Välisuudised - Eesti uudised.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • karupoeg
    Pokkerihai
    • Jun 2012
    • 3823

    #526
    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    Kas nende testülesannete lahendamisel on näiteks loogika oskamine ja matemaatika mingite seaduspärasuste tundmine eeliseks? Ma kujutan ette, et on. Nt. kui oled loogikat õppinud, siis saad olemasolevat teadmist ülesande kiireks lahendamiseks kasutada, mitte ei pea ise nullist leiutama hakkama- umbes nagu korrutustabeliga, kus osad on selle pähe õppinud, samas kui on võimalik ka lihtsalt brute forceda ja peast kalkuleerida samu asju?
    Huvitav oleks teada, kui suur on seal see "korrutustabeli effekt"?
    Obv pikk jutt, sest sain 107 ainult.
    pm mingi seos on (nagu iga asja vahel), aga mitte kuigi suur. Geomeetriliste ülesannetega IQ testi osa peetakse kõige paremaks intelligentsi näitajaks ja kõige vähem õpitavaks.

    Sessuhtes, et IQ on teoorias justkui baastasand, mis näitab su potensiaalset võimekust loogika ja mataülesannetes, mitte vastupidi. Kui ma nüüd ennast õigesti väljendan.

    Comment

    • Strawberry
      Varasemalt kasutaja "romeo"
      • Aug 2012
      • 1229

      #527
      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

      IQ testid ei väljenda õppimisvõimet, mälu ega keskendumisvõimet. Reaalses elus, reaalsete tulemuste saavutamiseks on need 3 palju tähtsamad kui IQ.

      Comment

      • Codecci
        Luuramas Naisteturniire
        • Nov 2008
        • 7574

        #528
        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

        Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
        Kas nende testülesannete lahendamisel on näiteks loogika oskamine ja matemaatika mingite seaduspärasuste tundmine eeliseks? Ma kujutan ette, et on. Nt. kui oled loogikat õppinud, siis saad olemasolevat teadmist ülesande kiireks lahendamiseks kasutada, mitte ei pea ise nullist leiutama hakkama- umbes nagu korrutustabeliga, kus osad on selle pähe õppinud, samas kui on võimalik ka lihtsalt brute forceda ja peast kalkuleerida samu asju?
        Huvitav oleks teada, kui suur on seal see "korrutustabeli effekt"?
        Obv pikk jutt, sest sain 107 ainult.
        107 ju solid.

        Comment

        • donkament
          Pokkerihai
          • Apr 2009
          • 1945

          #529
          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
          Akad testiks otseselt õppida on raske. Öeldakse, et u 10% on võimalik õppimisega tulemusele juurde saada.
          disagree. pmst on nii et vanasti sai vastuseid vaadata lives ja siis mul oli arvutis pilt eelmiste aastate vastustest. Küsimused on ka netis olemas. Sirivisin need korraks läbi, aga tunne oli ikka et, poh, ei viitsi õppida. Reaalsuses oli päris palju kordusi ja sitaks analooge, ehk siis kui tuupides oleks saanud 80p kätte kergelt. Reaalsuses jäi paar punni puudu.

          Üldse aka test on pmst aja peale, sinna taha enamusel see skoor jääbki.

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #530
            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

            Algselt postitas donkament Vaata postitust
            disagree. pmst on nii et vanasti sai vastuseid vaadata lives ja siis mul oli arvutis pilt eelmiste aastate vastustest. Küsimused on ka netis olemas. Sirivisin need korraks läbi, aga tunne oli ikka et, poh, ei viitsi õppida. Reaalsuses oli päris palju kordusi ja sitaks analooge, ehk siis kui tuupides oleks saanud 80p kätte kergelt. Reaalsuses jäi paar punni puudu.

            Üldse aka test on pmst aja peale, sinna taha enamusel see skoor jääbki.
            aga kui palju 10% on? Kui paar punni puudu jäi :)

            Aga tõesti, ma rääkisin jah veidi mõõda, sest IQ test veidi teistmoodi sisuga.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #531
              Re: Välisuudised - Eesti uudised.

              Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
              Kas nende testülesannete lahendamisel on näiteks loogika oskamine ja matemaatika mingite seaduspärasuste tundmine eeliseks? Ma kujutan ette, et on. Nt. kui oled loogikat õppinud, siis saad olemasolevat teadmist ülesande kiireks lahendamiseks kasutada, mitte ei pea ise nullist leiutama hakkama- umbes nagu korrutustabeliga, kus osad on selle pähe õppinud, samas kui on võimalik ka lihtsalt brute forceda ja peast kalkuleerida samu asju?
              Huvitav oleks teada, kui suur on seal see "korrutustabeli effekt"?
              Obv pikk jutt, sest sain 107 ainult.
              The test is Culture Fair, i.e. it minimises the effect of cultural variables, such as language, mathematics, etc.

              Mina sain 110, naine 105. Igatahes antud testil on imo matemaatikaga väga vähe pistmist, loogikaga rohkem.

              Abstract thinking is conceptual or generalized thinking. Those with strong abstract thinking skills can often see things...


              Varasemalt on nagu meeles, et selline test näitab abstraktse mõtlemise võimet. Matemaatika aga läheb konkreetse mõtlemise alla. Viimasel ajal pole teste lahendada vaja olnud, aga juba 10+ aastat tagasi mõtlesin, et keegi võiks mulle nende geomeetriliste kujundite süsteemi selgeks teha.

              Comment

              • privador
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3951

                #532
                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                proovisin ka seda iq testi miis siin foorumis link oli. Umbes 25 küs pealt ma loobusin. Ajud lihtsalt hakkasid juba kärssama. Need viimased ülesanded on juba suht kirved. Pole kerge teha 40minutit väga intensiivset mõtlemist. Lahe oleks need ül-d telefoni laadida ja siis õlle kõrvale nuputada
                Last edited by privador; 09.05.13, 09:47.

                Comment

                • Kotkas1000
                  Pokkerihai
                  • Nov 2009
                  • 2305

                  #533
                  Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                  Krt, vana pea ei võta sittagi enam. 112p ja viimased 10 panin suvalt kuna aeg lõppes ning 4-5 ülesandel ei suutnud mingit loogikat leida selle aja jooksul ning laksasin samuti suvalt. Aga ma arvan, et harjutades sääraseid graafilisi ülesandeid on võimalik selles paremaks küll saada.

                  Comment

                  • Maxi
                    Pokkerihai
                    • Nov 2010
                    • 1849

                    #534
                    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                    Pole adekvaatne test kuna visual logic puzzled ainuüksi ei sobi IQ määramiseks

                    Comment

                    • Vandalar
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3577

                      #535
                      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                      Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                      Pole adekvaatne test kuna visual logic puzzled ainuüksi ei sobi IQ määramiseks
                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                      Comment

                      • Maxi
                        Pokkerihai
                        • Nov 2010
                        • 1849

                        #536
                        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                        stanford - binet testid on üsna adekvaatsed, kui keegi viitsib netist otsida siis leiab ka, nende testide järgi käib ka see mensasse sisseastumine jne.

                        Comment

                        • Fabulous
                          Pokkerihai
                          • Jan 2010
                          • 2674

                          #537
                          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                          Algselt postitas donkament Vaata postitust
                          disagree. pmst on nii et vanasti sai vastuseid vaadata lives ja siis mul oli arvutis pilt eelmiste aastate vastustest. Küsimused on ka netis olemas. Sirivisin need korraks läbi, aga tunne oli ikka et, poh, ei viitsi õppida. Reaalsuses oli päris palju kordusi ja sitaks analooge, ehk siis kui tuupides oleks saanud 80p kätte kergelt. Reaalsuses jäi paar punni puudu.

                          Üldse aka test on pmst aja peale, sinna taha enamusel see skoor jääbki.
                          Ma tegin 2012 aastal enam-vähem sama moodi, et analüüsisin varasemate aastate teste läbi ja otsisin sarnasusi mis läbi aastate korduvad. Mingil määral aitas ja suutsin 2011 aasta 82p tulemuse 96p-ks muuta, aga näiteks sõnavara osa on siiski praktiliselt võimatu õppida (kui just kogu ÕS peas ei ole). Kui ikka antakse viis sõna millest ühegi tähendust tavainimene ei tea ja kästakse teistest erinev sõna leida pole suurt muud midagi teha kui kõhutunde järgi vastata.

                          Comment

                          • nikitheone
                            Mr. Puujalg
                            • Aug 2009
                            • 6446

                            #538
                            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                            võtab vist päris hästi eesti elu-olu kokku
                            &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                            Comment

                            • EestiAA
                              Vana Tegija
                              • Nov 2010
                              • 1132

                              #539
                              Re: Välisuudised - Eesti uudised.



                              suht vinge.

                              Comment

                              • inward
                                Klubi Liige
                                • Sep 2009
                                • 6275

                                #540
                                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                                Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                                võtab vist päris hästi eesti elu-olu kokku
                                Täna Foorumis käsitletatakse seda sama teemat, kus ka loo autor ise kohal on. Ennast huvitab eelkõige prof. Katteli kommentaar.

                                Comment

                                Working...