Jaanuari Offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #181
    Re: Jaanuari Offtopic

    Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Ma lugesin "Lolitat" esimest korda äkki umbes 15 aastaselt, pidasin seda mingi haige perverdi vaimusünnituseks ja pole siiamaani täpselt aru saanud, miks ta nii populaarne raamat on. Tõenäoliselt sattus avaldamise hetk õigesse aega, kus tehti raamatust mingi sõnavabaduse sümbol või midagi sellist, selleasemel et kirjanik uuringutele saata ja edaspidi lasta sahtlisse kirjutada.
    "Ühe Viini hoora elulugu" oled ikka lugenud või vaadanud?

    Comment

    • alaska
      forever
      • Oct 2008
      • 6599

      #182
      Re: Jaanuari Offtopic

      Olen lugenud, aga see ei ole kindlasti 100 maailmaklassika hulka kuuluv teos, nagu Lolita.

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #183
        Re: Jaanuari Offtopic

        Sel pühapäeval saab Tartus, Genialistide Klubis, kohtuda poliitikutega ning kuulata ekspertide ettekandeid teemal kanep, tema ravitoime ning kanepituru liberaalsem riiklik reguleerimine. Kindlasti on kohal ka parlamendierakondade nimekirjade kandidaadid.   Üritus on teine osa Kanepikohviku sarjast, mille eelnev episood toimus 16. jaanuaril Tallinnas. Ürituste sarja veavad Elver Loho ja Mart Kalvet MTÜ-st Ravikanep ning hetkel asutamisel […]


        Kui keegi pooldab kanepi legaliseerimist, siis üleval link on sulle.

        Lisaks FB: https://www.facebook.com/events/648659785260701/

        Sõber Elver Loho ajab seda aktiivselt ning siinkohal pooldajad aidaku teda võimalikult palju. Ta asju niisama ei jäta ning kunagi päästis ka mind sitast ehk mida rohkem toetate, seda rohkem ta ka viitsib.

        Toonane minu teema. http://uudisvoog.postimees.ee/?DATE=20131024&ID=324581

        Comment

        • pikk28
          Klubi Liige
          • Oct 2008
          • 6695

          #184
          Re: Jaanuari Offtopic

          seda telegrammi koju ei saa tellida nagu postimeest?

          Comment

          • kjmrc
            Pokkerihai
            • Aug 2009
            • 4541

            #185
            Re: Jaanuari Offtopic



            Keegi täna?

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #186
              Re: Jaanuari Offtopic

              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
              http://ekspress.delfi.ee/news/paevau...ks?id=70603243

              Ühelt poolt tahaks seda “Untitled 12” lugu täies mahus lugeda ja teiselt poolt tahaks teada, et kus müüakse odavaid aga vastupidavaid pesapallikurikaid?
              Mis kuradi tegelane see Kaur Kender on? Ma ei saa vapsee pihta - üritab selline solid, viisakas härra olla kohati, välja näeb nagu mingi Lasnamäe võlanõudja ja siis kirjutab mingi Hans Luige kokaiinistooridest ja kuidas kokapaugu all suhu meeldib võtta... Ongi sassis kodanik või ma ei jaga matsu? :D

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #187
                Re: Jaanuari Offtopic

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Mis kuradi tegelane see Kaur Kender on? Ma ei saa vapsee pihta - üritab selline solid, viisakas härra olla kohati, välja näeb nagu mingi Lasnamäe võlanõudja ja siis kirjutab mingi Hans Luige kokaiinistooridest ja kuidas kokapaugu all suhu meeldib võtta... Ongi sassis kodanik või ma ei jaga matsu? :D
                Kirjanik, mis siin enam rohkem imestada.

                Minule tundub samasugune pohhuist tundub nagu Juku-Kalle Raid või Ruitlane.

                Comment

                • isenseven
                  Grinder
                  • Sep 2009
                  • 598

                  #188
                  Re: Jaanuari Offtopic

                  Pallimängudes on kohtumiseks valmistumise tavapärane osa vastasmeeskondade varasemate mängude vaatamine. Õigupoolest ollakse valmis tegema veelgi enam, et saada siseinfot konkurentide plaanide kohta. Nii võib näiteks USAs Ameerika jalgpalli profiliigas NFL kui ka pesapalliliigas MLB näha, kuidas mängijad ja treenerid katavad omavahel rääkides suu käega. Sellised võtted on tuntud ka jalgpalliväljakutelt, kui lahendamist ootab mõni karistuslöök.

                  sooviks ühte kirjatükki veel täismahus

                  Comment

                  • ropka11
                    Vana Tegija
                    • Oct 2008
                    • 1008

                    #189
                    Re: Jaanuari Offtopic

                    Kui mul musikaalselt kuulmist pole-Kas on mõtet kitarri osta.Paari kuuga õpib ära vast
                    Naine ja laps laulavad.

                    Comment

                    • yolpa
                      Pokkerihai
                      • Jun 2009
                      • 2669

                      #190
                      Re: Jaanuari Offtopic

                      Algselt postitas isenseven Vaata postitust
                      http://sport.postimees.ee/3065311/ka...idetakse-mange
                      sooviks ühte kirjatükki veel täismahus
                      maksa

                      Comment

                      • reggie
                        Pokkerihai
                        • Jun 2009
                        • 1705

                        #191
                        Re: Jaanuari Offtopic

                        Kui mul musikaalselt kuulmist pole-Kas on mõtet kitarri osta.
                        Kui sul muusikalist kuulmist pole siis ei õpi 10 aastaga ka ära. Ostsin endale kunagi. Käisin muusikakoolis ja puha aga kui sa ei taju kiirust ja rütmi nii nagu vaja siis pelgalt nootide tundmisest pole kasu-laulda selle järgi ikka ei saa. Suure tööga on võimalik areneda natuke aga mulle on pill ennekõike väljund, ma tunnen end hästi kui saan tinistada, pohh, et pole eriti andekas, ma teen seda endale(soovitavalt eraldi kõikidest kõrvadest).

                        Comment

                        • Godspeed_EJ
                          Klubi Liige
                          • Nov 2009
                          • 3049

                          #192
                          Re: Jaanuari Offtopic

                          Algselt postitas ropka11 Vaata postitust
                          Kui mul musikaalselt kuulmist pole-Kas on mõtet kitarri osta.Paari kuuga õpib ära vast
                          Naine ja laps laulavad.
                          Akordide õppimiseks pole vaja muusikalist kuulmist.

                          Paari kuuga ei õpi kahjuks midagi ära, pigem läheb paar aastat. Muidugi oleneb palju on aega ning tahtmist harjutada.

                          See on kindlasti suureks abiks, kui plaanid asja käsile võtta - http://www.justinguitar.com/en/PR-09...ctPackages.php

                          Comment

                          • Fabulous
                            Pokkerihai
                            • Jan 2010
                            • 2674

                            #193
                            Re: Jaanuari Offtopic

                            Põhilised akordid õpib ära 15 minutiga ja siis läheb paar nädalat maksimum aega, et käsi barrega ära harjuks. Soolomist või klassikalist kitarri õpib tõesti kauem ja see vajab järjepidevat harjutamist.

                            Comment

                            • CheekyMullet
                              FPP Pro
                              • Feb 2010
                              • 232

                              #194
                              Re: Jaanuari Offtopic

                              Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                              Põhilised akordid õpib ära 15 minutiga...
                              BS

                              Comment

                              • ropka11
                                Vana Tegija
                                • Oct 2008
                                • 1008

                                #195
                                Re: Jaanuari Offtopic

                                Algselt postitas isenseven Vaata postitust
                                http://sport.postimees.ee/3065311/ka...idetakse-mange
                                sooviks ühte kirjatükki veel täismahus
                                Jalgpall
                                Lionel Messi (vasakul) ja Xavi arutamas, kuidas lahendada järjekordne karistuslöök.
                                Lionel Messi (vasakul) ja Xavi arutamas, kuidas lahendada järjekordne karistuslöök. Foto: Scanpix
                                Käega suud kattes võidetakse mänge
                                Postimees23. jaanuar 2015 10:56
                                Pallimängudes on kohtumiseks valmistumise tavapärane osa vastasmeeskondade varasemate mängude vaatamine. Õigupoolest ollakse valmis tegema veelgi enam, et saada siseinfot konkurentide plaanide kohta. Nii võib näiteks USAs Ameerika jalgpalli profiliigas NFL kui ka pesapalliliigas MLB näha, kuidas mängijad ja treenerid katavad omavahel rääkides suu käega. Sellised võtted on tuntud ka jalgpalliväljakutelt, kui lahendamist ootab mõni karistuslöök.


                                Loomulikult soovitakse niimoodi vältida seda, et vastased kuuleksid, mida räägitakse. Pikemas plaanis on vastastel niimoodi hiljem videoanalüüsi tehes vähem juhtnööre, millest kinni hakata, ning ka huultelt lugejate tööpõld jääb kitsamaks. Loomulikult tasub suu katta ka juhul, kui üle huulte peaksid tulema ebatsensuursed väljendid.

                                «Vastaste tegemiste detailne jälgimine ja selle oma kasuks pööramine on NFLis juba vana trikk,» on öelnud Tampa Bay Buccaneersi peatreener Lovie Smith The New York Timesile.

                                «Põhiline on kindlasti see, et kui vastane saab keelest aru, võib olla mõistlik suu katta, et sinu plaanidele jälile ei saadaks. Lisaks võidakse nii teha, et pahandusi vältida,» ütles Eesti jalgpallikoondise abitreener Janno Kivisild, vihjates sellele, et mõnikord võib väljakul mängijatel üle huulte lipsata sõnu, mida pole vaja hiljem avalikkusel arutada.

                                Seega ongi suured staarid väljakul tihti üsna ettevaatlikud. Kevadise El Clasico ajal ajasid omavahel veidike juttu Madridi Reali keskkaitsja Pepe ja FC Barcelona ründaja Lionel Messi. Kuigi meeste näod olid pigem naerul, varjati rääkimise ajal hoolega suud.

                                Eesti koondises pole Kivisilla sõnul aga mängijatele soovitatud karistuslöökide lahendusi arutades suu käega katta. «Selline vastane, kes eesti keelest aru saab, on juba väga tark vastane,» märkis Kivisild. «Mina analüüsin ikka vastaste mängu ja huultelt lugema pole hakanud.»


                                Wayne Rooney (paremal) on kohtumises Eestiga katnud käega suu ning arutab äärekaitsja Leighton Bainesiga edasisi plaane.
                                Samas tunnistas Eesti jalgpallikoondises tihti karistuslööke lööv ning ka klubisärgis sarnases rollis olev Konstantin Vassiljev, et plaane arutades on siiski targem käsi suu ette tõsta. «Aeg-ajalt tuleb ikka suu katta. Eelkõige sõltub see sellest, kas vastased võivad keelest aru saada. Kui praegu klubis poola või inglise keeles asju arutame, tuleb ikka käsi suu ette panna. Koondises on asi lihtsam, kuna nendes mängudes on võimalik rääkida eesti keeles,» tunnistas Poola kõrgliigaklubi Gliwice Piasti ridadesse kuuluv Vassiljev. «Ükski treener ei ole mulle sellist soovitust andnud, olen teinud seda omal algatusel.»

                                «Mõnikord olen ikka tähele pannud, et vastased jälgivad ja üritavad aru saada, millest räägitakse. Ikka otsitakse märke ja jälgitakse kehakeelt. Tehakse kõike võimalikku, mis annaks mingi eelise,» rääkis Vassiljev.

                                Üks tundmatuks jääda soovinud NFLi meeskonna abitreener tunnistas aga The Timesile, et oma karjääri jooksul on ta vastasmeeskondade videoid uurides suutnud treenerite ja mängijate katmata suude tõttu lahti muukida kümneid konkurentide skeeme. «Kui rääkides suu katta, on sinu kombinatsioonid kaitstud. Hooletuks muutudes annad aga vastastele võimaluse,» sõnas ta.

                                Ajalooliselt on vastaste järele luuramist seostatud kõige rohkem pesapalliga. USA ajakirjanduses avaldatud lugude põhjal on nii mõnigi mees tõusnud legendiks (Bobby Thomson) või üles ehitanud treenerikarjääri (Joe Nossek) vaid selle peale, et on salaja välja uurinud vastaste käemärgid ja salasõnumid.

                                «Pesapallis ja Ameerika jalgpallis on võrreldes jalgpalliga palju rohkem kombinatsioone ja kokkulepitud asju. Ka seisvaid olukordi on rohkem. Jalgpallis on mängu käigus kombinatsioone raske ellu viia. Standardolukorrad on aga kohad, kus saab pisemate detailideni asju kokku leppida,» võrdles Kivisild.

                                Lisaks uudishimulikele vastastele võivad jalgpallurite väljakul öeldud sõnade vastu huvi tunda teisedki. Nii andis Brasiilia jalgpallikoondise peatreener Luiz Felipe Scolari suvisel MMil oma mängijatele käsu rääkida väljakul vaid käega kaetud suuga, kuna telekanali Globo saade «Fantastico» avaldas osa Scolari nõuandeid, mis ta oli mängus Horvaatiaga oma hoolealustele andnud.

                                Brasiilia televisiooni kõige vaadatum pühapäevaõhtune saade «Fantastico» on aga tihti kasutanud kurte teismelisi, kes on praktiseerinud oma huultelt lugemise oskust ja toonud niimoodi televaatajateni jalgpalliväljakul aset leidnud kõnelusi. Nii leiti veel üks põhjus, miks tasub väljakul rääkides suu katta.

                                Comment

                                Working...