Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • leits
    Hundinui
    • Apr 2009
    • 9562

    #331
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Algselt postitas marxiku
    :-* kodune hapukurk on ikka üle kõige. Parimaid "snäkke" üldse. Ja eriti veel pohmelliga.. ohhh.. :)
    marineeritud ei kõlba.
    see oligi marineeritud kodune .. äädikane .. NUUTS

    Comment

    • erplander
      ekrelander
      • Oct 2008
      • 1029

      #332
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas leits
      mis vahe on tavalisel spagetil ja t2istera spagetil .. t2istera oma on 100x kallim?
      Täisterajahu

      inglise keeles: Wholemeal flour

      Täisterajahu võib olla nii Nisu-, Kaera- või Rukkijahu. Terad on jahvatatud koos kestade ja iduga. Tänu rikkalikule kiudainetesisaldusele on jämeda jahvatusega jahu tunduvalt tervislikum kui peenike jahu.

      Laenasin seletuse siit: http://nammy.pbworks.com/T%C3%A4isterajahu

      Ja ei ole 100x kallim, umbes 2x ainult.

      Comment

      • erplander
        ekrelander
        • Oct 2008
        • 1029

        #333
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Rohelised läätsed hakitud soja, seente, porru ja punase sibulaga, kurgi-tomati-paprika-jääsalati-oliivide salat soja salatikastmega ja apelsinimahl:

        Comment

        • Dogers
          Pokkerihai
          • Dec 2008
          • 2500

          #334
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Kus on alles viitsimist kokata :D

          Comment

          • BuildUp
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 2547

            #335
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Ma ei viitsi endale võileibugi teha.

            Comment

            • taipupole
              Lõpuboss
              • Oct 2008
              • 2181

              #336
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Mulle meeldis väga üks lõik Neeme Korvi tänasest arvamusloost (http://www.postimees.ee/?id=182946) üks lõik:

              "Ma ei ole toidu osas kuigivõrd radikaalsete vaadetega. Mulle on alati meeldinud professor Mihkel Zilmeri seisukoht, kes oma avalikes esinemistes ikka ja jälle ütleb, et süüa võib kõike, peaasi, et ei laskutaks äärmustesse. Toidusedel võiks olla mitmekesine."

              Nõustun.

              Comment

              • alaska
                forever
                • Oct 2008
                • 6599

                #337
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas taipupole
                Mulle meeldis väga üks lõik Neeme Korvi tänasest arvamusloost (http://www.postimees.ee/?id=182946) üks lõik:

                "Ma ei ole toidu osas kuigivõrd radikaalsete vaadetega. Mulle on alati meeldinud professor Mihkel Zilmeri seisukoht, kes oma avalikes esinemistes ikka ja jälle ütleb, et süüa võib kõike, peaasi, et ei laskutaks äärmustesse. Toidusedel võiks olla mitmekesine."

                Nõustun.
                Selles ongi kogu point, nagu inimene saaks ise valida, kas ta laskub äärmustesse või mitte. Kiired süsivesikud panevad veresuhkru kõikuma ja sealt hakkabki pidev näljatunne ja ülesöömine pihta. Mihkel Zilmeri jutt kõlab mõistlikult 80 aastatel poest toitu ostes, mitte praegu, kus enamus tooteid on paksult suhkruid täis ja vajalikud rasvad välja võetud. Iga toiduaine müüja tahab, et tema toodet rohkem ostetakse ja ta teeb kõi mis võimalik, et seda saavutada. Alates suhkrute lisamisest, mis tekitab lühiajalise heaolutunde ajus, aga peagi suurema näljatunde, ja transrasvade lisamisest, mis teevad toote odavamaks, aga rikuvad ainevahetuse, kuna keha pole harjunud sellise jamaga hakkama saama ja midagi muud ei oska sellega peale hakata, kui puusadele varuda.

                Vähemalt on meil koolitoiduga asjad veel korras siin eestis, mingit lootust on.

                Comment

                • taipupole
                  Lõpuboss
                  • Oct 2008
                  • 2181

                  #338
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Algselt postitas alaska
                  Mihkel Zilmeri jutt kõlab mõistlikult 80 aastatel poest toitu ostes, mitte praegu, kus enamus tooteid on paksult suhkruid täis ja vajalikud rasvad välja võetud. Iga toiduaine müüja tahab, et tema toodet rohkem ostetakse ja ta teeb kõi mis võimalik, et seda saavutada.
                  Kõlab nagu vanasti ei tahtnud ükski kaupmees kasumit teenida. Muidugi taheti ja on alati tahetud, lihtsalt meetodid on erinevad. See ei tähenda aga kuidagi, et sa ei saa poes olles või välja sööma minnes valikuid teha. Alati saab. Ja selleks ei pea isegi eriti viitsima.

                  Ehk ma pole absoluutselt nõus, et peaks sööma ainult rohtu ja sojat ning meeletu häda korral strassivabalt elanud lehmi ja juua tuleb orgaaniliselt kasvatatud ploomide mahla. Vabalt võib süüa ka mäkki ja juua kõige kalorirohkemat kokat. Seda ei pea lihtsalt iga päev tegema.

                  Lisaks ei usu ma iialgi, et ainult rohust toituv inimene, kes toitub maru tervislikult, kuid persetab kodus, on minust, kes ma söön kõike, mida ma soovin, kuid teen ka trenni, a) paremas vormis ja b) tervem.

                  Ehk küsimus pole ainult toidus, vaid teisteski tegevustes.

                  Comment

                  • variatsioon
                    Pokkeritark
                    • Nov 2008
                    • 5849

                    #339
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    mis te arvate spordijookidest?

                    Comment

                    • variatsioon
                      Pokkeritark
                      • Nov 2008
                      • 5849

                      #340
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      ja mineraalvesi VS kraanivesi ? :D

                      suht tüütu on googledada..
                      mõni sait räägib täpselt risti vastupidiselt teisega

                      (lihtsalt huvi pärast küsin)

                      Comment

                      • wedoit
                        Õpihimuline Mängur
                        • Nov 2008
                        • 458

                        #341
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Algselt postitas variatsioon
                        ja mineraalvesi VS kraanivesi ? :D
                        Evian ;D rohvel..

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #342
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Algselt postitas variatsioon
                          ja mineraalvesi VS kraanivesi ? :D

                          suht tüütu on googledada..
                          mõni sait räägib täpselt risti vastupidiselt teisega

                          (lihtsalt huvi pärast küsin)
                          Mulle meeldib kraanivesi sitaks rohkem ja Pärnus, kus ei olnud kloorimaitset sai seda päevas isuga joodud - üle mitme liitri. Tallinnas oli pask vesi nagu basseinikas aga nüüd see maitse kadunud või olen maitsega ära harjunud ja jälle alati kompu kõrval veepudel, mida pidevalt täidan.

                          Comment

                          • Provoker
                            Pokkerihai
                            • Jan 2009
                            • 3067

                            #343
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.



                            Telefoniga tehtud ning kehvake pilt, kuid kirjutan lähemalt. Pratud munad,vinkud ning värske kurk ja ketsup. Lisana Täisteraleib ning 3-1 nescafe :) Pühapäeva hommikul ei oska muud tahtagi.

                            valmistamine võtab 5 mintsa.

                            Comment

                            • K2snakas
                              Pokkerihai
                              • Feb 2009
                              • 2388

                              #344
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              arvuti kõrval ei sööda

                              Comment

                              • Provoker
                                Pokkerihai
                                • Jan 2009
                                • 3067

                                #345
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Süüakse küll. Pudistada ei tohi lihtsalt.

                                Comment

                                Working...