Juhtum tallinna Olympicus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Sfearch
    Räme Fish
    • Sep 2010
    • 8

    #1

    Juhtum tallinna Olympicus

    Kuupäev 3 sept, u 04.00 hommikul.
    25/25 pot limit omaha, Turnist lähen AI, vastane callib, pot kokku u 16-17k.

    Tuleb River, ja Showdown- Purjus vastane kes peab esimesena avama viskab enda kaardid tagurpidi (nii, et pilte pole näha) laua keskele (ülejoone-ilmselge muck).

    Mina teen enda käe lahti, et 2nd nutsi näidata ja pot võita, peale seda kui mina olen avanud ütleb mängija , et ta soovib siiski mängida. Diiler kutsub poker room manageri kes võtab tema kaardid laua keskelt tagasi (muckist välja) ja avatakse, tal oli nuts ja pot antakse talle.

    Vaidlesin manageriga ja kirjutasin ka kaebuse, et mis alusel saab käe muckist välja võtta. Täna 6 septembril helistati olympicust ja öeldi, et manager ja diiler käitusid õigesti, sest

    a)ilmselgelt vastasmängija ei oleks meelega nutsi muckinud.
    b) vastas mängija ei öelnud verbaalselt fold/muck kui käe ära viskas.

    Lauas tekkis tugev arutelu ja kõik mängijad (isegi poti võitja) tunnistasid, et tegemist oli dead handiga.

    Teiste mängijate arvamus antud olukorrast ja kas selliseid asju juhtub olympicus tihti, et manager ütleb lihtsalt 100x järjest, et "minul on õigus" ilma olukorda mõistmata?

    Reegel olympicu koduleheküljelt:
    30. Kaardid ei tohi kunagi laualt "lahkuda". Laual on olemas joon, mis on diilerile abiks, et kindlaks määrata, kas mängija on oma kaartidest loobunud (discarded/folded hand) või osaleb veel mängus. Kaardid, mis on diileri pool joont, on mängust väljas (folded hand) ja diiler on kohustatud kaardid ära võtma ning asetama need loobutud kaartidele mõeldud alale mängulaual (muck).

    Kahju, et Olympic enda kehtestatud reegleid ise ei järgi.
  • Fabulous
    Pokkerihai
    • Jan 2010
    • 2674

    #2
    Re: Juhtum tallinna Olympicus

    Algselt postitas Sfearch Vaata postitust
    Kuupäev 3 sept, u 04.00 hommikul.
    25/25 pot limit omaha, Turnist lähen AI, vastane callib, pot kokku u 16-17k.

    Tuleb River, ja Showdown- Purjus vastane kes peab esimesena avama viskab enda kaardid tagurpidi (nii, et pilte pole näha) laua keskele (ülejoone-ilmselge muck).

    Mina teen enda käe lahti, et 2nd nutsi näidata ja pot võita, peale seda kui mina olen avanud ütleb mängija , et ta soovib siiski mängida. Diiler kutsub poker room manageri kes võtab tema kaardid laua keskelt tagasi (muckist välja) ja avatakse, tal oli nuts ja pot antakse talle.

    Vaidlesin manageriga ja kirjutasin ka kaebuse, et mis alusel saab käe muckist välja võtta. Täna 6 septembril helistati olympicust ja öeldi, et manager ja diiler käitusid õigesti, sest

    a)ilmselgelt vastasmängija ei oleks meelega nutsi muckinud.
    b) vastas mängija ei öelnud verbaalselt fold/muck kui käe ära viskas.

    Lauas tekkis tugev arutelu ja kõik mängijad (isegi poti võitja) tunnistasid, et tegemist oli dead handiga.

    Teiste mängijate arvamus antud olukorrast ja kas selliseid asju juhtub olympicus tihti, et manager ütleb lihtsalt 100x järjest, et "minul on õigus" ilma olukorda mõistmata?

    Reegel olympicu koduleheküljelt:
    30. Kaardid ei tohi kunagi laualt "lahkuda". Laual on olemas joon, mis on diilerile abiks, et kindlaks määrata, kas mängija on oma kaartidest loobunud (discarded/folded hand) või osaleb veel mängus. Kaardid, mis on diileri pool joont, on mängust väljas (folded hand) ja diiler on kohustatud kaardid ära võtma ning asetama need loobutud kaartidele mõeldud alale mängulaual (muck).

    Kahju, et Olympic enda kehtestatud reegleid ise ei järgi.
    Wait, what...tahtis peale käe foldimist edasi mängida, aga hiljem ütles ikkagi ikkagi, et käsi on "surnud"?

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #3
      Re: Juhtum tallinna Olympicus

      See käsi on surnud ja mingit kaheti mõistmist siin ei saa olla.

      Kui Olympicu ametlik vastus oli:

      Algselt postitas Sfearch Vaata postitust
      a)ilmselgelt vastasmängija ei oleks meelega nutsi muckinud.
      b) vastas mängija ei öelnud verbaalselt fold/muck kui käe ära viskas.
      siis ei saa Olympicut normaalse kasiinona kohelda.

      a) Sind ei pea ilmselgelt huvitama, kas vastane muckib nutsi või mitte. See, et vastane purupurjus oli, oli ta enda valik.
      b) Verbaalne fold ei tähenda siin midagi, kui kaardid olid üle joone lükatud.

      Huvitav oleks selle olukorra kohta kuulda Olympicu esindaja arvamust.

      Comment

      • vilkar
        Klubi Liige
        • Jul 2009
        • 1290

        #4
        Re: Juhtum tallinna Olympicus

        normaalselt üle said, mis teha....

        Comment

        • IamAllin
          Pokkerihai
          • Aug 2009
          • 1653

          #5
          Re: Juhtum tallinna Olympicus

          anna miilitsasse

          Comment

          • vsiu100
            Moderaator
            • Oct 2008
            • 4253

            #6
            Re: Juhtum tallinna Olympicus

            videolindilt on tuvastatav kas vastane viskas kõik kaardid kinniselt mucki või mitte.
            Kui mõni kaart oli oli avatud, siis võib anda talle korralduse avada kõik kaardid.
            säärastes olukordades olen ise tihti diilerile ruttu märkuse teinud, et ta kiirelt kaardid muckiks(tõmbaks teiste sisse, et poleks võimalik tuvastada), kui liialt pikalt mune sügama jääb. oma kätt ma samuti ei ava kohe ega ka hiljem.
            kardan, et siin käes võis olla miskeid muid nüannsse veel......

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #7
              Re: Juhtum tallinna Olympicus

              Kui olukorda õigesti ja erapooletult kirjeldad, siis on floori/diileri poolt ikka väga väga ränk viga. Muck is a muck is a muck. Meelega või kogemata - see ei loe. WSOP-l muckis Ivey ka võitva käe ja kellelgi ei tulnud pähegi midagi tagasi korjata.

              Endal oli sel nv-l ka kaks intsidenti, kus kutsuti floor, kes mõlemal korral (minu meelest) eksis:

              1) Mängisime Tim Heathi ja Rikard Relanderiga 3-handed cashi. Käsi lõppes. Tim pani kohe straddle sisse ja läks siis mingeid asju ajama kusagile (lahkus lauast enne kaartide jagamist). Riku tõstis SB pealt. Arvasin, et Timi straddle vargus ja panin any2 otsa. Timi koht endiselt tühi. Siis hakkas dealer Timi otsima. Mul oli, et "WTF, teda ei ole ju". Üteldi, et tuleb. Tuligi ja pani veel otsa. Igatahes ma kutsusin floori. See ütles, et pole viga, nüüd on mängija kohal ja las mängib. Ma apelleerisin, et minu otsus põhines IP HU Rikuga mängu perspektiivil ja ma poleks OOP agronoomi vastu seal 3-bettinud. Ei saanud õigust.

              2) Laupäeval üks peolt tulnud tüüp pani any2 all-in põhimõtteliselt. Ostis sisse ja pani uuesti. Ükskord pani BB pealt kogu 2k stacki sisse. Chipid üle joone selgelt ja mängija ütles "Blind raise all-in". Olin UTG ja foldisin. Teised ka foldisid. Aga kuivõrd BB räägib viimasena, siis oli võimalik 10 krooniga ka limpida. Üks reg limpiski. Jõudis kätte BB kord ja ta stack oli juba sees. Ütles naljatades "Heh, I check". Reg hakkas nõudma, et nüüd ongi check. Aga stack oli juba keskel ju ja enne oli mängija ütelnud "blind raise all-in". Floor (Maria jälle) kohale ja andis regile õiguse. Mängija pidi keskelt stacki ära võtma, et reg saaks 10 krooniga floppi näha. Beats me.

              3) Väiksem asi, aga nats häirib just suhtumise poolest. Igal diileril on oma reeglid, kas telefon/rahakott võib laual olla. Jarek "reeglid on reeglid" hakkas mölisema minu kõrvalt ühe tüübiga, sest sellel oli lisaks veel mingi asi, a la autovõtmed. Ütles, et max 2 asja pidi kusagil kirjas olema. Mind kõrvalt see ei puudutanud, aga ei saanud mainimata jätta, et kliente naljaviluks kottida pole tema töö. Laupäeval Katja käskis mul rahakoti ära koristada laualt. Ma ütlesin, et tõesti pole kusagile panna - ühtegi taskusse ei mahu. Pole tema asi, korista ära. Ütlesin, et Jarek lubas :) Jarek ei teadvat reegleid.

              Comment

              • MagicFriend
                Õpihimuline Mängur
                • Sep 2010
                • 369

                #8
                Re: Juhtum tallinna Olympicus

                wow, nii kaib mang LIVES?
                sic

                OP, sul on 2 varianti, haha.
                1) saavutad siiski tagantjargi 6iguse ja suudad ennast veenda ka edaspidi mangima
                2) mangid edasi ja oled vabatahtlik kloun, kellelt vajadusel v6etakse 10-20k eeki lihtsalt kaest ara ja naerdakse nakku peale seda.


                sicsicsic!

                *olympicu esindaja ametlik komm siin foorumis oleks minimaalne imo.

                Comment

                • tolmuahv
                  Klubi Liige
                  • Feb 2009
                  • 2502

                  #9
                  Re: Juhtum tallinna Olympicus

                  Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                  videolindilt on tuvastatav kas vastane viskas kõik kaardid kinniselt mucki või mitte.
                  Kui mõni kaart oli oli avatud, siis võib anda talle korralduse avada kõik kaardid..
                  Ei teadnud, et see võimalik on. Ma olen ise Classicus turniiril CL-ks asumise asemel koju läinud kui PLO-s nutsi näitasin ja teised 2 kaarti kogemata üle joone poetasin näitamata. Läksin koju ära ja polnud kedagi süüdistada.

                  Samuti olen ise Parkis õiguse saanud, kui mängija näitab AAKKx boardil K ette ja muckib teise kaarti. Näitasin ise Kx ette ja keeldusin splitist, sest vastane ei teinud show-downi. Valeri oli floor ja ütles, et pole siin isegi vaidluse kohta, pot mulle.

                  Comment

                  • Sfearch
                    Räme Fish
                    • Sep 2010
                    • 8

                    #10
                    Re: Juhtum tallinna Olympicus

                    Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                    Wait, what...tahtis peale käe foldimist edasi mängida, aga hiljem ütles ikkagi ikkagi, et käsi on "surnud"?

                    Mängija tunnistas, et ta oleks pidanud kaotama u 20 minutit peale seda kui manager oli otsuse juba teinud aga lauas arutelu ei vaibunud.

                    Comment

                    • tolmuahv
                      Klubi Liige
                      • Feb 2009
                      • 2502

                      #11
                      Re: Juhtum tallinna Olympicus

                      Stefarch,

                      Soovitan võtta uuesti Olympicuga ühendust ja paluda vaadata videolint üle koos nendega. Võid mainida, et kui nad keelduvad seda tegemast ja summa on oluline, siis kaalud tõesti politseisse avalduse tegemist. See peaks tagama, et saad uuesti jutule. Selleks puhuks prindi reeglid välja ja näita näpuga ette, millisele reeglile sa apelleerid. Tõenäoliselt politsei sellega ei tegele ja soovitab tsiviilkohtusse pöörduda, aga Olympicus saad ilmselt jutule küll kui piisavalt tüütu oled.

                      Comment

                      • sm112
                        Grinder
                        • Jun 2009
                        • 776

                        #12
                        Re: Juhtum tallinna Olympicus

                        Kusjuures ma olin ka siis mängimas, aga just see hetk vetsus või suitsuruumis vms ja kahjuks ise kätt ei näinud. Kirjelduse järgi on muidugi sinul õigus ja ütlesin seda ka lauas, aga ma kardan, et tagantjärgi ei saa enam raha kuidagi kätte, isegi kui sulle peale kaebust õigus oleks antud. Teinekord keeldu kategooriliselt ja kiirelt mängu jätkamast enne, kui asi täiesti selge on ja kutsu kasvõi Karu ise kohale :P

                        Aga jätka kindlasti kirjavahetust ja too reeglitest see lõik neile välja. Ehk on siis tulevikus selliseid eksimusi vähem.

                        Raha muidugi nõua ka! :)

                        Comment

                        • vsiu100
                          Moderaator
                          • Oct 2008
                          • 4253

                          #13
                          Re: Juhtum tallinna Olympicus

                          36. Peale “showdowni” on mängija, kes soovib pot'i võita, kohustatud avama kõik oma kinnised kaardid.

                          sellega on jälle nii ja naa, kuidas floor otsustab. Valeri otsuseid ma ei kommenteeri.
                          praktika on see, et sd-l kui vastane on mõne kaardi avanud ja mõne meelega/kogemata mitte, siis talle antakse korraldus kõik kaardid avada, kui soovib poti võita. kui ta ei ava koheselt peale korraldust, siis käsi folditakse. see on selleks selline veidi paindlikum reegel, kuna uus mängija ei pruugi seda koheselt teada ja ta kätt ei foldita see tõttu kohe. managerist kinni, tuleks lähtuda mõistlikult.
                          .....üldiselt on nii, et igasugu janti toimub ikka siis, kui purjus või uued mängijad käes. vallo või arutjunoviga käes olles sellist jama ei toimu.........

                          diilerite kohta olen plaaninud juba ammu ettepaneku kirja teha, aga viicimises asi kinni. järgmine kord, kui lähen, proovin ära teha. mitte et kellegile ära panna, vaid mängija seisukohast kitsaskohti kätte näidata.

                          Comment

                          • vsiu100
                            Moderaator
                            • Oct 2008
                            • 4253

                            #14
                            Re: Juhtum tallinna Olympicus

                            Algselt postitas sm112 Vaata postitust
                            Kusjuures ma olin ka siis mängimas, aga just see hetk vetsus või suitsuruumis vms ja kahjuks ise kätt ei näinud. Kirjelduse järgi on muidugi sinul õigus ja ütlesin seda ka lauas, aga ma kardan, et tagantjärgi ei saa enam raha kuidagi kätte, isegi kui sulle peale kaebust õigus oleks antud. Teinekord keeldu kategooriliselt ja kiirelt mängu jätkamast enne, kui asi täiesti selge on ja kutsu kasvõi Karu ise kohale :P

                            Aga jätka kindlasti kirjavahetust ja too reeglitest see lõik neile välja. Ehk on siis tulevikus selliseid eksimusi vähem.

                            Raha muidugi nõua ka! :)
                            *raha ta enam ei näe.
                            oly ei maksa seda oma taskust ja vastasel pole ka tagantjärgi kohustust seda talle anda.

                            Comment

                            • valustyng
                              Õpihimuline Mängur
                              • Apr 2009
                              • 450

                              #15
                              Re: Juhtum tallinna Olympicus

                              päris tühjade kätega ka nüüd ei tohiks jätta, sümboolne kinkekaart/kink nende vea eest , aga eks näis mis saama hakkab:)

                              Comment

                              Working...