Välisuudised - Eesti uudised.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • EestiAA
    Vana Tegija
    • Nov 2010
    • 1132

    #241
    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Kui kaader sisse hakkab voolama siis lasku aint aasia omad sisse:D.(See lause kõllab vic natukene rassistlikult aga nii arvan.)

    Need ei tundu päris nii suurt peavalu tekitavat kui Moslemid ja Aafrika immigrandid, aga võin eksida ka.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #242
      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

      Foxconn’s current base salary ($350) per month is already higher than the RMB 1,500 ($240) statutory minimum wage per month in the city of Shenzhen.


      Isegi hiinlastel pole mingit pointi siia elama tulla. Muidu mulle sümpatiseerivad ka asiaadid teistest rohkem.

      Comment

      • EestiAA
        Vana Tegija
        • Nov 2010
        • 1132

        #243
        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

        mhm ...Eks Euroopa saab kõige enam kesk-idast rahvast.
        Usa ja Kanada saavad Lõuna ja kesk Ameerikast.

        Ega Usa ja lääne euroopa poliitikutele ei meeldi väga rääkida sell teemal ,lüüakse rassismi kaart väga kergelt lauale.

        Eks aeg näitab :P.

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #244
          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

          Algselt postitas inward Vaata postitust
          See, et nad Eestisse tulema hakkavad, võtab ikka veel aega. Huvitav on hoopis see aspekt, et asjad võivad muutuda teistpidi. Mitte nemad ei taha siia tulla, vaid meie vajame välismaalasi, sest pole piisavalt tööjõudu. Võttes arvesse Eesti demograafilisi arenguid ennustatakse, et aastaks 2020 on ~65k töökätt vähem, aastaks 2030 juba 100k.
          Kas sellist võimalust pole, et ei hakkagi kunagi tulema s.t. Eesti ei hakka kunagi selliseks sotsiaal/heaoluriigiks vms nagu Skandinaavia? Mitte, et Eesti ei jõuaks heale järjele, vaid ei hakkaks raha bustodele ära jagama.

          Comment

          • inward
            Klubi Liige
            • Sep 2009
            • 6275

            #245
            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
            Kas sellist võimalust pole, et ei hakkagi kunagi tulema s.t. Eesti ei hakka kunagi selliseks sotsiaal/heaoluriigiks vms nagu Skandinaavia? Mitte, et Eesti ei jõuaks heale järjele, vaid ei hakkaks raha bustodele ära jagama.
            Isiklikult sellist pikaajalist ennustust ei julgeks teha. Never say never. Selliseks heaolu riigiks tõesti mitte. Kuigi, sotsiaalkulutused Eestis kasvavad ka tegelikult vähehaaval, aga tõsi, Skandinaavia tasemest jääme nii ehk naa kaugele maha. Teisalt, sotsiaalkulutused sõltuvad ka otseselt riikide majandusolukorrast. Kui Soome, Rootsi jt kärbivad oma sotsiaalkulutusi ning meie tõstame, siis üks hetk võibolla see vahe enam polegi nii meeletu. See on teoorias, siin on ka mitmeid auke. Eesti enda majanduslik hea käik sõltub ka Soome ja Rootsi majandustest. Lisaks see tööjõu- ja eelkõige kvalifitseeritud tööjõupuuduse aspekt.

            Lähiaastatel märgatavat immigratsiooni kasvu küll ei näe. Omamoodi vastuoluline olukord, tegelikult eestlane ei tahaks ju sisserännet mustade jne näol. Tulevikus, meil läheb vaja lisatöökäsi, rahvastiku vananemise, väljarände jne tõttu.
            Last edited by inward; 18.12.12, 20:29.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #246
              Re: Välisuudised - Eesti uudised.



              Seega Inglismaal saab 1+2 pere kokku 19 070 eurot, Eestis saab samasugune 1+2 pere 199,42*12=2393 eurot. Vahe 7,97 korda, nüüd kui UK langetaks toetusi poole võrra ja Eesti tõstaks poole võrra, siis jääb vahe ikka kahekordeks ning Eesti peale mõtlemine ei tasuks endiselt ära. Never say never aga selleks, et kaks äärmust kusagil keskel kokku saaksid läheb ikka päris kaua aega.

              Comment

              • inward
                Klubi Liige
                • Sep 2009
                • 6275

                #247
                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                Nõustun. Mingit konkreetset arvu välja ei toonudki. Pigem ikka jääb see kaugemasse tulevikku.

                Comment

                • Spewmonkey
                  Seina Augustaja
                  • Oct 2008
                  • 2293

                  #248
                  Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                  Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                  Kas sellist võimalust pole, et ei hakkagi kunagi tulema s.t. Eesti ei hakka kunagi selliseks sotsiaal/heaoluriigiks vms nagu Skandinaavia? Mitte, et Eesti ei jõuaks heale järjele, vaid ei hakkaks raha bustodele ära jagama.
                  Ilma palju ilusaid sõnu kasutamata: jah, see võimalus on üsna reaalne.

                  Edit: asi on lihtsalt selles(kui kõik ülejäänud tegurid kõrvale jätta), et Eesti sugustes immigrantideta riikides saab kergemini läbi viia negatiivseid sotsiaalmuudatusi, pärast ajab natuke rahvale häma ja paar gruppi pensionäre läheb kuskile streikima. Prantsusmaal ja Inglismaal seevastu panevad kohalikud immigrandid pealinnad lihtsalt põlema kui nendelt keegi raha üritab ära võtta.

                  Igaks-juhuks päästev disclaimer: maailm võib see nädal lõppeda ka, never say never.
                  Last edited by Spewmonkey; 18.12.12, 21:15.

                  Comment

                  • vsiu100
                    Moderaator
                    • Oct 2008
                    • 4253

                    #249
                    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                    Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                    Ilma palju ilusaid sõnu kasutamata: jah, see võimalus on üsna reaalne.

                    Edit: asi on lihtsalt selles(kui kõik ülejäänud tegurid kõrvale jätta), et Eesti sugustes immigrantideta riikides saab kergemini läbi viia negatiivseid sotsiaalmuudatusi, pärast ajab natuke rahvale häma ja paar gruppi pensionäre läheb kuskile streikima. Prantsusmaal ja Inglismaal seevastu panevad kohalikud immigrandid pealinnad lihtsalt põlema kui nendelt keegi raha üritab ära võtta.

                    Igaks-juhuks päästev disclaimer: maailm võib see nädal lõppeda ka, never say never.
                    Jah, sul võib õigus olla.
                    Samas nende muudatuste läbiviimine sõltub paljuski võimulolijatest. Kui SDE saab võimule, siis võivad teised tuuled puhuma hakata. Rootsis on ka enamus ajast võimul olnud sotsid...

                    Comment

                    • Spewmonkey
                      Seina Augustaja
                      • Oct 2008
                      • 2293

                      #250
                      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                      Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                      Jah, sul võib õigus olla.
                      Samas nende muudatuste läbiviimine sõltub paljuski võimulolijatest. Kui SDE saab võimule, siis võivad teised tuuled puhuma hakata. Rootsis on ka enamus ajast võimul olnud sotsid...
                      Rootslastel hakkab endil ka vaikselt koitma, et see poliitika pole enam nii jätkusuutlik ja seega võiks eeldada(loota), et teiste riikide SDE'd teevad sellest omi järeldusi. Ma ei ole meie seadustesse süvenenud(millegi pärast arvan, et asüüli andmine ei ole "väga" populaarne), aga Rootsis on immigrantide suhtes seadused väga leebed ja seega koos sotsiaaltoetustega on nad ideaalne sihtpaik. Reaalselt on immigrandid oma küüned nii sügavale magusamatesse riikidesse sisse ajanud, et nüüd on juba hilja millegi kardinaalseks muutmiseks.
                      Kui SDE Eestis võimule saab, siis nad võivad ju igasugustest asjadest unistada, mitmekordistavad miinimumpalka ja sotsiaaltoetusi, aga seda ei ole "õnneks" kuskilt võtta. Keskmine eestlane on lisaks sellele üle keskmise rassist ka.
                      Üldiselt liiga palju "what if" olukordi peab kokku langema, et midagi Rootsi sarnast saaks Eestis juhtuda ja puhtmatemaatiliselt on numbrid selgelt selle vastu, teoorias võib ju muidugi igasuguseid asju juhtuda ja kõige kohta saab öelda never say never...
                      Last edited by Spewmonkey; 19.12.12, 15:42.

                      Comment

                      • nikitheone
                        Mr. Puujalg
                        • Aug 2009
                        • 6446

                        #251
                        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                        Eesti sde ei ole pooltki nii vasakpoolne kui rootsi oma
                        &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #252
                          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                          Austria kohus mõistis eileriigi juhtiva paremäärmuslase ja kaks tema kaaslast internetis natsiideoloogia propageerimise eest vangi.


                          Guugeldada hetkel ei viitsinud, aga kas tänapäeval saab tõesti lihtsalt oma arvamuse avaldamise (olgugi, et vale) eest EL liikmesriigis sellise vanglakaristuse?

                          Comment

                          • leits
                            Hundinui
                            • Apr 2009
                            • 9562

                            #253
                            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                            natsiideoloogia propageerimine = arvamuse avaldamine? Hell no imo

                            Comment

                            • alaska
                              forever
                              • Oct 2008
                              • 6599

                              #254
                              Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                              Arvamuse avaldamisest vaenu õhutamiseni on mõnikord vähe maad, ju siis seekord läks niimoodi.

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #255
                                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                                Ära sa ütle, Hitleril oli ka häid ideid, lasi ju endale kuuli pähe näiteks.

                                Comment

                                Working...