Re: MTT ja Tinderi grind
Arvan seal oluline vahe. Kui tõesti valin nn "laboritingiimused" . Jooksen metsarajal mingi 7min/km, siis ilmselt see peaks tervisele olema väga hea. Aga reaalselt ikka ju üritad piire nihutada. Tahad ikka võistlusel kuskil pildituks joosta mingi isikliku rekordiga ja see ikka juba risky business. Ja sellise 7min rabajookusga sa ei arene. Vaja teha kiirendusi, fartlekki, sprinte-see paneb km kiiremini jooksma. Vahpeal passisin niisama. Oli isegi mõte, et teha 2x päevas trenni. Unistus oli 10k alla 45minuti joosta. Aga see eeldab paljude asjade kokkulangemist. Dieet-edukas trenn-terve olek jne
Huvitav ka see, et kõik rekordid olen jooksnud nii, et esimene pool täie rauaga ja teine pool kannatan ja taarun, kas jõuan lõpuni. Samas treener ikka soovitab esimene pool rahulikumt panna ja teine pool siis panna. Kuidagi see rahulik alustamine minu puhul ei toimi, ma ei saa seda aega tagasi ja kiiretsi alustades ilmselt ma "aurude" tõttu veel ei kustu täitsa ära ja tempo suht rahuldav.
Arvan seal oluline vahe. Kui tõesti valin nn "laboritingiimused" . Jooksen metsarajal mingi 7min/km, siis ilmselt see peaks tervisele olema väga hea. Aga reaalselt ikka ju üritad piire nihutada. Tahad ikka võistlusel kuskil pildituks joosta mingi isikliku rekordiga ja see ikka juba risky business. Ja sellise 7min rabajookusga sa ei arene. Vaja teha kiirendusi, fartlekki, sprinte-see paneb km kiiremini jooksma. Vahpeal passisin niisama. Oli isegi mõte, et teha 2x päevas trenni. Unistus oli 10k alla 45minuti joosta. Aga see eeldab paljude asjade kokkulangemist. Dieet-edukas trenn-terve olek jne
Huvitav ka see, et kõik rekordid olen jooksnud nii, et esimene pool täie rauaga ja teine pool kannatan ja taarun, kas jõuan lõpuni. Samas treener ikka soovitab esimene pool rahulikumt panna ja teine pool siis panna. Kuidagi see rahulik alustamine minu puhul ei toimi, ma ei saa seda aega tagasi ja kiiretsi alustades ilmselt ma "aurude" tõttu veel ei kustu täitsa ära ja tempo suht rahuldav.

Comment