Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Fuzzy
    Õpihimuline Mängur
    • Aug 2010
    • 452

    #76
    Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

    Nojah, kui kohe ärikad, siis...

    Kusjuures juba enne selle posti lugemist läks mõte selle peale, et Eesti on mitmes mõttes siiski alles arengumaa. Näiteks selle poolest, et "ärikas" on paljude meelest kõvem tegija kui ülikooli professor või teadlane. Seda võib olla raske uskuda, aga läänes see näiteks nii pole (sõltub muidugi, kelle käest küsida, aga ma räägin üldisest arvamusest).

    Sa enne mainisid ka seda, kuidas inimene peaks ideaalis olema enda peremees, "midagi müüma" või "midagi tootma"... Perefirmad on armsad, aga meie tsivilisatsiooni praeguse tehnoloogilise taseme püsimisel või edasiarenemisel peavad nad tahes tahtmata jääma statisti rolli. See on ok, kui teatud hulk inimesei toob poolast pikendusjuhtmeid, paneb 8% marginaali otsa ja müüb edasi, samuti on ok, kui teatud hulk inimesi treib hoole-armastusega puulusikaid ja üritab neid raekoja platsis turistidel parseldada, mingi vend teeb ökomoosi ja mingi mees isegi suudab osta ökojuustu tegemise masina.

    Aga rasketööstust ja suuremahulist uuringu- ning arendustegevust perefirmadega ei ehita. Seal lüüakse massiga. Juba ammu ei tõuse teaduslike läbimurretega esile üksikisikud, vaid uurimisrühmad ja instituudid. Juhul, kui meid ei taba tulevikus suuremat sorti kataklüsmid, sõjad, ususektide võimuletulek vms liigub maailm siiski globaliseerumise ja efektiivsuse suurendamise suunas, karjugu puukallistajad palju tahes (furoori vältimiseks mainin kohe ära, et selline areng võib toimuda ka keskkonnateadlikult ning khm, jätkusuutlikult).

    Tulevikumaailma "tegija" (hinnatud ühiskonnaliige) ei ole mitte perefirma omanikust jupijumal, vaid kõrgelt kvalifitseeritud spetsialist, kes on suuteline toimima mutrikesena suuremas tervikus (korporatsioon, ülikool, uuringu- ja arenduskeskus) ja tootma seejuures intellektuaalset vara - s.o teadlane, tootearendaja, insener. Paraku kõrgtehnoloogilisel maastikul Jaan Tatika tüüpi self made manid erilist šanssi ei oma, on vaja tugevat ning süsteemset vundamenti (nagu keegi tabavalt märkis), ja selle vundamendi ehitamiseks coachi või eraõpetaja palkamisest ei piisa.

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #77
      Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

      Algselt postitas camu Vaata postitust
      Mis vahet sellel on? Ega PhD midagi ära ei võta sult, pigem annab juurde. Ükskõik siis mis erialal, õppima peab edasi niikuinii.
      Pigem vihjasin privadori mõttelorule, kus ta vihjas kõrge kraadiga inimestele, justnagu need mitte midagi ei oskaks päriselus ning omaksid vaid teoreetilisi teadmisi. Lükake ümber targemad ja koolis edasijõudnumad, aga minu arust see teps mitte nii pole. (Baka kohta võib seda küll väita)
      Ma ei olegi seda väitnud, et see miskit ära võtaks. Minu jutu läbiv mõte oli see, et haridus ja sellega kaasnev paber on tore, aga see ei tähenda automaatselt seda, et suudaksid oma teadmisi töös rakendada.

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #78
        Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

        Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
        Koduõpe suht pop pigem ärikate seas, eriti välismaal. Vaevalt, et need inimesed väga välismaalimas pettunud on vaid pigem näevad ette ja väärtustavad muid asju.
        Ärikate näiteks toomine tundub veidi koomiline sinu puhul muidugi :). Ja kõik kalli raha eest saadav on ka suhteline. Võta või nö parimate tingimustega saadavalolev Rocca al Mare kool (parimad õpetajad ka). Sealt peaks justkui sirguma Eesti eliit ja helgemad pead. Kahjuks reaalsus on teine - riigieksami tulemused seal nadid.

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #79
          Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

          Mul vend korvpallitreener ja räägib kogu aeg, kuidas üks kutt teistest kõrgemal seisab nii suhtlemisoskuse kui maailmavaate kohapealt. Rocc al Mare kasvandik.

          Comment

          • Tigrano
            Administraator
            • Oct 2008
            • 7614

            #80
            Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

            Miks tundub koomiline kui see on reaalsus ju, et seda välismaal ei saa kõik endale lubada. Samuti puudub paljuski lihttöölisel point, sest pole nii või naa lapsega aega ollasest ise peavad tööl käima ja ei ole võimalus ka endal lapsega tegeleda.

            Minumeelest ei ole siin koomilist midagi.

            Comment

            • Fuzzy
              Õpihimuline Mängur
              • Aug 2010
              • 452

              #81
              Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

              Ja ikka leidub lõpuks keegi, kes tuleb välja vana hea "üks kutt" argumendiga. Mina näiteks tean "ühte kutti", kes jõi ja suitsetas nagu loom, aga elas 100 aastaseks. Mida me sellest järeldame?

              Comment

              • alaska
                forever
                • Oct 2008
                • 6599

                #82
                Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                Valetad.

                Comment

                • Fuzzy
                  Õpihimuline Mängur
                  • Aug 2010
                  • 452

                  #83
                  Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                  .
                  Last edited by Fuzzy; 08.02.12, 13:22. Põhjus: jaks lõppes. carry on.

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #84
                    Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                    No tegelt on meil lihtsalt erinevad maalimavaated, ma usun küll, et maailm läheb täpselt sinna suunas, nagu sa kirjeldad, aga kindlasti ei ole see midagi head ja õnnelikud need inimmutrid kindlasti kusagilt otsast pole.

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #85
                      Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                      Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
                      Miks tundub koomiline kui see on reaalsus ju, et seda välismaal ei saa kõik endale lubada. Minumeelest ei ole siin koomilist midagi.
                      Rikkuse ja tarkuse vahel õnneks nii tugevad need seosed siin elus pole. See, et sa midagi endale lubada saad, ei tähenda, et sa seda tahad. Paljuski on nende nö rikaste privaatõpetaja lihtsalt staatuse ja edevuse küsimus - ei enamat.

                      Steve Jobsi lapsed õppisid muide tavakoolis.

                      Comment

                      • Fuzzy
                        Õpihimuline Mängur
                        • Aug 2010
                        • 452

                        #86
                        Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                        Algselt postitas alaska Vaata postitust
                        No tegelt on meil lihtsalt erinevad maalimavaated, ma usun küll, et maailm läheb täpselt sinna suunas, nagu sa kirjeldad, aga kindlasti ei ole see midagi head ja õnnelikud need inimmutrid kindlasti kusagilt otsast pole.
                        No kui sa ikka kindlalt tead, et nad õnnelikud pole, siis pole vist minu asi vastu vaielda. Võin ainult avaldada enda arvamuse - oleksin kindlasti õnnelikum hinnatud teadustöötajana kui pikendusjuhtmemagnaadina või ökojuustu kunnina. Aga see on juba maailmavaateline erinevus, nagu sa õigesti märkisid. Ajad muutuvad ja nt laste hariduse üle otsustamisel tasub vaadata pisut tulevikku, selle asemel et soovida neile seda, mis hetkel prestiižikas on. Üheksakümnendate alguses näiteks kuulusid ühiskonna majanduslikku koorekihti putkapidajad (turbo nätsu mäletate, nämm!) ja kaugsõidu-rekkajuhid. Praeguseks on toimunud teatav nihe paremuse (minu isiklik arvamus loomulikult) poole ja arvatavasti see nihkumine jätkub.
                        Last edited by Fuzzy; 08.02.12, 13:36.

                        Comment

                        • Maxi
                          Pokkerihai
                          • Nov 2010
                          • 1849

                          #87
                          Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                          Tavakoolis saadavaid sotsiaalseid oskuseid ei ole mitte kunagi võimalik nö. järgi "õppida".

                          Comment

                          • Tigrano
                            Administraator
                            • Oct 2008
                            • 7614

                            #88
                            Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                            Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                            Rikkuse ja tarkuse vahel õnneks nii tugevad need seosed siin elus pole. See, et sa midagi endale lubada saad, ei tähenda, et sa seda tahad. Paljuski on nende nö rikaste privaatõpetaja lihtsalt staatuse ja edevuse küsimus - ei enamat.

                            Steve Jobsi lapsed õppisid muide tavakoolis.
                            Jah, nii on tõesti :) Sellel Jobsil vist polnud kool lõpetatud või midagi sellist kuskil kuulsin, ei mingeid villasi jne, oli vist väga asjalik vend.

                            Comment

                            • Tigrano
                              Administraator
                              • Oct 2008
                              • 7614

                              #89
                              Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                              Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                              Tavakoolis saadavaid sotsiaalseid oskuseid ei ole mitte kunagi võimalik nö. järgi "õppida".
                              Eks see praeguste koolide kultuur ja sotsiaalne pool ongi, mida väga ei taha oma lapsele. Seega leian, et see sotsiaalne pool on suuresti üle tähtsustatud, seda saab laps väga hästi mujal. Pigem on praegu miinus kodune kasvatus, sest vanematel ei ole aega lastega tegeleda ja koolist saadud sotsiaalsed oskused pole just kiita väärt kraam.

                              Comment

                              • peete82
                                Vana Tegija
                                • Jan 2010
                                • 1310

                                #90
                                Re: Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?

                                Ma ütleks, et need koduõppe pooldajad on (peaks olema) tavainimestest ja -ühiskonnast nii palju üle, et teavad ise, mis lastele vajalik on ja suudavad neile tõesti paremat haridust jne pakkuda kui tavakool
                                või siis kiiksuga ebaadekvaatsed tüübid.

                                Comment

                                Working...