Ei leidnud vanat EV teemat siis teen uue.
Täna oli üks käsi heads-up'i-s, mis pani mind mõtlema. Nimelt fish limpis buttonilt ja ma raisesin BB-lt 55-ega. Fish shoves ~100BB ja ma teadsin, et olen taga. PM ma alati siin foldin aga kuna pidin minema, ei tahtnud fishi ka nii quitida siis mõtlesin, et kaotan stäki ja siis kaon või kui võidan siis saan doubli ja ka kaon. Shovesin, fish callis QQ-ga ja tegin suck-oudi ning võitsin panga.
EV lendas räigelt üle ning tõenäoliselt tulevikus ma selliseid moove enam ei tee (ärge siin strateegia üle paukuma hakake, kas see õige või vale). Seega täpselt sellises situatsioonis ma jooksen üle EV ja kuna ma long run enam nii ei mängi (parandasin leaki) siis nüüd eluaeg jooksen üle EV. Selliseid kohti on veel ja veel ja veel.
Minu teooria on, et mängijad, kes arenevad (paremuse poole) hakkavadki jooksma üle EV. Toetage või lükake ümber (seda ootangi).
Antud näide on suht ekstreemne aga võtame igapäeva näite. Te ei jälgi lauda, ei kasuta HUD'i ning järjepidevalt stäkid end preflopis AQ-ga (või AK-ga) ära teiste vastu. On head ajad ja pidevalt split käed või vastas paar ning võidate flippe. Hakkate HUD'i kasutama või rohkem lauda jälgima ning otsuste, et flippamine sellistes olukordades on halb. Muutute tightimaks ning hakkate tegema EV kohalt paremaid otsuseid ning jällegi Te ei satu enam vanasse olukorda tagasi ja jooksete üle EV.
Või teine asi muudate postflop drawde mängimist. Kui enne kogu aeg olite üleagro aga drawd tuli kokku siis nüüd võtate aeglasemalt ning loobute flippamisest. Siis jällegi EV-st jooksete üle aga kuna Te enam kunagi nii ei mängi siis jäätegi jooksma.
Siit tuleb pm. ka teine lause, mida teavad tõenäoliselt kõik. EV on kõikide olukordade summa. Kui jooksite tõesti ennem natuke hästi oma lekkivates kohtades ja parandasid lekked siis nüüd võitegi pikalt või eluks ajaks jääda üle EV jooksma (arvestades seda kui suurelt enne upswing oli).
Kui mu teooria on õige siis mängijad, kes parandavad terveid asju või eriti arene ning on result-oriented võivad hoopis tükkis halvema jooksuga veel rohkem minna halbade flippide maale ning jäävadki eluks ajaks alla EV jooksma.
See AK näide tegelt on elust ja enesest, kus 400NL+ sai külmalt mindud all-in (pm mitte kunagi ei foldinud ja isegi nõrgemate ässadega sai mindud all-in) ning kui vastas tihti paar siis upswing on väga kiire tulema (muidugi ka downswing).
Discuss.
Täna oli üks käsi heads-up'i-s, mis pani mind mõtlema. Nimelt fish limpis buttonilt ja ma raisesin BB-lt 55-ega. Fish shoves ~100BB ja ma teadsin, et olen taga. PM ma alati siin foldin aga kuna pidin minema, ei tahtnud fishi ka nii quitida siis mõtlesin, et kaotan stäki ja siis kaon või kui võidan siis saan doubli ja ka kaon. Shovesin, fish callis QQ-ga ja tegin suck-oudi ning võitsin panga.
EV lendas räigelt üle ning tõenäoliselt tulevikus ma selliseid moove enam ei tee (ärge siin strateegia üle paukuma hakake, kas see õige või vale). Seega täpselt sellises situatsioonis ma jooksen üle EV ja kuna ma long run enam nii ei mängi (parandasin leaki) siis nüüd eluaeg jooksen üle EV. Selliseid kohti on veel ja veel ja veel.
Minu teooria on, et mängijad, kes arenevad (paremuse poole) hakkavadki jooksma üle EV. Toetage või lükake ümber (seda ootangi).
Antud näide on suht ekstreemne aga võtame igapäeva näite. Te ei jälgi lauda, ei kasuta HUD'i ning järjepidevalt stäkid end preflopis AQ-ga (või AK-ga) ära teiste vastu. On head ajad ja pidevalt split käed või vastas paar ning võidate flippe. Hakkate HUD'i kasutama või rohkem lauda jälgima ning otsuste, et flippamine sellistes olukordades on halb. Muutute tightimaks ning hakkate tegema EV kohalt paremaid otsuseid ning jällegi Te ei satu enam vanasse olukorda tagasi ja jooksete üle EV.
Või teine asi muudate postflop drawde mängimist. Kui enne kogu aeg olite üleagro aga drawd tuli kokku siis nüüd võtate aeglasemalt ning loobute flippamisest. Siis jällegi EV-st jooksete üle aga kuna Te enam kunagi nii ei mängi siis jäätegi jooksma.
Siit tuleb pm. ka teine lause, mida teavad tõenäoliselt kõik. EV on kõikide olukordade summa. Kui jooksite tõesti ennem natuke hästi oma lekkivates kohtades ja parandasid lekked siis nüüd võitegi pikalt või eluks ajaks jääda üle EV jooksma (arvestades seda kui suurelt enne upswing oli).
Kui mu teooria on õige siis mängijad, kes parandavad terveid asju või eriti arene ning on result-oriented võivad hoopis tükkis halvema jooksuga veel rohkem minna halbade flippide maale ning jäävadki eluks ajaks alla EV jooksma.
See AK näide tegelt on elust ja enesest, kus 400NL+ sai külmalt mindud all-in (pm mitte kunagi ei foldinud ja isegi nõrgemate ässadega sai mindud all-in) ning kui vastas tihti paar siis upswing on väga kiire tulema (muidugi ka downswing).
Discuss.
Comment