ACI - Air Crash Investigation

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • RudiTurbo
    Klubi Liige
    • Oct 2008
    • 4167

    #16
    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Algselt postitas Oliverk
    Mu lennukogemuseks on päris ilus number 1 :D Aga miskit hirmu küll ei tunne lendamise ees. Kui kukub siis vast piinlema ei pea ja asi käib kähku. Aplaus oli ka minu lennul ja see minumeelest alati kui maandutakse, või mitte?
    Dno, mul küll vist rohkem kordi pole olnud :P

    Comment

    • Maheaatom
      Grinder
      • Oct 2008
      • 958

      #17
      Re: ACI - Air Crash Investigation

      Ma olen vana lennunduspede - virnade viisi raamatuid lugenud ning ainsaks arvutimänguks, mida ikka aegajalt mängin, on MS Flight Simulator. Noh viimases ei ole normaalse ilma ning abiseadmetega (GPS, autopiloot) lendamine (sh. tõus ja maandumine) eriline kunsttükk ka suurte reisilennukitega (n. Boeing 747-400) aga kui neid ei oleks ning ilm kehv (küljetuul, pilved madalal, kõva turbulents, udu jne.), siis on lood muidugi hoopis teised ning nagu ma kuulnud olen, polegi paljudel noortel pilootidel selliseks puhuks pardaseadmete rikke korral piisavat pädevust. "Vana kooli" pilootidele, kes tüürisid omal ajal mingeid Moskva-Vladivostoki lende minimaalsete abivahenditega sisuliselt igasuguse ilmaga, on see muidugi naljategemine.

      Mõningaid salvestusi lennukimeeskondade "viimastest sõnadest":
      1970 Kanada - lennuk DC-8
      Esimene ohvitser – Pete, sorry
      Kapten – meil toimus plahvatus...ooh, meil kadus juhitavus
      Esimene ohvitser...kurat, me kaotasime tiiva...
      Hukkusid kõik 108 pardal viibinut.

      1977 Las Palmas – maailma suurim lennuõnnetus (2 Boeing 747t põrkusid maandumisrajal kokku)
      KLM kapten: Seal ta on raisk ! See kuradi litapoeg tuleb ! Jumal küll, kao siit...kao siit !!!

      1989 Surinam, DC 8
      Esimene ohvitser: Nüüd on kõik, ma olen surnud !
      Kokkupõrge väiksema lennukiga, suurel said 176 187-st surma...

      1997 Indoneesia, Airbus 300
      Kapten: aaaaa...Allahu-akbar !
      Kõik 234 pardal viibinut said surma.

      2001 Venemaa, Tupolev-154
      Tundmatu meeskonna liige: Эх, все, пиздец!
      Lennuk kukkus alla vahetult enne maandumist Irkutskis. Hukkusid kõik 136 reisijat ning 9 meeskonnaliiget

      Mitmed Aerofloti lennuõnnetused kuulusid lausa musta huumori valdkonda: 1994. aastal kukkus alla venelaste Airbus 310, mille roolis olid kapteni 10-14 aastased lapsed, 1985. aastal "unustasid" (purjus) lumekoristajad end koos autoga lennurajale, 1975. aastal "paigutati" 28-kohalisse Jak-40 väikelennukisse 82 inimest (selles õnnetuses jäid isegi mõned inimesed ellu). Ning ärgem unustagem, et lennukatastroofid on tabanud ka Eesti NSV-d: http://et.wikipedia.org/wiki/Lend_CCCP-65856

      Comment

      • Potsataja
        õilishing
        • Oct 2008
        • 5270

        #18
        Re: ACI - Air Crash Investigation

        Algselt postitas Maheaatom
        2001 Venemaa, Tupolev-154
        Tundmatu meeskonna liige: Эх, все, пиздец!
        Lennuk kukkus alla vahetult enne maandumist Irkutskis. Hukkusid kõik 136 reisijat ning 9 meeskonnaliiget
        Selle tundmatu meeskonnaliikme ütlus läheb minu jaoks ka täiega nö. musta huumori alla.

        Comment

        • Maheaatom
          Grinder
          • Oct 2008
          • 958

          #19
          Re: ACI - Air Crash Investigation

          Üks sitt lennukogemus on minulgi: 2004. aastal tulime Egiptusest (esimene ja viimane kord, mil Aafrika lennufirmadega lendan) ning kuskil Valgevene kohal hakkas lennuk järsult kõrgust kaotama. Oli tunda, et vähemalt üks mootor töötab väga ebaühtlaselt, rihmad peale, laskusime umbes 2-3 km. kõrgusele, selge pilt et üsna kindel hädamaandumine; lõpuks saadi siiski asi kontrolli alla ja umbes pooleteist tunni pärast maandusime õnnelikult Tallinnas. Ega ta hea tunne ei olnud, sest meenus kohe alles juhtunud õnnetus: http://aviation-safety.net/database/...?id=20040103-0 ning oli teada, et lennuohutus on üks viimaseid asju, mille peale egiptlased mõtlevad.

          Pärast selgus, et kütusepumba rike ning sama lennuk enam uue satsiga Sharmi tagasi ei lennanud. See "juhtum" õnnestus reisikorraldajal Eesti meedias küll maha vaikida (mina kuulsin sellest paari päeva pärast ühelt lennunduses töötavalt sõbralt), kuigi varsti oli neid jamasid juba nii palju, et need jõudsid kiiresti ka meie ajalahetede esikaantele ning sellest ajast on Egiptuse charterite turg läinud peamiselt EA ning leedukate kätte.

          Comment

          • andu_andu
            Pokkerihai
            • Jan 2009
            • 4050

            #20
            Re: ACI - Air Crash Investigation

            Lennukiga on lahe sõita, eriti meeldib õhku tõusmine.

            Comment

            • EGERT
              Vana Tegija
              • Mar 2009
              • 1042

              #21
              Re: ACI - Air Crash Investigation

              Algselt postitas Maheaatom
              2001 Venemaa, Tupolev-154
              Tundmatu meeskonna liige: Эх, все, пиздец!
              Lennuk kukkus alla vahetult enne maandumist Irkutskis. Hukkusid kõik 136 reisijat ning 9 meeskonnaliiget
              Kuskilt kuulsin lennumeeste nalja, et 100% venelaste lennukite mustade kastide sisust on ühe ja sama alguse ning lõpuga.
              Algus:Pajeeeehaliiii...
              Lõpp:Pisdjetz...

              Comment

              • bounce
                Klubi Liige
                • Oct 2008
                • 865

                #22
                Re: ACI - Air Crash Investigation

                kuu aega tagasi just tulin itaaliast, elu esimene lennukiga lendamise kogemus, sinnasõit oli okei, polnud probleemi, tagasi tulles riias maandudes järsku hakkas pea julmalt valutama, niiet pisara võttis välja. just ühelt poolt. sellel poolel veresooned olla meelekohas punnis olnud selgelt ja no ei jäänudki enne peavalu järele kui alles järgmine päev kodus ärgates. tagantjärele kahtlustan, et äkki võis olla sellepärast, et mingi räme nohu oli ja nina kinni.

                Comment

                • variatsioon
                  Pokkeritark
                  • Nov 2008
                  • 5849

                  #23
                  Re: ACI - Air Crash Investigation

                  Эх, все, пиздец!

                  mis tähendab?

                  Comment

                  • Maheaatom
                    Grinder
                    • Oct 2008
                    • 958

                    #24
                    Re: ACI - Air Crash Investigation

                    Algselt postitas variatsioon
                    Эх, все, пиздец!

                    mis tähendab?
                    Ah, kõik, p...tsis!

                    Comment

                    • vsiu100
                      Moderaator
                      • Oct 2008
                      • 4253

                      #25
                      Re: ACI - Air Crash Investigation

                      Algselt postitas variatsioon
                      Эх, все, пиздец!

                      mis tähendab?
                      eh,kõik, v*ttus.

                      Comment

                      • variatsioon
                        Pokkeritark
                        • Nov 2008
                        • 5849

                        #26
                        Re: ACI - Air Crash Investigation

                        masendav :P

                        Comment

                        • vsiu100
                          Moderaator
                          • Oct 2008
                          • 4253

                          #27
                          Re: ACI - Air Crash Investigation

                          Tavaliselt siis kui lennuk juba pöörded maha võtab ning laskuma hakkab, siis on mul tavaliselt pingelangus millegipärast
                          Lennukiga on lahe sõita, eriti meeldib õhku tõusmine.
                          mul on üks tuttav tüdruk piloot ja ta on öelnud, et lendamine suht safe aga kõige suurem risk on maandumine ja õhku tõusmine. st. need manöövrid, mis kestavad tavaliselt ca 2-5 min äkki.
                          lend ise pidi ikka väga low risk olema.

                          Comment

                          • variatsioon
                            Pokkeritark
                            • Nov 2008
                            • 5849

                            #28
                            Re: ACI - Air Crash Investigation

                            Algselt postitas vsiu100
                            mul on üks tuttav tüdruk piloot ja ta on öelnud, et lendamine suht safe aga kõige suurem risk on maandumine ja õhku tõusmine. st. need manöövrid, mis kestavad tavaliselt ca 2-5 min äkki.
                            lend ise pidi ikka väga low risk olema.
                            lend ise on alati autopiloodi peal ja normaalse ilmaga saab vist autopiloodiga õhku tõusta ja maanduda kh..
                            phmt suht chill töö on piloodil.. va need hetked kui "eh,kõik, v*ttus."

                            Comment

                            • Rage
                              Klubi Liige
                              • Nov 2008
                              • 6853

                              #29
                              Re: ACI - Air Crash Investigation

                              http://www.youtube.com/v/5X_7Xt2ga-s

                              Comment

                              • vsiu100
                                Moderaator
                                • Oct 2008
                                • 4253

                                #30
                                Re: ACI - Air Crash Investigation

                                Algselt postitas Rage
                                http://www.youtube.com/v/5X_7Xt2ga-s
                                päris sick. osad piloodid tegid ikka toore skilliga ära jälle. müts maha. imo peaksid kõik piloodid vanad karud olema. kooli lõpetanu peaks 10a kaupa ja loomi vedama, enne kui inimesi vedada tohiks.......sellega seoses tuli meelde, et kui aprillis taist tulin , siis 747 tagumisse ossa laeti lisaks kaubale miskid loomad ka puidust puurides, miskid lehmalised vms....
                                külgtuul vast ongi kõige haigem.
                                taganttuulega on maandudes neid "jõnksatusi" tunda, kus tunned nagu kukud mingi maa ja siis jälle lendad ja siis jälle kukud.

                                Comment

                                Working...