Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potik
    FPP Pro
    • Jul 2009
    • 245

    #31
    Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

    Kui alkoholi eesmärgiks on nö. pingelõdvendus, siis võiks proovida selle asemel mõnd hobi/spordiala.
    Iga inimene on obv erinev, aga mul aitab tihtipeale enda tühjaks jooksmine - no vajutad ikka mõnuga lõpuspurdi otsa 45min+ jooksule. +EV ka füüsise kohapealt, mis omakorda upitab mindsetti ja enesekindlust jne jne jne.

    Või siis üritada muutusi sisse viia sõpruskonnas, nagu ennist mainitud.

    Easier said than done, as always.

    /jooks on lihtsalt näide, obv et koormava päevatööga inimene puhtfüüsiliselt ei jõua seda õhtul teha. Aga alati on mõni muu võimalus.

    Comment

    • Roomet
      FPP Pro
      • Dec 2009
      • 211

      #32
      Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

      Mul just vastupidine efekt. Kuna vaba aega on palju ning pokkeri mängimine ei tekita nii palju stressi, kui 8-5 lihttöö tõenäoliselt tekitaks, siis tõesti iga päev on nagu nädalavahetus ning ei ole isu alkoholi järele. Ülikool pole ka nii intensiivne, kui oli keskkool. Keskkoolis tekkis küll see nv ootamise efekt, et kui juba tuleks reede ja saaks sõpradega juua.

      Comment

      • rrrr
        Grinder
        • Nov 2008
        • 904

        #33
        Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

        Olen geneetiliselt kuidagi nii progretud, et peale 3ndat õllet hakkab alkohol vastu ja lihtsalt ei jõua juua ning joon ära kõik ettejääva alkoholilahjendaja ja laste limonaadi. Rekord on pool liitrit tequilat aga seda enam ei kordaks.

        Comment

        • Fuzzy
          Õpihimuline Mängur
          • Aug 2010
          • 452

          #34
          Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

          Algselt postitas rrrr Vaata postitust
          Olen geneetiliselt kuidagi nii progretud, et
          Suguvõsas jaapanlasi on? Tootearendusega oled sina peal?

          Aga üldiselt neile kes räägivad pingest... Kui pinge on talumatu, tuleb lasta kirjutada välja rahustid või antidepressandid. Pinge ravimine on üks alkohooliku paljudest vabandustest. Loll on see, kes vabandust ei leia. Küll juuakse suurest kurbusest, küll rõõmust, küll sellepärast, et sõbrad sunnivad. Tegelikult alkoholisõltuvus on ikkagi haigus ja vaevalt, et alkohoolik nt pingete kadumisel alkoholiga lõpparve teeb. Lõpparve tegemisega on muide nii, et staaži kasvades muutub see järjest raskemaks, et mitte öelda võimatuks.

          Comment

          • muruntau
            • Jan 2009
            • 4325

            #35
            Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

            Endal on ka räiged probleemid sellega, vahepeal oli iga nädalavahetus konkreetselt mälus ja nt üle-eelmisest aastast ei olegi ühtegi eriti positiivset mälestust, ei teinud midagi ja mis tegin, tegin mälus ja ei mäleta. Viimasel ajal on juba paranemise märke. Viimase ~8 kuu jooksul olen teinud 2 kainet kuud, lihtsalt otsustasin, et ei joo ja töötas, vähemalt selle kuu jooksul, sai väljas käidud, jõhvikamahla ja tarhunni ohtralt joodud ja polnud viga midagi. Peale kuu lõppu obv läks jälle käest ära. Edaspidi on eesmärk kuu jooksul max kolmel päeval alkoholi tarbida, klausliga, et neist kahel üle nelja pudeli ei joo. Loodetavasti töötab.

            Muidugi on aidanud ka enda ajasisustuse mitmekesistamine, sport, lugemine, pokkeri tõsisemalt võtmine. Seadsin endale ka selged paberile kirjutatud eesmärgid, mida eri valdkondades saavutada tahan ja siiamaani töötab küllaltki hästi.

            Btw, alkoholi kehv mõju rahakotile ei avaldu kaugeltki mitte suurimal määral selles, mis sai maha joodud, vaid selles, mis raisatud ajaga teenimata jäi. See on tegelikult ikka väga kõva motivaator joomise vähendamiseks, kuna täiesti kainel kuul teenisin üle kahe korra rohkem kui enne seda keskmiselt. Vähem alksi = väiksem pohma induced tilt jne.

            Comment

            • hotcocacola
              HTCCACLA
              • Oct 2008
              • 14473

              #36
              Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

              ma ootan põnevusega erpsi poste :D

              Comment

              • camu
                Super Moderaator
                • Jan 2009
                • 3411

                #37
                Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
                Pretty much sama situatsioon.


                Not saying, et ma nüüd karsklane olen, aga lihtsalt iga kord kui ma ikka purju ennast joon, siis on hommikuks mingi rumalus korraldatud, mida siis ära ei jõua kahetseda. Tihti pokkeriga seoses.
                +1
                Mul sama teema. Jama on selles, et kui varem sai joomisega ühe päevaga piirdutud, siis nüüd, veidi vanemas eas, see enam nii ei tööta. Ja ma ei räägi sellest, ega iga päev õhtuti viina või õlut juua, vaid ikka hommikul kohe peale. Ja nii mitu päeva jutti. Pärast ei jõua ära kahetseda neid mälus tehtud lollusi, perse saadetud sõpru, kaotatud naistuttavaid jne. Ajuvaba. Seega otsustasin ise ka, et teen juuli kaine kuu. Kui ikka rahulikult kuni 4 õlut juua ei oska, siis pole juua vajagi.

                Üldiselt ma teemaalgatajana ei üldistaks pokkerimängijad joomise suhtes. Ma ei usu, et nad keskmisest Eesti inimesest nüüd kõvasti rohkem jooksid.

                Kloonike juba ütles juba mu mõtte ära, aga kordan niisama üle. Mul on tutvusringkonnas (kindlasti ka teistel) inimesi, kes +30, pere, keskmisest parem töökoht jne. Tullakse koju - juuakse. Tuleb nädalavahetus. Sõidetakse maale, võetakse naine ja laps(ed) kaasa ning reedel võetakse viina, laup kerged õlled päeval ning ka veidi viina. Ja seda kõike kodus. St ei minda baaridesse, klubidesse töllerdama (kuigi ja seda tuleb ette). Mis ma tahan öelda, on see, et pole vahet, kas ollakse üksik pokkerimängija või pereinimene - alkohol kuulub ikkagi eestlase pidutsemise juurde. Ja seda suurtes kogustes.

                Ise üritan ennast parandada.

                Comment

                • hoss23
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 2551

                  #38
                  Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                  Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
                  Not a problem. 95% ajast ma eelistan inimestega mitte suhelda (va head sõbrad). Ja alati on olemas internet... Tundub, et "üksi joomine" on mingi pseudoprobleem, mida kasutatakse oma sotsiaalse "joomise" õigustamiseks. Kui sul on vaja seltskonda selleks, et paar õlut võtta, siis ma arvan, et sul on suurem probleem kui mul. Minu jaoks on see pelgalt viis lõõgastumiseks ja ma eelistan seda tihti teha üksi või kvaliliteetseltskonnas selle asemel, et kohtuda inimestega, kes mulle tegelikult ei meeldi või huvi ei paku.
                  Krt, ma olen täpselt samasugune nagu sina :). Mõtlen selle joomise suhtes :)
                  Head postid.
                  Retsept!

                  Comment

                  • hoss23
                    Klubi Liige
                    • Oct 2008
                    • 2551

                    #39
                    Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                    Ootan huviga FreakyJasoni posti (aga ta kaine nädala sees ja siis vist ei postita):D

                    Comment

                    • -andres-
                      Moderaator
                      • Oct 2008
                      • 4546

                      #40
                      Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                      Ootaks Freaky lugu :D.

                      Comment

                      • con
                        Pokkerihai
                        • Jul 2010
                        • 1954

                        #41
                        Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                        Ma olin vahepeal 2kuud kõigest kaine, taasavastasin piltmälu jne, soovitan. Alkohol ei tapa ajurakke vaid halvab need(nö külmutab), ca 6-18 kuuga peaks taastumine olema päris korralik. Endal hakkas lõpuks mõistusele liialt, ca 5-14p peale tarbimist olin täielik uudur, mälu kadus, midagi aru ei saanud.

                        teemasse: Inimesed on erinevad, mõnele hakkab mõistusele, mõnele eriti mitte, sellest peaks ikkagi lähtuma. Hea tuttav(tänaseks 50a vms) rääkis kuidas ülikooli aeg tegid esimese firma 4kesi sõpradega, kõik helged pead, mõne aastaga jõi üks end nii lolliks, et ei olnud võimalik enam üldse asju ajada. Ise sai õigel ajal lõpetatud vist, midagi veel jäi alles(samas see vaimne allakäik on väga sujuv, harjud sellega vaikselt ja ise ei saa aru, sõbrad näevad)
                        Last edited by con; 01.07.11, 18:36. Põhjus: päris väga suur

                        Comment

                        • Tyler Durden
                          FPP Pro
                          • Apr 2010
                          • 270

                          #42
                          Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                          Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
                          Not a problem. 95% ajast ma eelistan inimestega mitte suhelda (va head sõbrad). Ja alati on olemas internet... Tundub, et "üksi joomine" on mingi pseudoprobleem, mida kasutatakse oma sotsiaalse "joomise" õigustamiseks. Kui sul on vaja seltskonda selleks, et paar õlut võtta, siis ma arvan, et sul on suurem probleem kui mul. Minu jaoks on see pelgalt viis lõõgastumiseks ja ma eelistan seda tihti teha üksi või kvaliliteetseltskonnas selle asemel, et kohtuda inimestega, kes mulle tegelikult ei meeldi või huvi ei paku.
                          Väga sarnane minu mõtetega:)

                          Comment

                          • Howie Diddot

                            #43
                            Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                            Tänapäeval jube populaarseks muutunud see joomine. Ennast nagu ei tõmba. Võiks vabalt kasvõi aasta lõpuni kainena elada. Ei teki mingisuguseid probleeme. Niisama kuskil ei joo. Vahetevahel tuleb selline mõnus külma õlle isu, siis saab võetud üks-kaks õllet. Üldiselt väga harva tarbin alkoholi. Mitte, et mul selle vastu midagi oleks. Vahepeal on täitsa hea lihtsalt purju juua end ja pingeid maandada, aga no üldiselt ei tõmba see värk.

                            Comment

                            • Spewmonkey
                              Seina Augustaja
                              • Oct 2008
                              • 2293

                              #44
                              Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                              Aastas tuleb paar korda ette 2-nädalasi joomiseid, samas paar korda aastas ka kuuajaseid kaineid perioode. Nooremana oli funim veits, võis lõputult juua ja füüsiline pohmakas kestis 1.5 päeva. Vaimne pohmakas puudus ka täielikult. Olid ajad, olid majad.
                              Ei ole kindlasti puhtalt pokkerimängijate probleem. Keskmine eestlane joobki kahjuks rõvedalt palju. Nii kui reedel töönädal lõppeb, on aeg pilt tasku juua.
                              Odav "hobi" ei ole just, iga joomine, mis sisaldab 1l+ viina, läheb kaudselt $1k või rohkem maksma. Saaks kuidagi nii, et selliseid on ainult 2 korda kuus, siis oleks juba üsna rahul endaga. Isiklikult ei joo stressi maandamiseks, elu on piisavalt stressivaba. Lihtsalt meeldib viina juua ja kõigile parimatele sõpradele meeldib see sama palju. Olude sunnil kolisingi Taisse, sest Eestis funktsioneerimine läks liiga keeruliseks.

                              Comment

                              • JohannesJ
                                Grinder
                                • Jun 2010
                                • 684

                                #45
                                Re: Pokker ja Alkoholi probleemid eesti mängijatel

                                Kuskohas sa jood et sul 1k usd läheb:D
                                Või meeldib sulle kõigile välja laristama hakata ja mõttetusi osta?
                                Ise joon iga nv suht raudselt ja kui eestis olen siis vähemalt 1-2 päeva neljast vabast päevast.
                                Samas oskan väga hästi keset joomist piduri peale tõmmata kui tekib vajadus või järgmisel päeval midagi tähtsat.
                                õllet eriti niisama larpida ei viitsi sest keskmine eesti mees joob õlut aga ole üle keskmise:D

                                Comment

                                Working...