---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
mis neid konni trimmerdad siis?Algselt postitas v@iko Vaata postitustTra, trimmerdasin täna ilma näokaitsmeta, millegipärast oli suu natuke lahti ja põhimõtteliselt pool konna jalga lendas otse suhu...öäääk kui rõve. Kuid samas....kuskil maailmas on delikatess
Comment
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
Algselt postitas karupoeg Vaata postitusteks neid tagasihoidlike miljardäre on veelgi. Esimesena tulevad lisaks Zuckerbergile pähe veel Ingvar Kamprad, Steve Jobs ja Carlos Slim. Küllap on neid rohkem, kuid kuna nad just nimelt tagasihoidliku elustiiliga, siis palju nende isiklikust elust ei teata.
Estravagantne elustiil koos raketitõrjesüsteeme täis jahiga tõuseb meedia vahendusel paremini esile, seega tundubki see justkui prevaleeriv.
IKEA asutaja Ingvar Kampradi isiklik varandus moodustab vaid murdosa hinnangutest, mille järgi on ta üks maailma rikkamaid mehi, selgub värskelt avaldatud dokumentidest, mille järgi ei ole Kampradil IKEA-s üldse enam mingit osalust, kirjutab Rootsi ajaleht Sydsvenskan.
Tema ja ta perekond on tegelikult 450+ korda vaesemad ka, kui senini arvati.
Reeglina mulle muinasjutud meeldivad, aga Kamrad´i, Buffet´i jne. nime sisaldavad muinasjutud ajavad siiski vähemalt natuke tilti.
Comment
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
Su välja toodud artikkel on pool tõde. IKEA on Kampradi loodud, kuid kuulub INGKA Holdingule. Mis "imede-ime" on Kampradi loodud kuskil paarkümmend aastat tagasi. Tegemist on siis heategevusorganisatsiooniga, mille omandusse IKEA kuulub.Algselt postitas Potsataja Vaata postitusthttp://www.delfi.ee/news/paevauudise....d?id=66358216
Tema ja ta perekond on tegelikult 450+ korda vaesemad ka, kui senini arvati.
Reeglina mulle muinasjutud meeldivad, aga Kamrad´i, Buffet´i jne. nime sisaldavad muinasjutud ajavad siiski vähemalt natuke tilti.
case on pm siis nii, et INGKA võib raha ainult reinvesteerida või annetada heategevuseks. Kasumina seda justkui välja võtta ei tohiks. Seega basically on ühelt poolt loodud maksude kõrvale hoidmiseks loodud süsteem, mis kasvatab organisatsiooni net worthi läbi IKEA kasvu.
Ehk siis kui Bill Gates ja Buffett annavad OMA raha Bill ja Melinda Gatesi foundationisse, siis Kampradil OLI (nüüd mingite fondide käes) oma heategevus foundation, millele kuulub IKEA.
Seega ei ole Ingvar Kamprad isikuna nii rikas, kuid tema loodud charity foundation on. Aga see oligi ju minu point, et tegemist on pigem teistsuguse stiiliga miljardäriga. (hää küll, mitteametlikel andmetel nüüd endise miljardäriga)
ps. a la delfi ja postimehe refereeritud artiklites ei ole kogu tõde, sest selle on kirjutanud pehme valdkonna "staar"-ajakirjanikud, kellele sellistest skeemidest arusaamine käib pigem üle jõu. Ergo on tegemist justkui "pööblile mõttetu infoga".Last edited by karupoeg; 25.07.13, 22:14.
Comment
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
Algselt postitas karupoeg Vaata postitustSu välja toodud artikkel on pool tõde. IKEA on Kampradi loodud, kuid kuulub INGKA Holdingule. Mis "imede-ime" on Kampradi loodud kuskil paarkümmend aastat tagasi. Tegemist on siis heategevusorganisatsiooniga, mille omandusse IKEA kuulub.
case on pm siis nii, et INGKA võib raha ainult reinvesteerida või annetada heategevuseks. Kasumina seda justkui välja võtta ei tohiks. Seega basically on ühelt poolt loodud maksude kõrvale hoidmiseks loodud süsteem, mis kasvatab organisatsiooni net worthi läbi IKEA kasvu.
Ehk siis kui Bill Gates ja Buffett annavad OMA raha Bill ja Melinda Gatesi foundationisse, siis Kampradil OLI (nüüd mingite fondide käes) oma heategevus foundation, millele kuulub IKEA.
Seega ei ole Ingvar Kamprad isikuna nii rikas, kuid tema loodud charity foundation on. Aga see oligi ju minu point, et tegemist on pigem teistsuguse stiiliga miljardäriga. (hää küll, mitteametlikel andmetel nüüd endise miljardäriga)
ps. a la delfi ja postimehe refereeritud artiklites ei ole kogu tõde, sest selle on kirjutanud pehme valdkonna "staar"-ajakirjanikud, kellele sellistest skeemidest arusaamine käib pigem üle jõu. Ergo on tegemist justkui "pööblile mõttetu infoga".
Samas stiilis: http://www.forbes.com/sites/stevenbe...g-to-go-broke/
......
After graduation in 1956 he traveled to France to take more college classes and later got involved in the business of following the U.S. Navy’s Atlantic fleet, selling tax-free booze to sailors. Competition was intense, but he got ahead by using his military experience to talk his way directly onto ships and gathering intelligence on the fleet’s next destination by chatting up local prostitutes.
.......
Although he had shifted his ownership to Atlantic via a complex Bahamas-based asset swap to minimize disclosure and taxes, Feeney continued to aggressively expand DFS, traveling the globe to conquer new markets, expand margins and outmaneuver rivals. He loved making money but had no need for it once it was made. Feeney was happy with simple things.
.....
Suht pikk, aga huvitav artikkel. Niiaplju, kui mina aru sain, siis Gates ka rohkem tema eeskujul jagama hakanud.
Comment
-
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
Tundub, et päris suur osa rallipublikust ongi retardid. Iga aasta maal peale rallit teeperved räigelt ära lagastatud.Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
Comment
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
Päris pull pakkumine, otse Saksast, suvel hea künada:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto....566&rhash=afa6
Comment
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
Mis siin pulli? 1K eur soodsamalt saab sama isendi aint parema varustusega.Algselt postitas Pumper Vaata postitustPäris pull pakkumine, otse Saksast, suvel hea künada:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto....566&rhash=afa6
http://www.auto24.ee/used/1367498
http://www.auto24.ee/used/1274474
Comment
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
Wtf, ta on rajal ohtuse tagaja või meediapolt, mitte kuradi publik ja kuhu ta prügi viskas videol ?Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitustTundub, et päris suur osa rallipublikust ongi retardid. Iga aasta maal peale rallit teeperved räigelt ära lagastatud.
Comment
-
Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]
What? Ma mõtlesin neid jorsse kes täiest kõrist naersidAlgselt postitas MartinGarcia Vaata postitustWtf, ta on rajal ohtuse tagaja või meediapolt, mitte kuradi publik ja kuhu ta prügi viskas videol ?
Comment
Comment