Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #46
    Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

    Algselt postitas Sass
    To neile kes on surmanuhtluse poolt: Kui lambist lavastatakse teid mingis kuriteos süüdi mida te teinud ei ole ning te vastupidist tõestada ei suuda ning teid saadetakse hukkamisele. Kas te sii soleksite ka surmanuhtluse poolt või muudaksite kohe oma meelt?
    Sulle kui surmanuhtluse vastasele:
    Kui sind saadetakse näiteks USA-s SuperMax režiimiga vanglasse näiteks purjus peaga autojuhtimise eest ja oled seal koos eluaegsete elukatega kellel ei ole midagi karta ja lihtsalt lõbu pärast sind tagant võtavad ja vale pilgu eest nuga annavad või maha löövad, kas muudaksid kohe oma meelt?

    Comment

    • alaska
      forever
      • Oct 2008
      • 6599

      #47
      Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

      Kui pedofiil jääks vahele ja samal ajal töötavad arstid välja ravimi, mis kaotab patsiendis igasuguse seksuaalse huvi laste vastu terveks eluks ja mittemingisugust ohtu ta enam ühelegi lapsele ei kujuta. Laseksite vabaks, paneksite vangi, saadaksite toolile? Miks?

      Comment

      • Sass
        Bännitud
        • Dec 2008
        • 1889

        #48
        Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

        Algselt postitas Codecci
        Sulle kui surmanuhtluse vastasele:
        Kui sind saadetakse näiteks USA-s SuperMax režiimiga vanglasse näiteks purjus peaga autojuhtimise eest ja oled seal koos eluaegsete elukatega kellel ei ole midagi karta ja lihtsalt lõbu pärast sind tagant võtavad ja vale pilgu eest nuga annavad või maha löövad, kas muudaksid kohe oma meelt?
        no vanglas käitumise eest võiks siis juba saata toolile.. eriti kui mmingi killer kes seal on olnud stabib kedagi veel vanglas siis ma saadaks toolile.. ma ei teagi ... su jutus on point sees muidu ma olen nõus aga ise INSTA ei saadaks toolile ja btw.. normaalne inimene ei sõida purjus peaga autoga ja veel vähem ei panda teda selle eest vangi

        janek.. kas sina nagu valiksid surmanuthluse endale nagu v? kui siis siis seda saad ise ka vanglas teha mitmel moel

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #49
          Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

          Aga kui see killer seal vanglas mingit laste sarivägistajat stabib, kas siis saadaksid kah toolile?

          Comment

          • Sass
            Bännitud
            • Dec 2008
            • 1889

            #50
            Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

            Algselt postitas alaska
            Aga kui see killer seal vanglas mingit laste sarivägistajat stabib, kas siis saadaksid kah toolile?
            kui juba vanglas keegi stabbib kedagi läheb ta toolile imo ykskõik keda ta stabbib

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #51
              Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

              Algselt postitas Sass
              no vanglas käitumise eest võiks siis juba saata toolile.. eriti kui mmingi killer kes seal on olnud stabib kedagi veel vanglas siis ma saadaks toolile.. ma ei teagi ... su jutus on point sees muidu ma olen nõus aga ise INSTA ei saadaks toolile ja btw.. normaalne inimene ei sõida purjus peaga autoga ja veel vähem ei panda teda selle eest vangi

              janek.. kas sina nagu valiksid surmanuthluse endale nagu v? kui siis siis seda saad ise ka vanglas teha mitmel moel
              USA-s on seadused väga karmid. Ja näiteks sinu sõpradest keegi ei ole kunagi täispeaga autoga sõitnud? Kui on siis tembeldad kohe ebanormaalseks ja enam läbi ei käi?
              Ei ütle, et selline tegevus just lahe oleks, aga võib juhtuda. Sellise asja eest ühelegi sõbrale küll ei sooviks mingite eluaegsete poolt räiget terroriseerimist.

              Comment

              • Sass
                Bännitud
                • Dec 2008
                • 1889

                #52
                Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                Algselt postitas Codecci
                USA-s on seadused väga karmid. Ja näiteks sinu sõpradest keegi ei ole kunagi täispeaga autoga sõitnud? Kui on siis tembeldad kohe ebanormaalseks ja enam läbi ei käi?
                Ei ütle, et selline tegevus just lahe oleks, aga võib juhtuda. Sellise asja eest ühelegi sõbrale küll ei sooviks mingite eluaegsete poolt räiget terroriseerimist.
                sul on õigus aga ma loodan et saad aru sellest ka et kohtunik võib ka eksida ja valed inimesed võivad sattuda toolile. või sa arvad et need vähesed vead on niiöelda "loomulik kadu" ning saadaksid siiski kõik süüdimõistetud toolile?
                obv on juhtund seda sõitmist.. kui aus olla siis endalgi tegelikult korra ning selle eest obv ei tahaks mingi värdjatega koos istuda aga jamh...

                kui on sellised vastukajad siis ma looksin ka muudatused vanglasüsteemidesse kus osades vanglates on inimesed nagu sa ytlesid-autoga purjupäi sõitmised jne ja teises on mõrtsukad vägistajad psühhid jne

                Comment

                • KeRRRt
                  Grinder
                  • May 2009
                  • 774

                  #53
                  Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                  eesti seadused ruulivad.
                  oled kuulus ja ajad inimese alla saad 2 aastat tingimisi.
                  ja kui häkid kellegi rate konto ära, lähed 8'ks aastaks suurte kurjade onude juurde.
                  jee.

                  aga ise pooldan ka surmanuhtlust. siis oleks kõvasti vähem ka kuritegusid.

                  Comment

                  • taiki
                    Julm Donk
                    • Dec 2009
                    • 74

                    #54
                    Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                    USA süsteem on üldse suht kahtlane. Kohe kui anti "vangla teenuse" osutamine korporatsioonidele tõusis vangide arv(suht logish kui mõelda). Miks leiate, et surmanuhtlus vajalik, et mitte lasta neid hulle normaalsete inimestega kokku? On ju võimalus lihtsalt nii teha, et nad ei satu kokku, kõik eraldi kongidesse(toit kongi jms). Niipalju kui mina tean siis uuemad vanglad on Eestis kõik nii, et ei käi mingit külamuttide kokkusaamist seal iga päev, kõik on eraldi kongides, nii et see asi, et satud hulludegakokku ei ole tõene.. Kui on veel vanglaid kus see nii ei ole, siis igatahes peaks olema. Raha suhtes ei ole ka see variant kallim midagi. Narko eest kinni panemine on absurdne, me ei pane ju kinni inimesi kes mürki joovad, aga njh see on nats teine teema juba. Kordan ennast korra: surmanuhtlus on riigile kallim, kui eluaegne vangistus. Keegi kirjutas, et kui oleks surmanuhtlus oleks tunduvalt vähem kuritegusi, ma ei usu absoluutselt, et see nii oleks, ilmselt poleks mingit vahet.

                    Comment

                    • taipupole
                      Lõpuboss
                      • Oct 2008
                      • 2181

                      #55
                      Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                      Lugesin mõne nädala eest läbi päris laheda raamatu: John Grishami "The Innocent Man: Murder and Injustice in a Small Town" (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Inn...n_a_Small_Town), mis on tema seni ainus tõsielul põhinev raamat.

                      Et sisust mitte eriti rääkida (eks lingist saab lugeda), siis tegemist on päris kurva raamatuga (selline lootusetuse tunne oli seda lugedes), kus kõik, mis saab valesti olla ja minna, nii ka läheb või on.

                      Grisham on väga mõnusa stiiliga kirjanik, kes on tuntud oma juriidilise sisuga raamatute pooles ("A Time to Kill", "The Pelican Brief", "The Rainmaker" jne...), kuigi tema non-legal fictioni asjad on ka väga lahedad (eriti tõstaks esile "Bleachers" ja "A Painted House").

                      Ehk kui leiate kuskilt selle "The Innocent Mani", siis soovitan süveneda.

                      Comment

                      • low-flow
                        Klubi Liige
                        • Jul 2009
                        • 1208

                        #56
                        Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                        Kui oleks meetod, et 100% õigsusega kindlaks teha, et just see on see värdjanahk, kes 8 last vägistas või pool oma suguvõsa mõrvas ei pilguks silm ka selle peale kui kutt minu poolest kasvõi elusalt happesse visataks.

                        Aga reaalsusesse tulles...meil ei ole seda meetodit, suure tõenäosusega ei saa ka olema lähitulevikus. Õigussüsteem teeb vigu. Peab paraku hetkel eluaegse kui maksimaalse võimaliku karistuse poolt olema.

                        Comment

                        • StripPoker
                          Grinder
                          • Sep 2009
                          • 609

                          #57
                          Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                          Erijuhtudel surmanuhtusest ka vähe...

                          Comment

                          • SamGold
                            Õpihimuline Mängur
                            • Mar 2009
                            • 302

                            #58
                            Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                            pooldaks surmanuhtlust ja vangide rakendamist sunnitööle!

                            Comment

                            • Pahvak
                              Pastilaa?? Ei!
                              • Dec 2008
                              • 4431

                              #59
                              Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                              Algselt postitas SamGold
                              pooldaks surmanuhtlust ja vangide rakendamist sunnitööle!
                              Millises järjekorras?
                              Fullstacks have more fun.

                              Comment

                              • vapsik
                                Klubi Liige
                                • Apr 2009
                                • 5462

                                #60
                                Re: Eluaegne vanglakaristus või surmanuhtlus?

                                Algselt postitas Pahvak
                                Millises järjekorras?
                                Eks kõige pealt on ikka surmanuhtlus.

                                Comment

                                Working...