[mikrost high stakes'ini] muruntau

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Supsti
    Grinder
    • Dec 2008
    • 863

    #1366
    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Algselt postitas privador Vaata postitust
    nu see mu sõbrast kinnisvaraärikas on öelnud, et üürnik maksab pm 10 aastaga su objekti välja.
    7.6% brutodividend vedii optimistlik. 12 kuust minimaalselt 10 on sees. Minu tuttaval, kes on 100+ korterit välja üürinud pole maksetega ühtki probleemi olnud. Ise ka imestan, aga ilmselt hea taustauuring(krediitinfo,vestlemine,googeldamine) on päris tõhus+hea lepng. Lagastamist ka pole olnud...
    Tahaks näha 40k maksvat korterit, mille eest üürnik maksab 330 eur kuus.

    Comment

    • rahvavaenlane
      Klubi Liige
      • Dec 2009
      • 3040

      #1367
      Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

      40k eest saab mägedele v kopli kanti 1-toalise, lagi üür on 200-230.

      Comment

      • Majandaja
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 2133

        #1368
        Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

        Algselt postitas Supsti Vaata postitust
        Tahaks näha 40k maksvat korterit, mille eest üürnik maksab 330 eur kuus.
        Kust võtsid 40K korteri hinnaks. Sellega praegu ei saa praegu tõesti ühtegi normaalset korterit. Aga kui osta Tartus kortereid, kus korterite hinnad väga mõistlikud. Üürid ala 2-3 aasta perspektiiviga korteri välja, sest üliõpilane õpib nii kaua üldjuhul ikka ja kui korter okei, siis ei tohiks probleemi olla. Juba minu õpingute ajal olid üürihinnad Tartus suhteliselt kõrged ning nõudlus ületas vähemalt sel ajal seal pakkumist, mis viis üürihinna suht lakke, samas korteri ostmise osas nõudlus madalam kui pakkumine ehk korteri peaks suht hea hinnaga kätte saama.

        Lisaks Tallinnas korterid suhteliselt mõistliku hinnaga arvestades praegust olukorda ülikoolide lähedal, kus saab suht pika perspektiiviga välja üürida. Näiteks TTÜ ümbrus. See minu nägemus.

        Comment

        • Supsti
          Grinder
          • Dec 2008
          • 863

          #1369
          Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

          Algselt postitas Majandaja Vaata postitust
          Kust võtsid 40K korteri hinnaks. Sellega praegu ei saa praegu tõesti ühtegi normaalset korterit. Aga kui osta Tartus kortereid, kus korterite hinnad väga mõistlikud. Üürid ala 2-3 aasta perspektiiviga korteri välja, sest üliõpilane õpib nii kaua üldjuhul ikka ja kui korter okei, siis ei tohiks probleemi olla. Juba minu õpingute ajal olid üürihinnad Tartus suhteliselt kõrged ning nõudlus ületas vähemalt sel ajal seal pakkumist, mis viis üürihinna suht lakke, samas korteri ostmise osas nõudlus madalam kui pakkumine ehk korteri peaks suht hea hinnaga kätte saama.

          Lisaks Tallinnas korterid suhteliselt mõistliku hinnaga arvestades praegust olukorda ülikoolide lähedal, kus saab suht pika perspektiiviga välja üürida. Näiteks TTÜ ümbrus. See minu nägemus.
          10 aastat= 120 kuud *330 =39600 Minge vaadake kvs kortereid. See 10 aasta jutt on ilmselge umbluu. Minimaalselt 15 aastat, aga siis peab ka korter väga hea hinnaga kätte saadud olema. Ehk 65000€ korterist peaks 15 aastaga 361eur per kuu saama. Isegi see ei tundu väga loogiline arvestades, mis sa 65000 eur eest tallinnas saad. Ja see on kõik sel juhul kui 100% on inimesed sees ja makstakse korrektselt.

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #1370
            Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

            Algselt postitas Supsti Vaata postitust
            10 aastat= 120 kuud *330 =39600 Minge vaadake kvs kortereid. See 10 aasta jutt on ilmselge umbluu. Minimaalselt 15 aastat, aga siis peab ka korter väga hea hinnaga kätte saadud olema. Ehk 65000€ korterist peaks 15 aastaga 361eur per kuu saama. Isegi see ei tundu väga loogiline arvestades, mis sa 65000 eur eest tallinnas saad. Ja see on kõik sel juhul kui 100% on inimesed sees ja makstakse korrektselt.
            http://www.kv.ee/muua-3toaline-labi-...6ec682bbc0f6dc

            100% saad 361€ kätte üüri kuus tartus

            Comment

            • Supsti
              Grinder
              • Dec 2008
              • 863

              #1371
              Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
              http://www.kv.ee/muua-3toaline-labi-...6ec682bbc0f6dc

              100% saad 361€ kätte üüri kuus tartus
              Ei oska Tartu kohta midagi öelda, vb tõesti. Aga see on ka siis 15 aastaga, mitte Privadori väljakäidud 10 aastat.

              Sry, et Muru päevikut risustan.

              Comment

              • Majandaja
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 2133

                #1372
                Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                Algselt postitas Supsti Vaata postitust
                10 aastat= 120 kuud *330 =39600 Minge vaadake kvs kortereid. See 10 aasta jutt on ilmselge umbluu. Minimaalselt 15 aastat, aga siis peab ka korter väga hea hinnaga kätte saadud olema. Ehk 65000€ korterist peaks 15 aastaga 361eur per kuu saama. Isegi see ei tundu väga loogiline arvestades, mis sa 65000 eur eest tallinnas saad. Ja see on kõik sel juhul kui 100% on inimesed sees ja makstakse korrektselt.
                No arvesta vähemalt 10% sissemaksu vähemalt. 10 aastat jah optimistlik, pigem 15-20 aastat. Lisaks arvesta see, et kui inimene maksab üürnikuna su korteri kinni, palju sealt veel per month profitit toodab, kui maha müüd või peale korteri kinni maksmist üürniku poolt ja laen lõppenud, siis iga järgneva kuu üür on puhas profit + pead tulumaksu selle pealt maksma ja alati saad õigel hetkel korteri maha müüa.
                Last edited by Majandaja; 28.02.14, 11:25.

                Comment

                • supernova66666
                  Grinder
                  • Nov 2012
                  • 732

                  #1373
                  Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  http://www.kv.ee/muua-3toaline-labi-...6ec682bbc0f6dc

                  100% saad 361€ kätte üüri kuus tartus
                  Pigem 450. :)

                  Comment

                  • Supsti
                    Grinder
                    • Dec 2008
                    • 863

                    #1374
                    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                    Algselt postitas supernova66666 Vaata postitust
                    Pigem 450. :)
                    http://www.kv.ee/anda-uurile-kesklin...e6ea9ba0fff8f1
                    Parem korter, imo peaks olema 10x parema asukohaga, on 450 eur uues majas. Kes kurat maksaks sellist hinda selle aardla korteri eest? Obv olen Tartus vist 3x käind ja ei oska asukoha tähtsust väga hinnata.

                    Comment

                    • Majandaja
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 2133

                      #1375
                      Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                      Aardla korterid pole väga hinnas üürikorteritena. Kesklinna ja selle ümbrus kindlasti parem. Ostes ei peaks hinnavahe ka väga suur olema. Üürihinna vahe on aga väga suur kesklinna oma kasuks. Lisaks kui ostad suurema korteri. 2-3 toalise, saab sinna 2-3 üürnikust üliõpilast võtta.

                      Comment

                      • neeme
                        Grinder
                        • Nov 2008
                        • 540

                        #1376
                        Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                        Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                        http://www.kv.ee/muua-3toaline-labi-...6ec682bbc0f6dc

                        100% saad 361€ kätte üüri kuus tartus
                        Asukoha mõistes sitt. Pigem 90% saad siin 300 kätte vms.
                        360€ga ei ole ta siin 100% sul kogu ajast kindlasti välja üüritud.

                        Comment

                        • supernova66666
                          Grinder
                          • Nov 2012
                          • 732

                          #1377
                          Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                          Algselt postitas neeme Vaata postitust
                          Asukoha mõistes sitt. Pigem 90% saad siin 300 kätte vms.
                          360€ga ei ole ta siin 100% sul kogu ajast kindlasti välja üüritud.
                          Vaidleks vastu. 360 € -ga peaks ta küll 100% välja renditud olema. Olenemata et asukoht on Aardla, kuramuse Annelinna peldikute hinnadki on 275 jms .. ja lähevad.

                          450 on ehk tsips palju, aga kindlasti ei pea ulmeks, et võib leida ka sellise hinnaga üürniku.

                          Comment

                          • Codecci
                            Luuramas Naisteturniire
                            • Nov 2008
                            • 7574

                            #1378
                            Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                            Algselt postitas privador Vaata postitust
                            nu see mu sõbrast kinnisvaraärikas on öelnud, et üürnik maksab pm 10 aastaga su objekti välja.
                            7.6% brutodividend vedii optimistlik. 12 kuust minimaalselt 10 on sees. Minu tuttaval, kes on 100+ korterit välja üürinud pole maksetega ühtki probleemi olnud. Ise ka imestan, aga ilmselt hea taustauuring(krediitinfo,vestlemine,googeldamine) on päris tõhus+hea lepng. Lagastamist ka pole olnud...
                            Kui ta 2000 aastate alguses alustas, siis need korterid kindlasti makstakse 10 aastaga välja, korteri- ja üürihinnad ju kõvasti muutunud :)
                            Algselt postitas Supsti Vaata postitust
                            10 aastat= 120 kuud *330 =39600 Minge vaadake kvs kortereid. See 10 aasta jutt on ilmselge umbluu. Minimaalselt 15 aastat, aga siis peab ka korter väga hea hinnaga kätte saadud olema. Ehk 65000€ korterist peaks 15 aastaga 361eur per kuu saama. Isegi see ei tundu väga loogiline arvestades, mis sa 65000 eur eest tallinnas saad. Ja see on kõik sel juhul kui 100% on inimesed sees ja makstakse korrektselt.
                            Kas võib eeldada, et 10 aastaga üürihind jääb suht samaks? Keskmiselt obviously, võib masu2 tulla, võib sitaks kerkida, aga kas expected pole tõus ja 10 aasta keskmiseks mingi suurem number kui praegune €330 tuleks võtta?

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #1379
                              Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                              kui ei ole tartus käinud ja hindasid ei tea, siis ei ole ju väga mõtet vastu vaielda ja hindasid pakkuda. Olen 5 aastat üürinud tartus erinevaid kortereid endale, seega 5 aastane sample turu hindadest on olemas.

                              Tartus on üüriturul hullem seis kui Tallinnas tänu tudengitest põhjustatud korterite defitsiidile mis viib hinnad lakke. Seda siis keskklassi korterite puhul. Ainuke positiivne asi Tartu puhul on see, et n.ö. super-korterid on oluliselt odavamad Tallinnate omast. Selle paneb aga kenasti paika jällegi turg, sest Tartus lhitsalt ei ole piisavalt inimesi, kes saaks neid endale lubada.

                              Samuti ei ole Tartu niivõrd piiritletud rajoonidest, sest distantsid on väiksemad.

                              Seega lihtne loogika ütleb, et kui tahta sellist bisnist teha, siis Tartu on parema profitiga, sest nõudlus pea sama tallinnaga ning korterite üürist saadav tulu katab paremini ära korteri ostu hinda kui Tallinnas, kus kinnisvara oluliselt kallim.

                              Comment

                              • rahvavaenlane
                                Klubi Liige
                                • Dec 2009
                                • 3040

                                #1380
                                Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                                ca 15 aastat tagasi tartus üliõpilane, isegi kui jäi samasse korterisse, suvekuude eest ei maksnud

                                üpraegust seisu ei tea, kas makstakse?

                                Comment

                                Working...