*** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Pythagoras
    Grinder
    • Apr 2012
    • 589

    #196
    Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

    Algselt postitas inward Vaata postitust
    Kust selline info pärineb ? Riik peaks sellised ettevõtted vastusele võtma, kes kasumiahnuses või vahet pole ellujäämise nimel, teadlikult kasutavad tehniliselt kehvas seisukorras olevaid veokeid. See on koht, kus riik saab mitmel erineval moel sekkuda. On oluline, et tehnilisi nõudeid ka täidetaks. Turumajanduse seisukohalt peaks siin huvi olema ka nö tublidel ettevõttetel, et konkurentsitingimused oleksid võrdsed.

    Ja seda, et seis halb on ning paranenud ei ole kinnitab ka: Enam kui kolmandikul kontrollitud veokitest esines rikkumisi.
    tõesti kuuled sellest esimest korda? mu arust aastaid sellest räägitud, et tehniliselt autod halvas korras, ülekaalud, valed rehvid, juhtide lõhkiläinud sõidutunnid - see pole ju mingi uudis. Asja kontrollimine ning parandamine jääb ju huvipuuduse taha samuti. Valitsus ei saa endale seda lubada. Igalt poolt pressib hinnatõus nagunii peale. Kujutad ette, et võetakse rekkafirmad ka üksipulgi läbi? See tähendaks päris korralikku hinnatõusu enamike kaupade lõikes. Hetkel pukis meestele oleks see liiast, ausalt öeldes ei näe väga poliitilist jõudu, kellel oleks reaalne soov asjaga tegeleda.

    Comment

    • ok2aa
      Klubi Liige
      • Oct 2008
      • 1903

      #197
      Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

      kõige jubedamad ongi rekkad + maanteedel kimavad mikrobussid ja pirukad. üldjuhul autod perses, juhid tüdinud.

      Comment

      • inward
        Klubi Liige
        • Sep 2009
        • 6275

        #198
        Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

        Algselt postitas Pythagoras Vaata postitust
        tõesti kuuled sellest esimest korda? mu arust aastaid sellest räägitud, et tehniliselt autod halvas korras, ülekaalud, valed rehvid, juhtide lõhkiläinud sõidutunnid - see pole ju mingi uudis. Asja kontrollimine ning parandamine jääb ju huvipuuduse taha samuti. Valitsus ei saa endale seda lubada. Igalt poolt pressib hinnatõus nagunii peale. Kujutad ette, et võetakse rekkafirmad ka üksipulgi läbi? See tähendaks päris korralikku hinnatõusu enamike kaupade lõikes. Hetkel pukis meestele oleks see liiast, ausalt öeldes ei näe väga poliitilist jõudu, kellel oleks reaalne soov asjaga tegeleda.
        Muidugi mitte. See pole ju nö hiljuti tekkinud probleem.

        Iga asja puhul tuua ettekäändeks, et "meil pole raha sellega tegeleda" hakkab ka justkui vaikselt ära tüütama. Mis peaks olema see inimelude piir, kust maalt tekib raha probleemiga tegelemiseks ? Politseil on kindlasti olemas selle kohane register ja võimekus hinnata, millistel firmadel kõige sagedamini rikkumisi on esinenud. Ei pea kõiki firmasid üksipulgi läbi võtma. Veel vähem tundub mulle loogiline või ka normaalne, et iga kolmas vastutulev veok on potentsiaalne vikatimees. Ja selle õigustuseks on see, et vastasel juhul hinnad tõusevad veelgi. Nonsense, kuidas need ülejäänud 2/3 siis hakkama saavad ? Ja tegelikkuses reaalset olukorda ei tea keegi.
        Last edited by inward; 07.06.13, 22:34.

        Comment

        • raidov
          Õpihimuline Mängur
          • Mar 2009
          • 436

          #199
          Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

          Reaalsus on see, et transpordi hinnad on meil lihtsalt suhteliselt ebanormaalselt madalad... Kui firma maksaks korralikult: autoliisingut, kindlustust, autole rehve ostma ja hooldama, arvete pealt makse maksma ja juhile ametlikult ilma päevarahadega tuunimata palka maksma, siis reaalsuses oleks firmasid mis ei peaks uksi kinni panema ilmselt väga vähe...

          Isal on rekka, tahaks loota, et auto ja rehvid on heas korras, töö peaks ka ülekeskmise olema, aga ega sealt midagi erilist järgi ei jää..

          Ma olen väga palju imestanud, et kuidas rekkajuhid on nõus sellist tööd nii väikse palga eest tegema, ma mõtlen siis neid, kes on enamuse ajast Eestist ära..


          Ja samas maksab üsna väikse saatmine Tallinnast Tartusse sama palju kui sportsdirectist mingi 15kg üli suure kasti transpordikulu lennnupostiga UK'st.. Ilmselt on SD'l küll rohkem pakke kui kogu Smartposti, Post24, Cargo omasid kokku, aga siiski...
          Last edited by raidov; 07.06.13, 23:21.

          Comment

          • VisaHing
            mees nagu orkester
            • Dec 2009
            • 6718

            #200
            Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

            Isa töötas/töötab rekkajuhina Soomes. Teadis isegi, et rekka on suht sitas seisus + pidevalt ülekaalus. Aga noo kui ntx 10 koormatäit saab ära viidud 6-7 korraga, siis on kokkuhoid ju missugune. Nii aja kui rahalise poolepealt.

            Kuu aega tagasi sattus suht ränka õnnetusse..Sõitis rekkaga, mis olevat olnud 7-10 tonni ülekaalus. Juhuste kokkusattumises... Kõva külgtuul + ülekaal + kurv + keegi sõitis sisse. Rekka lendas kummuli ja isa sai päris tõsise peapõrutuse.

            Firma süüdistab nüüd isa, et miks ta võttis nii suure koorma peale? Võttis muidugi sest, firma käskis.

            Jutu jätkuks rekkateema kohapealt.

            //veits täis, et kui tekst segane siis andke andeks. head ööd

            Comment

            • kaval-ants
              Klubi Liige
              • Aug 2009
              • 191

              #201
              Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

              Pakun liitrise rummi ja coca-cola eest täna Tallinnas vastu 10 pokkeri raamatut (kolm neist on omaha) + 9 pdf raamatut välja prinditud ja ilusti kaante vahel.

              Comment

              • Jäämees
                Vana Tegija
                • Jun 2011
                • 1182

                #202
                Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                Päris kaval...

                Comment

                • VisaHing
                  mees nagu orkester
                  • Dec 2009
                  • 6718

                  #203
                  Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                  Kellegil autot pole müüa, mis sisuliselt on romulakaup aga sõidab/kävitub? Oleks tarvis põllu kündmiseks miskit soetada.

                  Comment

                  • rahvavaenlane
                    Klubi Liige
                    • Dec 2009
                    • 3040

                    #204
                    Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                    ma wikist vaatasin praegu, ausalt, traktor oleks parem.

                    Comment

                    • VisaHing
                      mees nagu orkester
                      • Dec 2009
                      • 6718

                      #205
                      Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                      Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                      ma wikist vaatasin praegu, ausalt, traktor oleks parem.
                      Tõsi aga autoga saab mingi 100x kiiremini asja ära aetud. :D

                      Comment

                      • inward
                        Klubi Liige
                        • Sep 2009
                        • 6275

                        #206
                        Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                        Algselt postitas kaval-ants Vaata postitust
                        Pakun liitrise rummi ja coca-cola eest täna Tallinnas vastu 10 pokkeri raamatut (kolm neist on omaha) + 9 pdf raamatut välja prinditud ja ilusti kaante vahel.
                        Nii meeleheitel ?

                        Comment

                        • VisaHing
                          mees nagu orkester
                          • Dec 2009
                          • 6718

                          #207
                          Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                          Algselt postitas inward Vaata postitust
                          Nii meeleheitel ?
                          Paistab, et pokkeriraamatutest polnud suurt kasu :D.

                          Comment

                          • leits
                            Hundinui
                            • Apr 2009
                            • 9562

                            #208
                            Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                            liitrine mekong ka sobib v

                            Comment

                            • leits
                              Hundinui
                              • Apr 2009
                              • 9562

                              #209
                              Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                              päev korras taas ..

                              Comment

                              • VisaHing
                                mees nagu orkester
                                • Dec 2009
                                • 6718

                                #210
                                Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                                Miks ma seda '' eat shit '' kätte ei saanud ? St. ma küll seda oma PM-s ei näe.

                                Aga okei kuidas soovid anyways.

                                Comment

                                Working...