Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • zyxxx
    Õpihimuline Mängur
    • Oct 2008
    • 453

    #1

    Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

    Mina kui suht kauaaegne (samas küllaltki passiivne) selle foorumi kasutaja vaatan murelikul pilgul tulevikku, mis sellest foorumist saamas on.

    Nimelt hakkab mulle silma üha rohkem "leveldamist" ja "trollimist" erinevates teemades ja asjaliku nõu andjaid on üha vähem. Isegi kui keegi veel viitsib võtta teemasid tõsiselt, siis see asjalik nõu kaob ära leveldamise ja trollimise vahele. Nii, et päris algaja, kes siin foorumis midagi küsib või teemasid sirvib, ei oska kindlasti vahet teha "leveldamisel" ja õige nõuandel.

    Seega paneks moderaatoritele südamele, et minu arvates tuleks rohkem ohjeldada asjalikes teemades mõttetute postide tegijaid.

    Silma hakkab teatud kontingent, kelle eesmärgiks on igasse teemasse kasvõi :D või lolllll lisada, et postituste arv iga päevaga suureneks.
  • mcbethk
    Bännitud
    • Oct 2008
    • 687

    #2
    Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

    lol :D

    Comment

    • lenC
      Administraator
      • Oct 2008
      • 6440

      #3
      Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

      Kahe otsaga asi, kui me hakkasime neid ebakvaliteetsete postitustega inimesi ajutiselt bannima, siis saime me selle eest sõimu, et liiga kergekäeliselt bane jagame, et "rikume selle mõnusa õhkkonna ära" ja whatnot. Mingi hetk otsustasime lihtsalt enam mitte nii agressiivselt sekkuda.

      Isiklikult olen muidu täitsa nõus, ideaalis võiks olla asi nii, et strateegiafoorumites lollide naljade tegemine peaks olema tugevalt taunitav ja offtopicu subfoorumit peaks minimaalselt modereerima, igalpool mujal ma vaataks, et mingit üksteisele ära panemist ei oleks, aga kui on hea nali ja see kellegi meie kasutajate kulul ei ole, siis ma ei näe, et see mingi hull probleem oleks.

      Modede foorumis pole sellest teemast küll hiljuti räägitud, aga vaatan, et ranka läks strateegiafoorumites üsna kurjaks nende trollimiste peale, et ta peaks minuga suht ühel nõul olema ja mingi algus on asjale tehtud :)

      Comment

      • Codecci
        Luuramas Naisteturniire
        • Nov 2008
        • 7574

        #4
        Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

        Comment

        • Jennifer
          Pokkerihai
          • Dec 2009
          • 1503

          #5
          Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

          Hahahahaha :D

          Comment

          • KristjanLaas
            Pokkeritark
            • Oct 2009
            • 6450

            #6
            Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

            No Ranka õnneks on võtnud väga normaalse suhtumise jah strateegiateemade risustamise osas.
            Selle üle on küll hea meel.

            Comment

            • variatsioon
              Pokkeritark
              • Nov 2008
              • 5849

              #7
              Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

              Algselt postitas lenC Vaata postitust
              Kahe otsaga asi, kui me hakkasime neid ebakvaliteetsete postitustega inimesi ajutiselt bannima, siis saime me selle eest sõimu, et liiga kergekäeliselt bane jagame, et "rikume selle mõnusa õhkkonna ära" ja whatnot. Mingi hetk otsustasime lihtsalt enam mitte nii agressiivselt sekkuda.

              Isiklikult olen muidu täitsa nõus, ideaalis võiks olla asi nii, et strateegiafoorumites lollide naljade tegemine peaks olema tugevalt taunitav ja offtopicu subfoorumit peaks minimaalselt modereerima, igalpool mujal ma vaataks, et mingit üksteisele ära panemist ei oleks, aga kui on hea nali ja see kellegi meie kasutajate kulul ei ole, siis ma ei näe, et see mingi hull probleem oleks.

              Modede foorumis pole sellest teemast küll hiljuti räägitud, aga vaatan, et ranka läks strateegiafoorumites üsna kurjaks nende trollimiste peale, et ta peaks minuga suht ühel nõul olema ja mingi algus on asjale tehtud :)
              ega kohe siis banima ei pea.
              imo suhtumist on vaja muuta.

              btw sain eile 2+2 sellise sõnumi:
              Dear variatsioon,

              You have received an infraction at Two Plus Two Poker Forums.

              Reason: Hotlinking
              -------
              Don't hotlink.
              -------

              This infraction is worth 5 point(s). Reaching a total of 100 points will result in a ban from the forums. Serious infractions may never expire.

              Original Post:
              http://forumserver.twoplustwo.com/62.../#post17335124
              Quote:
              [IMG]hotlinked green tea.jpg[/IMG]
              Two Plus Two Poker Forums

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #8
                Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                Nõustun OP-ga. See foorum liigub väga kiirelt selles suunas, et varsti pole enam levelite ja offtopicu hulgast võimalik kasulikku infot mõistliku aja jooksul leida.

                Arvan, et aasta tagasi oli minu jaoks huvitava/kasuliku info osakaal ca. 50%. Täna võib-olla 10-20%. See tähendab, et timewaste on tõusnud 2.5-5 korda.

                Nimesid nimetamata, kui on näha, et teemas on viimane postitus mõnelt konkreetselt kasutajalt, siis ei viitsi isegi kontrollida enam, kas äkki sel korral on midagi muud peale "+1", ":D" või "lol" tüüpi üllitise.

                Keelamisega on raske, pigem võiks rahvas ise aru saada. Kui mõni kohe üldse ei saa, siis võib viisakalt ütelda. Moderaatoritel on ka muud teha kui kustutada ja karistada.

                Comment

                • ActionJackson
                  FPP Pro
                  • Jan 2009
                  • 231

                  #9
                  Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                  Modedel ja adminnidel on "Delete" nupp kõikide postituste juures. Kasutage seda julgemalt ja vajadusel PM kasutajale põhjusega, miks see kinga sai. Ühesõnaliste postide korral pole isegi seda vaja.

                  2+2 on isegi leebe kants. Teen endale CotW 2009 teemadest konspekte ja pooled postitused on stiilis "tore postitus, õhtul loen läbi ka". TY teemast saan aru ja see on hea aga tüütu on ikkagi. Osades kohtades on eraldi TY funktsionaalsus külge aretatud, et teemat risustama ei peaks aga see on muu muusika.

                  Comment

                  • low-flow
                    Klubi Liige
                    • Jul 2009
                    • 1208

                    #10
                    Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                    Rahumeelne hing nagu ma olen, vägivalda ei poolda, aga mõne mehe poste lugedes tekkib vastupandumatu soov selle isiku sõrme ja käeluud tellisega nii katki taguda, et ta iialgi enam mingit keltsa foorumisse trükkida ei saaks...

                    Comment

                    • mcbethk
                      Bännitud
                      • Oct 2008
                      • 687

                      #11
                      Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                      Algselt postitas low-flow Vaata postitust
                      Rahumeelne hing nagu ma olen, vägivalda ei poolda, aga mõne mehe poste lugedes tekkib vastupandumatu soov selle isiku sõrme ja käeluud tellisega nii katki taguda, et ta iialgi enam mingit keltsa foorumisse trükkida ei saaks...
                      wow, that bad?
                      Last edited by mcbethk; 10.03.10, 18:03. Põhjus: lol :D

                      Comment

                      • nomerlot
                        Klubi Liige
                        • Sep 2009
                        • 2233

                        #12
                        Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                        Algselt postitas low-flow Vaata postitust
                        Rahumeelne hing nagu ma olen, vägivalda ei poolda, aga mõne mehe poste lugedes tekkib vastupandumatu soov selle isiku sõrme ja käeluud tellisega nii katki taguda, et ta iialgi enam mingit keltsa foorumisse trükkida ei saaks...
                        See on kõigest internet, m'kay

                        Comment

                        • Oliverk
                          Moderaator
                          • Nov 2008
                          • 3016

                          #13
                          Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                          Algselt postitas low-flow Vaata postitust
                          Rahumeelne hing nagu ma olen, vägivalda ei poolda, aga mõne mehe poste lugedes tekkib vastupandumatu soov selle isiku sõrme ja käeluud tellisega nii katki taguda, et ta iialgi enam mingit keltsa foorumisse trükkida ei saaks...

                          asoh.

                          Comment

                          • ActionJackson
                            FPP Pro
                            • Jan 2009
                            • 231

                            #14
                            Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                            Moderaatoritel on ka muud teha kui kustutada ja karistada.
                            Noh, selle jaoks nad ju et ongi ametis. Või on see puhtalt ilus olemise amet?

                            Low-flow'le linki kah, mis muuseas igati ka moderaatorite eluga kokku läheb :) http://xkcd.com/386/

                            Comment

                            • Tigrano
                              Administraator
                              • Oct 2008
                              • 7614

                              #15
                              Re: Leveldamine (?) ja trollimine (?) foorumis

                              Mida suurem on meie järjest kasvav foorumi seltskond seda raskem on korda luua ja pole lihtsalt võimalik igat trolli jne koguaeg noomida või lõpmatuseni bännida.

                              Inimene peab lihtsalt ise aru saama, et see on vale ja teised peaks olema lihtsalt eeskujuks enda käitumisega, siis küll neil ükskord koitma hakkab.

                              Soovitus lihtne, ärge pange selliseid postitajad väga tähele, käituge nagu nad poleks postitanud ja lugege ridade vahelt asjalikke soovitusi nendelt keda te usaldate ja tunnete, et need mehed teavad millest räägivad, sest nad ka ise beadivad teemat.

                              Comment

                              Working...