*Ametlik taksoteema*

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #151
    Re: *Ametlik taksoteema*

    Suhteliselt riskantne liigutus. TLV vargaid avalikult kritiseerides võib arvestada, et edaspidi mupod ja muud loomad kotivad sind eriti hoolega. Ma pole küll detailideni kursis, mida TLV teha saab täpselt, aga tõenäoliselt on neil piisavalt vabad käed.

    See teede teema hakkab muidu vaikselt meediast juba ära kaduma. KE-d ju absoluutselt ei koti, teed on taotluslikult sitad. Kui ikka sinu valitsusajal 80% rahast sellelt eelarverealt maha läheb, siis on ju lõpptulemus prognoositav ja taotluslik. Muuseas, 2013 aastal kärbiti teede hoolduse raha võrreldes eelmise aastaga veel 20%. Sai vist eelmisel aastal liiga palju parandatud.

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #152
      Re: *Ametlik taksoteema*

      Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
      puusalt - ca 10k.
      Sõltub, kuidas korraldada. Kuivõrd tung saab olema meeletu, peab ilmselt 90%+ tellimusi nagunii ära ütlema. Ja kui 90% asemel 100% ära üteldakse ("Pole praegu vaba autot"), siis ega keegi seda ka kinni ei võta. Siis on lihtsalt tasuta meediakampaania.

      Comment

      • eddi
        Vana Tegija
        • Oct 2009
        • 1200

        #153
        Re: *Ametlik taksoteema*

        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
        Sõltub, kuidas korraldada. Kuivõrd tung saab olema meeletu, peab ilmselt 90%+ tellimusi nagunii ära ütlema. Ja kui 90% asemel 100% ära üteldakse ("Pole praegu vaba autot"), siis ega keegi seda ka kinni ei võta. Siis on lihtsalt tasuta meediakampaania.
        Oleneb nüüd nõudlusest jah, päris suur osa jääb täitmata kindlasti, kuna nõudlus võib olla meeletu. Kuid enamus juhid on pandud selleks päevaks tööle ja keegi passima ei jää, et pigem on eesmärk anda klientidele proovida (saksa takso tahab uut kvaliteedistandardit luua keskmise hinnaklassi taksofirmadega võrreldes), mitte kuiva reklaami teha.
        Last edited by eddi; 25.02.13, 16:32.

        Comment

        • kallekusta
          Grinder
          • May 2012
          • 603

          #154
          Re: *Ametlik taksoteema*

          Saksa Takso poolt mingi pseudo probleem. Nagu need puudu olevad 25% sõitjaid oleks olnud õpilased ja penskarid, kes nüüd tänu tasuta ühistranspordile enam nendega ei sõida.

          Ma ei ole kunagi vaadanud sellele, kui reklaami otsitakse endale sellisel viisil

          Comment

          • Matu
            FPP Pro
            • Aug 2009
            • 284

            #155
            Re: *Ametlik taksoteema*

            see on jah suht lol teema sest miks peaks need kes enne taksoga s6itsid nyyd yhistrantsporti kasutama hakkama
            kui enne taksoga s6ideti siis pidi midagi seal bussis v trollis mitte meeldima ja nyyd kui pilet pmst 2ra kaotati siis peaks olukord veel hullem olema
            palju rahvast, mingi prykkar haiseb k6rval v6i mida iganes
            ilmselt asi ikka milleski muus

            Comment

            • kivisaba
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 2514

              #156
              Re: *Ametlik taksoteema*

              6 minuti pärast kohal nagu naksti
              Last edited by kivisaba; 26.02.13, 16:51. Põhjus: pole libakampaania

              Comment

              • eddi
                Vana Tegija
                • Oct 2009
                • 1200

                #157
                Re: *Ametlik taksoteema*

                Algselt postitas kivisaba Vaata postitust
                6 minuti pärast kohal nagu naksti
                Mis auto saadeti ja kuidas oli?

                Muide, naised saunas on rääkinud, et 12h jooksul said 400 inimese ringis endale tasuta auto. Pmst sama palju töödest (nõks rohkem) jäid ka tegemata, kuna polnud vabat autot pakkuda.

                http://www.tarbija24.ee/1151156/prot...mikampaaniaks/ :-)
                Last edited by eddi; 27.02.13, 00:44.

                Comment

                • nikitheone
                  Mr. Puujalg
                  • Aug 2009
                  • 6446

                  #158
                  Re: *Ametlik taksoteema*

                  See artikkel tundus palju mõistlikum - http://www.tallinnapostimees.ee/1150...oju-avaldanud/
                  &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                  Comment

                  • eddi
                    Vana Tegija
                    • Oct 2009
                    • 1200

                    #159
                    Re: *Ametlik taksoteema*

                    Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                    See artikkel tundus palju mõistlikum - http://www.tallinnapostimees.ee/1150...oju-avaldanud/
                    Mhm. Ma ise isiklikult ka arvamusel, et tasuta ühistransport ei mõjuta küll taksondust oluliselt (kui üldse).

                    "Tallinna transpordiameti linnatranspordi osakonna juhataja Ruth Pärna sõnul pole Saksa Takso OÜ näol üldse tegemist taksofirmaga. «Arvatavasti nad müüvad kaubamärgi kasutusõigust ja tellimusi. Nad omavad kaubamärki Saksa Takso ja ma eeldan, et nad pakuvad taksodele tugiteenust, näiteks dispetšer vahendab tellimusi. Meil puudub selle kohta igasugune ülevaade,» lausus Pärn."

                    Njaa, sellega pandi täppi. Kuigi enamus taksofirmadest ei olegi juriidiliselt ise taksofirmad, vaid pakuvad lihtsalt frantsiisi taksojuhtidele. Logo ja tellimiskeskust pmst.
                    Arvatavasti loetakse siis taksofirmaks seda, kellel juhid endal ise palgaliselt töölepinguga tööl (ala tallink)

                    Comment

                    • nikitheone
                      Mr. Puujalg
                      • Aug 2009
                      • 6446

                      #160
                      Re: *Ametlik taksoteema*

                      Aga see bussiradade teema?
                      &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                      Comment

                      • jrgn hell
                        Klubi Liige
                        • Oct 2008
                        • 3328

                        #161
                        Re: *Ametlik taksoteema*

                        Algselt postitas eddi Vaata postitust
                        Mis auto saadeti ja kuidas oli?

                        Muide, naised saunas on rääkinud, et 12h jooksul said 400 inimese ringis endale tasuta auto. Pmst sama palju töödest (nõks rohkem) jäid ka tegemata, kuna polnud vabat autot pakkuda.

                        http://www.tarbija24.ee/1151156/prot...mikampaaniaks/ :-)
                        Imo see kampaania oleks palju rohkem saavutanud, kui Saksa takso poleks tasuta sõitu jaganud tavalise ärimudeli järgi, vaid oleks linnas ringi sõitnud ja ise valikuliselt kuhugi suunduvaid inimesi peale võtnud.

                        Oleks olnud positiivne üllatus ja inimene, kellele oleks tasuta sõit kingitud, oleks nõus ka kuulama taksojuhi muret, sest sai just väga positiivse üllatuse.

                        Aga praegu ilmselt teenindati karja inimesi, kes tundis juba eos , et on entitled tasuta sõidule ja aktsiooni mõte lihtsalt vajus ära.

                        Comment

                        • eddi
                          Vana Tegija
                          • Oct 2009
                          • 1200

                          #162
                          Re: *Ametlik taksoteema*

                          Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                          Aga see bussiradade teema?

                          Pärn selgitas, et kui taksos on klient, siis tohib takso sõita ühissõidukirajal. Aga kui on tegemist ettevõttega, mis juriidiliselt ei ole taksofirma ja mille sõidukid ei ole seaduse mõistes taksod, siis neile ühissõidukiraja kasutamise õigus ei laiene.
                          - Mõtled seda?

                          See on küll suht BS. Sellesmõttes õigus, et firmal endal ei ole litsentsi, aga tal polegi seda vaja.

                          Taksofirma AINUKESED töötajad ongi pmst dispetserid ja mõni üksik kontoritöötaja veel. Taksojuhid on lihtsalt juriidilised isikud, kes omavad ise taksolitsentsi ja kasutavad taksofirma logo ja tellimuskeskust. Kas taksofirmal, kui frantsiisipakkujal endal on litsents või mitte, see ei puutu kuidagi asjasse. Juhil ikka peab litsents olema.

                          ja mille sõidukid ei ole seaduse mõistes taksod, siis neile ühissõidukiraja kasutamise õigus ei laiene. - No wtf, kui sõiduk ei ole seaduse mõistes takso, siis see on tavaline sõiduk ja obv, et ühissõidukirajal sõita ei tohi. Aga kui autol on sees taksomeeter, siis tegu on taksoga.


                          Üldse see ühistranspordirada pigem pärsib taksoliiklust, kui aitab kaasa. Põhjus on selles, et kui takso sõidab kliendi järgi, siis ta ei tohi ühisrajal sõita. Ühisrajad aga suurendasid ummikuid ja taksojuht ei tule lihtsalt tipptunni ajal sõitma, kuna tal läheb 15-20min, et kliendini jõuda. Ta tohib ühistranspordirajal ainult siis sõita, kui ta on kliendi peale korjanud

                          Comment

                          • eddi
                            Vana Tegija
                            • Oct 2009
                            • 1200

                            #163
                            Re: *Ametlik taksoteema*

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                            Idee hea, aga teostada oleks olnud väga väga keeruline, kuna reaalsuses suurem osa taksojuhte oleksid ära viilinud, aeglaselt otsinud ja siis 423 asemel oleks suure tõenäosusega olnud mingi 100-150 heal juhul.

                            Pluss tekib küsimus, mis saab nendest, kes läbi tel tellivad? Kas nemad saavad ka tasuta? Kui ei saa, siis mis arvad, kumma töö taksojuht võtab, kas otsib tänavalt kedagi, keda tasuta kohale viia (talle küll kompenseeritakse midagi, aga mitte täies ulatuses) või võtab eetrist tellimuse ja saab selle eest rohkem raha? :-)

                            Ja kui läbi telefoni tellijad saavad ka tasuta, siis ei jätku lihtsalt aega, et tänava pealt kedagi peale korjata ja tasuta sõitu pakkuda kuna telefon on pmst 12h järjest punane
                            Last edited by eddi; 27.02.13, 10:38.

                            Comment

                            • jrgn hell
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 3328

                              #164
                              Re: *Ametlik taksoteema*

                              Algselt postitas eddi Vaata postitust

                              Idee hea, aga teostada oleks olnud väga väga keeruline, kuna reaalsuses suurem osa taksojuhte oleksid ära viilinud, aeglaselt otsinud ja siis 423 asemel oleks suure tõenäosusega olnud mingi 100-150 heal juhul.

                              Pluss tekib küsimus, mis saab nendest, kes läbi tel tellivad? Kas nemad saavad ka tasuta? Kui ei saa, siis mis arvad, kumma töö taksojuht võtab, kas otsib tänavalt kedagi, keda tasuta kohale viia (talle küll kompenseeritakse midagi, aga mitte täies ulatuses) või võtab eetrist tellimuse ja saab selle eest rohkem raha? :-)

                              Ja kui läbi telefoni tellijad saavad ka tasuta, siis ei jätku lihtsalt aega, et tänava pealt kedagi peale korjata ja tasuta sõitu pakkuda kuna telefon on pmst 12h järjest punane

                              Hea põhjendus!

                              Telefoni koha pealt arvan, et kui kutsud takso kohale ja siis taksojuht teatab, et on tasuta, oleks ka väga positiivne.

                              Aga, jh, reaalse elu unustasin ära, et kui mõni oportunist, oleks ikkagi kliendile arve kaela määrinud tuginedes kliendi teadmatusele, siis halb kuvand oleks suurem olnud, kui praegu teeenindamata klinetide hulk, kellele see ka ilmselt üllatus ei olnud.

                              Comment

                              • Codecci
                                Luuramas Naisteturniire
                                • Nov 2008
                                • 7574

                                #165
                                Re: *Ametlik taksoteema*

                                Algselt postitas eddi Vaata postitust
                                [I]Aga kui autol on sees taksomeeter, siis tegu on taksoga.
                                Plafoon ikka loeb, ei? Saksa Takso rendiautodel ka taksomeeter sees, aga need ju ei tohi ühissõidukirajal sõita.

                                Comment

                                Working...