Välisuudised - Eesti uudised.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • -andres-
    Moderaator
    • Oct 2008
    • 4546

    #31
    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Samamoodi on müügimehel ja müügimehel vahe. Mehaanikul ja mehaanikul on ka vahe. Arstil ning arstil on ka vahe.

    Comment

    • minbetmillionaire
      Õpihimuline Mängur
      • Jan 2010
      • 363

      #32
      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

      Pevkur kaagutab igal võmalusel, et arstide keskmine palk on 1700, jättes loomulikult mainimata et see on 1,5 tööajaga.

      Õdede, hooljadajate ja kiirabitöötajate palk on muidugi masendav.

      Ja loomulikult leidis nüüd Ansip ka selle artikli kus tulude hulka on arvestatud dividendid ja välismaal töötamine
      Last edited by minbetmillionaire; 02.10.12, 17:07.

      Comment

      • Fortune
        IP
        • Oct 2008
        • 1396

        #33
        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

        Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
        Pevkur kaagutab igal võmalusel, et arstide keskmine palk on 1700, jättes loomulikult mainimata et see on 1,5 tööajaga.

        Õdede, hooljadajate ja kiirabitöötajate palk on muidugi masendav.

        Ja loomulikult leidis nüüd Ansip ka selle artikli kus tulude hulka on arvestatud dividendid ja välismaal töötamine
        +1, arstide keskmine palk ongi nii kõrge ainult sp et pannakse korralikult ületunde ja seda palka võrrelda kellegi 160 tunnise kuuga ja öelda, et arstid saavad palju on debiilsus.

        Comment

        • Potsataja
          õilishing
          • Oct 2008
          • 5270

          #34
          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

          "Süsteem kindlasti kokku ei variseks. Kui vaadata maailmas ringi, näeme, et kolm arsti tuhande elaniku kohta on enam-vähem see tase, mis on suurel osal riikidest," vastab sotsiaalminister Hanno Pevkur Delfi lugeja küsimusele, kas meditsiinisüsteem variseks koheselt kokku, kui tervishoiutöötajad töötaksid vaid ühe töökoha koormusega.


          K:Arstide puhul on korduvalt räägitud 1704 € suurusest keskmisest kuupalgast, aga milline on keskmine töötundide arv sellise keskmise palga juures?

          V:Arstide koormuse eest vastutavad tööandjatena haiglad ja haiglad peavad ka tagama selle, et arsti ei teeks ravivigu tulenevalt koormusest. Küll saan öelda, et näiteks tervishoiutöötajate tunnipalga uuringu kohaselt töötasid arstid 2011. aasta märtsi kuus 187,28 (normtöötunnid olid 2011 märtsis 184) tundi selleks, et teenida 1704 eurot brutopalka.


          Seega nagu ületunde praktiliselt ei eksisteeri? Samas http://www.delfi.ee/news/paevauudise....d?id=65049110 põhjal peaks ületunnid olema hetkel vältimatud ja olukord meditsiinis on ikka päris kuristiku äärel.

          Comment

          • Fortune
            IP
            • Oct 2008
            • 1396

            #35
            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

            Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
            http://www.delfi.ee/news/paevauudise....d?id=65051774

            K:Arstide puhul on korduvalt räägitud 1704 € suurusest keskmisest kuupalgast, aga milline on keskmine töötundide arv sellise keskmise palga juures?

            V:Arstide koormuse eest vastutavad tööandjatena haiglad ja haiglad peavad ka tagama selle, et arsti ei teeks ravivigu tulenevalt koormusest. Küll saan öelda, et näiteks tervishoiutöötajate tunnipalga uuringu kohaselt töötasid arstid 2011. aasta märtsi kuus 187,28 (normtöötunnid olid 2011 märtsis 184) tundi selleks, et teenida 1704 eurot brutopalka.


            Seega nagu ületunde praktiliselt ei eksisteeri? Samas http://www.delfi.ee/news/paevauudise....d?id=65049110 põhjal peaks ületunnid olema hetkel vältimatud ja olukord meditsiinis on ikka päris kuristiku äärel.
            selle märtsikuu võtmisega statistika aluseks on tehtud ka sellist nalja, et seal kuus on 23 tööpäeva ja tuleb ühtlasi kõige suurem kuutasu seda näidates. Ülejäänud kuudes on vähem tööpäevi ja teenitakse ka vähem. Siin näha ka nt http://www.etka.ee/juhendid/juriidil...us-aastal-2011 . Hea on statistikaga manipuleerida ja näidata kõige tulusamat kuud keskmise palgana, aga no eks see on poliitika.

            EDIT: kui muidu on 2040 töötundi aastas, siis märtsi aluseks võttes (184 tundi) ja seda 12 korrutades tuleb 2208 ehk kui tahame objektiivselt ikka palku vaadata siis ei saa võtta kõige suurema töökoormusega kuud statistika aluseks. Ehk siis selleks et tegelikult keskmiselt 1704 euri teenida tuleb aastas põhimõtselt 13 kuud tööd teha.
            Last edited by Fortune; 02.10.12, 20:36.

            Comment

            • minbetmillionaire
              Õpihimuline Mängur
              • Jan 2010
              • 363

              #36
              Re: Välisuudised - Eesti uudised.

              siin seesama uuring ka: http://rahvatervis.ut.ee/handle/1/4705

              mediaankuupalgaks tuleb arstidel 1200 kopikatega (lisatasusid jms ei arvestanud)
              Last edited by minbetmillionaire; 02.10.12, 20:53.

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #37
                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                Peamininister Andrus Ansip ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et ilmselt jättis haigekassa eelmine juht Hannes Danilov midagi olulist märkamata, et olukord arstide streigini viis.


                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #38
                  Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                  Algselt postitas Fortune Vaata postitust
                  selle märtsikuu võtmisega statistika aluseks on tehtud ka sellist nalja, et seal kuus on 23 tööpäeva ja tuleb ühtlasi kõige suurem kuutasu seda näidates. Ülejäänud kuudes on vähem tööpäevi ja teenitakse ka vähem. Siin näha ka nt http://www.etka.ee/juhendid/juriidil...us-aastal-2011 . Hea on statistikaga manipuleerida ja näidata kõige tulusamat kuud keskmise palgana, aga no eks see on poliitika.

                  EDIT: kui muidu on 2040 töötundi aastas, siis märtsi aluseks võttes (184 tundi) ja seda 12 korrutades tuleb 2208 ehk kui tahame objektiivselt ikka palku vaadata siis ei saa võtta kõige suurema töökoormusega kuud statistika aluseks. Ehk siis selleks et tegelikult keskmiselt 1704 euri teenida tuleb aastas põhimõtselt 13 kuud tööd teha.
                  Halenaljakaks muutub asi aga siis, kui enam ei ole võimalik statistikaga manipuleerida:

                  K:Kas ja millal on plaanis vähemalt osa tubaka- ja alkoholiaktsiisist suunata sinna, kus on selle koht ehk Haigekassa eelarvesse?

                  V:Seda on erinevatel aegadel kaalutud, ent samas peame mõistma, et Haigekassa eelarve sõltuvusse seadmine aktsiiside laekumisest pole ehk ka parim lahendus. Kui ühel päeval kõik inimesed hakkaksid tervislikuks ning ei suitsetaks enam, jääks Haigekassa eelarvesse suur auk. Ühest küljest oleks see muidugi tore, kui suitsu enam ei tehtaks, aga ravi tuleb ikka edasi pakkuda.


                  H.P ei saa või ei taha aru saada sellest, et kui inimesed ei suitsetaks enam, siis jääks ravikindlustus siiski alles, kuid kuna suitsetamise tagajärgedega ei ole vaja enam tegeleda, siis on win-win olukord. Mingit auku ei teki, kuna puudub vajadus suitsetamisest tekkinud haigusjuhtude raviks.




                  See kõik on BS, kuna hetkel ei laeku sentigi aktsiisist haigekassa eelarvesse, kuigi ilmeselgelt peaks.

                  Comment

                  • karupoeg
                    Pokkerihai
                    • Jun 2012
                    • 3823

                    #39
                    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                    Halenaljakaks muutub asi aga siis, kui enam ei ole võimalik statistikaga manipuleerida:

                    K:Kas ja millal on plaanis vähemalt osa tubaka- ja alkoholiaktsiisist suunata sinna, kus on selle koht ehk Haigekassa eelarvesse?

                    V:Seda on erinevatel aegadel kaalutud, ent samas peame mõistma, et Haigekassa eelarve sõltuvusse seadmine aktsiiside laekumisest pole ehk ka parim lahendus. Kui ühel päeval kõik inimesed hakkaksid tervislikuks ning ei suitsetaks enam, jääks Haigekassa eelarvesse suur auk. Ühest küljest oleks see muidugi tore, kui suitsu enam ei tehtaks, aga ravi tuleb ikka edasi pakkuda.


                    H.P ei saa või ei taha aru saada sellest, et kui inimesed ei suitsetaks enam, siis jääks ravikindlustus siiski alles, kuid kuna suitsetamise tagajärgedega ei ole vaja enam tegeleda, siis on win-win olukord. Mingit auku ei teki, kuna puudub vajadus suitsetamisest tekkinud haigusjuhtude raviks.




                    See kõik on BS, kuna hetkel ei laeku sentigi aktsiisist haigekassa eelarvesse, kuigi ilmeselgelt peaks.

                    Aktsiisi tõstmine ei too kaasa suitsetamise vähenemist. Auk tekiks sellest, et aktsiisi ei tule peale, sest toode on liiga kallis. Ravida tuleb edasi ka tulevikus sellepärast, et haiguse tekitajad (loe: suitsud - alkohol) saadakse althõlma ning raha sellest riigikassasse ei tule. Vot sulle loogikat.

                    Comment

                    • Vandalar
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3577

                      #40
                      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                      Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                      Aktsiisi tõstmine ei too kaasa suitsetamise vähenemist. Auk tekiks sellest, et aktsiisi ei tule peale, sest toode on liiga kallis. Ravida tuleb edasi ka tulevikus sellepärast, et haiguse tekitajad (loe: suitsud - alkohol) saadakse althõlma ning raha sellest riigikassasse ei tule. Vot sulle loogikat.
                      IMO lähenetakse vale nurga alt. Aktsiisi tuleks võtta suitsetajatelt sellepärast, et nad rikuvad peale enda tervise ka otseselt teiste inimeste tervist, mitte sellepärast, et suitsetaja saaks peale 10-ne aastast pakk-päevas tubaka trippi kuskile tervisekeskusesse oma vähki ravima minna (risk, mille vähemalt tänapäeval iga suitsetaja teadlikult võtab- meil siin Euroopas). Kui inimene võtab omale teadlikult riski, et ta oma suitsetamisega suurendab kõvasti enda vähki ja muudesse eluohtlikesse tõvedesse haigestumise ohtu, siis ta ei tohiks mingit aktsiisiraha saada ravikulude katteks. See raha peaks ikka minema kuskile, kus sellest ka reaalselt kasu oleks. Kui seda raha kasutatakse suitsetamise tüsistuste ja alkoholi tüsistuste raviks, siis IMO tekib surnud ring ja see raha on samahästi kui mutiauku pandud.

                      Comment

                      • Maxi
                        Pokkerihai
                        • Nov 2010
                        • 1849

                        #41
                        Re: Välisuudised - Eesti uudised.



                        GG Vanda

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #42
                          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                          Aktsiisi tõstmine ei too kaasa suitsetamise vähenemist. Auk tekiks sellest, et aktsiisi ei tule peale, sest toode on liiga kallis. Ravida tuleb edasi ka tulevikus sellepärast, et haiguse tekitajad (loe: suitsud - alkohol) saadakse althõlma ning raha sellest riigikassasse ei tule. Vot sulle loogikat.
                          Ma ei rääkinud aktsiisi tõstmisest, vaid selle (osalisest) kasutamisest tagajärgedega tegelemisel. 2012 on planeeritud tubakaaktsiisi laekumine 169M € ja alkoholiaktsiisi laekumine 192M € ning samas on Haigekassa eelarve 772M €. Hetkel on seega olukord, kus tervislike eluviise harrastavad maksavad kinni ka nö. sõltlaste ravi ja muidugi on seetõttu kogu aeg raha puudu. Samas sõltlased maksavad kinni jälle "hoopis krt teab mille", kuigi nende makstud aktsiisist piisaks täielikult nende sõltuvuse tagajärjel tekkinud ravijuhtude kinni maksmiseks. Minu jaoks on see täielik nonsenss.

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #43
                            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                            Kogu haigekassa eelarve ei kulu joodikute ja suitsetajate raviks, mida sa muidugi tead aga mida sa tahad öelda? Et kodanike rahustamiseks loodaks komisjon, kes arvutab välja alkoholi ja tubakatoodete tarbimisest tingitud ravikulude numbri ja teeks uudisnupu, kuidas see number kaeti aktsiisist?

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #44
                              Re: Välisuudised - Eesti uudised.



                              Komisjoni ei ole vaja, summad on niigi teada. Tõesti ma tahan, et alkoholi ja tubakatoodete tarbimisest tingitud ravikulud kaetaks aktsiisist ja mitte üldisest ravikindlustuse potist.

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #45
                                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                                Mis vahet seal on? Riik ei ehita õnneks oma eelarvet üles nii, et inimesed saaksin oma kadedused ja kättemaksuhimud rahuldatud.

                                Comment

                                Working...