Vandenõu või mitte?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • EestiAA
    Vana Tegija
    • Nov 2010
    • 1132

    #526
    Re: Vandenõu või mitte?

    Usas saadakse frackinguga ilusti hakkama....Hästi peab reguleeritud olema.
    Sealt saaks Eesti kõva maksu raha endale teenida.

    Kes selle teksti kirjutas on üli BIAS ....Tasub teist poolt ka uurida enne kui oma otsuse langetad.
    Youtubes leiab frackingu kohta mitu head mini doki.
    Last edited by EestiAA; 07.11.13, 21:38.

    Comment

    • Romka
      Pokkerihai
      • Mar 2009
      • 1544

      #527
      Re: Vandenõu või mitte?

      Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
      Usas saadakse frackinguga ilusti hakkama....Hästi peab reguleeritud olema.
      Sealt saaks Eesti kõva maksu raha endale teenida.

      Kes selle teksti kirjutas on üli BIAS ....Tasub teist poolt ka uurida enne kui oma otsuse langetad.
      Youtubes leiab frackingu kohta mitu head mini doki.
      Tundub jah väga vihaga kirjutatud tekst olevat, seepärast otsustasin ka siia teemasse selle panna.

      Comment

      • Vandalar
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3577

        #528
        Re: Vandenõu või mitte?

        Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
        Usas saadakse frackinguga ilusti hakkama....Hästi peab reguleeritud olema.
        Sealt saaks Eesti kõva maksu raha endale teenida.

        Kes selle teksti kirjutas on üli BIAS ....Tasub teist poolt ka uurida enne kui oma otsuse langetad.
        Youtubes leiab frackingu kohta mitu head mini doki.
        Kle ma olen ikka väga kohutavaid asju selle frackingu kohta kuulnud ja nendes piirkondades kus seda tehakse on räme kõrge haiguste, vähi jne osakaal ja enamus sellest obv vaikitakse maha nagu muiste.

        Comment

        • EestiAA
          Vana Tegija
          • Nov 2010
          • 1132

          #529
          Re: Vandenõu või mitte?

          Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
          nendes piirkondades kus seda tehakse on räme kõrge haiguste, vähi jne osakaal ja enamus sellest obv vaikitakse maha nagu muiste.
          Palun statse frackingu piirkondades haiguste kohta?.
          Last edited by EestiAA; 08.11.13, 11:01.

          Comment

          • Vandalar
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3577

            #530
            Re: Vandenõu või mitte?

            Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
            Palun statse frackingu piirkondades haiguste kohta?.



            Pmst pane google või youtube otsingusse fracking cancer ja have fun. Ise vaatasin ühte doki mida ma kahjuks praegu ei leidnud, kus oli frackingu piirkond, mis oli tuntud ka kui vähi piirkonnana, kus lastel ja kõigil teistel on ropult vähki.
            Pmst need inimesed on sunnitud väga kehvades ja tihtipeale elukõlbmatutes tingimustes elama, kus vesi on täiesti reostatud ja igasugused muud ohud. Kompaniide arust on muidugi kõik JOKK ja ilmselt ongi, vähemalt näiliselt ja paberi peal.
            Last edited by Vandalar; 08.11.13, 12:49.

            Comment

            • EestiAA
              Vana Tegija
              • Nov 2010
              • 1132

              #531
              Re: Vandenõu või mitte?

              Youtube link on suht huvitav.
              Cancer alley vms ei old see doc mida mõtled ?.

              Igatahes jällegi sama probleem nagu paljude asjadega tänapäeval. Faktid vs faktid.
              Üks pool ütleb, et frackingut saab teha korralikult, et plussid on miinustest üle.
              Teine pool väidab vastupidi. Mõlemal poolel on enda faktid.

              Ise pooldan frackingut hästi reguleeritud keskonnas Eestis.
              Study on veel olevat ikkagi frackingu kasuks.

              Comment

              • Vandalar
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3577

                #532
                Re: Vandenõu või mitte?

                Kui suur raha paistmas on, siis kipuvad need studyd kõik ühte auku minema millegipärast. Vbl on seda võimalik ka turvaliselt ja keskkonda säästes teha, kuid ajalugu näitab, et enamusi suurettevõtteid see ei koti eriti ja inimestel on hiljem, siis kui juba lepingud allkirjastatud ja ettevõte kaevandamas, väga raske midagi suurte kompaniide vastu ette võtta, kui midagi peaks valesti olema, vesi saastunud, õhk saastunud vms probleemid.
                Võis olla küll, mingi allee see piirkond oli.
                Last edited by Vandalar; 08.11.13, 14:47.

                Comment

                • elrosmeero
                  FPP Pro
                  • Jan 2011
                  • 239

                  #533
                  Re: Vandenõu või mitte?

                  Ise pooldan frackingut hästi reguleeritud keskonnas Eestis.
                  Eestis hästi reguleeritud... ei ole usku sellesse.
                  Frackingut hakkab mingi aeg pakkuma kindlasti mingi Desperado OÜ taoline asutus, kuna tehti odavaim pakkumine ja mingi purjus jorss keerab meie põhjavee varud perse. Obv liialdus, aga saate pointist aru küll. Meil nii väike riik, et kui juhtubki mingi fuckup, kaotame meie pinda arvestades suure osa elamiskõlbulikku maad.

                  Comment

                  • EestiAA
                    Vana Tegija
                    • Nov 2010
                    • 1132

                    #534
                    Re: Vandenõu või mitte?



                    Esimene suur vandenõu mida usun.
                    Last edited by EestiAA; 18.11.13, 21:11.

                    Comment

                    • Romka
                      Pokkerihai
                      • Mar 2009
                      • 1544

                      #535
                      Re: Vandenõu või mitte?

                      Haha, väga hästi parodeeritud imo

                      Comment

                      • EestiAA
                        Vana Tegija
                        • Nov 2010
                        • 1132

                        #536
                        Re: Vandenõu või mitte?




                        Huvitavad kommid.

                        Vandenõuteooriate taga pole mitte tõde, vaid inimeste ego. Vaadake kogu seda mentaliteeti ise: "silmade avanemine"; "lambad", "hall mass" jne jne. Ka siin on juba kommentaarid inimestest kui hingetutest robotitest. Vandenõuteooriad on lihtsalt viis end hea ja erilisena tunda. Mõni valib mõne subkultuuri ja räägib siis, kuidas mu on meinstreem kräpp; mõni valib mingi idamaade usundi ja räägib kuidas lääne inimene on halb ja mõnel on vandenõuteooriad, millega särada ja end 'silmaklappideta inimeseks' pidada. Kõige masendavam ongi see lapselikus ja täielik empaatiavõime puudumine. Igal inimesel on unistused, mõtted, huvid, soovid jne - halli massi pole olemas. Hall mass on lihtsalt hea termin, et end eriliseks teha. Parim näide on see, kui lahmitakse 'tüüpiline eestlane' silti, millega tahetakse ALATi näidata, et ise ollakse palju intelligentsem ja erilisem.



                        Teiseks on vandenõuteooriatel see probleem, et meeletult on asi usus. Võetakse, et mingi kindel uskumus - näiteks, et Bostoni pommitamine oli inside job - ja siis ei vaadata mitte üldpilti, vaid iga fakt väänatakse oma usu ja valitud ideega sobivaks. Siin on mul lemmik näiteks alati igasugused NASA teemad. Populaarses foorumis ütles üks tüüp hästi, et tema mingit NASA ja nende pilte ei usu. Ja ongi kõik! Nii lihtne ongi. No mis siis viga oma teooriat kütta ja muinasjutte välja mõelda. teine hea asi ongi see teooriate keerutamine - juhtub asi X ning siis pannakse selle külge nii UFO'd , vabamüürlased, reptiilid, natsid ja kõik mu meelepärane. Selle usuteemaga on mu lemmik veel see, et kuidas vahel keegi teeb üleskutse ja allkirjade kogumise, et valitsus avaldaks materjalid juhtumist YX5 kuidas tulnukad oma kiibi Reagani ajusse siirdasid (mõtlesin välja, aga ei imestaks kui selline teooria on). See on vandenõuteoreetikutele win-win igatipidi - kui valitsus midagi avaldab, mis ei tõesta nende teooriat, siis öeldakse et pole kõike avaldatud ja valitsus valetab. Kui aga valitsus ütleb, et ei ole sellist asja olnudki - ja no tõesti polnudki, teooria ikkagi ju - siis jälle saab vinguda, et vandenõu boohoo.
                        Last edited by EestiAA; 27.11.13, 23:42.

                        Comment

                        • Romka
                          Pokkerihai
                          • Mar 2009
                          • 1544

                          #537
                          Re: Vandenõu või mitte?

                          Puhas kuld. Mina näen neid inimesi facebookis hullematena juba kui jehoova tunnistajad, nemad vähemalt ei käi nii tihti.

                          Comment

                          • Vandalar
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3577

                            #538
                            Re: Vandenõu või mitte?

                            usa-s on tõsine kriis, riik on langemas või juba langenud diktatuurilisse valitsemiskorda- vandenõu?
                            Üks, mida inimeste konspiratsiooniteoreetikuteks nimetamisega saavutatakse on nende sildistamine ja emotsionaalsel pinnal halvustava imidzi loomine nende suhtes. Olen eelõelduga nõus, et on palju neid, kes viskavad igasuguseid segaseid teooriaid, kuid konsp. teoreetikuks nimetamine on samuti viis, kuidas püütakse inimest, kel on liiga palju küsimusi, massi jaoks ebaoluliseks ja tühiseks muuta, et suurem osa inimestest ei hakkaks samu küsimusi esitama ega samastaks end teoreetikuga (kes ikka tahab end samastada inimesega, kellele näidatakse, et on peast põrunud vms), vaid vastandaksid end selle "tolaga", vandenõuteoreetikuga, tinfoil hat tüübiga, kes on põlastusväärne ja natuke veider, sest julgeb autoriteedis kahelda, julgeb oletada jne. Samas tahetaksegi, et inimesed vastandaksid end justnimelt selle konspiratsiooniteoreetikuga, mitte aga teooria endaga, sest see võib tekitada diskussiooni ja seda ei taheta, kui tegemist peaks olema mingi kinnimätsimisega. Muidugi, kui on mingi obv. asi ja pole midagi salastada, siis on kõik faktid olemas ja kõik saavad tutvuda nendega jne. Kuid osad asjad ongi ju konkreetselt kinni mätsitud, faktid salastatud, kedagi ligi ei lasta, küsimuse esitajale antakse vastu kuppu, pannakse vangi, hullarisse vms. Sellepärast ka konspiratsiooniteooriad tekivad, et on põjust. Palju on muidugi neid, kellel fakte ega kinnitust pole ja on ka neid, kes suisa segast ajavad. Kuid IMO on parem, kui keegi kasvõi segast ajab ja julgeb kasvõi teoreetilisel pinnal milleski kahelda, isegi, kui see tundub väga rumalana või ongi rumal- las olla.
                            Täpselt samasuguste ideoloogiliste võtetega tembeldatakse tihtipeale inimesi konsp. teoreetikuteks ja muudetakse sellega iga nende sõna koheselt väärtusetuks.
                            Nt. minu üle on natuke naerdud, kui ma kunagi tõin välja pokkerisaitide ja Kahnawake Gaming Commissioni vahelise suhte, et see on imelik, et inimesed usaldavad mingit mõttetut logo kuskil veebilehel, mis ütleb, et soft on verifitseeritud mingi komisjoni poolt ja seega kõik ok- tegemist ju siiski ainult logoga ja mitte millegi muuga. Tihti võib olla, et välise möga taga- meil on parim soft, meil on parim see ja teine, pole midagi muud, kui "marketing", suvaline sõnamulin, mida aetakse ainult raha himust. Siis tuli Kahnawake Commissioniga teatud määral seotud UB skandaal ja enam nii tinfoil hat polnudki see teema. Selliseid teemasid on ju küll ja küll.
                            Kasvõi näiteks see kanepi teema, millest mõnda aega tagasi suurt midagi ei teatud, uuringud olid keelatud, raamatute ja teadmiste levitamine taime kohta pmst tsensuuri all ja keelatud. Need, kes julgesid midagi selle headusest rääkida, neile tõmmati kohe hullu särk selga ja oligi ebamugav teema nö. maha maetud. See pole mingi konsp. teooria, et riigid kasutavad nt. false flag operatsioone, isegi elementaarne ajaloo õpetus koolis mainib vähemalt Saksa Riigihoone põletamist, mis oli tegelikult Saksa enda orgunnitud false flag, et ründamiseks põhjus leida.
                            Loomulikult tekib selliste faktide ja ajaloost tuntud tegude ja juhtumiste põhjal ka põhjendatud kartusi, et võimul olijad kalduvad ahnuse poole, sellega seoses ka pettuste ja igasuguste skeemide läbiviijateks. Selles pole IMO midagi imelikku. Selles suhtes ma ei nõustu EestiAA-ga just nagu riigis kahtlemine võrduks kohe otuks olemise ja rumalusega. Riigis ja nendes, kelle käes on võimu ohjad, ressursside ohjad, suurte rahade ohjad, tulebki alati kahelda, isegi, kui kahtlus osutub ekslikuks, siis selline kahtlustav hoiak aitab meeled ärevana ja terasena hoida. Kunagi ei maksa oma vastast, eriti suurt vastast nagu riik, alahinnata, ega automaatselt ja tingimusteta usaldada, seda võisid teha NSVL-i ajal kommunistid, kes Leninit kummardasid, seda võivad teha Põhja-Korea elanikud, kuid vaba inimene peaks ikka olema kriitilise meele ja terase keelega.
                            Last edited by Vandalar; 28.11.13, 00:22.

                            Comment

                            • EestiAA
                              Vana Tegija
                              • Nov 2010
                              • 1132

                              #539
                              Re: Vandenõu või mitte?

                              Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                              usa-s on tõsine kriis, riik on langemas või juba langenud diktatuurilisse valitsemiskorda- vandenõu?
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                              Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                              Selles suhtes ma ei nõustu EestiAA-ga just nagu riigis kahtlemine võrduks kohe otuks olemise ja rumalusega. .
                              Millal seda olen väitnud ?.

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #540
                                Re: Vandenõu või mitte?



                                Natuke kuulamist EestiAA-le ja ka teistele, kes seda lugu varem kuulanud või lugenud ei ole.

                                Vandenõud on osa inimkonna ajaloost ja jäävadki olema. Osad neist realiseeruvad ja teised jäävadki teooria tasemele.

                                Comment

                                Working...