Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • erplander
    ekrelander
    • Oct 2008
    • 1029

    #241
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Algselt postitas alaska
    Eskimod on väga terve rahvas, söövad ainult liha, kala ja hülgerasva läbi ajaloo. Kui eskimo viidi ameerikasse ja anti talle kohaliku toitu, jäi ta haigeks. Läks kodukohta tagasi, sai terveks. Lihtsustatud näide aga tõsi. Selge see, et kusagil maailmanurgas söödi rohkem muru, mujal jälle liha. Ega üks ei ole halvem kui teine ju, kõik on looduslik. Vaielda võib sellise loomade massimõrva eetiliste külgede üle, mitte kasulikuse ja kahjulikuse üle. Minu arvates.
    Eskimotega on tegelikult selline kurb lugu, et nende keskmine eluiga on maailmas madalaim, kui jätta kõrvale AIDS-ist laastatud Kesk-Aafrika riigid. Eelmise sajandi keskel oli valdavalt lihast toituvate eskimote, laplaste ja gröönimaalaste keskmine eluiga vaevalt üle 30 aasta. Aga siin on lihtne seletus - mida kaloririkkam on inimese toit, seda kiiremini ta vananeb. Liha on oma olemuselt second hand toit, ei sisalda absoluutselt mitte midagi kasulikku, ei vitamiine, ei mineraalaineid, ei kiudaineid, ei midagi peale tühjade kalorite, millega inimene lihtsalt põletab oma mootori ehk südame kiirelt läbi.

    Eskimote eluea pikkuse määrab toit, mitte karmid elutingimused. Sest kui vaadata teisi samuti üsna äärmuslikes tingimustes elavaid rahvaid, nagu osad kaukaaslased, Yucatani indiaanlased, Ida-India todad ja Pakistani hunzakutsid, siis nende keskmine eluiga ulatub 90 kuni 100 aastani, kuid nende dieet sisaldab väga vähe või üldse mitte liha.

    Allikas: http://books.google.ee/books?id=PnO7_2F12p0C&pg=PA154

    Comment

    • Tarmonator
      Lingiparandaja
      • Oct 2008
      • 3274

      #242
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas erplander
      krt nuts ikka kui inimene on haritud ja laia silmaringiga. respect tõesti.

      Comment

      • leits
        Hundinui
        • Apr 2009
        • 9562

        #243
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        rigged shit ,,, aga kes suudab maci burgerile ei öelda? v2hesed ..

        Comment

        • Booyaka
          FPP Pro
          • Dec 2008
          • 249

          #244
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          TOPELT JUUSTUKAS! NOMNOMNOM

          Comment

          • K2snakas
            Pokkerihai
            • Feb 2009
            • 2388

            #245
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            burger on viimane asi, mille ma oma toidu menüüst välja jätaks:P

            Comment

            • leits
              Hundinui
              • Apr 2009
              • 9562

              #246
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Äitäh ameeriklastele v kus iganes ta pärit on

              Comment

              • sm112
                Grinder
                • Jun 2009
                • 776

                #247
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas erplander
                Eskimotega on tegelikult selline kurb lugu, et nende keskmine eluiga on maailmas madalaim, kui jätta kõrvale AIDS-ist laastatud Kesk-Aafrika riigid. Eelmise sajandi keskel oli valdavalt lihast toituvate eskimote, laplaste ja gröönimaalaste keskmine eluiga vaevalt üle 30 aasta. Aga siin on lihtne seletus - mida kaloririkkam on inimese toit, seda kiiremini ta vananeb. Liha on oma olemuselt second hand toit, ei sisalda absoluutselt mitte midagi kasulikku, ei vitamiine, ei mineraalaineid, ei kiudaineid, ei midagi peale tühjade kalorite, millega inimene lihtsalt põletab oma mootori ehk südame kiirelt läbi.

                Eskimote eluea pikkuse määrab toit, mitte karmid elutingimused. Sest kui vaadata teisi samuti üsna äärmuslikes tingimustes elavaid rahvaid, nagu osad kaukaaslased, Yucatani indiaanlased, Ida-India todad ja Pakistani hunzakutsid, siis nende keskmine eluiga ulatub 90 kuni 100 aastani, kuid nende dieet sisaldab väga vähe või üldse mitte liha.

                Allikas: http://books.google.ee/books?id=PnO7_2F12p0C&pg=PA154
                Veider, seda sama võiks öelda enamuse taimse toidu kohta. Kas sa ise tõesti usud seda, mida sa siia kirjutad? Ok, konkreetselt loomaliha ei pea tõesti sööma, kui süüa mune, kala, maksa, kanaliha jms, aga 100% taimetoidust ei saa inimene kindlasti kõike vajalikku kätte. Millisest taimest sa näiteks rauda paremini omastad kui lihast? Millises taimes on parema aminohappelise profiiliga valk kui lihas? Või ei olegi valk vajalik? Milleks on vaja kirjutada nii kallutatud jura?

                Comment

                • erplander
                  ekrelander
                  • Oct 2008
                  • 1029

                  #248
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Algselt postitas sm112
                  Veider, seda sama võiks öelda enamuse taimse toidu kohta. Kas sa ise tõesti usud seda, mida sa siia kirjutad? Ok, konkreetselt loomaliha ei pea tõesti sööma, kui süüa mune, kala, maksa, kanaliha jms, aga 100% taimetoidust ei saa inimene kindlasti kõike vajalikku kätte. Millisest taimest sa näiteks rauda paremini omastad kui lihast? Millises taimes on parema aminohappelise profiiliga valk kui lihas? Või ei olegi valk vajalik? Milleks on vaja kirjutada nii kallutatud jura?
                  Kuis saab sedasama öelda taimse toidu kohta, kui tegelikult taimed on need, mis aitavad väljutada organismist lihaga sisse söödud mürkaineid? :)

                  Raua teema on väga huvitav teema, selle kohta tõlkisin kunagi ühe artikli, mis üleval siin:


                  Inimorganism on loodud omastama ja sünteesima kõiki eluks vajalikke vitamiine, mineraalaineid jne otsesest allikast ehk värskest taimsest toidust. Liha, nagu juba öeldud, on oma olemuselt second hand toit, kust organismil pole võtta mitte midagi, või kui ongi, siis ebaloomulikul kujul. Nii nagu selles raua artiklis ka selgitatakse. Lehmapiima puhul on samuti erinevate elementide (eelkõige kaltsiumi, magneesiumi ja fosfori) tasakaal rikutud. Pole sobivas vahekorras inimesele ja selle tarbimisega kaasnevad terviseprobleemid (seedevaevused, allergiad, osteoporoos, suhkrutõbi jne).

                  Kui tarbida võimalikult mitmekesiselt erinevaid taimseid toite, ei jää mitte millestki puudu. On mõned taimed, mis sisaldavad 100% kõiki vajalikke aminohappeid, nendeks on soja, tatar, kanepiseeme, quinoa, amaranth, spirulina. Aga kui isegi ei söö neid, siis saab ikkagi vajalikud aminohapped kätte kombineerides, näiteks nisu + kikerhernes kokku annavad samuti 100% kõik vajalikud aminohapped.

                  See on muidugi kahetsusväärne, et meil saavad meedias toitumisküsimustes sõna sügavalt oma oma stagnaaegsetes teadmistes kinni oleva tegelased nagu TÜ biokeemikud Mihkel Zilmer ja Urmas Kokassaar, kes ei tunnista absoluutselt uuemaid teadustulemusi toitumise alal. Nad korrutavad väsimatult, et eestlased toituvad üldiselt väga hästi ja tervislikumalt kui muud rahvad, samas faktid räägivad vastupidist: eestlased on maailmas tipus nii südame-veresoonkonnahaiguste, vähijuhtumite, diabeedi, osteoporoosi jpt haiguste osas. Eestlaste eluiga on 10-kond aastat madalam kui lääneeurooplastel jne. Nii et sellised ongi meie "toitumisteadlased", propageerivad endiselt oma segatoitumist, rõhutades eelkõige liha- ja piimatoodete vajalikkust. Samas vaadates maailma suurima toitumisuuringu, The China Study tulemusi, nähtub et need rahvagrupid, kes tarbivad enim loomseid tooteid, neil esineb ka enim kõikvõimalikke kroonilisi haigusi (erinevad vähi vormid, südamehaigus, suhkrutõbi, osteoporoos jne): http://en.wikipedia.org/wiki/The_China_Study

                  Comment

                  • leits
                    Hundinui
                    • Apr 2009
                    • 9562

                    #249
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    kas sa vihkad lihasööjaid?

                    Comment

                    • K2snakas
                      Pokkerihai
                      • Feb 2009
                      • 2388

                      #250
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      mai tea see peab mingi fancy linnakas olema, kes liha ei s66 ja ei tea maa elust sittagi! liha on nuts!

                      Comment

                      • nikitheone
                        Mr. Puujalg
                        • Aug 2009
                        • 6446

                        #251
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        maeitea, ma ei usu seda taimetoidu värki. ainult selle pärast, et tänapäeva maailmas ei saa millegi peale kindel olla. iga natukese aja tagant ilmub uudis, et kohvi tapab ja siis, et kohvi on kasulik su x-asjadele. niimoodi iga asjaga.
                        samamoodi ka taimetoitluse ja lihaga.
                        aga liha maitse on ületamatu, seega ma ei lõpeta selle söömist kunagi. parem elada hästi ja 70 aastat, kui kopitada ja 90 aastat (ei käi otseselt ainult liha ja taimetoid kohta, vaid üldse mu elu kohta)

                        lähen kana sööma
                        &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #252
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Algselt postitas nikitheone
                          maeitea, ma ei usu seda taimetoidu värki. ainult selle pärast, et tänapäeva maailmas ei saa millegi peale kindel olla. iga natukese aja tagant ilmub uudis, et kohvi tapab ja siis, et kohvi on kasulik su x-asjadele. niimoodi iga asjaga.
                          samamoodi ka taimetoitluse ja lihaga.
                          aga liha maitse on ületamatu, seega ma ei lõpeta selle söömist kunagi. parem elada hästi ja 40 aastat, kui kopitada ja 60+ aastat (ei käi otseselt ainult liha ja taimetoid kohta, vaid üldse mu elu kohta)

                          lähen kana sööma
                          FYP

                          Comment

                          • vonkartoffel
                            Pokkerihai
                            • May 2009
                            • 1658

                            #253
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            oot aga miks räägitakse et kana ja kala on hea?? Ja ma olen ar usaanud et seened on ainult mingi mass muud midagi. Harige lolli palun

                            Comment

                            • alaska
                              forever
                              • Oct 2008
                              • 6599

                              #254
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas erplander



                              See on muidugi kahetsusväärne, et meil saavad meedias toitumisküsimustes sõna sügavalt oma oma stagnaaegsetes teadmistes kinni oleva tegelased nagu TÜ biokeemikud Mihkel Zilmer ja Urmas Kokassaar, kes ei tunnista absoluutselt uuemaid teadustulemusi toitumise alal. Nad korrutavad väsimatult, et eestlased toituvad üldiselt väga hästi ja tervislikumalt kui muud rahvad, samas faktid räägivad vastupidist: eestlased on maailmas tipus nii südame-veresoonkonnahaiguste, vähijuhtumite, diabeedi, osteoporoosi jpt haiguste osas. Eestlaste eluiga on 10-kond aastat madalam kui lääneeurooplastel jne. Nii et sellised ongi meie "toitumisteadlased", propageerivad endiselt oma segatoitumist, rõhutades eelkõige liha- ja piimatoodete vajalikkust.
                              Sellega peab nõustuma.

                              Räägi rasvadest kah natuke, kui viitsid...

                              Comment

                              • erplander
                                ekrelander
                                • Oct 2008
                                • 1029

                                #255
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Algselt postitas leits
                                kas sa vihkad lihasööjaid?
                                Ei, tunnen kaasa pigem. Kui kedagi vihkan, siis loomafarmide ja lihatööstuste omanikke.

                                Ei püüa ka siin mingit jehoovakuulutajat mängida, nagu mõnele võis mulje jääda, vaid lihtsalt jagada mõningaid teadmisi, mida selle aja jooksul, mis taimetoitlane olnud, on kogunenud. Igaüks peab selle muutuseni ise jõudma, kui selleks valmis on, peale suruda midagi ei saa. Tean, et harjumuse jõud on väga suur ja mida vanem oled, seda raskem on harjumusi muuta. Ise läksin ka üle järk-järgult, mitte päevapealt, algul loobusin lihast, siis munadest ja lõpuks ka piimatooteist.

                                2001. suveperioodil olin pool aastat ka toortaimetoitlane. Mingi 3-4 aastat ei tarbinud ka mingeid jahutooteid ega praetud toitu. Samuti mitte mingit alkoholi :) Siis aga Inglismaale kolides polnud võimalik oma menüüd nii pingsalt jälgida ja hakkasin taas leiba, pastat jms sööma, lisaks avastasin järjest ahvatlevaid tooteid, millest Eestis kuulnudki polnud (nisu- ja sojavalkudest vorstid, singid, burgerid, falafelid, hummus, sojajäätised jne). UK-d võibki pidada taimetoitlaste paradiisiks, samas elab ka Eestis ära, kui tahab, ise peab rohkem söögiga vaeva nägema. Kui kokkamine huvi pakub, ei saa kurta

                                Comment

                                Working...