Raamatute teema (pokkerivälised)

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Pahvak
    Pastilaa?? Ei!
    • Dec 2008
    • 4431

    #61
    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Algselt postitas Codecci
    Ega mulle ei meeldigi see sellepärast, et sain jõhkralt uusi teadmisi. The Poker Mindset on mu lemmik pokkeriraamat ja kõige rohkem kasu toonud mulle raamatutest, olgugi, et sain sealt vist 0 uut teadmist.

    FWIW, mu raamatu sample on väike, elu jooksul ~ 10 raamatut lugenud maksimum.
    Kõigile lihtsalt ei meeldi/sobi raamatud. Tigrano ütles ka OT teemas, et ta väga vähe elus lugenud. :)
    Fullstacks have more fun.

    Comment

    • nomerlot
      Klubi Liige
      • Sep 2009
      • 2233

      #62
      Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

      Algselt postitas Codecci
      FWIW, mu raamatu sample on väike, elu jooksul ~ 10 raamatut lugenud maksimum.
      Et nagu ilukirjandust oled 10 raamatut elu jooksul lugenud? Kooliaegne kohustuslik kirjandus tuleb siia lisaks, ma loodan?:)

      Mina ei usu sellesse, et raamatud kui sellised ei sobi mõnele inimesele. Eriti, kui tegemist on inimesega, kelle intelligents on normaalne ja enam (selle foorumi inimesed on seda päris kindlasti)

      Ma arvan, et inimene pole lihtsalt veel leidnud neid raamatuid, mis talle sobivad ja on loobunud otsimast. Aga aja jooksul on nii palju raamatuid kirjutatud (huvitav, kui palju?), et igale inimesele on olemas raamat(ud), mis teeb kas silma märjaks, südame puperdama, muudab mõtteviisi või miks mitte ka elu. Kus sa tunned raamatus ära iseenda või selle, kes sa tahaksid olla või oled olnud. Powerful shit :)

      Ilmselt filmid ja veeb võtavad selle aja, mis varem võis inimestel raamatutele minna. Aga film ei asenda raamatut ja vastupidi. Nagu film ei asenda teatri, kunstinäituse, kontserdi külastamist. Nagu kontsert-DVD ei asenda live-elamust jne jne. Vormide paljusus on oluline, ärge alahinnake.

      Aga võib-olla nüüd, kus e-raamatud hakkavad oma turuosa leidma, tuleb lugemine taas massidesse..

      Comment

      • Pahvak
        Pastilaa?? Ei!
        • Dec 2008
        • 4431

        #63
        Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

        Hea post! Taban ka ennast tihti mõttelt, et tahaks midagi lugeda, aga ei tea mida.
        Fullstacks have more fun.

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #64
          Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

          Algselt postitas nomerlot
          Et nagu ilukirjandust oled 10 raamatut elu jooksul lugenud? Kooliaegne kohustuslik kirjandus tuleb siia lisaks, ma loodan?:)

          Mina ei usu sellesse, et raamatud kui sellised ei sobi mõnele inimesele. Eriti, kui tegemist on inimesega, kelle intelligents on normaalne ja enam (selle foorumi inimesed on seda päris kindlasti)

          Ma arvan, et inimene pole lihtsalt veel leidnud neid raamatuid, mis talle sobivad ja on loobunud otsimast. Aga aja jooksul on nii palju raamatuid kirjutatud (huvitav, kui palju?), et igale inimesele on olemas raamat(ud), mis teeb kas silma märjaks, südame puperdama, muudab mõtteviisi või miks mitte ka elu. Kus sa tunned raamatus ära iseenda või selle, kes sa tahaksid olla või oled olnud. Powerful shit :)

          Ilmselt filmid ja veeb võtavad selle aja, mis varem võis inimestel raamatutele minna. Aga film ei asenda raamatut ja vastupidi. Nagu film ei asenda teatri, kunstinäituse, kontserdi külastamist. Nagu kontsert-DVD ei asenda live-elamust jne jne. Vormide paljusus on oluline, ärge alahinnake.

          Aga võib-olla nüüd, kus e-raamatud hakkavad oma turuosa leidma, tuleb lugemine taas massidesse..
          Kohustuslik kirjandus selle 10 sisse arvestatud, algklassides vb lugesin kohustuslikku.

          Tõesti hea postitus ja tekitasid isegi väikese huvi. Suudad ehk mulle ära seletada mida ma saan raamatutest, mida ma mujalt ei saa? Ilukirjandust mõtled selle all?

          Minu mõistus arvab hetkel nii, et igasuguste tarkade raamatute parem alternatiiv on Internet ja ilukirjanduse aka meelelahutuse parem alternatiiv on televisioon. Ainukesed raamatud, millel ma otstarvet näen, ongi sellist laadi raamatud nagu Poker Mindset või Rikas isa, vaene isa.

          Comment

          • Maheaatom
            Grinder
            • Oct 2008
            • 958

            #65
            Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

            Omg - mul on üsna raske kommenteerida seda, kui 20+ vanused inimesed on oma elu jooksul lugenud läbi 5 või 10 raamatut...

            Ma olen nohikust sama kaugel kui lehm lendamisest, aga minu raamaturiiulis on ikka julgelt üle 500 raamatu, mis kõik läbi loetud. Ma ei arva kaugeltki, et see oleks kasutu tegevus - suuresti tänu sellele oskad ikka igas seltskonnas millestki rääkida ning vaba ajaga peale joomise ka muud ette võtta. Aga ma olen isegi kohanud magistrikraadiga inimesi, kes pole kuulnudki Oru Pearust (küsivad, kas see Pearu Paulus) ning näiteks Vildest ei tea rohkem kui ühte tänavat Mustamäel.

            Minu tagasihoidlik soovitus kõlab - kui inimese lugemus on sisuliselt null, siis vähemasti ei tasuks sellest kõva häälega rääkida

            Comment

            • nomerlot
              Klubi Liige
              • Sep 2009
              • 2233

              #66
              Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

              Algselt postitas Codecci
              Kohustuslik kirjandus selle 10 sisse arvestatud, algklassides vb lugesin kohustuslikku.

              Tõesti hea postitus ja tekitasid isegi väikese huvi. Suudad ehk mulle ära seletada mida ma saan raamatutest, mida ma mujalt ei saa? Ilukirjandust mõtled selle all?

              Minu mõistus arvab hetkel nii, et igasuguste tarkade raamatute parem alternatiiv on Internet ja ilukirjanduse aka meelelahutuse parem alternatiiv on televisioon. Ainukesed raamatud, millel ma otstarvet näen, ongi sellist laadi raamatud nagu Poker Mindset või Rikas isa, vaene isa.
              Ma ei taha võtta siin sellist halvustavat seisukohta nagu Maheaatom teeb, kuigi ma saan temast mõnes mõttes aru :D
              Sellel on sotsiaalsed ja ühiskondlikud põhjused, miks lugemine on unarusse jäänud, ei saa kohe näpuga näidata, see ei pane kedagi lugema. Ka siin foorumis pokkeriväliste raamatute teema 2 lk, aga filmide või lemmikmuusika teemad 15-17 lk, mõtlemise koht.

              Ma mõtlen jah eelkõige ilukirjandust. Et mida sellest saab? Krt seda teab:) Ma püüan kuidagi selle kirja panna. Kuna ma kirjutades jooksvalt sõnastan oma mõtteid, siis ei pruugi liiga arusaadav olla aga mis siis.

              Noh, sa kindlasti vaatad filme, kõik vaatavad ju palju filme, eriti nooremad. Midagi inimene nendest ju otsib, kas ta otsib neis siis lihtsalt meelelahutust-ajaviidet või tunneb ta mingit sidet-huvi filmi temaatikaga, tal on filmi tegija või näitlejatega varasemad positiivsed kogemused jne.
              Raamatutega on tegelikult täpselt sama teema, inimesed ootavad nendelt väga erinevaid asju, mistõttu kes loeb krimkasid, kes naistekaid, kes kirjandusklassikat, uusi Eesti autoreid, kes filosoofiat jne. Seepärast ei hakka ma siin konkreetseid raamatusoovitusi jagama.

              Aga vahe on omandamise protsessis. Film kestab 1,5-3 tundi ja sa ei pea midagi muud tegema kui passiivselt istuma ja laskma visuaalil ajju voolata.

              Raamatuga on esiteks see asi, et sa saad seda lugeda omas tempos. Näiteks loed õhtuti või nädalavahetustel, vahepeal sa jõuad selle üle mõelda, kasvõi enesele teadlikult aru andmata. Ja kui midagi segaseks jääb või kahe silma vahele, siis lappad kiirelt tagasi ja vaatad üle (jah, ma tean, et kodus arvuti-dvd puhul saad ka seda teha, aga üldiselt seda ei tehta, sest see rikub elamust) Ehk oma tempo ja protsess omandamiseks ja töötlemiseks. Sa saad isegi mingeid asju vahepeal googleldada :)

              Veel olulisem on minu meelest, et kui filmis on keegi sinu eest lasknud oma fantaasial lennata ning selle filmikonserviks vorminud, siis raamatu puhul saad ja peadki ise kõik välja mõtlema ja ette kujutama: olustikud, interjöörid, tegelaste välimuse, hääle, intonatsiooni. See ettekujutus vormub sinu senistest kogemustest ning on seetõttu unikaalne. Ehk tegu pole passiivselt kellegi mõtteviljade omandamisega, vaid su aju töötab ise aktiivselt kaasa ja see on omaette intellektuaalne nauding ning areng.

              Ja kolmandaks, väga paljusid raamatuid ei saa filmiks teha. Või noh, igast asjast võib filmi teha, aga hästi tegemiseks pole võimalik suruda kogu raamatus toimuvat ühte filmi kas ajalistel-rahalistel põhjustel või lihtsalt pole tegemist filmiliselt atraktiivse materjaliga (mis ei tähenda, et see raamatuna halb oleks) Näiteks Bulgakovi "Meister ja Margarita" tehti venelaste poolt seriaaliks, sest filmina ei olnud seda nende meelest võimalik hästi teha. Aga sellist asja tehakse vahel vaid suurte teostega.

              Poker Mindset ja Rikas isa, vaene isa on spetsiifilised eneseabiraamatud, millel on täiesti oma koht (kavatsen isegi Mindseti varsti ette võtta)

              Ilukirjandus arendab seevastu sinu isiksust, vaimu, mõistust üldiselt. Sa ei saa nende puhul alati öelda, et nii, siit raamatust õppisin edaspidiseks eluks selle ja selle konkreetse asja, aga see avardab mõttevärskust ja silmaringi, Sa õpid inimloomust, ühiskonda, isennast paremini tundma, mis lõpuks on kaudselt iga su seisukoha ja otsuse taga. (siin ma ei mõtle suvaliselt bulvarikirjandust, vaid ikkagi tugevaid romaane, klassikuid, mõttehiiglasi)

              Ma ei ütle midagi halba filmide ja sarjade kohta, ka mulle meeldib head kraami vaadata ja isegi ülipoppide mainstream-sarjade hulgas on asju, mis mulle väga meeldivad. Aga filmid ja raamatud on täiesti erinevad, üks ei asenda teist.

              Raamatutega on muidugi sama nagu filmide ja muusikaga - et tõesti head ja endale sobivat kraami leida, peab enne kõvasti sitta sõeluma.

              Selline on minu arvamus raamatutest. Minu lapsepõlv möödus muidugi raamatutega, võib-olla isegi liiga palju, oleks võinud rohkem poistega sõda või tüdrukutega arsti mängida , aga jah, raamatute vastu on mul sügav lugupidamine.

              Comment

              • Codecci
                Luuramas Naisteturniire
                • Nov 2008
                • 7574

                #67
                Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                Algselt postitas Maheaatom
                Omg - mul on üsna raske kommenteerida seda, kui 20+ vanused inimesed on oma elu jooksul lugenud läbi 5 või 10 raamatut...

                Ma olen nohikust sama kaugel kui lehm lendamisest, aga minu raamaturiiulis on ikka julgelt üle 500 raamatu, mis kõik läbi loetud.

                Minu tagasihoidlik soovitus kõlab - kui inimese lugemus on sisuliselt null, siis vähemasti ei tasuks sellest kõva häälega rääkida
                Oled minust 50x rohkem raamatuid lugenud - kuidas see sind minust paremaks teeb?

                Ma ei saa raamatufanattide standardväljendist aru, et kui raamatuid ei loe, siis häbene nurgas. Mis on minu elus halvemat seetõttu, et ma just kõige suurem raamatuhuviline ei ole?

                Algselt postitas Maheaatom
                Ma ei arva kaugeltki, et see oleks kasutu tegevus - suuresti tänu sellele oskad ikka igas seltskonnas millestki rääkida ning vaba ajaga peale joomise ka muud ette võtta.
                Ma olen 20a, mis sa arvad kui tihti jääb mul seltskonnas midagi rääkimata seetõttu, et olen vähe raamatuid lugenud? 2010. aastal noorte seltskonnas eriti tihti jutt raamatuteni just ei jõua. Õpetajate seltskonnas ka ei liigu.

                Väga hea postitus nomerlot. Peaks proovima mõne tõsiselt hea filmi raamatuversiooni lugeda, äkki hakkab isegi meeldima :)
                Oskab keegi mõne vanglafilmi raamatuversiooni soovitada?

                Comment

                • lenC
                  Administraator
                  • Oct 2008
                  • 6440

                  #68
                  Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                  Algselt postitas Codecci
                  Oskab keegi mõne vanglafilmi raamatuversiooni soovitada?
                  Ei tea tõsiselt häid vanglafilme :( Äkki sobib M. Puzo "Ristiisa"?

                  e: peale shawshanki ldo

                  Comment

                  • Cremer
                    FPP Pro
                    • Oct 2008
                    • 214

                    #69
                    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hjBeXCqGKkY&feature=player_embedded[/youtube]

                    Aga Codeccile soovitan soojalt Malcolm Gladwelli "Silmapilk" ja kõik teisi tema raamatuid.

                    Comment

                    • mkva
                      Pokkerihai
                      • Nov 2009
                      • 1972

                      #70
                      Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                      Kes tahtsis vanglateemal?

                      Film: http://www.imdb.com/title/tt0174856/
                      Raamata: http://www.amazon.com/Hurricane-Mira.../dp/0618087281

                      Laul sellest:
                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                      Damn kui hea see on!!!

                      Comment

                      • Toots_x
                        Õpihimuline Mängur
                        • Sep 2009
                        • 320

                        #71
                        Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                        Tänapäeva noorte maailmapilt [ EDIT: kahjuks suure enamuse, kindlasti mitte kõigi ] ja suhtlusnormid piirduvad rate.ee, orkut.com ning alkoholi ja pidudega. Tõsi, ma pole enam ammu sattunud olukorda kus tunneksin, et minu maailmapilt või teadmised oleksid häbistavalt piiratud.

                        Kuid samas, tänu minu hüüdnimele "Toots" tekib tihti diskussioone selle nime ümber. Mõni pole kuulnud siiamaani oma 20 eluaasta jooksul mitte midagi Oskar Lutsu - Kevade raamatust.

                        See tähendab minu silmis lihtsalt harimatust ja võhiklust. On raamatuid mida imo tuleb lugeda, kui mitte lugeda, siis vähemalt põgusalt kursis olla. Kui mu küsimuse peale: "Kes või mis on Kalevipoeg?" hakatakse õlgu kehitama siis "#¤%!", 98% sellistest inimestest ei oskagi midagi muud peale diskussiooni erinevate alkoholi maitsete/mõjude üle.

                        Sorry for OT!

                        Comment

                        • l0lzerx
                          Räme Fish
                          • Aug 2009
                          • 18

                          #72
                          Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                          mulle meeldib harry p0tter

                          Comment

                          • rahvavaenlane
                            Klubi Liige
                            • Dec 2009
                            • 3040

                            #73
                            Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                            algajatele lugejatele soovitaksin huumori poole pealt "kaksteist tooli" ja "kuldvasikas" ikka täielik klassika, siis ühe sommi kirjutatud (nimi ei tule meelde) "joomahullu päevaraamat". põnevikest, võtku suvaline Robert Ludlumi raamat ja ei kahetse.

                            Comment

                            • vsiu100
                              Moderaator
                              • Oct 2008
                              • 4253

                              #74
                              Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                              mina jälle mängisin lapsena/noorena kõvasti poistega sõda ja palju tüdrukutega arsti.
                              seetõttu jäi nooremana lugemine suht tahaplaanile ja ega ma praegusekski pole teab, mis suurt kogust läbi lugenud.
                              arvan, et elu jooksul ca 40 raamatut(selle hulgas kooli kohustuslik kirjandus võibolla 6-7 raamatut).
                              loen enda arvates täiesti normaalses tempos raamatuid, ca 5-6 raamatut aastas. teen seda mitte selleks, et seltskonnas
                              oskaks midagi öelda vaid iga uue huvitava asja teadasaamine(tunned kuidas mingi tarkusekübeme sisse hingad) annab sisemist rahulolu. selle tunde tagaajamine paneb mind mingi aja tagant samme raamatupoodi seadma ja seal mitu tundi uut raamatut valima(reeglina ajaloo/eluloo/vms sektoritest)....

                              Comment

                              • ok2aa
                                Klubi Liige
                                • Oct 2008
                                • 1903

                                #75
                                Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                                Algselt postitas Codecci
                                Kohustuslik kirjandus selle 10 sisse arvestatud, algklassides vb lugesin kohustuslikku.

                                Tõesti hea postitus ja tekitasid isegi väikese huvi. Suudad ehk mulle ära seletada mida ma saan raamatutest, mida ma mujalt ei saa? Ilukirjandust mõtled selle all?

                                Minu mõistus arvab hetkel nii, et igasuguste tarkade raamatute parem alternatiiv on Internet ja ilukirjanduse aka meelelahutuse parem alternatiiv on televisioon. Ainukesed raamatud, millel ma otstarvet näen, ongi sellist laadi raamatud nagu Poker Mindset või Rikas isa, vaene isa.
                                raamatute lugemine on sellepärast hea, et siis sa saaksid aru on rikas isa on lmao pask

                                Comment

                                Working...