Oct 2008
                        • 6440

                        #41
                        Re: Tingimine.

                        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                        Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?
                        Kui sa ütled mulle, kus Tallinnas on Samsungi pood, siis ma järgmine kord lähen sinna ja jätan 250 ilma tingimiseta endale!

                        Comment

                        • harryahven
                          Pokkerihai
                          • Dec 2009
                          • 1964

                          #42
                          Re: Tingimine.

                          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                          Ei mõelnud selle all inimesi kes tingivad silmas... Tingimine kui asi omaette on retarded imo. Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?
                          mis vahet on kui leiad maast 100.- või 500.- ?

                          Comment

                          • muruntau
                            • Jan 2009
                            • 4325

                            #43
                            Re: Tingimine.

                            Mikroökonoomika seletab tingimise mõtte väga hästi lahti. On selline mõiste nagu tarbija hinnavaru, mis tähendab, et erinevad inimesed on valmis sama toote eest maksma erinevat hinda. Klassikaline näide on vesi, kõrbes eksinud mees on valmis vee eest andma ära üüratult suuremaid summasid kui inimene, kellel tuleb kuupmeeter vett koju 30 eegiga (või inimene, kelle kodu just tabas üleujutus :D). Samuti oldi aastal 2007 valmis teleka eest käima välja suvalise viiekohalise summa kui praegu vaadatakse ikka päris pingeliselt mida krdi telekaspekulantidele ära anda.

                            Ettevõtte seisukohalt on tingimine ka loogiline. Ettevõte määrab tootele või teenusele hinna, millega ta saaks kõik kulud kaetud + majanduslikku kasumit. Kui aga majandusliku kasumi teenimine on raskendatud (nt majanduslanguse korral, hooajaline kaup väljaspool hooaega jne), on mõistlik ka müüa kaup ära hinaga millega saaks tegevuskulud kaetud. Siis on töötajatele palk makstud, üürid-maksud makstud, tarnijad häppid, ainult omanik ei saanud oma osa, see aga peksab ikkagi sita välja sellest, et omanik peaks enda putka kinni panema.

                            Ja seni kuni tarbijate ja ettevõtete soovid ühtivad on mõistlik ettevõttel lasta tingida. Muidugi ei saa ettevõte pikas perspektiivis ainult kulusid katvate hindadega müüa, sellepärast ongi neil veidi kõrgem hind määratud.

                            Comment

                            • JohannesJ
                              Grinder
                              • Jun 2010
                              • 684

                              #44
                              Re: Tingimine.

                              Eestis saab tingida küll! peab oskama rääkida ainult!
                              standart näide: lähed teenindaja juurde ja hakkad mingi teleka hinda arutama. Tema vastab sulle et hind on 5500 ja alla selle ei ole võimalik teha kuna see nende omahind niigi ja soodukas jne jne peaaegu juba pisarad silmas tal.
                              Nii vaatad, kus veel mõni teenindaja on ahahh seal paistab mingi normaalne vend olema, lähed räägid veits ilmast ja maast siis hakkad sellest telekast rääkima ja lõpuks tuleb välja et 4800-ga saab ikka teha!
                              Muidugi ei ole see kõikides poodides võimalik ja osadel klienditeenindajatel puuduvad lausa õigused hinnas midagigi alla lasta aga see on siiski võimalik:)

                              Comment

                              • Codecci
                                Luuramas Naisteturniire
                                • Nov 2008
                                • 7574

                                #45
                                Re: Tingimine.

                                Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                                Mikroökonoomika seletab tingimise mõtte väga hästi lahti. On selline mõiste nagu tarbija hinnavaru, mis tähendab, et erinevad inimesed on valmis sama toote eest maksma erinevat hinda. Klassikaline näide on vesi, kõrbes eksinud mees on valmis vee eest andma ära üüratult suuremaid summasid kui inimene, kellel tuleb kuupmeeter vett koju 30 eegiga (või inimene, kelle kodu just tabas üleujutus :D). Samuti oldi aastal 2007 valmis teleka eest käima välja suvalise viiekohalise summa kui praegu vaadatakse ikka päris pingeliselt mida krdi telekaspekulantidele ära anda.

                                Ettevõtte seisukohalt on tingimine ka loogiline. Ettevõte määrab tootele või teenusele hinna, millega ta saaks kõik kulud kaetud + majanduslikku kasumit. Kui aga majandusliku kasumi teenimine on raskendatud (nt majanduslanguse korral, hooajaline kaup väljaspool hooaega jne), on mõistlik ka müüa kaup ära hinaga millega saaks tegevuskulud kaetud. Siis on töötajatele palk makstud, üürid-maksud makstud, tarnijad häppid, ainult omanik ei saanud oma osa, see aga peksab ikkagi sita välja sellest, et omanik peaks enda putka kinni panema.

                                Ja seni kuni tarbijate ja ettevõtete soovid ühtivad on mõistlik ettevõttel lasta tingida. Muidugi ei saa ettevõte pikas perspektiivis ainult kulusid katvate hindadega müüa, sellepärast ongi neil veidi kõrgem hind määratud.
                                Mõistlik ja loogiline jutt, aga selles ongi mu mure, et suvalises elektroonikapoes tingimine ei ole loogiline, sest nt. tavaline telekaost ei klapi ühegi sinu punktiga. Esiteks töötajad saavad ju fikseeritud palka mitte müügitulemuste pealt (kindel pole tho) seega neil ei ole põhjust hinda alla lasta, teiseks kui tootel pole ühtegi defekti ja pole teistes poodides tunduvalt odavam, siis mis argumendiga ma tingida üritan? Olen rott ja mul aint 5100 on, pls andke see 5500 'ne telekas ja teen teile järgmine kord Valli baaris õlle välja?

                                NB! Ma saan aru, et tingimine toimib ka tavaliste ostude puhul, aga ma ei saa aru miks.

                                Comment

                                Working...