*** Teadusartiklite teema ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Rage
    Klubi Liige
    • Nov 2008
    • 6853

    #1

    *** Teadusartiklite teema ***

    Imho võiks olla ka selline topic, naljakaid asju võib vaadata jms päevakaja tuleb offtopicust, dokfilme on ka terve trobikond ja hea.. aga imho võiks kokku koguda ka teaduslikke artikleid mida oleks huvitav lugeda.. Hea oleks kui paneks ka lingile juurde lühikese cliffsi, et millest juttu on.


    Täna sattusin lugema tehnoloogilisest singulaarsusest ja pikemas perspektiivis töökohtade puuduse tekkimisest mis tegelikult on kogu tööstusrevolutsiooniga praeguseks toiminud juba aastasadu, lihtsalt praeguse kiire tehnoloogilise arenguga võib see meie elu ajal ootamatult kiireneda..

    Not everyone can become a computer programmer, genetic counselor, or startup CEO; a whole lot of Mead’s “ordinary people” will be stripped of their jobs and left behind in debt, poverty, and despair.

    "Technological revolutions happen in two main phases: the installation phase and the deployment phase," observes Angel of the Year and new Andreessen Horowitz GP Chris Dixon, who says that the turning point between those phases for the Age of Information is...now. Meanwhile, "profits have surged as a share of national income, while wages and other labor compensation are down," notes Paul Krugman. Walter Russell Mead agrees: "The old industrial middle class...has been hollowed out, and no comparable source of stable high income employment has emerged." Recent data supports that: "Incomes rose more than 11 percent for the top 1 percent of earners during the economic recovery, but barely at all for everybody else ... Median household income is about 9 percent lower than it was in 1999."
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #2
    Re: *** Teadusartiklite teema ***

    Ma olen kah proovinud viimased paar nädalat sellest teemast ennast läbi närida ja väga raske on. Mida ma lastele õpetan? Õppige koolis korralikult, siis saate hea töökoha, kus ennast teostada, mis viib õnne ja rahuloluni? Või õppige inimesi tundma, sest kuna tulevikus teevad enamus tööd masinad, siis ainukesena saab teenida sõltuvuste pealt?

    Comment

    • Strawberry
      Varasemalt kasutaja "romeo"
      • Aug 2012
      • 1229

      #3
      Re: *** Teadusartiklite teema ***

      Algselt postitas alaska Vaata postitust
      Ma olen kah proovinud viimased paar nädalat sellest teemast ennast läbi närida ja väga raske on. Mida ma lastele õpetan? Õppige koolis korralikult, siis saate hea töökoha, kus ennast teostada, mis viib õnne ja rahuloluni? Või õppige inimesi tundma, sest kuna tulevikus teevad enamus tööd masinad, siis ainukesena saab teenida sõltuvuste pealt?
      Evolutsiooni ajalugu on õpetanud, et edu saadab neist kes on kõige paindlikumad ja kohanemisvõimelisemad. Seega õpeta kõike.

      Comment

      • nikitheone
        Mr. Puujalg
        • Aug 2009
        • 6446

        #4
        Re: *** Teadusartiklite teema ***

        http://novaator.ee/ sirvin iga paari päeva tagant seda. suht asjalik
        &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

        Comment

        • eddi
          Vana Tegija
          • Oct 2009
          • 1200

          #5
          Re: *** Teadusartiklite teema ***

          Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
          http://novaator.ee/ sirvin iga paari päeva tagant seda. suht asjalik
          Tänks, läheb bookmarksidesse. Tundub päris hea

          Comment

          • Vandalar
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3577

            #6
            Re: *** Teadusartiklite teema ***

            Päris artikkel pole, küll aga on üks huvitav nö. rahva teaduse sait (id), kus saab osaleda erinevate teadusprojektide juures- näiteks galaktikaid klassifitseerida, kuu pinda uurida või päikesel toimuvaid purskeid/plahvatusi uurida jpm.
            The Zooniverse is the world's largest and most popular platform for people-powered research.

            Comment

            • Rage
              Klubi Liige
              • Nov 2008
              • 6853

              #7
              Re: *** Teadusartiklite teema ***

              Huvitav jutt vabadest radikaalidest ja vitamiinidest ja vananemise protsessist ja pigem sellest, et vanad teooriad vananemise kohta ei pea paika...

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #8
                Re: *** Teadusartiklite teema ***

                Pole küll teadusartikkel, aga siiski huvitav mõttekäik Aasia tõusust või selle võimaluste puudumisest lähemas tulevikus.

                Kuigi palju räägitakse Aasia tõusust ja Lääne taandumisest, kiputakse unustama, et erinevalt Läänest pole ühtset Aasiat olemaski. Kuidas sellesse valemisse sobivad kaubandus, väärtused ja kultuuriruum, kirjutas viimases KesKus'i numbris Leslie Leino.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #9
                  Re: *** Teadusartiklite teema ***

                  Algselt postitas Rage Vaata postitust
                  Huvitav jutt vabadest radikaalidest ja vitamiinidest ja vananemise protsessist ja pigem sellest, et vanad teooriad vananemise kohta ei pea paika...

                  http://www.teadus.ee/?p=4508
                  Väga hea artikkel.

                  Meenub kohe enda kommentaar, mis pigem sai suure negatiivse tagasisideme osaliseks

                  Algselt postitas ranka Vaata postitust
                  sorry, aga miks peaks terve inimene sööma toidulisandeid ja vitamiine? ma ei tunne küll selle jaoks ühtegi vajadust - ei ole kassi, ega midagi. kui ma sooviksin tervislikumalt elada, siis ma loobuksin alustuseks suitsust, alkoholist, hakkaks trenni tegema, mitte ei sööks miskit paska. minu jaoks vitamiinid on täpselt samasugune moehaigus ja trend nagu näiteks stress.
                  Tolle artikli viimane lause on ka väga hea IMO

                  Mida siis teha, kas vitamiine vajab keha? Kindlasti vajab, ent neid saab loomuliku toitumisega, ja ekstrakogustes tuleb sisse süüa, kui arst on diagnoosinud vitamiinipuudulikkuse. Vananemine võib hoopis olla seotud bioloogiliste protsessidega, mis kasvu ja paljunemise puhul muutuvad üliaktiivseteks.

                  Comment

                  • Rage
                    Klubi Liige
                    • Nov 2008
                    • 6853

                    #10
                    Re: *** Teadusartiklite teema ***

                    väike videoseletus misasi on kvant-teleportatsioon

                    Comment

                    • Godspeed_EJ
                      Klubi Liige
                      • Nov 2009
                      • 3049

                      #11
                      Re: *** Teadusartiklite teema ***

                      Algselt postitas ranka Vaata postitust


                      Väga hea artikkel.

                      Meenub kohe enda kommentaar, mis pigem sai suure negatiivse tagasisideme osaliseks



                      Tolle artikli viimane lause on ka väga hea IMO

                      Mida siis teha, kas vitamiine vajab keha? Kindlasti vajab, ent neid saab loomuliku toitumisega, ja ekstrakogustes tuleb sisse süüa, kui arst on diagnoosinud vitamiinipuudulikkuse. Vananemine võib hoopis olla seotud bioloogiliste protsessidega, mis kasvu ja paljunemise puhul muutuvad üliaktiivseteks.
                      See sinu jutt oli vist kohas, kus arutati D-vitamiini üle, jah? Seda ongi vaja juurde võtta.

                      Nagu viimane lause ütlebki, siis polegi vaja midagi ekstra sisse võtta, kui toitumine on paigas. Paraku eeelistatakse tänapäeval korraliku toidu asemel süüa kaubanduskettide valmistoitu, pakendatud poolfabrikaate ning fast foodi- sealt ei saa inimene kätte seda, mida organism vajab. Jah, kui ma elaks (lähis)trooplises kliimavöötmes, siis suure tõenäosusega ei vajaks mingeid lisandeid ja saaksin kõik vajaliku päikesest ja päikese käes kasvanud saadustest kätte.

                      Väide, et meie kliimavöötmes saame tavatoidust kätte kõik vajalikud vitamiiinid on sama usutav, kui osade inimeste jutt, et nad soola ei söö.

                      Comment

                      • Rage
                        Klubi Liige
                        • Nov 2008
                        • 6853

                        #12
                        Re: *** Teadusartiklite teema ***

                        Võimalik vähiravim on leitud..

                        Comment

                        Working...