Läptopi ostuabi.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • fyte
    Pokkerihai
    • Jun 2010
    • 3378

    #601
    Re: Läptopi ostuabi.

    Algselt postitas leits Vaata postitust
    klaviatuur võiks valgustusega olla .. suht hea lisa pimedas imho
    Huvitav palju see aku kestvust lühendab? Kui 5%+, siis pole seda väärt imo.

    Comment

    • VisaHing
      mees nagu orkester
      • Dec 2009
      • 6718

      #602
      Re: Läptopi ostuabi.

      Algselt postitas fyte Vaata postitust
      Huvitav palju see aku kestvust lühendab? Kui 5%+, siis pole seda väärt imo.
      Kui enamusajast läppar on ühekohapeal kodus, siis on kasulikum aku tagant võtta ja lihtsalt plugged-in olla.

      Comment

      • Codecci
        Luuramas Naisteturniire
        • Nov 2008
        • 7574

        #603
        Re: Läptopi ostuabi.

        Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
        Kui enamusajast läppar on ühekohapeal kodus, siis on kasulikum aku tagant võtta ja lihtsalt plugged-in olla.
        Stop imbetsilling, man.

        Comment

        • Matu
          FPP Pro
          • Aug 2009
          • 284

          #604
          Re: Läptopi ostuabi.

          ja kuidas ma akut hoidma peaks? kas laen t2iesti t2is ja v6tan 2ra v6i lasen t2iesti tyhjas

          Comment

          • VisaHing
            mees nagu orkester
            • Dec 2009
            • 6718

            #605
            Re: Läptopi ostuabi.

            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
            Stop imbetsilling, man.
            Kui raha nagu muda, siis ei peagi võtma. Ma lihtsalt räägin, et aku kestvus on kordades suurem kui kodus olles on lihtsalt plugged-in ja aku tagant. Kui alguses on aku kestvus sul ütleme 4h, siis about 1-1,5 aasta pärast on see kuskil 30 min.

            Algselt postitas Matu Vaata postitust
            ja kuidas ma akut hoidma peaks? kas laen t2iesti t2is ja v6tan 2ra v6i lasen t2iesti tyhjas
            Jään vastuse võlgu, ma hoiaks akut 100% peal.


            !!! Point oli see, et kui läpakat kasutada nagu lauaarvutit ehk enamusajast on tal sul ühekohapeal plugged in. Siis ei ole mõtet akut sees hoida. !!!
            Last edited by VisaHing; 22.05.13, 18:47.

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #606
              Re: Läptopi ostuabi.

              Inimene rääkis obviously reaalsest aku kestvuse ajast, et ilma klaviatuurivalgustuseta kestab nt 4h ja valgustusega 5% vähem, mitte aastate pikkusest kulumisest.

              Comment

              • VisaHing
                mees nagu orkester
                • Dec 2009
                • 6718

                #607
                Re: Läptopi ostuabi.

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Inimene rääkis obviously reaalsest aku kestvuse ajast, et ilma klaviatuurivalgustuseta kestab nt 4h ja valgustusega 5% vähem, mitte aastate pikkusest kulumisest.
                Sain aru sellest :) Aga ma eeldasin, et enamus ajast sa sessid/mängid mänge kodus olles plugged-in, et siis poleks vahet. St. siis oleks kasulikum kui on valgustus ja see 5% ütleme, ei oleks ka overkill.

                Comment

                • q_q
                  dibs esimesele naisele, kes siia satub
                  • Jan 2011
                  • 6303

                  #608
                  Re: Läptopi ostuabi.

                  akut ei ole mõtet sees hoida plugged inina väga vanadel laptopidel, sest see "laeb üle 100%" ja siis jah vähendab eluiga

                  vähegi uuematel on vastav mechanism mis ei lae üle 100% ja ei pea akut tagant võtma

                  seda tõestab ka et ultrabookidel jne ei saagi akut tagant võtta üldse

                  ja kui vana laptop siis on mugavam mingi softiga panna nii et üle 98% nt ei lae akut siis ta ka ei lähe üle 100% ja ei juhtu midagi

                  Comment

                  • VisaHing
                    mees nagu orkester
                    • Dec 2009
                    • 6718

                    #609
                    Re: Läptopi ostuabi.

                    Algselt postitas q_q Vaata postitust
                    akut ei ole mõtet sees hoida plugged inina väga vanadel laptopidel, sest see "laeb üle 100%" ja siis jah vähendab eluiga

                    vähegi uuematel on vastav mechanism mis ei lae üle 100% ja ei pea akut tagant võtma

                    seda tõestab ka et ultrabookidel jne ei saagi akut tagant võtta üldse

                    ja kui vana laptop siis on mugavam mingi softiga panna nii et üle 98% nt ei lae akut siis ta ka ei lähe üle 100% ja ei juhtu midagi
                    Aga aku ju ikka vananeb neil uuematel ka? Täpselt sama nagu telefonidega või mis. Alguses peab aku 7 päeva, mõne ajapärast 2 max. ( näide )

                    Äkki eksin ei tea :)

                    Comment

                    • q_q
                      dibs esimesele naisele, kes siia satub
                      • Jan 2011
                      • 6303

                      #610
                      Re: Läptopi ostuabi.

                      Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                      Aga aku ju ikka vananeb neil uuematel ka? Täpselt sama nagu telefonidega või mis. Alguses peab aku 7 päeva, mõne ajapärast 2 max.

                      Äkki eksin ei tea :)
                      sa hoiad telefoni koguaeg laadija taga?

                      Comment

                      • VisaHing
                        mees nagu orkester
                        • Dec 2009
                        • 6718

                        #611
                        Re: Läptopi ostuabi.

                        Algselt postitas q_q Vaata postitust
                        sa hoiad telefoni koguaeg laadija taga?
                        point taken.

                        Comment

                        • q_q
                          dibs esimesele naisele, kes siia satub
                          • Jan 2011
                          • 6303

                          #612
                          Re: Läptopi ostuabi.

                          akul on "cycle count" nii mitu korda sa võid ta tühjaks lasta -> täis laadida -> tühjaks lasta jne jne

                          telefoni laed täis võtad laadija tagant siis cycle count väheneb

                          kui sul arvuti laadija taga siis aku koguaeg täis ja count ei vähene ja aku eluiga ei vähene ka

                          ma pole kunagi ühelgil laptopil akunt tagant võtnud ja see jutt on lollus et aasta pärast 30min

                          Comment

                          • VisaHing
                            mees nagu orkester
                            • Dec 2009
                            • 6718

                            #613
                            Re: Läptopi ostuabi.

                            Algselt postitas q_q Vaata postitust
                            akul on "cycle count" nii mitu korda sa võid ta tühjaks lasta -> täis laadida -> tühjaks lasta jne jne

                            telefoni laed täis võtad laadija tagant siis cycle count väheneb

                            kui sul arvuti laadija taga siis aku koguaeg täis ja count ei vähene ja aku eluiga ei vähene ka

                            ma pole kunagi ühelgil laptopil akunt tagant võtnud ja see jutt on lollus et aasta pärast 30min
                            Enda Dell-iga oli nii :(

                            Comment

                            • q_q
                              dibs esimesele naisele, kes siia satub
                              • Jan 2011
                              • 6303

                              #614
                              Re: Läptopi ostuabi.

                              mis mudel

                              Comment

                              • VisaHing
                                mees nagu orkester
                                • Dec 2009
                                • 6718

                                #615
                                Re: Läptopi ostuabi.

                                Algselt postitas q_q Vaata postitust
                                mis mudel
                                Dell Inspirion n5110

                                ! Aasta ja 3-4 kuud. Alguses pidas aku peaaegu 3h.. Nüüd kuskil 25min :D Power saveril siis.
                                Last edited by VisaHing; 22.05.13, 19:02.

                                Comment

                                Working...