Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • bounce
    Klubi Liige
    • Oct 2008
    • 865

    #271
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    tilt tekib selle taimetoitluse promo peale.
    ofc on see vaba valik, keda või mida sa sööd, ise ainult silo sisse ajada ei suudaks.

    Comment

    • Lutzky
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 1829

      #272
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #273
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        inimene on aegade algusest saati olnud nii liha kui juurika sööja.. ja mingi ebaloomulikul viisil liha omastamise juttu ma lihtsalt ei usu.. lihast saame me lihtsalt oluliselt kiiremini energia kätte kui juurikast.

        Comment

        • MM
          Klubi Liige
          • Oct 2008
          • 129

          #274
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          tore vaadata kohe, et arutelu käib. selliseid asju peab mõtlema jah.

          ise arvan järgmist:
          - ega kui liha ei maitseks niivõrd, siis hakkaks kohe taimetoitlaseks.(teine jama on sellise toidu kättesaadavus - otsi tiku ja tulega, kui kuskil väljas sööd nt -EV rsk)
          - taimne toit on keskmiselt tervislikum, kui loomne.
          - samas on võimalik tervislikult toituda ka olles lihasööja. (süüa niipalju, kui sa kulutad. süüa mitmekülgselt. hoiduda rasva ja suhkrurohketest toitudest)
          - väidan, et ei ole vahet kas sa oled taimetoitlane või lihtsalt tervislik toituja. taimetoitlase nn "eelised" (kui neid on) jäävad kindlasti piisavalt tühisteks. näiteks alkohooli tarbimine, millest ma(enamus) iialgi ei loobuks, on kordades kahjulikum tervisele, kui mõõdukas liha, piima, misiganes söömine. asja tuleb arvutada ikka risk vs reward vaatevinklist. (btw alkoholiga on reward ikka tummine)
          - eetikaga on selline lugu, et kui asja evolutsiooniliselt võtta, siis on eetika ja moraalitunne arenenud välja liigisiseselt. st et põhimõtteliselt eetika ega moraal ei ole "mõeldud" väljaspool oma liiki kasutamiseks :). miks me aga tunneme kaasa loomadele on mõnesmõttes aju möödapanek - talle on lihtsalt sisse programmeeritud tundma kaasa igasugustele liigutavatele asjadele - samamoodi nagu kõik loomapojad tunduvad eriti armsad (evolutsioonilist kasu saad ju ainult sellest, et oma liigi loomapojad tunduksid armsad ja sa neid hoiaksid).
          teisalt on selge, et see ei ole piisav argument :P. kui aju selline fishine juba on, siis on teda vaja ka piisavalt rahuldada.
          kolmas point on see, et enamus loomi keda me sööme on just inimeste poolt disainitud. nad ei saaks ise looduses hakkama, nad vajavad hooldajat ja söötjat. kas taimetoitlased väidavad, et kõik sellised loomad peaksid nö välja surema? mõnesmõttes on just need loomad ühed maailma edukamad imetajad(lehmad) või linnud(kanad), kui pidada silmas koguarvu. mis neil viga - kõik tehakse ette-taha ära, röövloomi ei ole. easy life :P. just sellepärast ei koti mind niiväga need pudulojused keda me sööme. vastupidiselt tunnen ma liikide vastu, kes on metsikud. kui mingi liik välja sureb siis on natuke kass küll, kui just minu pärast mõni neist välja sureb.
          - looduse säästmine on minu arvates kõige pädevam argument taimetoitlaseks hakkamiseks. teadagi, kui palju läheb 1kg liha tootmiseks loodust ja loodus on enivei nii üles songitud, et kaua ei saa enam lasta normaalselt. plus see, et liigid hävivad rsk.

          Comment

          • LuuK
            Vana Tegija
            • Dec 2008
            • 1138

            #275
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Algselt postitas erplander
            Natuke OT vbolla, aga kes sul seal avatari peal on? Võiksin vanduda, et nägin seda tüüpi täna Pirital palja ülakehaga ringi jooksmas.

            Comment

            • Oliverk
              Moderaator
              • Nov 2008
              • 3016

              #276
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Algselt postitas Kris
              hakkasin mõtlema, et oleme ju ahvidest pärinenud, vähemalt arvatakse nii, ahvid liha ei söö , või söövad?
              Ahvid söövad kõike kuhu käpad külge saaavad. Hiiri, konni, putukaid kõike sorti rohelist otseloomulikut.. Üksteist ka mõnikord.

              Comment

              • erplander
                ekrelander
                • Oct 2008
                • 1029

                #277
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas LuuK
                Natuke OT vbolla, aga kes sul seal avatari peal on? Võiksin vanduda, et nägin seda tüüpi täna Pirital palja ülakehaga ringi jooksmas.
                Bombay ülikooli audoktor, rahvusvaheliste astroloogiaühingute liige, Tema Kõrgeausus Maharishi Ayurveda Tagore juunior

                Comment

                • Madis Very
                  Bännitud
                  • Aug 2009
                  • 2951

                  #278
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Taimetoitlusest nii et iga inimene ikka teab ise mis teeb ja pole teise asi kedagi arvustada :).

                  But ... Beer+Meat dam kui hea. Kahjuks sai otsa.

                  Liha on/oli öko ja poega võrreldes ikka teistmoodi maitsega küll ! Kuid ilma lihata ei kujutaks söömist siiski ette. Kuid harjumusi saab muuta kui vaid põhjus/vajadus tuleb.

                  Comment

                  • jrgn hell
                    Klubi Liige
                    • Oct 2008
                    • 3328

                    #279
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    hakkaisn täna kalamaksaõli võtmisega peale ja kuanma ei viitsi lusikaga kurku kallata ja joon otse pudelist seda, siis pean tunnistama, et ääretult pask asi

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #280
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Algselt postitas jrgn hell
                      hakkaisn täna kalamaksaõli võtmisega peale ja kuanma ei viitsi lusikaga kurku kallata ja joon otse pudelist seda, siis pean tunnistama, et ääretult pask asi
                      Nädalaga harjub ära.

                      Comment

                      • jrgn hell
                        Klubi Liige
                        • Oct 2008
                        • 3328

                        #281
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Algselt postitas alaska
                        Nädalaga harjub ära.
                        ei noh, ma enne ka seda söönud ohtralt, aga suvel ei viitsi võtta. aga eks harjub ära jh

                        Comment

                        • kivisaba
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 2514

                          #282
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          võta seda sidruniga varianti mingi mülleri oma rohelises pudelis
                          väiksena laksisin suht reaalne oli

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #283
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Algselt postitas jrgn hell
                            hakkaisn täna kalamaksaõli võtmisega peale ja kuanma ei viitsi lusikaga kurku kallata ja joon otse pudelist seda, siis pean tunnistama, et ääretult pask asi
                            Seda ainult apteegist saab?

                            Comment

                            • kivisaba
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 2514

                              #284
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas ranka
                              Seda ainult apteegist saab?
                              seal kõige suurem valik
                              saad kapslit pudelit ja erinevaid maitseid

                              Comment

                              • MM
                                Klubi Liige
                                • Oct 2008
                                • 129

                                #285
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Algselt postitas Kris
                                hakkasin mõtlema, et oleme ju ahvidest pärinenud, vähemalt arvatakse nii, ahvid liha ei söö , või söövad?
                                neid ahvi sarnaseid loomi, kellest me pärinenud oleme, tänapäeval ei eksisteeri.
                                šimpansid, kes ei on inimesele lähim liik sööb igatahes igal võimalusel liha. osad jahivad nt väikseid ahve jne.
                                teada on ka see, et üks suurimaid tegureid inimaju arengus on just liha ja eriti küpsetatud liha menüüsse tulek. tol ajal oli valida, kas nälg või ebatervislik lihakäntsakas, mis suutis toita üha rohkem energiat kulutavad inimaju. risk vs reward oli eellastal paigas! meie liik on osanud tuld kasutada vähemalt 800 000 a - järelikult on meie liigil olnud piisavalt aega praelihaga kohastuda.
                                sama ei saa öelda piima kohta, mille taluvus on suht hiljutine teema: "Researchers at University College London have found evidence that the milk-digesting gene emerged in Europe more recently than 5000 BC. The gene spread quickly across Europe, conferring a giant survival advantage in those who had it, because they could live on milk through cold, hard winters."


                                ma loodan, et ma ei pea kuulma jutte, et "meie kehad pole liha jaoks "loodud"" - inimese keha talub liha täiesti normaalselt(isegi, kui liha targimine maksab kätte kui sa oled 70 või 80 - evolutsioonilisel mõttes, keda kotib kas sa vegeteerid 80nda või 88 eluaastani - reprodutseerijat sust ikka pole :P). inimese kehe pole millegi jaoks loodud, kui sama sama analoogiat kasutada. silmad, mis ei näe, luud mis lähevad kergelt katki jne.

                                Comment

                                Working...