Kontoritoolid

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • simenkon
    Grinder
    • Dec 2011
    • 525

    #1

    Kontoritoolid

    Mõtlesin, et teeks sellise teema kust saaks infot erinevate kontoritoolide kohta, sest pokkerimängijatena istume sadu või tuhandeid tunde arvuti taga ja on üsna oluline, mille peal istuda, et pikas perspektiivis selga perse ei keeraks (no pun intended). Postitajad võiksid rääkida enda kogemustest, millised toole kindlasti vältida, millised on head, mugavus, selja asend ja tugi, ehituskvaliteet, hind, kas kuskilt jääb midagi kangeks kui kaua istuda, jms. Kui viitsite, siis ka mingeid linke/pilte. Puhtalt välimuse ja kaheminutilise proovimise põhjal ei saa kindel olla tooli ostes, et tegu on hea tootega, mistõttu ise ostsin ka suht keltsa tooli ja nüüd poole aasta pärast vaatan juba uut, nii et ehk on sellest teemast abi.

    Alustan siis:

    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


    Ostetud kuskilt Teguri mööblikeskusest Tartus 104€ eest, samas nägin hiljem seda tooli poole odavamana ka Jyskis. Pärast paaritunnist istumist mõtlesin, et häid ja odavaid asju ikka on võimalik leida. See kahjuks ei olnud üks nendest. Tooli äässi all olev osa on nii kõva, et sisuliselt oleks võinud suure betoonkamaka endale laua taha tassida - olulist vahet poleks olnud. Pärast paari nädalat tulid põhjas olevad kruvid üsna lahti, nii et neid peab iga natukese aja tagant timmima. Kui selle tooli peal 8 tundi järjest istuda, siis täpselt selline tunne ongi, et sa oled mingi sitase tooli peal 8 tundi järjest istunud, keha on kange, alaselg valutab ja üldse selline vanainimese tunne on. Ühesõnaga, palun ärge ostke seda tooli. Tehke selle rahaga midagi muud, ostke kommi, jooge maha või annetage onu Jürtole Maxima ees, kes saab endale 100 ballooni Walterit osta selle eest.

    EDIT: Kas keegi modedest viitsiks selle teema "üldiselt pokkerist" alafoorumisse visata? Tegin kogemata offtopicusse millegipärast.
    Last edited by simenkon; 20.04.13, 07:03.
  • qbj0hn
    Auk on auk. FAKT!
    • Nov 2008
    • 7091

    #2
    Re: Kontoritoolid

    Rugi tool mis igal teisel foorumikasutajal on ja olemas.
    /thread

    Comment

    • Mr_Kenny
      Vana Tegija
      • Jun 2011
      • 1357

      #3
      Re: Kontoritoolid

      Siruta selga vahest.

      Comment

      • Strawberry
        Varasemalt kasutaja "romeo"
        • Aug 2012
        • 1229

        #4
        Re: Kontoritoolid

        Algselt postitas simenkon Vaata postitust
        ... Kui selle tooli peal 8 tundi järjest istuda...
        There's your problem

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #5
          Re: Kontoritoolid

          Mul läks selg väga perse, olid kah erinevad kontoritoolid. Viimase laksu andis enda moditud tool, millel mõnus leboasend ja käe ja hiire tugi ise juurde ehitatud. Siis algul istusin tabureti peal ja sain aru, kui nõrgaks selg oli jäänud, mingi 10 minti suutsin istuda. Aga siis hakkas asi paranema. Nüüd juba üle aasta istun mingi suvalise askeetliku tooli peal. Ma arvan, et toetagu see tool kui palju tahes, kui muud trenni juurde ei tee on selg varsti pidevast istumisest tuksis niikuinii.
          Umbes sellise peal istun:
          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

          Comment

          • Davy
            Vana Tegija
            • Oct 2008
            • 1341

            #6
            Re: Kontoritoolid

            Just läbisin antud töötooli otsimissaaga. Kui oled 180+ pikk ja istud 8h+ päevas selle peal, siis on mõistlik midagi head hankida.

            A) alaselg toetatud
            B) saad küünarnukke toetada(hämmastav, aga peaaegu kõikidel toolidel see võimalus tööasendis puudub)
            C) Peatugi olemas nii, et ei pea selle kasutamiseks lösutama.

            Otsisin tooli ilma hinnakriteeriumiteta ning selle käigus proovisin 2k+ euri toole ise poes järgi. Leidsin ainult ühe , mis minujaoks "kõlbas": Axia 4 tool taanlastelt. Riidest kattega 1,2k euri. 3 kuud kasutamist hiljem : väga rahul. Nagu eelpool mainitud ainuke tool , mille käetoed käivad nii kõrgele , et saad sirge seljaga istudes rahulikult küünarnukke toetada. Suht üllatav oli see, et saad isegi ettepoole kaldus veidi olla , aga selg on ikka toetatud(ise järele proovides saab sellest aru).

            Miinused: konkreetselt töötool, looteasendisse ennast kerida ja tool kiikeasendis filmi vaadata väga ei anna(seljatugi ei liigu nii palju taha kaldu et poollamaskil seal olla annab, samuti ei "kiigu" käetoed taha). Seljapadi liigub üles ja alla mingi 3cm(kui vaja, mitte et ise koguaeg pendeldab...iseenesest plussiks) , aga ei ole leidnud siiamaani fiksaatorit selle kasutusfunktsioonile.





            Eestis müüja: kohapeal suur valik neid nn. premium toole, et kui on huvi saate neid seal proovida.
            AS Intera
            Pärnu mnt 160 D
            Last edited by Davy; 20.04.13, 10:51.

            Comment

            • Ints
              Vana Tegija
              • Nov 2010
              • 1216

              #7
              Re: Kontoritoolid

              Mul tekib küsimus selle peatoe kohta.
              Imo kui midagi arvutis teed siis selg pole koguaeg korralikult vastu seljatugegi, rääkimata peatoest.

              Comment

              • simenkon
                Grinder
                • Dec 2011
                • 525

                #8
                Re: Kontoritoolid

                Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                There's your problem
                No ma teen iga tunni aja tagant 10 min pausi, aga same shit.

                Comment

                • kjmrc
                  Pokkerihai
                  • Aug 2009
                  • 4541

                  #9
                  Re: Kontoritoolid

                  Mul imo enamusajast ainult ülaselg toetub vastu seljatuge, alaselg ei, siis peaks täiesti tikksirgelt istuma 24h :D

                  Comment

                  • Davy
                    Vana Tegija
                    • Oct 2008
                    • 1341

                    #10
                    Re: Kontoritoolid

                    Algselt postitas Ints Vaata postitust
                    Mul tekib küsimus selle peatoe kohta.
                    Imo kui midagi arvutis teed siis selg pole koguaeg korralikult vastu seljatugegi, rääkimata peatoest.
                    Mulle suunatud? Axial hästi reguleeritav peatugi. Saad istuda tikksirgelt ja pea ikka toetatud kuna peatuge annab ettepoole tuua seljatoe teljest. Ampluaa on suurem kui antud pildil, vabalt saab nii alla "murda", et ta ühineb seljatoe teljega . Pluss liigub üles ja alla ka.

                    Peatoe vajalikkusest: saab ilma hakkama, aga puudu tunned tast pikkade päevade lõpus. See oli minujaoks väga oluline kriteerium tegelikult, kindlasti ei oleks ühtegi tooli ilma selle võimaluseta hankinud.





                    Algselt postitas Ints Vaata postitust
                    Mul tekib küsimus selle peatoe kohta.
                    Imo kui midagi arvutis teed siis selg pole koguaeg korralikult vastu seljatugegi, rääkimata peatoest.
                    Tõenäoliselt sa oled enamasti küünarnukk laua peal ja hiirekäe toetamiseks ka ettepoole kaldu. Selle vastu hea töötool aitabki, sa leiad mugava asendi nii, et ei ole koguaeg ettepoole küürus.
                    Last edited by Davy; 20.04.13, 11:11.

                    Comment

                    • Davy
                      Vana Tegija
                      • Oct 2008
                      • 1341

                      #11
                      Re: Kontoritoolid

                      Algselt postitas kjmrc Vaata postitust
                      Mul imo enamusajast ainult ülaselg toetub vastu seljatuge, alaselg ei, siis peaks täiesti tikksirgelt istuma 24h :D
                      Avastasin, et üldjuhul on tegemist tooliveaga. Ennem arvasin ka , et julmalt peab pingutama selle ergonoomilise istumisviisi jaoks. Tuleb välja, et mitte nii väga. Ennem olin 0% ergonoomilises asendis, nüüdseks 50/50(ikka aeg ajalt ükski jalg maad ei puutu).

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #12
                        Re: Kontoritoolid

                        Krt olen pool elu tabureti peal mänginud. Just nimelt TABURET-4-jalaga nõukaaegne. Selga pole kuskile toetuda

                        Comment

                        • Oliverk
                          Moderaator
                          • Nov 2008
                          • 3016

                          #13
                          Re: Kontoritoolid

                          Selle teema peale kohe pidi midagi juhtuma. Lõuna ajal eraldusid üksteise embusest tooli ülemine ja alumine pool. Pidi käepäraste vahenditega asja parandama. Seega 70€ on24 tooli ei soovita.

                          Comment

                          • Codecci
                            Luuramas Naisteturniire
                            • Nov 2008
                            • 7574

                            #14
                            Re: Kontoritoolid

                            Algselt postitas privador Vaata postitust
                            Krt olen pool elu tabureti peal mänginud. Just nimelt TABURET-4-jalaga nõukaaegne. Selga pole kuskile toetuda
                            Miks?

                            Comment

                            • Davy
                              Vana Tegija
                              • Oct 2008
                              • 1341

                              #15
                              Re: Kontoritoolid

                              Algselt postitas privador Vaata postitust
                              Krt olen pool elu tabureti peal mänginud. Just nimelt TABURET-4-jalaga nõukaaegne. Selga pole kuskile toetuda
                              Piiritusest jääb ka purju. Muru saab ka peale näksida.

                              Comment

                              Working...