---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • qbj0hn
    Auk on auk. FAKT!
    • Nov 2008
    • 7091

    #451
    Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

    Must on uus punane.

    Comment

    • karupoeg
      Pokkerihai
      • Jun 2012
      • 3823

      #452
      Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

      Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
      Ootoot, karupoeg kiidab heaks mustalt töötamist? Ma olen praegu segaduses.


      Küsimus oli palga kohta. Oskustöö ja ehitusvaldkonna avg palk Tallinnas ja Harjumaal lihtsamate tööde vallas on u 600-700 € bruto(olenevalt kasutatavatest seadmetest jms) - Seda muidugi Fontese palgauuringu järgi. Reaalsuses ma tahaks näha ühte ehitusettevõtet, kellel tööjõukuludelt on maksud korrektselt makstud. Fontesest paremat valdkondade ja nende tasemete klassifikaatorit Eestis senimaani kahjuks ei ole (valim ca 70 000 isikut). Uuringuga väheke paremini kursis olevana tahaksin andmestikku muidugi mõne koha pealt kahtluse alla seada, aga see selleks.

      Kui me võtame nüüd 1,0 koormuse, siis oleks 169 tunni korral netopalk 845 € ning brutopalk 1074 €. Tallinna ja Harjumaa keskmine palk peaks olema ca 1050€ bruto. Täpsemalt peast ei mäleta - võib olla ka veidi vähem. Seega minu arvates on 845 € puhtalt kätte sellise töö eest üsnagi okei palk.

      Tartus nt tean ettevõtet, kes maksab heale ehitajale 1200€ kätte ja järjekord ukse taga. Ning tegemist on oma valdkonnas tegijate-kogenud meestega.

      Comment

      • reggie
        Pokkerihai
        • Jun 2009
        • 1705

        #453
        Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

        Päris vanuritele..kaks mu aegumatut lemmikut.

        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

        Comment

        • ristijeesus
          Klubi Liige
          • Oct 2009
          • 2533

          #454
          Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

          karupoja, küsimus oli tõesti palga kohta
          Algselt postitas inward Vaata postitust
          Pole kursis Eesti ehitusturu musta palgaga,
          Must palk ei tähenda netopalka. Sa ei saa ju nii eluvõõras ka olla. Must palk on see kui sa lammutustööde käigus müüriga (mitte Madis) vastu kolu saad ja tööandja sulle mulla peale ajab. Aga kui kondid välja tulevad, sina vangikongis nurka urineerid, kas siis tasus see must tööline end ära.

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #455
            Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

            Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
            karupoja, küsimus oli tõesti palga kohta

            Must palk ei tähenda netopalka. Sa ei saa ju nii eluvõõras ka olla. Must palk on see kui sa lammutustööde käigus müüriga (mitte Madis) vastu kolu saad ja tööandja sulle mulla peale ajab. Aga kui kondid välja tulevad, sina vangikongis nurka urineerid, kas siis tasus see must tööline end ära.
            kuule võta nüüd vähe rahulikumalt. Ma tean väga hästi erinevaid termineid - eriti neid, mis puudutavad tasustamist. Sa ei pea üldse sellepärast muretsema. Võrdluse tõin neto-ja brutopalkadega. Kui sina isiklikult ei oska nende andmetega midagi peale hakata, siis ei ole midagi teha. Minu arvates on nad aga paremad kui mitte midagi.

            Comment

            • ristijeesus
              Klubi Liige
              • Oct 2009
              • 2533

              #456
              Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

              Ohei, asi polegi selles. Asi on mustas tööjõus. Kui ma ei eksi olid see sina võttis sõna sotsmaksude (tervisekindlustus sealhulgas) ja blablabla...Tahad otsin üles?

              Comment

              • karupoeg
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 3823

                #457
                Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                Ohei, asi polegi selles. Asi on mustas tööjõus. Kui ma ei eksi olid see sina võttis sõna sotsmaksude (tervisekindlustus sealhulgas) ja blablabla...Tahad otsin üles?
                inimene küsis konkreetse tasu kohta. Ma vastasin, et tasu sellises suurusjärgus on üsnagi hea tuues paar võrdluspunkti. Seadused, maksustamine ning isiklik suhtumine ei omanud siinkohal tähtsust.

                Homme tööpäev. Värvilisi unenägusid
                Last edited by karupoeg; 17.07.13, 01:54.

                Comment

                • ristijeesus
                  Klubi Liige
                  • Oct 2009
                  • 2533

                  #458
                  Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  Ma vastasin, et tasu sellises suurusjärgus on üsnagi hea.
                  Las ma vastan ka- tasu sellises suurusjärgus võib lõppeda kehvasti.

                  Comment

                  • VisaHing
                    mees nagu orkester
                    • Dec 2009
                    • 6718

                    #459
                    Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                    Unibet naasis Eestisse :)

                    Comment

                    • IsandJoberst
                      Õpihimuline Mängur
                      • Dec 2008
                      • 326

                      #460
                      Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                      Kellegil tuttavat või oskab soovitada usaldusväärset autoremondi kohta Tartus. Hind peaks olema mõistlik.
                      Vaja oleks auto põhjakaitse ilmselt vahetada, puksid ehk ja midagi veel ehk(ei oska hetkel öelda) . Oleks vaja esmalt auto üle vaadata ja eks siis paistab mis teha vaja täpsemalt. Anyone?

                      Comment

                      • VisaHing
                        mees nagu orkester
                        • Dec 2009
                        • 6718

                        #461
                        Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                        Endal ka üks küsimus.

                        Oman ühte autot, mis pole minu nimel. Kindlustust tal ei ole. Ülevaatus on. Dokumendid on.

                        Kas ma saan talle ise teha kindlustuse?

                        Ise küsin, ise vastan.

                        Omanikuandmetega saab küll. OK.
                        Last edited by VisaHing; 17.07.13, 10:24.

                        Comment

                        • inward
                          Klubi Liige
                          • Sep 2009
                          • 6275

                          #462
                          Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                          Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                          karupoja, küsimus oli tõesti palga kohta

                          Must palk ei tähenda netopalka. Sa ei saa ju nii eluvõõras ka olla. Must palk on see kui sa lammutustööde käigus müüriga (mitte Madis) vastu kolu saad ja tööandja sulle mulla peale ajab. Aga kui kondid välja tulevad, sina vangikongis nurka urineerid, kas siis tasus see must tööline end ära.
                          Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                          Ohei, asi polegi selles. Asi on mustas tööjõus. Kui ma ei eksi olid see sina võttis sõna sotsmaksude (tervisekindlustus sealhulgas) ja blablabla...Tahad otsin üles?
                          Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                          Las ma vastan ka- tasu sellises suurusjärgus võib lõppeda kehvasti.
                          Lulz what ? Üks räägib aiast (millest ma rääkida tahtsin), sina aga aiaaugust. Tudengina on mul nkn tervisekindlustus kaetud.

                          Comment

                          • Dnbftw
                            Pokkerihai
                            • Jul 2010
                            • 1808

                            #463
                            Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                            Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                            Endal ka üks küsimus.

                            Oman ühte autot, mis pole minu nimel. Kindlustust tal ei ole. Ülevaatus on. Dokumendid on.

                            Kas ma saan talle ise teha kindlustuse?

                            Ise küsin, ise vastan.

                            Omanikuandmetega saab küll. OK.
                            Oli juunis sama probleem, läbi neti ei saanud teha kuid tuttav kindlustaja tegi ära. Samamoodi siis omanikuandmeid oli vaja, netis saab maksta kindlustuse eest ainult omanik/kasutaja.

                            Comment

                            • Provoker
                              Pokkerihai
                              • Jan 2009
                              • 3067

                              #464
                              Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                              Algselt postitas IsandJoberst Vaata postitust
                              Kellegil tuttavat või oskab soovitada usaldusväärset autoremondi kohta Tartus. Hind peaks olema mõistlik.
                              Vaja oleks auto põhjakaitse ilmselt vahetada, puksid ehk ja midagi veel ehk(ei oska hetkel öelda) . Oleks vaja esmalt auto üle vaadata ja eks siis paistab mis teha vaja täpsemalt. Anyone?
                              meil firma autod käivad peale garantiiperioodi Turu Autos. Netist kindlasti leiad kontaktid. Siiani head kogemused.

                              Comment

                              • Vandalar
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3577

                                #465
                                Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                                IMO lammutustöö eest oleks normaalne 8-10 eur/h vähemalt. Maru raske töö ja igasuguste potensiaalsete ohtudega.

                                Comment

                                Working...