Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.
Eskimotega on tegelikult selline kurb lugu, et nende keskmine eluiga on maailmas madalaim, kui jätta kõrvale AIDS-ist laastatud Kesk-Aafrika riigid. Eelmise sajandi keskel oli valdavalt lihast toituvate eskimote, laplaste ja gröönimaalaste keskmine eluiga vaevalt üle 30 aasta. Aga siin on lihtne seletus - mida kaloririkkam on inimese toit, seda kiiremini ta vananeb. Liha on oma olemuselt second hand toit, ei sisalda absoluutselt mitte midagi kasulikku, ei vitamiine, ei mineraalaineid, ei kiudaineid, ei midagi peale tühjade kalorite, millega inimene lihtsalt põletab oma mootori ehk südame kiirelt läbi.
Eskimote eluea pikkuse määrab toit, mitte karmid elutingimused. Sest kui vaadata teisi samuti üsna äärmuslikes tingimustes elavaid rahvaid, nagu osad kaukaaslased, Yucatani indiaanlased, Ida-India todad ja Pakistani hunzakutsid, siis nende keskmine eluiga ulatub 90 kuni 100 aastani, kuid nende dieet sisaldab väga vähe või üldse mitte liha.
Allikas: http://books.google.ee/books?id=PnO7_2F12p0C&pg=PA154
Algselt postitas alaska
Eskimote eluea pikkuse määrab toit, mitte karmid elutingimused. Sest kui vaadata teisi samuti üsna äärmuslikes tingimustes elavaid rahvaid, nagu osad kaukaaslased, Yucatani indiaanlased, Ida-India todad ja Pakistani hunzakutsid, siis nende keskmine eluiga ulatub 90 kuni 100 aastani, kuid nende dieet sisaldab väga vähe või üldse mitte liha.
Allikas: http://books.google.ee/books?id=PnO7_2F12p0C&pg=PA154
Comment