Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • variatsioon
    Pokkeritark
    • Nov 2008
    • 5849

    #1711
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    oot oot? enam ei tohi kartulit ja riisi ka süüa?

    Comment

    • nomerlot
      Klubi Liige
      • Sep 2009
      • 2233

      #1712
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas variatsioon Vaata postitust
      oot oot? enam ei tohi kartulit ja riisi ka süüa?
      Tohib, aga mitte nii palju, et kartul-riis põhimass su toidust. Rohkem köögivilja, täisteraasju, kaunvilju.
      Mis on täiesti tõsi, keskmine eestlane sööb köögivilja niipalju, et päevaprae kõrval on lusikatäis riivitud porgandit või kapsasalatit.

      Comment

      • variatsioon
        Pokkeritark
        • Nov 2008
        • 5849

        #1713
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        täisteraasjadest saab ju ainult putru teha?

        nädalas üle paari korra ikka ei viici seda möksi sisse ajada. :)

        Comment

        • nomerlot
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 2233

          #1714
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Täisteraleib, täisterapasta...

          Comment

          • inward
            Klubi Liige
            • Sep 2009
            • 6275

            #1715
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Praetud puravikud ja kuuseriisikad...metsas seeni on ikka. Toiteväärtus on null, aga kuradima hästi maitseb :)

            Comment

            • soouni
              Grinder
              • Jul 2010
              • 771

              #1716
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              hah mul ka kuuseriisikaid, suht nuts

              Comment

              • inward
                Klubi Liige
                • Sep 2009
                • 6275

                #1717
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Üht head on, teist pole.Kuiva männimetsa pole, seega ntx kukeseeni või sirmikuid pole absoluutselt. Aga noh puravikud, võiseened ja kuuseriisikad on imo isegi paremad.

                Comment

                • leits
                  Hundinui
                  • Apr 2009
                  • 9562

                  #1718
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  marineeritud seened ka hea ... ja obv kossu finaali kõrbale õlle, juustukangid ning seakeel :)

                  Comment

                  • nikitheone
                    Mr. Puujalg
                    • Aug 2009
                    • 6446

                    #1719
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    nonii, esimene päev taimetoitlasena üle elatud. 2 ja pool kuud jäänud
                    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                    Comment

                    • soouni
                      Grinder
                      • Jul 2010
                      • 771

                      #1720
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Algselt postitas leits Vaata postitust
                      marineeritud seened ka hea ... ja obv kossu finaali kõrbale õlle, juustukangid ning seakeel :)
                      damn nuts set

                      Comment

                      • leits
                        Hundinui
                        • Apr 2009
                        • 9562

                        #1721
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                        nonii, esimene päev taimetoitlasena üle elatud. 2 ja pool kuud jäänud
                        tartus oleks easy .. paned mingi 2x p2evas metroo grilltiud tofu eineleiba/saia ... see grillitud tofu on nuts .. imo parem kui liha

                        Comment

                        • kjmrc
                          Pokkerihai
                          • Aug 2009
                          • 4541

                          #1722
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          vatafakk on tofu :D

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #1723
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Algselt postitas leits Vaata postitust
                            marineeritud seened ka hea ... ja obv kossu finaali kõrbale õlle, juustukangid ning seakeel :)
                            Marineeritud seened on väga head, eile just ostsin poest Eesti marineeritud seeni ja sõin kui segane. 1000 korda paremad kui need välismaa marineeritud seened (ka neil ei ole midagi viga!).

                            Ja täna lugesin natuke seente kohta ning sellise huvitava fakti otsa sattusin:

                            Levinud on ütlus "seened ja sada", aga tegelikult alkohol ja seened ei
                            sobi biokeemiliselt eriti hästi kokku. Alkohol nimelt raskendab
                            seenetoitude seedimist ja neist toitainete omastamist. On ka selliseid
                            seeneliike, mis koos alkoholiga põhjustavad ebatõelist seenemürgitust - tindikute ja alkoholi koostarbimisel värvub nägu ja hiljem kogu keha punaseks, pärast lillaks. See mürgitus ei ole eluohtlik, kuid tugeva ehmatuse põhjustab siiski.


                            Kel rohkem huvi silmaringi laiendada siis: http://www.kliinik.ee/artiklid/toitu...-taim-ega-loom

                            Comment

                            • tolmuahv
                              Klubi Liige
                              • Feb 2009
                              • 2502

                              #1724
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas inward Vaata postitust
                              Ega jah väiksemad loomad teevad autole korralikult viga, rääkimata suurematest, põdrad, lehmad jne julm...... Uus LE näeb ette ka vist, et kuni kapoti pikkuseni tuleb loom pmst surnuks sõita. Muidugi, kui suudad ohutult kõrvalt mööduda siis on teine asi.
                              Kui ma 12a tagasi autokoolis käisin, siis seal üks surmtõsine onu seletas, et metsloomal ei tohi kunagi eest läbi sõita, vajadusel selle vältimiseks tuleb kraavi keerata. Me muidugi siis hakkasime täpsustama, et kui kits on, kas siis ka kraavi? Onu vastu, et kui eriti suur kits, siis võib-olla küll. Muidugi laienes meie probleem kohe, et kui eriti suur mäger, siil või orav on, kas siis ka kraavi? Või kui kaks suurt põldhiirt kõrvuti on? Igatahes jäi asi meelde, sest pole vist peale seda kordagi tund aega järjest kägaras naernud. Onu arvas, et me oleme aru kaotanud.

                              Comment

                              • taipupole
                                Lõpuboss
                                • Oct 2008
                                • 2181

                                #1725
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                                Kui ma 12a tagasi autokoolis käisin, siis seal üks surmtõsine onu seletas, et metsloomal ei tohi kunagi eest läbi sõita, vajadusel selle vältimiseks tuleb kraavi keerata.
                                Mulle õpetati seda samuti, kuid erinevusega, et pigem tuleb sellisele elukale sõita tagajalgadesse. Põhjus on lihtne: kui teele jooksnus põdra eest läbi sõita, võib ta ehmatada ja autole täie jõuga küljelt sisse põrutada ja niimoodi auto kontrolli alt välja lüüa. Kui aga tagajalgadesse põrutada, siis mõlkis küll, kuid mudu pole hullu.

                                Väiksemate loomade puhul ei tohi aga üldse pidurdada ja seda eriti talvel.

                                Enda ja viimase kahe teel tapetud väiksema looma kogemustest (ja mõne ellu jäänu) võin öelda, et elu sees ei usu, et mul jääb aega sellele mõtlemiseks ja põrutan nagu juhtub ning loodan parimat. Muidugi põtra on ehk parem märgata kui rebast või kährikut. Kuid siiski.

                                Comment

                                Working...