Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Sebastian_du
    Klubi Liige
    • Jul 2009
    • 232

    #16
    Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

    Imo on selge, et kui isegi "trollimise keelamise" teemas ei suuda mõni mees ennast kontrollida ja kipub vägisi leveldama siis näitab see seda, et moded võik tõesti natukene karmimat kätt rakendada.
    Sõrmeluid murdma ei pea ja pakkun ei PM adminnilt peaks 90% juhtudel väga hästi toimima.

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #17
      Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

      Algselt postitas Sebastian_du Vaata postitust
      Imo on selge, et kui isegi "trollimise keelamise" teemas ei suuda mõni mees ennast kontrollida ja kipub vägisi leveldama siis näitab see seda, et moded võik tõesti natukene karmimat kätt rakendada.
      Sõrmeluid murdma ei pea ja pakkun ei PM adminnilt peaks 90% juhtudel väga hästi toimima.

      Comment

      • ok2aa
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 1903

        #18
        Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

        liiga palju on vingumist, nädalavahetuse ööseti liiga paljud hakkavad täispeaga monolooge jaurama.

        igasse teemasse sitta ei tasu postitada (vt eelmist posti). osadel on siin palju vaba aega - we get it. teistel on aega vähem ja ei viitsi seda paska läbi lapata

        Comment

        • zyxxx
          Õpihimuline Mängur
          • Oct 2008
          • 453

          #19
          Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

          Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
          Soovitus lihtne, ärge pange selliseid postitajad väga tähele, käituge nagu nad poleks postitanud ja lugege ridade vahelt asjalikke soovitusi nendelt keda te usaldate ja tunnete, et need mehed teavad millest räägivad, sest nad ka ise beadivad teemat.
          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
          Arvan, et aasta tagasi oli minu jaoks huvitava/kasuliku info osakaal ca. 50%. Täna võib-olla 10-20%. See tähendab, et timewaste on tõusnud 2.5-5 korda.
          Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
          osadel on siin palju vaba aega - we get it. teistel on aega vähem ja ei viitsi seda paska läbi lapata
          Tolmuahv ja ok2aa võtsid suht hästi kokku mõtte, mida ma silmas pean. Mina käin erinevates foorumites selleks, et seal võimalikult kiirelt ja effektiivselt infot hankida. Samuti jagada seda teistele. Kui aga kasulikku infot tuleb iga lehekülje pealt luubiga taga ajada ja filtreerida välja igasugu leveleid, siis on asi suht nutune.

          Kuna olen ise modena toimetanud, siis tean kui töömahukas ja tänamatu tegevus see on, aga mingid piirid peaksid siiski paigas olema, et säilitada foorumi esialgne funktsioon, mitte http://naistekas.delfi.ee/foorum/

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #20
            Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

            Algselt postitas ActionJackson Vaata postitust
            Modedel ja adminnidel on "Delete" nupp kõikide postituste juures. Kasutage seda julgemalt ja vajadusel PM kasutajale põhjusega, miks see kinga sai. Ühesõnaliste postide korral pole isegi seda vaja.

            2+2 on isegi leebe kants. Teen endale CotW 2009 teemadest konspekte ja pooled postitused on stiilis "tore postitus, õhtul loen läbi ka". TY teemast saan aru ja see on hea aga tüütu on ikkagi. Osades kohtades on eraldi TY funktsionaalsus külge aretatud, et teemat risustama ei peaks aga see on muu muusika.
            Kustutamine ei ole lahendus vaid mõttetu türannlik tsensuur.

            Üldiselt suurimad trollid on millegipärast kõige respekteeritumad kasutajad (s.h. ka mina aga ma suudan jääda päevikutesse ja OT-sse :P) ning rahvas ise toidab neid tsiteerides nende poste kui lahedad, naljakad, vaimukad vms. nende trolling postid siin on. Seega minu järeldus on, et rahvale meeldib trollimine, pullitamine ja mullitamine. Kui Teile see ei meeldiks siis seda jama ei tehtaks! Vaadake kasvõi seda teemat.

            Strateegiateemades leveldamine/trollimine ei tule kõne allagi ja seetõttu olen seda piiranud ning tulevikus hakkan seda veel karmimalt piirama ja seekord enam mitte nii titelikult ja leebelt.

            Comment

            • privador
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3951

              #21
              Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

              mnjah, peab ka arvestama,et väga palju loevad seda foorumit profesionaalsed mängijad, kes igavusest vms on väga palju interneti keskkonnas.
              Nad ei ole tyybid nagu tolmuahv ja ok2aa, kes teevad asjalikku tööd ja kelle iga minut ja sekund on päevaplaanis paigas
              Ja kui ollakse palju internetis, siis ei viitsita kogu aeg tõsist juttu ajada
              Minu arust pseudoprobleem. pealegi need kõige suuremad leveldajad ongi foorumi autoriteedid ise.
              Kui strateega nurk on puhas siis on ok.

              Comment

              • Keiss
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 1592

                #22
                Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                Mind see lõputu leveldamine ja lol lol-lolitamine ka häirib. Kui inimesel on meeletu suhtlemisvajadus ja peab mingeid läbuposte tegema saab alati seda teha msn-is inimestega, kellele see peale läheb. Samuti kui mingid 20-aastased juntsud mõne algaja küsimusele tõsimeelselt leveldavad ja küsija sellest obv aru ei saa on see juba valeinformatsiooni jagamine. Miks? Sest 15 postitust teinud kasutaja ei hooma foorumi üldist meeleolu. Lisaks võib talle jääda mulje kui väga üleoleva suhtumisega keskkonnast ja kes tahaks seal üldse midagi küsida ja käia.
                Last edited by Keiss; 11.03.10, 01:47.

                Comment

                • Pahvak
                  Pastilaa?? Ei!
                  • Dec 2008
                  • 4431

                  #23
                  Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                  Leveldamine leveldamiseks, aga normaalne suhtlemine väljaspool strateegiafoorumeid on see, mis teeb kogukonnast kogukonna. Paljudel meist on ilmselt tekkinud üksteisest mingisugused kuvandid ja lemmikpostitajad, milleta poleks foorum nii atraktiivne (vähemalt mulle). Kahjuks kasvab selline sotsiaalne kapital tihti pokkerivälise jutu (leitsi äge bemm) pealt, mis on aga paganama lõbus!
                  Fullstacks have more fun.

                  Comment

                  • nikitheone
                    Mr. Puujalg
                    • Aug 2009
                    • 6446

                    #24
                    Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                    ei teagi, kui suur % võtab seda foorumit nii tõsiselt, et tahavad 100% oma mängu arendada jms. mulle on see rohkem entertainment, kui pokker.
                    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #25
                      Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                      Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                      Leveldamine leveldamiseks, aga normaalne suhtlemine väljaspool strateegiafoorumeid on see, mis teeb kogukonnast kogukonna. Paljudel meist on ilmselt tekkinud üksteisest mingisugused kuvandid ja lemmikpostitajad, milleta poleks foorum nii atraktiivne (vähemalt mulle). Kahjuks kasvab selline sotsiaalne kapital tihti pokkerivälise jutu (leitsi äge bemm) pealt, mis on aga paganama lõbus!
                      Täpselt minu mõte, foorum kujunebki moderaatorite isikute järgi. Kui moderaatorid on lahedad kutid, kellele meeldib pidu, naised, hea nali ja pokker, siis on ka foorumi keskmine kasutaja ja üldine õhkkond selline, kui algab mingisugune kustutamine ja bannimine ja korrale kutsumine, siis on ka lõpuks ka foorumi keskmine kasutaja inimene, kes vajab piire, tunneb ennast turvaliselt kindlate reeglite keskel, ühesõnaga kuivik, kellega päris elus kohtuda ei tahaks.
                      Ma ei tea, kas siin on selline funktsioon, et kasutajad saavad kellegi ignore peale panna, nagu 2+2 on, sellest peaks piisama, kui kasutajale keegi ei meeldi.

                      Comment

                      • KristjanLaas
                        Pokkeritark
                        • Oct 2009
                        • 6450

                        #26
                        Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                        Ei aga jutt ei ole ju üldse OT-de trollimisest.
                        Jutt on just strateegiafoorumitesse leveldamise üle kandmine, mis tekitabki ebameeldivusi.
                        Ja just kui selline asi juhtub algajaga või lihtsalt uue foorumikasutajaga, kes tõsiselt abi tahab, mitte sõprade vaheline pullimine.
                        Last edited by KristjanLaas; 11.03.10, 14:17.

                        Comment

                        • LuuK
                          Vana Tegija
                          • Dec 2008
                          • 1138

                          #27
                          Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                          Ignore on täitsa olemas ja töötab.

                          Comment

                          • ActionJackson
                            FPP Pro
                            • Jan 2009
                            • 231

                            #28
                            Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                            Algselt postitas alaska Vaata postitust
                            Täpselt minu mõte, foorum kujunebki moderaatorite isikute järgi. Kui moderaatorid on lahedad kutid, kellele meeldib pidu, naised, hea nali ja pokker, siis on ka foorumi keskmine kasutaja ja üldine õhkkond selline, kui algab mingisugune kustutamine ja bannimine ja korrale kutsumine, siis on ka lõpuks ka foorumi keskmine kasutaja inimene, kes vajab piire, tunneb ennast turvaliselt kindlate reeglite keskel, ühesõnaga kuivik, kellega päris elus kohtuda ei tahaks.
                            No ei ole päris nii. Ranka on väga selgelt öelnud, et seal kus asjalikku juttu tuleb ajada ta trollimist ei salli ja nii ongi õige. Kusagil jookseb piir ja moded/adminnid annavad pika joonlauaga neile, kellele see kohale ei jõua. Heast naljast peame me kõik lugu ja selle kallale ei tõuse ka mode käsi.

                            Moden ise ühte suht suurt foorumit ja ei ütleks, et modede karmi käe tõttu seal ainult kuivikud käivad. Pigem on teada, et saastpostitused saavad kiirelt kinga ja enne postitamist tasub mõelda. Läbustamiseks on omaette koht nagu siingi.

                            Praegu ongi pigem see, et Ranka poolt paika pandud piiri tuleb austada ja modede/adminnide ülesanne on mõistmatutele koht kätte näidata. See ei tee kellestki kuivikut, vaid aitab kaasa foorumi ühe esialgse idee "vahetada ja jagada teadmisi" säilimisele (loe: päästmisele prahihunnikuks muutumast).

                            Modede ülesanne ei ole olla "lahe säga". Nemad just peavadki otsustama vajadusel postituse sisu üle ja kui selles pole midagi, mis teemale väärtust lisaks siis ka kinga andma.

                            Comment

                            • $$$
                              Vana Tegija
                              • Mar 2009
                              • 1072

                              #29
                              Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                              Teil on siin selline mentaliteet, et te pigem bannite, kui kustutate läbu poste. IMO on see vale ja peaks olema vastupidi. Mingi tsensuuri jama ei tasu ajada, kui keegi spämmib siis tuleks see lihtsalt eemaldada, mitte mingiteks "asitõenditeks" jätta. Moded peaksid ju olema piisavalt usaldusväärsed inimesed, et iga nende tegu(banni, kustutamist) ei pea admin üle kontrollima.

                              Comment

                              • andu_andu
                                Pokkerihai
                                • Jan 2009
                                • 4050

                                #30
                                Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                                Nõustun, et leveldamine ja trollimine on üks osa avalikust foorumist, aga strateegia teemades ei tohiks leveldada.

                                Comment

                                Working...