UIEGA HAKKAS TÖÖLE

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Ghost0
    Vana Tegija
    • Oct 2008
    • 1335

    #31
    Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

    http://www.cnbc.com/id/15840232?video=1148592712&play=1
    ****

    Comment

    • virx747
      Grinder
      • Nov 2008
      • 751

      #32
      Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

      Algselt postitas TIGRANO
      Suhteline mõiste, kui kulutan iga kuu 50k eestis ostes asju jne, siis see ikka riigile peaks kasulik olema, samuti ei taha mingeid töötuabirahasi jne.
      Ma olen alati õelnud, et meie riik on suht rumalalt käitunud ja pole mõistnud, kust tegelik rikkus tuleb. Nüüd sosistatakse jälle develveerimisest, suures EURile mitteminemise hirmus hoitakse seda seda muidugi tagasi ja tehakse nägu, nagu oleks see loll jutt. Tegelikult teatud ringkondades nähakse seda võimalusena taas hoogustada välisinvestorite aktiivsust. Palju aga siis tegelikult need poputatud välisinvestorid meile seda raha on toonud?

      Poliitikud on lubanud palgatõusu jne., aga keegi ei mõtle kõvasti, mille arvelt see palk siis saab tõusta. Sisuliselt on see raha vasakust taskust paremasse tõstmine.

      EKSPORT on see, mille arvelt me saame tegelikult rikastuda. Nüüd on viimasel ajal teatud grupil lamp ikka vaikselt põlema läinud ja mingi ekpordi toetamise süsteem on välja töötatud, aga see ei ole stimuleeriv, vaid pigem mingi vastik rahamangumise süsteem.

      Ehk siis minu silmis on pokkerimängijad kõvad eksportöörid. Küsimus on muidugi, kuidas see ära tõestada, et me ei ole hoopis kõvad importijad. :)

      Samuti ma ei tea, kui palju me oleme käest-jalust seotud selle EL-i seadusandlusega. Et kui EL peaks midagi UIEGA sarnast vastu võtma, siis kas Eesti saab sellest sõltumatult omad reeglid kohandada, jättes meid näiteks piirkonnaks, kus kõik selline on hoopis lubatud. Siiamaani on riigimeestel küll sülg jooksnud hasartmängust laekuva raha peale ja loonud selleks suht soosiva keskkonna.

      Segane jutt veidi, aga lihtsalt mõned mõtted...

      Eriti ärgitab mind kirjutama sellistest asjadest see, et kui ma suudan hispaanlaselt, prantslaselt, venelaselt, kellelt iganes kuus mitu tuhat dollarit välja meelitada ja siis lähen ja lasen selle raha eestlaste seas ringlema, siis olen just mina see, kes kõige otsesemalt meie riiki rikkamaks teeb. Ja mulle peaks loodama kõik tingimused selleks, et ma seda võimalikult motiveeritult edasi saaks teha. Kaasaarvatud maksusoodustused.

      Inimesed, firmad, kes toodavad väärtust ekpordi näol tuleks igasugustest maksudest vabastada, vastupidi: riik peaks neile peale maksma, et seda tegevust veelgi motiveerida ja hoogustada.

      Reaalsus on meie poliitika maastikul muidugi hoopis midagi muud, poliitikute otsuseid mõjutavad hoopis teised asjad, kui tihti meie riigile kasulik oleks, aga see on hoopis teine teema.

      Edit
      Leidsin enda jutus loogikavea :)
      Kui online pokker on mujal keelatud, siis pole ka võimalik ekspordiga tegeleda.
      Jäävad küll veel pilukad vist :)

      Comment

      • Lutzky
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 1829

        #33
        Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

        virx.

        Ekspordi promomine on kuidagi nii indrekneiveltlikult populistlik. Saan su mõttest aru, aga see, et toetada eksporti kui välisnõudlus on madalseisus ning tugevat nn "toodet" Eestil ei ole (eeliseks on üldjuhul ainult odav hind/madalad tööjõukulud) on praegu nagu hilinenud meede. 15 aastat tagasi oleks pidanud juba alustama nii ekspordi kui ka megapopulaarse teadmistepõhise Eesti (sh innovatsiooni) toetamisega.

        Devalveerimist kommenteerides - jah, see annaks eelise, aga kuivõrd antud seaduse vastuvõtmisega läheb aega, siis mõju oleks pigem marginaalne. Lisaks - mis saab neist inimestest (st enamus), kes on võtnud kodulaenud EURides, kuid palka saavad ju EEKides.



        L.

        Comment

        • metsnik
          Õpihimuline Mängur
          • Dec 2008
          • 462

          #34
          Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

          Kasiinomehed on läbi aegade head lobistid olnud, seega ma arvan, et see asi USA-s uuesti üles tuli, on seotud Las Vegase "tööga". Seal üldiselt asjad üsna kehvad, suured kasiinod miinustes jne. Ilmselt üritavad inimesi niimoodi päriskasiinodesse tagasi tuua.

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #35
            Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

            Väga nutused lood tõesti, kui isegi sellisel tasemel juba kajastamist leiab: http://online.wsj.com/article/SB124459561862800591.html

            See aspekt, et netipokker Eestisse välisraha toob - no vaevalt küll. Võitvate ja kaotavate mängijate suhe ilmselt sama suuresti igalpool. Teenib seega maja ikka, mitte EV.

            Comment

            • marguzz22
              Vana Tegija
              • Oct 2008
              • 1458

              #36
              Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

              The seizures come as a debate over Internet gambling heats up in Washington. Last month, U.S. House Financial Services Committee Chairman Barney Frank (D., Mass.) introduced a bill that would legalize and regulate Internet gambling.

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #37
                Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                pokerscout.com lehel veel graafikutes suuri erinevusi märgata pole..

                Comment

                • Tigrano
                  Administraator
                  • Oct 2008
                  • 7614

                  #38
                  Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                  Küll asi maha rahuneb ja kõik okei varsti jälle ja ka USA kodanikud saavad mängida jälle.

                  Comment

                  • marguzz22
                    Vana Tegija
                    • Oct 2008
                    • 1458

                    #39
                    Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                    krt ei tea et see enne maha rahuneda saab, kui need rahad lahti on lastud, phmt praegu võttis US justice department kinni vahendaja kes ps, full tilti, jm. raha kandis... inimesed ei saa enam e-checke kasutada...kui ei võeta vastu seadust kuidas reguleerida interneti kasiinosid siis ka asi ei muutu

                    Comment

                    • Tigrano
                      Administraator
                      • Oct 2008
                      • 7614

                      #40
                      Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                      Huvitav kuidas full tildi usa prod nüüd mängivad >:(

                      Comment

                      • marguzz22
                        Vana Tegija
                        • Oct 2008
                        • 1458

                        #41
                        Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                        raha saab välja ikka kanda, sisse mitte (vist?) noh raha võid lasta saada ju american expressiga jne.. aga põhjus ju see miks kogu asi pask on, et krdi fish ei saa enam raha juurde kanda, prod ei vajagi raha juurde

                        Comment

                        • Lutzky
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 1829

                          #42
                          Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                          Algselt postitas marguzz22
                          The seizures come as a debate over Internet gambling heats up in Washington. Last month, U.S. House Financial Services Committee Chairman Barney Frank (D., Mass.) introduced a bill that would legalize and regulate Internet gambling.
                          huvitav, milliseks kujuneb maksumäär, mida USA saada tahab...

                          Comment

                          • ment52
                            Politseidokumendiga kusjuures!
                            • Oct 2008
                            • 1270

                            #43
                            Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                            Algselt postitas Lutzky
                            huvitav, milliseks kujuneb maksumäär, mida USA saada tahab...
                            Ameeriklased maksavad praegu ka makse ome võitude pealt. Või saan ma su mõttest valesti aru?

                            Comment

                            • marguzz22
                              Vana Tegija
                              • Oct 2008
                              • 1458

                              #44
                              Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                              Algselt postitas ment52
                              Ameeriklased maksavad praegu ka makse ome võitude pealt. Või saan ma su mõttest valesti aru?
                              internetis teenitu pealt ei maksa,

                              Comment

                              • Lutzky
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 1829

                                #45
                                Re: UIEGA HAKKAS TÖÖLE

                                Algselt postitas ment52
                                Ameeriklased maksavad praegu ka makse ome võitude pealt. Või saan ma su mõttest valesti aru?
                                mingi jutt oli, et lisamaks - a la sotsiaalsete kulude eest - majandusteooria standard

                                Comment

                                Working...