Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • JaanusX
    Õpihimuline Mängur
    • Sep 2010
    • 392

    #1

    Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Ütlen kohe alguses ära, et ma ei soovi selle teemaga reklaamida, soodustada ega ülistada mistahes narkootikume nii ebaseaduslikke kui seaduslikke.

    See teema on lihtsalt selleks, et teavitada inimesi asjadest nagu nad on.
    ...ja ärge arvake, et ma tean nendest asjadest kõike. Lihtsalt hea on kui on koht kus ka selliseid asju saaks arutada ja selgeks rääkida. Parem on ennem teada kui pärast kahetseda

    Toon huvitava ja lihtsa näite... avastasin ükskord, et mu lähedane inimene tarbib enda teadmata narkootikume.
    Inimene tellis endale netist dieedi pillid - täiesti legaalsed ja igaüks saab osta ja vist isegi eesti saab neid tellida ning mingeid probleeme ei ole. Mida nad siis sisaldavad - amfetamiini derivaate!
    Tegelikkuses on meie ümber väga palju aineid mida osad isegi tihedalt kasutavad - teadmata mida nad sisaldavad.

    Siit ka laia ringi küsimus - Kui paljud teist trenni tegemisel toidulisandeid kasutavad?
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #2
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Ma räägin ühe stoori, mida ma olen poole sõnaga maininud ja kunagi ka OT teemas 2 aastat tagasi rääkisin, kui küsiti, et kuidas ma suudan nii pikki sesse pohmakaga teha. Samamoodi ma ei reklaami ega provotseeri kedagi kasutama.

    Sex-shoppist saab vabalt popperist, mida müüakse "naha puhastajana" - ei tea miks, maybe seaduse pärast. Mõju kestab maksimum minut, reeglina mõnikümmend sekundit. Järgmine päev, kui oled alksi ja poppi pannud, siis pm sa oled nagu laip aga mõistus on kaine.

    Igasugune vaimne töö on nauding ja 10h pokkerit arvuti taga lasta ei ole probleem. Pm. ei tõusekski toolist, kui kusehäda vms. peale ei tuleks.

    Aga väga tugevalt tervist kahjustav kraam - eelkõige lõhub immuunsüsteemi ja seda ka esimesel kasutamisel. Nohud, köhad, kõik haigused on standard ja pärast kasutamist võid olla mitmeid päevi haige. Kindlasti rikub ka südant + ajuveresooni, kuna järgmisel päeval süda puperdab ja puusalt tulistades arvan, et kui seda jama kaua kasutada, siis infarkt või insult on aja küsimus.

    Comment

    • Jeebus
      määäääää
      • Jun 2012
      • 1409

      #3
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      Algselt postitas JaanusX Vaata postitust
      Siit ka laia ringi küsimus - Kui paljud teist trenni tegemisel toidulisandeid kasutavad?
      mida sa täpsemalt silmas pead? mingisuguseid kahtlaseid tooteid või laialt levinud kraami?
      ootan huviga

      Comment

      • JaanusX
        Õpihimuline Mängur
        • Sep 2010
        • 392

        #4
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        Poppersit müüakse sex shopides tegelt seksuaal stimulandina... Aga üldiselt on ta isegi sama mis küünelakki nuusutada kuna sisu praktiliselt sama. Seda nuusutatakse 5-10sek sisse ja siis põhimõtteliselt hetkega lööks nagu pomm pähe. Ta lõdvestab muskleid (ka vaginaal ja anaal, seepärast ka sekspoed seda müüvad).
        Võib tekkitada raskeid hingamis probleeme, vererõhu langust ja kohe kindlasti nõrgestab immuunsüsteemi nii, et jah külmetus ja muud asjad on kerged tulema... lisaks nahale sattudes põletab ning kui suhu satub on mürgistus oht suur.
        Kui tõesti kellegil on vajadus seda tarbida siis teadke, et kaine peaga ei ole soovitav... saate jubeda peavalu.

        Comment

        • JaanusX
          Õpihimuline Mängur
          • Sep 2010
          • 392

          #5
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          Algselt postitas Jeebus Vaata postitust
          mida sa täpsemalt silmas pead?
          ootan huviga
          Ärge usaldage uusi tooteid pimesi... pigem vanu tuntuid ja enamlevinuid firmade tooteid.
          Paljud uued tooted mis turule tulevad on sellised mida algul kiidetakse jah taevani... aga nad sisaldavad steroide, erguteid ja väga tihti täiesti keelatuid... kuna algul kõik kes tarbivad vaatavadki, et ohhoo mis tulemused... hiljem kui müük suureneb vähendatakse või kaotatakse need ained sealt vaikselt.

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #6
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            Algselt postitas JaanusX Vaata postitust
            Poppersit müüakse sex shopides tegelt seksuaal stimulandina... Aga üldiselt on ta isegi sama mis küünelakki nuusutada kuna sisu praktiliselt sama. Seda nuusutatakse 5-10sek sisse ja siis põhimõtteliselt hetkega lööks nagu pomm pähe. Ta lõdvestab muskleid (ka vaginaal ja anaal, seepärast ka sekspoed seda müüvad).
            Võib tekkitada raskeid hingamis probleeme, vererõhu langust ja kohe kindlasti nõrgestab immuunsüsteemi nii, et jah külmetus ja muud asjad on kerged tulema... lisaks nahale sattudes põletab ning kui suhu satub on mürgistus oht suur.
            Kui tõesti kellegil on vajadus seda tarbida siis teadke, et kaine peaga ei ole soovitav... saate jubeda peavalu.
            Jutt jummala õige.

            Comment

            • Kotkas1000
              Pokkerihai
              • Nov 2009
              • 2305

              #7
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              Poppers paneb hetkeks sellise paugu et ma ei usu et see saab mitte kahjulik olla. Pilt must hetkeks, üle keha kuumatunne ja pärast peavalu ning südame puperdus. Igatahes ei soovita seda kellegile. Suitsetage kanepit, kui tahtmine pea urri ajada aga alkohol ei imponeeri parasjagu. Oht psühhoosi sattuda on olemas aga see väga individuaalne ja räägitakse, et see soodumus on kaasa sündinud. Pikas perspektiivis kindlasti kasulikum, kui alkohol, muust keemiast rääkimata.

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #8
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
                Poppers paneb hetkeks sellise paugu et ma ei usu et see saab mitte kahjulik olla. Pilt must hetkeks, üle keha kuumatunne ja pärast peavalu ning südame puperdus. Igatahes ei soovita seda kellegile. Suitsetage kanepit, kui tahtmine pea urri ajada aga alkohol ei imponeeri parasjagu. Oht psühhoosi sattuda on olemas aga see väga individuaalne ja räägitakse, et see soodumus on kaasa sündinud. Pikas perspektiivis kindlasti kasulikum, kui alkohol, muust keemiast rääkimata.
                Üks vend, kes siin foorumis rääkis kaasasündinud kanepi psühoosi soodumustest ja ise tegi kanepit iga päev ning pm. propageeris lõpetas ise hullumajas. Sai küll välja, aga hetkel ma ei tea millega ta tegeleb - skype/msn ei ole teda enam pikalt näinud.

                EDIT: täspustuseks - ta ise rääkis, et tal ei ole seda soodumust :) Kui minu arvamust teada tahate, siis absoluutselt kõik - isegi alkohol on totaalne pask (lol, kes räägib) ja Eesti riigis on ikka väga madalad aktsiisid ja alkohind. See on ebanormaalne, et sa saad €10 eest end süsikooma juua.

                Riik muidugi magas maha toona Pärnu metanoolitragöödia ajal aktsiisi tõstsimise, kus isegi mitu korda kallim aktsiis ja viin ei ole tähendanud salaviina joomist.

                Comment

                • JaanusX
                  Õpihimuline Mängur
                  • Sep 2010
                  • 392

                  #9
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  Tolleaegne metanooli tragöödia soodustas ka üht teist asja ja mitte vähe. Narkootikumide eriti ecstasy ja amfetamiini levikut ja tarbimist. Ainuüksi Pärnu piires ntx oli 3-4 kohta kus valmistati amfetamiini.

                  Lihtsam ja kohati isegi odavam oli osta üks komm alkoholi asemel. Mida paljud ka tegid... miks osta hunnik alkoholi kui järgmine päev pask olla jne selle asemel kui võtsid ühe pilli ja olid tunde üliheas meeleolus ja hommikul pohmakas oli palju talutavam.
                  Mäletan kooli (!) disko õhtuid kus noored tegelesid pigem kommi kui alkoholi muretsemisega... ja selle kätte saamine oli ikka kohutavalt lihtne.
                  Last edited by JaanusX; 18.11.12, 23:05.

                  Comment

                  • Kotkas1000
                    Pokkerihai
                    • Nov 2009
                    • 2305

                    #10
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    Algselt postitas ranka Vaata postitust
                    Eesti riigis on ikka väga madalad aktsiisid ja alkohind. See on ebanormaalne, et sa saad €10 eest end süsikooma juua.
                    +1. See oleks koht, kust riik võiks koorida rohkem. Sama lugu tubakatoodetega.

                    Comment

                    • SanderT
                      Julm Donk
                      • Jan 2010
                      • 56

                      #11
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      Algselt postitas JaanusX Vaata postitust
                      Tolleaegne metanooli tragöödia soodustas ka üht teist asja ja mitte vähe. Narkootikumide eriti ecstasy ja amfetamiini levikut ja tarbimist. Ainuüksi Pärnu piires ntx oli 3-4 kohta kus valmistati amfetamiini.

                      Lihtsam ja kohati isegi odavam oli osta üks komm alkoholi asemel. Mida paljud ka tegid... miks osta hunnik alkoholi kui järgmine päev pask olla jne selle asemel kui võtsid ühe pilli ja olid tunde üliheas meeleolus ja hommikul pohmakas oli palju talutavam.
                      Mäletan kooli (!) disko õhtuid kus noored tegelesid pigem kommi kui alkoholi muretsemisega... ja selle kätte saamine oli ikka kohutavalt lihtne.
                      Ma sinu asemel selles nii kindel ei oleks, et kanistrijook ja disainerdroogid ühele ja samale kontingendile huvi pakuvad. Märksõnaks siis ostujõud. Salaviina tarvitavad reeglina inimesed, kes poes müüdavat endale lubada ei saa/taha. Pole mina veel kuulnud taarakorjajatest, kes warmduscheril veepudeliga lõuga laksutavad...

                      Comment

                      • fyte
                        Pokkerihai
                        • Jun 2010
                        • 3378

                        #12
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
                        +1. See oleks koht, kust riik võiks koorida rohkem. Sama lugu tubakatoodetega.
                        Ei ole nõus eriti.
                        Kui arvestada keskmise palga ja alkoholi ühiku hinna suhet, siis Eestis on see juba piisavalt kallis (nt Soomes, Rootsis, Saksamaal jne on palgad 3-4x kõrgemad, aga alko hind pole kaugeltki nii palju kordi kõrgem).
                        Teiseks, nagu mainitud, hakkaks palju suurem osa rahvast narksi/salaviina vms sodi tarbima.

                        Comment

                        • JohannesJ
                          Grinder
                          • Jun 2010
                          • 684

                          #13
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Ise olen ka suhteliselt roheline inimene aga sellega ongi nii, et umbes 15% inimestele see ei pidavatki sobima. Organism lihtsalt ei kannata millegipärast ors. Mitu sõpra kes seda proovinud ja hakkavad isegi oksele jne. nagu oleks mingi allergia või midagi taime vastu.
                          Midagi ei propageeri aga olen ka arvamusel, et kanep kindlasti parem lõõgastusvahend, kui alkohol.
                          Muidugi iga asjaga peab olema mõistlik ja ettevaatlik.

                          Comment

                          • qbj0hn
                            Auk on auk. FAKT!
                            • Nov 2008
                            • 7091

                            #14
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            Kellegil krokodilli pohmakat on olnud?

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #15
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              Algselt postitas fyte Vaata postitust
                              Ei ole nõus eriti.
                              Kui arvestada keskmise palga ja alkoholi ühiku hinna suhet, siis Eestis on see juba piisavalt kallis (nt Soomes, Rootsis, Saksamaal jne on palgad 3-4x kõrgemad, aga alko hind pole kaugeltki nii palju kordi kõrgem).
                              Teiseks, nagu mainitud, hakkaks palju suurem osa rahvast narksi/salaviina vms sodi tarbima.
                              Pidutsemine ja alkoholi tarbmise kulutused ei hakka pudeli avamisega. S.t. kui rootsis on 4x suurem palk, pudel on 4x kallim siis ei ole seost. Jah asi on võrdne aga kallis fyte - kui tihti sa ostad pudeli ja jood selle üksinda ära? Sa teed selle sõpsidega põhjani ja siis jooksed peole, kus hakkavad kulud: takso, klubi piletid, peokestvus jne. Tahan näha Rootsis ühte klubi, mis asub peatänaval ja sissepääs on tasuta.

                              EDIT:
                              selle klubi nime vms. võiksid saata PM-iga või postitada siia. Alko hindadest ma ei oska klubis kommenteerida aga kahtlen, et sa €3 eest ühe õllegi saad. See on spekulatsioon ja võin eksida.

                              Comment

                              Working...