Re: [100NL-600NL Heads-Up] Ranka pokkeripäevik, juuniks 1knl.
Oh, mis värskendavat ja samas emotsioone ning vanu negatiivseid tundeid äratavat und nägin. Lihtsalt WOW, ei ole ennem sellist kogemust tundnud.
Vot ei mäletagi, mis aastatel ma tööl käisin aga see oli see aeg kui just hakkas majandustõus Eestis. Pärnus selline 7000 kroonine palk oli üks kõvemaid. Unes nägingi seda kui taaskord tööl käisin ning oli selline sügis-talvine aeg, kus ilmad väga räämas. Lõpetasin tööd, kirusin kui nõme töö ning läksin koju. Kuna oli tollal (ja on tõenäoliselt siiani) oli vahetustega töö:
1. vahetus. 23:00 - 06:00 (kõige parem)
2. vahetus: 06:00 - 14:00 (ka OK)
3. vahetus: 15:00 - 23:00 (kõige hullem, sest nii on garanteeritud, et sa oled pm. 24h tööga hõivatud, sest kui jõuad koju saad kell 01:00 magama, ärkad seal heal juhul 11.00, sööd ja mammutad ning lähedki tööle)
Lõpetasin siis just kolmandat vahetust ning olin kodus. Oli vaja veel minna ema juurde, tollal autot ei olnud ja see oli miski 2km tee. Asjade pakkimine, närvitsemine ja siis kodust muti juurde minek oli ikka piin, sest teadsin, et homme vaja JÄLLE tööle minna. Ema juures meenus, et täna kümnes kuupäev, et palgapäev ning checkasin pangakontot ja oi näedo ligi palk üle tulnud. 6700 kopikatega.
Siis emaga vaidlesin, et ma ei lähe enam tööle, et pokkeriga teenin tunduvalt rohkem. Ema ikka ütles, et näed sellest tuleb rohkem kasu kui kahju. Ütlesin, et hull oled w? et see teenitud 6700 krooni on veel rohkem "mänguraha" minujaoks kui pokkeriga teenitud. Sellega uni lõppes.
Üles ärgates oli ikka väga hea tunne, et ma ei käi tööl ja meenusid need vanad "närvilised" ajad, mis olidki juba ununemas. Annab väga palju motivatsiooni taaskord hoida lähedasemt suhet pokkeriga. Teine külg oli siis palk. Kui nii mõelda, siis tollast 7000 krooni oli isegi siis üpriski lihtne (tegelt lithsam kui praegu aga mängisin väiksemaid limiite) teenida - kõigest $700. Tõsi, siis kui ma töölt ära tulin (täpselt siis algaski masu) sain juba 11-12k kätte, isegi kui saaksin 20k (mis peaks juba tänapäeval suht OK palk olema???) siis seda raha pokkeriga teenida on tunduvalt lihtsam.
No ei saa öelda, et see on pokkeris lumme kusta ja nüüd raha tuleb või vastupidi, et tööl käimine ongi "mõttetu". Päris nii see ei ole. Tean, et osadele ei sobi pokker ja on samasugused närvipuntrad ning ei teenigi seda 20k eeke täis (pokkeris on mu minimaalne mõõt vähemalt €2k euri aga see selleks) ning teeniksid tööl käies palju rohkem. Tean ka neid, kellele meeldib oma töö ja lähevad igapäev hea meelega tööle, ometi ei saa nad ka miski hirmsat €10k palka vaid ikka sellsit, millega ära elavad ja jääb nats üle ka.
Olen isegi tööpeale mõelnud, et kui peaks midagi juhtuma. Tegelt on neid töid, mille ma koheselt vahetaks pokkerivastu ning käiks väga hea meelega sellisel tööl ja ma ei pea selle all silmas tööd, kus saab €10k. Nope, kaugelt sellest aga ameti/suunitluse jätan enda teada.
Oh, mis värskendavat ja samas emotsioone ning vanu negatiivseid tundeid äratavat und nägin. Lihtsalt WOW, ei ole ennem sellist kogemust tundnud.
Vot ei mäletagi, mis aastatel ma tööl käisin aga see oli see aeg kui just hakkas majandustõus Eestis. Pärnus selline 7000 kroonine palk oli üks kõvemaid. Unes nägingi seda kui taaskord tööl käisin ning oli selline sügis-talvine aeg, kus ilmad väga räämas. Lõpetasin tööd, kirusin kui nõme töö ning läksin koju. Kuna oli tollal (ja on tõenäoliselt siiani) oli vahetustega töö:
1. vahetus. 23:00 - 06:00 (kõige parem)
2. vahetus: 06:00 - 14:00 (ka OK)
3. vahetus: 15:00 - 23:00 (kõige hullem, sest nii on garanteeritud, et sa oled pm. 24h tööga hõivatud, sest kui jõuad koju saad kell 01:00 magama, ärkad seal heal juhul 11.00, sööd ja mammutad ning lähedki tööle)
Lõpetasin siis just kolmandat vahetust ning olin kodus. Oli vaja veel minna ema juurde, tollal autot ei olnud ja see oli miski 2km tee. Asjade pakkimine, närvitsemine ja siis kodust muti juurde minek oli ikka piin, sest teadsin, et homme vaja JÄLLE tööle minna. Ema juures meenus, et täna kümnes kuupäev, et palgapäev ning checkasin pangakontot ja oi näedo ligi palk üle tulnud. 6700 kopikatega.
Siis emaga vaidlesin, et ma ei lähe enam tööle, et pokkeriga teenin tunduvalt rohkem. Ema ikka ütles, et näed sellest tuleb rohkem kasu kui kahju. Ütlesin, et hull oled w? et see teenitud 6700 krooni on veel rohkem "mänguraha" minujaoks kui pokkeriga teenitud. Sellega uni lõppes.
Üles ärgates oli ikka väga hea tunne, et ma ei käi tööl ja meenusid need vanad "närvilised" ajad, mis olidki juba ununemas. Annab väga palju motivatsiooni taaskord hoida lähedasemt suhet pokkeriga. Teine külg oli siis palk. Kui nii mõelda, siis tollast 7000 krooni oli isegi siis üpriski lihtne (tegelt lithsam kui praegu aga mängisin väiksemaid limiite) teenida - kõigest $700. Tõsi, siis kui ma töölt ära tulin (täpselt siis algaski masu) sain juba 11-12k kätte, isegi kui saaksin 20k (mis peaks juba tänapäeval suht OK palk olema???) siis seda raha pokkeriga teenida on tunduvalt lihtsam.
No ei saa öelda, et see on pokkeris lumme kusta ja nüüd raha tuleb või vastupidi, et tööl käimine ongi "mõttetu". Päris nii see ei ole. Tean, et osadele ei sobi pokker ja on samasugused närvipuntrad ning ei teenigi seda 20k eeke täis (pokkeris on mu minimaalne mõõt vähemalt €2k euri aga see selleks) ning teeniksid tööl käies palju rohkem. Tean ka neid, kellele meeldib oma töö ja lähevad igapäev hea meelega tööle, ometi ei saa nad ka miski hirmsat €10k palka vaid ikka sellsit, millega ära elavad ja jääb nats üle ka.
Olen isegi tööpeale mõelnud, et kui peaks midagi juhtuma. Tegelt on neid töid, mille ma koheselt vahetaks pokkerivastu ning käiks väga hea meelega sellisel tööl ja ma ei pea selle all silmas tööd, kus saab €10k. Nope, kaugelt sellest aga ameti/suunitluse jätan enda teada.
TC
9 
Comment