Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Provoker
    Pokkerihai
    • Jan 2009
    • 3067

    #421
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Maitse asi, aga ma jätaks oliivid ja paprika kõikidest söökidest välja.

    Comment

    • Booyaka
      FPP Pro
      • Dec 2008
      • 249

      #422
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas Provoker
      Maitse asi
      just! instalt kütaks sisse!

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #423
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Küsimus - kas mesi on loomne või taimne toit?

        Comment

        • Toots_x
          Õpihimuline Mängur
          • Sep 2009
          • 320

          #424
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Kui peaksin pakkuma, siis pakuksin taimset.

          Comment

          • -andres-
            Moderaator
            • Oct 2008
            • 4546

            #425
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Algselt postitas ranka
            Küsimus - kas mesi on loomne või taimne toit?
            Taimne.
            Lol :D.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #426
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Algselt postitas -andres-
              Taimne.
              Lol :D.
              Mis siin naljakat on? Ma lihtsalt tahaks teada definitisooni, mille järgi on asi taimne või loomne. Miks on piim ja muna loomsed toidud aga mesi ei ole?

              Googeldasin ka mett ja leidsin lause:
              Õitelt ja okastelt kogutud mesi on taimse päritoluga, valmistatud mesilaste poolt õitest kogutud nektarist või kuumade ilmadega okka pinnale erituvast "kastest". Lehemesi võib olla nii taimse kui loomse päritoluga.



              Seega taimetoitalsed ei tohiks üleüldse mett süüa?

              Comment

              • Helmps
                Grinder
                • Oct 2008
                • 828

                #427
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                +

                =




                väike meeldetuletus sellele taimetoidule siin!!

                Comment

                • -andres-
                  Moderaator
                  • Oct 2008
                  • 4546

                  #428
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Algselt postitas ranka
                  Mis siin naljakat on? Ma lihtsalt tahaks teada definitisooni, mille järgi on asi taimne või loomne. Miks on piim ja muna loomsed toidud aga mesi ei ole?

                  Googeldasin ka mett ja leidsin lause:
                  Õitelt ja okastelt kogutud mesi on taimse päritoluga, valmistatud mesilaste poolt õitest kogutud nektarist või kuumade ilmadega okka pinnale erituvast "kastest". Lehemesi võib olla nii taimse kui loomse päritoluga.



                  Seega taimetoitalsed ei tohiks üleüldse mett süüa?
                  Võivad ju, oled sa lehemett söönud kunagi? Õiemett sööme ju koguaeg.

                  Comment

                  • Pahvak
                    Pastilaa?? Ei!
                    • Dec 2008
                    • 4431

                    #429
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Mu arust erplander mainis, et ei söö mett ja üks sõbranna ütles ka, et mitmed hardcore taimetoitlased ei söö mesilaste korjatud mett.

                    Ja helmps võiks bänni saada - liiga nunnu notsu. :D
                    Fullstacks have more fun.

                    Comment

                    • masterpuppet
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 2094

                      #430
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Mesi ikka loomne, sest Mesilane ju korjab nektarit ja siis töötleb seda ümber vms. Samamoodi ju piimaga jne.

                      Comment

                      • andu_andu
                        Pokkerihai
                        • Jan 2009
                        • 4050

                        #431
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Mesi pidi väga tervislik ja kasulik olema. Soovitan.

                        Comment

                        • -andres-
                          Moderaator
                          • Oct 2008
                          • 4546

                          #432
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Mu aju ei taju eriti vist, huvipärast googeldasin ka, aga võin ka retard olla.

                          Õitelt ja okastelt kogutud mesi on taimse päritoluga, valmistatud mesilaste poolt õitest kogutud nektarist või kuumade ilmadega okka pinnale erituvast "kastest". Lehemesi võib olla nii taimse kui loomse päritoluga. See tähendab, et sarnaselt okkameega võivad mesilased lehemett toota kuumade ilmadega lehe pinnale erituvast "kastest" või putukate eritistest.

                          Enamik meest (sealhulgas puuliikidelt kogutud meest) on õiemesi ning enamik lehemeest on taimse päritoluga. Lehe- ja okkamee tootmine Eestis on marginaalne ning võimalik vaid väga palavatel suvedel, kui läheduses ei ole piisavalt mesilaste jaoks atraktiivseid õisi.

                          Comment

                          • masterpuppet
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 2094

                            #433
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Algselt postitas andu_andu
                            Mesi pidi väga tervislik ja kasulik olema. Soovitan.
                            Mitte ei pidanud, vaid ON! Ja mee mittesöömine väitel, et see on loomast päris on suurim BS ever.

                            Comment

                            • masterpuppet
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 2094

                              #434
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas -andres-
                              Mu aju ei taju eriti vist, huvipärast googeldasin ka, aga võin ka retard olla.
                              Õiemesi on siis see, mida mesilased toodavad ise, võtavad õiest nektari ning teevad selle enda sees meeks. Lehemett nad lihtsalt korjavad, ehk siis mesi on eraldunud taimest on valminud taime sees või looma sees. Näiteks võid ka ise palaval suvepäeval lehti lakkuma minna või siis sipelgaid lakkuda. :D

                              Comment

                              • marxiku
                                Õpihimuline Mängur
                                • May 2009
                                • 471

                                #435
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Algselt postitas masterpuppet
                                Mitte ei pidanud, vaid ON! Ja mee mittesöömine väitel, et see on loomast päris on suurim BS ever.
                                100% nõus. Ei saa nii äärmustesse laskuda. Olge normaalsed. (Inimene on siiski loomult kiskja. Te ei saa muuta seda.)

                                Comment

                                Working...