KÄEMÄNG - UUES KUUES

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #1

    KÄEMÄNG - UUES KUUES

    Tervist!

    Ma ei teagi, kas seda nimetada käemänguks või niisama pokkerikontrolliks aga alustame täna teemaga.

    Kui enne luges päris palju õnn siis nüüd enamus ajast oskused. Teen mängu, kus küsin küsimusi, iga vend saadab mulle vastuse ja sealt paneme kokku punktid.

    Küsimused kuuluvad kõik mänguga seotud olukordadesse. Alguses lihtsad, et ala postitan käe, kus tuleb kirjutada kaks vastust - mis on vastase käsi ja kui tihti peame käe võitma, et jääda break-even või vastupidi, et kui tihti peab vastane foldima, et jääda vähemalt nulli kui bluffime jne jne.

    Käed on kõik heads-upist ja proovin võimalikult 'face up' käed leida, et oleks lihtsam arvata. Lisaks viskan sisse standard küsimusi - lihthe näida, kui vastane limp-callib buttoneid, kunagi ei 3beti, fold to cbet on selline ja selline ,et kuidas abused.

    PM igaüks saab mängu võita, kui viitsid natuke mõelda.

    Kuna ma ei viitsi 100 inimesega tegeleda siis mäng muutub tasuliseks.
    a) klubliikmed maksavad €21 (€1 läheb klubiarvele, €20 auhinnafondi)
    b) mitteliikmed maksavad €25 (€5 läheb klubiarvel, €20 auhinnafondi)

    Rahade jagamisel võtan aluseks Starsi SNG sturktuurid. Tuleb 9 inimest siis võtan 9 mehe SNG ja samade prosede alusel jagan rahad. 1, 2, 3 koht. tuleb vähem otsin väiksemas turka, tuleb rohkem otsin suurema.

    Mängu pikkus on 10 küsimust aga täpset aega ei anna seepärast, et pärast vastamist arutame läbi. Äkki mu vastuses viga sees ja äkki jääb kellegile külge.

    Punktide süsteemi ma teeks nii, et 1 punn õige vastuse eest, -2 punni vastamata jätmise eest, -1 punkt vale vastuse eest.

    Mänguga alustaks hiljemalt 20 jaanuar, rahasid saab saata ainult mu SEB kontole ja kannan tagasi kontole, kust rahad tulid.

    DISKUSS, kas mängul on jumet?

    Osalejad
    Timpz
    Lebovend
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #2
    Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

    Pane üks näidisküsimus, tundub huvitav.

    Comment

    • lebovend
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 2420

      #3
      Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

      jah, mulle ka meeldib v2ga ning hea meelega enne raha saatmist tahaks kiirelt n2idet n2ha.

      Comment

      • bluelite
        Vana Tegija
        • Nov 2010
        • 1190

        #4
        Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

        iga värd?

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #5
          Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

          Algselt postitas lebovend Vaata postitust
          jah, mulle ka meeldib v2ga ning hea meelega enne raha saatmist tahaks kiirelt n2idet n2ha.
          Lihtsate küsimuste näide:
          Fish shoveb any2, mis käega Te callite kui teate, et duublit saades fish hit and runnib. Õige vastus pm. on, et flipata ei ole mõtet vaid tuleks oodata ära käsi, millel on rohkem kui 60% või enam equitit.

          Keerulisem küsimus:
          Fish foldib 40%BB-st, 10% ajast 3betib ja ülejäänud 50% ajast callib. Flopis foldib 100% ajast cbetile - mitme jaotuse jooksul fish läheb broke kui me avame 3BB ja cbetime alati poolt potti. (ülesande lihtsustamiseks puudub käes rake).

          Või kui tihti peab fish foldima 3betile, et meie 3bet oleks preflop tasandil break-even. Neid saab seostada ilusti kätega ja saab igast käest küsida kaks küsimust või ise konstrueerida ülesandeid.

          Lauas väga vajalik info.

          Comment

          • Purz
            Õpihimuline Mängur
            • Nov 2008
            • 328

            #6
            Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

            Kui rahasid ei maksa, kas siis mängu käigul saab silma peal hoida või ei ole üldse accessi antud teemasse?

            Comment

            • Jennifer
              Pokkerihai
              • Dec 2009
              • 1503

              #7
              Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

              Algselt postitas ranka Vaata postitust
              Tervist!

              Ma ei teagi, kas seda nimetada käemänguks või niisama pokkerikontrolliks aga alustame täna teemaga.

              Kui enne luges päris palju õnn siis nüüd enamus ajast oskused. Teen mängu, kus küsin küsimusi, iga värd saadab mulle vastuse ja sealt paneme kokku punktid.

              Küsimused kuuluvad kõik mänguga seotud olukordadesse. Alguses lihtsad, et ala postitan käe, kus tuleb kirjutada kaks vastust - mis on vastase käsi ja kui tihti peame käe võitma, et jääda break-even või vastupidi, et kui tihti peab vastane foldima, et jääda vähemalt nulli kui bluffime jne jne.

              Käed on kõik heads-upist ja proovin võimalikult 'face up' käed leida, et oleks lihtsam arvata. Lisaks viskan sisse standard küsimusi - lihthe näida, kui vastane limp-callib buttoneid, kunagi ei 3beti, fold to cbet on selline ja selline ,et kuidas abused.

              PM igaüks saab mängu võita, kui viitsid natuke mõelda.

              Kuna ma ei viitsi 100 inimesega tegeleda siis mäng muutub tasuliseks.
              a) klubliikmed maksavad €21 (€1 läheb klubiarvele, €20 auhinnafondi)
              b) mitteliikmed maksavad €25 (€5 läheb klubiarvel, €20 auhinnafondi)

              Rahade jagamisel võtan aluseks Starsi SNG sturktuurid. Tuleb 9 inimest siis võtan 9 mehe SNG ja samade prosede alusel jagan rahad. 1, 2, 3 koht. tuleb vähem otsin väiksemas turka, tuleb rohkem otsin suurema.

              Mängu pikkus on 10 küsimust aga täpset aega ei anna seepärast, et pärast vastamist arutame läbi. Äkki mu vastuses viga sees ja äkki jääb kellegile külge.

              Punktide süsteemi ma teeks nii, et 1 punn õige vastuse eest, -2 punni vastamata jätmise eest, -1 punkt vale vastuse eest.

              Mänguga alustaks hiljemalt 20 jaanuar, rahasid saab saata ainult mu SEB kontole ja kannan tagasi kontole, kust rahad tulid.

              DISKUSS, kas mängul on jumet?
              Miks liikmeid/mängijaid värdideks kutsud?

              Comment

              • rohelinekonn
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 3808

                #8
                Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

                Algselt postitas bluelite Vaata postitust
                iga värd?
                ta rääkis meeste keeles see tegelt tähendab iga lahe tegelane kes osa võtab

                Comment

                • timz0333
                  Pokkeritark
                  • Mar 2009
                  • 6322

                  #9
                  Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

                  Riivas ka minu õrna hinge see punane sõna.

                  Comment

                  • kroko_till
                    Jube Noob
                    • Jan 2009
                    • 121

                    #10
                    Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

                    Algselt postitas ranka Vaata postitust
                    Fish shoveb any2, mis käega Te callite kui teate, et duublit saades fish hit and runnib. Õige vastus pm. on, et flipata ei ole mõtet vaid tuleks oodata ära käsi, millel on rohkem kui 60% või enam equitit.
                    Out of pure interest - millest tuleb see 60% piir? Et A8o(59,9) ei calliks ja A9o(60,8) calliks? Lisaks peaks see otsus olenema stäkkide suurusest (kui meil on 3x suurem stäkk kui vastasel, siis meil võib olla mõistlik ära oodata 65% equity käsi, kuna me saame vahepeal kaotatud blindid tagasi) ja blindide ja stäki suhtest (kui me oleme väga diip, siis jällegi on meil rohkem aega kätt oodata ja mõistlik on oodata parema equityga kätt kui 60% - mida diibim me oleme, seda suuremat equitit me tahaksime, kuna tegu ei ole long-run otsusega vaid one-time-event (kuna eeldus on hit&run)). Kokkuvõttes ei taha tähte närida vaid aru saada, kas see 60% on orienteeruv piir ja kui, siis kas me saame 59,5% lugeda valeks vastuseks. Lisaks ehk juhtida ka tähelepanu, et selliste ülesannete püstitused võivad ebapiisava situatsiooni kirjelduse korras olla mitmeti mõistetavad. Kuigi ka see tekitab loomulikult arutelusid ja iga mõttetegevus on +EV, seega edu projektiga!

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #11
                      Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

                      Algselt postitas Purz Vaata postitust
                      Kui rahasid ei maksa, kas siis mängu käigul saab silma peal hoida või ei ole üldse accessi antud teemasse?
                      Jah.

                      Algselt postitas kroko_till Vaata postitust
                      Out of pure interest - millest tuleb see 60% piir? Et A8o(59,9) ei calliks ja A9o(60,8) calliks? Lisaks peaks see otsus olenema stäkkide suurusest (kui meil on 3x suurem stäkk kui vastasel, siis meil võib olla mõistlik ära oodata 65% equity käsi, kuna me saame vahepeal kaotatud blindid tagasi) ja blindide ja stäki suhtest (kui me oleme väga diip, siis jällegi on meil rohkem aega kätt oodata ja mõistlik on oodata parema equityga kätt kui 60% - mida diibim me oleme, seda suuremat equitit me tahaksime, kuna tegu ei ole long-run otsusega vaid one-time-event (kuna eeldus on hit&run)). Kokkuvõttes ei taha tähte närida vaid aru saada, kas see 60% on orienteeruv piir ja kui, siis kas me saame 59,5% lugeda valeks vastuseks. Lisaks ehk juhtida ka tähelepanu, et selliste ülesannete püstitused võivad ebapiisava situatsiooni kirjelduse korras olla mitmeti mõistetavad. Kuigi ka see tekitab loomulikult arutelusid ja iga mõttetegevus on +EV, seega edu projektiga!
                      See küsimus on tõesti vägagi kaudne ja selliseid ei pane anyway. Oli näite küsimus -- lihtsalt paremat ei tulnud pähe :) Aga muidug jah 60% on tegelt suht piir aga naljakas on see, et random käe vastu enamus käsi ongi 60% kanti :) Isegi AJ on 64%, AK 66% ja JT miski 58%. Suure favoriidid hakkavad 88+ kust isegi imeb 70%+ välja aga sellist luksust oodata ei saa - ainult 3.2% käsi.

                      EDIT: ja miski QJ ning AK vahe on väga marginaalne randomi vastu siis naljakas et öeldakse - wait for better spot. Tegelikkuses polegi eriti paremaid kohti olemas.

                      Comment

                      • kilu6
                        Vana Tegija
                        • Oct 2008
                        • 1305

                        #12
                        Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

                        Algselt postitas ranka Vaata postitust
                        Aga muidug jah 60% on tegelt suht piir aga naljakas on see, et random käe vastu enamus käsi ongi 60% kanti :)
                        Mismõttes. Ikka igasugu % on. Või sa vist mõtlesid neid käsi, kus tekib otsustamise koht, kas ühele poole või teisele poole..

                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                        Last edited by kilu6; 10.01.11, 18:31.

                        Comment

                        • bluelite
                          Vana Tegija
                          • Nov 2010
                          • 1190

                          #13
                          Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

                          Algselt postitas rohelinekonn Vaata postitust
                          ta rääkis meeste keeles see tegelt tähendab iga lahe tegelane kes osa võtab
                          Krt, keegi võiks mingi kohaliku sõnaraamatu teha, ma muidu saan asjadest veel valesti aru ja hakkan ennatlikke otsuseid tegema.

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #14
                            Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

                            Algselt postitas kilu6 Vaata postitust
                            Mismõttes. Ikka igasugu % on. Või sa vist mõtlesid neid käsi, kus tekib otsustamise koht, kas ühele poole või teisele poole..

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                            Mõtlesin callitavad käsi. Aga su tabel on väga hea iseloomustamaks seda, et 60% käe foldimine mõttega, et ootan "better spotti" on tegelt pointless, sest need ongi ju parimad kohad.

                            Comment

                            • Jennifer
                              Pokkerihai
                              • Dec 2009
                              • 1503

                              #15
                              Re: KÄEMÄNG - UUES KUUES

                              Algselt postitas bluelite Vaata postitust
                              Krt, keegi võiks mingi kohaliku sõnaraamatu teha, ma muidu saan asjadest veel valesti aru ja hakkan ennatlikke otsuseid tegema.
                              Jep, kõik ei pruugi koheselt aru saada.

                              Comment

                              Working...