[kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • sinisebra
    Julm Donk
    • Nov 2009
    • 54

    #1

    [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s




    Kirjutan siia kolm põhimõtet, mida järgides olete suutelised võitma NL2-NL20 limiite.

    Alguses paar sõna selgituseks.

    Ma saan hakkama NL50s.
    NL2s olen kaotav mängija.
    NL10 ei ole minu arvates pokker.
    See on nagu mingisugune absurdne playmoney keskkond.
    Mitte keegi ei tea mida nad teevad või miks nad seda üldse teevad.

    Võibolla olete lugenud pokkeriraamatuid? Püüate neid starteegiaid kasutada microstakesis? Enamik strateegiaid on mõeldud mõtleva vastase vastu kasutamiseks. Enamik raamatu nõuandeid lihtsalt ei tööta microstakesis.

    Siin foorumis on palju teemasid, kus korduvad ühed ja samad olukorrad. Küsitakse nõu standard NL10 jms olukordade kohta ning nõuandjad on tihti erinevate limiitide mängijad.
    See-selleks.

    Microstakesi mängides on vaja raudset distsipliini. Mul on endal sellega probleemid, tahan liiga tihti bluffida ja teha lükkeid mis oleksid okei pisut kõrgematel limiitidel.
    NL2 on tsirkus. NL10 on täis kloune.

    Sellepärast ajabki NL2 rohkem tilti kui NL50 :)


    Kui järgnevat kolme nõuannet ERANDITULT ja ALATI järgida, olete võimelised microstakesis raha võitma:


    #1. Mängi tugevaid käsi. Mängi positisioonis. (Näiteks kui kõrgematel limiitidel button avab siis SB pealt oleks standard 3bettida A5-ga. NL10-s lihtsalt foldi. )



    #2. Micro stakesis on liiga palju liiga halbu mängijaid. Ära bluffi MITTE KUNAGI. Mõnikord blufid õnnestuvad. Enamasti ei õnnestu. Pikas perspektiivis on bluffimine -EV.

    Iga kord kui sa betid või raised, peaks tegemist olema valuebetiga.
    Valuebeti suurelt. 90%-110% potist peaks olema standard.


    #3. Kui vastane muutub agressiivseks - betib või raiseb - siis foldi 1-paar-tüüpi käed. Foldi overpairid.

    Näide: Sa avad UTG-l AQ. SB callib. Kõik ülejäänud foldivad.
    Flop: Q83
    SB checkib.
    Sina betid 90% potist.
    SB callib.
    Turn: Q837
    SB checkib.
    Sina betid 90% potist.
    SB raiseb. (fishide puhul on min-checkraise isegi suurem ohumärk)
    Standard fold koht.
    Selle koha peal oleks AA instafold.

    Kui sa nendes olukordades betid, siis sinu EESMÄRK on saada vastaselt call.
    Kui vastane callimise asemel raiseb, siis tema range muutub tugevamaks ning sa ei saa jätkata ühe paariga.
  • VisaHing
    mees nagu orkester
    • Dec 2009
    • 6718

    #2
    Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

    no selge see, et micros on algajad ja paljudel pohhui aga sessuhtes sa unustasid lisada, et tähtis on statse ka jälgida ju, notesid kirjutada, markida fishid jne. ( vähemalt minu arust ).

    See 3mas punkt oli mu arust ikka väga mööda. ( tegelt mu arust kõik punktid aga see mu arvamus ka, et ära pane tähele ) Kui nii mängida minu arvates nagu sa kirjutad, siis on ju võimatu areneda isegi. Oled sisuliselt lihtsalt FPP pro ju.

    Comment

    • virukunn
      Pokkerihai
      • Jul 2010
      • 2036

      #3
      Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

      Imo päris nii ei saa üldistada, aga obv suund on õige ja enamus olukordades tuleks nii käituda nagu nendes 3. punktis kirjas. Lihtsalt iga olukord on nii erinev ja vastased on erinevad ning pokkerit ei saa päris nii mängida, et jälgin koguaeg seina pealt 3. reeglit ja raha tuleb. Aga täiesti algajal vb on nii isegi algul lihtsam. Imo mida rohkem fishe, seda vähem peaks Hero sattuma olukorda, kus ta ei tea mida teha, sest raha antakse kergemalt. Minu arvates 3 mikro biitimise nõuannet: tight is right, unusta fancy play, tableselect.

      Comment

      • Cashmer
        Õpihimuline Mängur
        • Jan 2011
        • 438

        #4
        Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

        Mõnus teema ja postituse sisu ehks siis nõustun Sinisebraga. Mida lihtsamaks ja konkreetsemaks mäng muuta micros, seda kiiremini ja valutumalt saab see periood oma pokkerielus läbitud.

        Comment

        • noname
          Purjus foorumlaste kaitseingel :P
          • Oct 2009
          • 2366

          #5
          Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

          Peaaegu olen Sinisesabaga nõus.
          Madalamal (NL2 ja NL5) ei anta üldse retsepti ja callitakse ikka rämeda pasaga maha.
          Nendel limiididel soovitan ise ka ainult nittida ja raha võtta (NL10 kohta ei oska öelda,sest üldiselt olen NL5st läinud alati NL25 kohe üle).
          NL25s on juba mõtlevaid mängijaid ka,aga siiski NL50+ sobib minu jaoks paremini.
          Meta mängud toimuvad muidugi igal limiidil kui on piisavalt madistamist mingi kindla regulariga (NL2 kohta siiski ei tea).

          Nittida,Nittida ja veelkord nittida neis madalates limiitides ja bluff üldiselt tundub tõesti -EV olevat.
          (Minul jääb küll ca 25k kätt NL5s PSis.Ja bluffid ei tööta nii,nagu kõrgemal).

          Edu!

          Comment

          • q_q
            dibs esimesele naisele, kes siia satub
            • Jan 2011
            • 6303

            #6
            Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

            mul aint üks nõuanne

            bet/fold

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #7
              Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

              Võibolla olen ülekohtune, aga mulle see teema ei meeldi. Fish jääb ikka fishiks, vahet pole kas NL2 või NL100. KÕIK "raamatu nõuanded" töötavad ka mikrostakesis - kui neid ÕIGESTI kasutada.



              #1. Näiteks kui kõrgematel limiitidel button avab siis SB pealt oleks standard 3bettida A5-ga. NL10-s lihtsalt foldi.

              kõik sõltub ALATI vastasest ja tema harjumustest. Suhteliselt nüri on jätta 3betimata NL10s venda, kes stealib palju ja foldib 3betile palju. Selle nõuande asemel soovitaks parem teha endale selgeks mida tähendab attempt to steal stat ja mida fold to 3bet stat. 5 minutit vaeva.

              #2. Ära bluffi MITTE KUNAGI. Mõnikord blufid õnnestuvad. Enamasti ei õnnestu. Pikas perspektiivis on bluffimine -EV.

              P*saga cbetimine on ju ka bluff. Sa ei soovita seda? Mu meelest suur osa kasumist mikros tuleb isoleerimisest ja cbetimisest.


              #3. Kui vastane muutub agressiivseks - betib või raiseb - siis foldi 1-paar-tüüpi käed. Foldi overpairid.


              Foldid siin? Suhteliselt standard olukord mikros.

              PokerStars - $0.25 NL (9 max) - Holdem - 7 players
              Hand converted by PokerTracker 3

              UTG+1: $10.00
              MP: $26.62
              Hero (CO): $25.00
              BTN: $8.55
              SB: $31.04
              BB: $10.47
              UTG: $20.43

              SB posts SB $0.10, BB posts BB $0.25, UTG+1 posts DB $0.25

              Pre Flop: ($0.60) Hero has A 9

              UTG calls $0.25, UTG+1 checks, fold, Hero raises to $1.50, BTN calls $1.50, fold, fold, UTG calls $1.25, fold

              Flop: ($5.10, 3 players) 3 9 4
              UTG checks, Hero bets $3.25, BTN raises to $6.50, fold, Hero raises to $10.00, BTN calls $0.55 and is all-in

              Turn: ($19.20, 2 players) 6

              River: ($19.20, 2 players) 3

              Hero shows A 9 (Two Pair, Nines and Threes) (PreFlop 67%, Flop 84%, Turn 93%)
              BTN shows 9 T (Two Pair, Nines and Threes) (PreFlop 33%, Flop 16%, Turn 7%)
              Hero wins $18.26


              Kokkuvõtvalt - tore mõte kindlasti, aga kasu sellisest teamast hädas mikromehele minimaalselt.
              Last edited by pastilaa; 23.07.11, 12:40.

              Comment

              • Pahvak
                Pastilaa?? Ei!
                • Dec 2008
                • 4431

                #8
                Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

                Algselt postitas q_q Vaata postitust
                mul aint üks nõuanne

                bet/fold
                +1. Kui ma seda õigesti kasutama õppisin, siis mu mäng läks palju paremaks. Eriti riveril.
                Fullstacks have more fun.

                Comment

                • sinisebra
                  Julm Donk
                  • Nov 2009
                  • 54

                  #9
                  Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

                  TPTK-ga 40BB vastu ära stackida on okei.

                  Comment

                  • Tigrano
                    Administraator
                    • Oct 2008
                    • 7614

                    #10
                    Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

                    NL50 võitev ja ei beadi nl2 ning nl10, sellest ma aru ei saa.

                    Comment

                    • fyte
                      Pokkerihai
                      • Jun 2010
                      • 3378

                      #11
                      Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

                      Sinisebra, mis sampled sul on nende limiitide kohta siis?

                      Comment

                      • KristjanLaas
                        Pokkeritark
                        • Oct 2009
                        • 6450

                        #12
                        Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

                        Pastilaaga 100% nõus ja tahtsin ise väga sarnase postituse teha peale tööd ja mõtlesin enamus töö ajast sõnastust, aga jõudis ette.

                        Comment

                        • karookas
                          Jube Noob
                          • May 2010
                          • 126

                          #13
                          Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

                          Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
                          NL50 võitev ja ei beadi nl2 ning nl10, sellest ma aru ei saa.
                          sama siin, et ei saa aru.
                          võibolla lihtsalt nl2 ei sobi nõrganärvilistele:)

                          Comment

                          • Cashmer
                            Õpihimuline Mängur
                            • Jan 2011
                            • 438

                            #14
                            Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

                            Algselt postitas sinisebra Vaata postitust
                            TPTK-ga 40BB vastu ära stackida on okei.
                            +1

                            p.s. tean mängijat, kes NL2-s ja NL-4s ei saanud hakkama ning NL10-s sai. Ja nagu mu hea sõber selle peale ütles, siis neis limiitides pole mõtet liiga palju mõelda, sest isegi regularid mõtlevad väga vähe micro limiitides, rääkimata donkidest.
                            Last edited by Cashmer; 24.07.11, 18:24.

                            Comment

                            • Pahvak
                              Pastilaa?? Ei!
                              • Dec 2008
                              • 4431

                              #15
                              Re: [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s

                              Algselt postitas Cashmer Vaata postitust
                              +1

                              p.s. tean mängijat, kes NL2-s ja NL-4s ei saanud hakkama ning NL10-s sai.
                              Eks see on ikka mängija enda viga kui ta adjustida ei oska.
                              Fullstacks have more fun.

                              Comment

                              Working...