$200 HT ; preflop otsus BB-l

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • andu_andu
    Pokkerihai
    • Jan 2009
    • 4050

    #16
    Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

    Algselt postitas semu Vaata postitust
    Aga kui sul on stack 460 ja peale foldi on 440 ehk -1bb, siis peale sinu shove(kui vastane foldib) on su stack 500, mis on 2bb ehk 40. Ma olen natuke segaduses :D
    vastane minraises ehk pani 2bb-d sisse.

    Comment

    • semu
      Julm Donk
      • Nov 2008
      • 69

      #17
      Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

      Ma toon sulle näite mida ma mõtlen. Sul on arvutustes, et võidame 3bb ja ma praegu kahtlen selles natuke.
      Oletame, et meil on eff stackid 50bb. Vastane tõstab 2bb peale.

      Fold=0EV: Kui me pf foldime on meie stack 49bb aga fold on 0EV. Potis on 3bb ning me shoveme ja vastane foldib. Peale seda on meie stack 52bb. Fold=49BB=0EV, shove=52BB=+3BB. Seega võidame me 3bb.

      Fold=-1BB: Peale foldi on meie stack 49bb=-1bb. Peale shovet on meie stack 52BB. Kuna me saime jällegi 3bb juurde, siis 49bb=-1bb |+3bb -> 52BB(stack peale raiset)=2bb(palju me võidame shovega).

      Comment

      • tolmuahv
        Klubi Liige
        • Feb 2009
        • 2502

        #18
        Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

        Ma pole vist segasemat posti lugenud päris kaua aega.

        Comment

        • semu
          Julm Donk
          • Nov 2008
          • 69

          #19
          Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
          Ma pole vist segasemat posti lugenud päris kaua aega.
          lol, ma ei oska seda seletada.
          Meil on 2 võimalust arvutada EV-d. Paneme fold=0bb/hand või fold=-1bb/hand. Lihtsuse mõttes oletame ka, et vastane foldib 100% meie shove peale. Võtame esimese variandi.
          Fold=0bb/per hand ehk siis foldimine on meie jaoks 0EV, me ei võida ega kaota midagi. Peale foldi on meie stack 49BB. Kui me aga shoveme, siis on meie stack 52BB. Seega saame teha arvutuse 52BB(stack peale shovet) - 49BB(0EV)=3BB/hand(net gain).

          Oletame, et fold=-1bb/hand. Kui me foldime on meie stack 49BB ja me kaotame 1bb/hand. Seega kui me lõpetaksime käe longrunnis 50BB-ga oleme breakeven. Niisiis 50BB=0EV ja peale meie shove on meil stack 52BB ning 52BB-50BB=2bb/hand(net gain).

          Comment

          • 2ssapaar
            Õpihimuline Mängur
            • Nov 2008
            • 423

            #20
            Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

            andu, ma olen suht kindel et fold on 0ev siiski. Seega kui shove on -0.36bb/hand, siis fold on parem. Ning see pole FE mis sa arvutasid, see on lihtsalt vastase foldimise % kui shoved.

            Comment

            • Pahvak
              Pastilaa?? Ei!
              • Dec 2008
              • 4431

              #21
              Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

              See raha, mis on potis, pole kellegi oma. Kui raha pole sinu oma, siis sa ei saa seda kaotada. Foldides me ei pane oma raha mängu. Me ei kaota enda raha. Kui me raha ei kaota, siis ei saa ju fold olla -EV? Kui me teeme halva foldi, siis öeldakse, et me "kaotame raha" sellepärast, et call oleks +EV olnud, mitte sellepärast, et fold on -EV.

              Lihtsalt öeldes kui me ei riski enda rahaga (see, mis potis on), siis me ei tee -EV otsuseid (aga võime käest lasta mõne +EV otsuse).
              Fullstacks have more fun.

              Comment

              • andu_andu
                Pokkerihai
                • Jan 2009
                • 4050

                #22
                Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                Algselt postitas 2ssapaar Vaata postitust
                Ning see pole FE mis sa arvutasid, see on lihtsalt vastase foldimise % kui shoved.
                vastase foldimise % = Fold Equity !

                Comment

                • semu
                  Julm Donk
                  • Nov 2008
                  • 69

                  #23
                  Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                  Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                  See raha, mis on potis, pole kellegi oma. Kui raha pole sinu oma, siis sa ei saa seda kaotada. Foldides me ei pane oma raha mängu. Me ei kaota enda raha. Kui me raha ei kaota, siis ei saa ju fold olla -EV? Kui me teeme halva foldi, siis öeldakse, et me "kaotame raha" sellepärast, et call oleks +EV olnud, mitte sellepärast, et fold on -EV.

                  Lihtsalt öeldes kui me ei riski enda rahaga (see, mis potis on), siis me ei tee -EV otsuseid (aga võime käest lasta mõne +EV otsuse).
                  Me saame seda asja vaadata 2 moodi. Kas fold=0EV või fold=-1bb.

                  EDIT: praegustes arvutustes valis andu, et fold=-1bb/hand aga seega ei ole mitte net gain 3bb vaid 2bb ning seda tuleks parandada imo. me võime isegi valida fold=-1000bb/hand ja kui shovemise -EV on väiksem(ntx -999bb/hand) siis on shove>fold.
                  Last edited by semu; 27.08.11, 15:13.

                  Comment

                  • Pahvak
                    Pastilaa?? Ei!
                    • Dec 2008
                    • 4431

                    #24
                    Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                    Algselt postitas semu Vaata postitust
                    Me saame seda asja vaadata 2 moodi. Kas fold=0EV või fold=-1bb.
                    Kui ma olen poti pannud 10bb, kas siis fold=-10bb?
                    Fullstacks have more fun.

                    Comment

                    • andu_andu
                      Pokkerihai
                      • Jan 2009
                      • 4050

                      #25
                      Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                      Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                      Kui ma olen poti pannud 10bb, kas siis fold=-10bb?
                      yes if we're looking at EV over total hand

                      Comment

                      • VisaHing
                        mees nagu orkester
                        • Dec 2009
                        • 6718

                        #26
                        Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                        Poleks uskundki, et standard käest, standard olukorras, tehakse nii standard disscusioon kus keegi midagi aru ei saa.
                        Ma pole nii analüüsiv mängija aga ma ausaltöeldes ei saa aru, et wtf siin käes üldse arutada on.

                        Comment

                        • tafka31
                          Grinder
                          • Dec 2009
                          • 853

                          #27
                          Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                          Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                          Poleks uskundki, et standard käest, standard olukorras, tehakse nii standard disscusioon kus keegi midagi aru ei saa.
                          Ma pole nii analüüsiv mängija aga ma ausaltöeldes ei saa aru, et wtf siin käes üldse arutada on.
                          LOL

                          Comment

                          • 2ssapaar
                            Õpihimuline Mängur
                            • Nov 2008
                            • 423

                            #28
                            Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                            Algselt postitas andu_andu Vaata postitust
                            vastase foldimise % = Fold Equity !
                            Ei. Ma täpset definitsiooni ei tea aga FE on midagi sellist: Equity mille sa bettides võidad kuna vastane foldib mingi %. Kui su pot equity on 100% siis ei saa sul FE olla (isegi kui su vastane foldib 100%). Arvutatakse FE = tõenäosus, et vastane foldib * sinu equity võidu suurus kui vastane foldib (HU-s vastase pot equity). Definitsiooniga panid mööda lihtsalt, sinu arvutusi see ei muuda.

                            Algselt postitas andu_andu Vaata postitust
                            yes if we're looking at EV over total hand
                            EV over total hand? Mis asi see on? EV-d saab ainult üht moodi vaadata. Pahvak ütles kõik ära selle koha pealt. Kuidas sa siis teist viisi ev-d arvutad? (ütlesid, et saab ka teisiti).

                            Comment

                            • alaska
                              forever
                              • Oct 2008
                              • 6599

                              #29
                              Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                              wtf siin käes üldse arutada on
                              2000 hyperturbot kuus, iga mäng 6-7 preflop allin olukorda, korruta nüüd läbi, kui suur on vahe kas sa kaotad või võidad 1 bb.
                              Kuidas võtta quadsiga max valuet on muidugi väga põnev arutlus, aga kui sa saad seda 1 korra kuus, siis pole tegelikult mingit vahet, mida sa seal teed.

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #30
                                Re: $200 HT ; preflop otsus BB-l

                                Algselt postitas alaska Vaata postitust
                                2000 hyperturbot kuus, x K8 olukorda
                                Arvuta ikka lõpuni.

                                E: üldiselt, millise krdi regulari lüke üldse on bets 40 ?
                                Last edited by Potsataja; 27.08.11, 16:43.

                                Comment

                                Working...