[mikrost high stakes'ini] muruntau

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • hotcocacola
    HTCCACLA
    • Oct 2008
    • 14473

    #1351
    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Sry, et fish olen, aga kuidas ETFi investida? Mida ise kasutad? Kui kasutad panka, siis millist?

    Comment

    • Pythagoras
      Grinder
      • Apr 2012
      • 589

      #1352
      Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

      LHV vist kõige kliendisõbralikum, teiste pankade kaudu peaksid ka saama osta muidugi.
      Avad väärtpaberikonto pangas ja anna tuld. LHVs saad rahakasvu kõrvale foorumis mula ka ajada, value seegi.

      Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
      Sry, et fish olen, aga kuidas ETFi investida? Mida ise kasutad? Kui kasutad panka, siis millist?

      Comment

      • r3o
        FPP Pro
        • Apr 2009
        • 260

        #1353
        Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

        Väikeste summade (või eesti aktsiate) puhul võib LHV soodsam olla. Mõistlike summade puhul juba nt swed soodsam

        Comment

        • muruntau
          • Jan 2009
          • 4325

          #1354
          Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

          Seni kasutasin LHV'd, polnudki uurinud teiste teenustasusid. Tänud lingi eest, r3o, kaalun võimalusi ära viia LHV'st.

          Investeerimise pikema perspektiivi alla käiks ka pensioni jaoks kogumine. Väljavaated ei tundu kuigi roosilised, pokerdajatel ei lähe sammastesse üldse midagi, mis teeb olukorra meie jaoks veelgi kehvemaks. http://e24.postimees.ee/2711058/inim...suurt-pensioni

          Selleks ajaks kui meie põlvkond pensionini jõuab, on tööealisi inimesi töötajate kohta oluliselt rohkem. Ei viitsi statistikat otsida, aga töötajate/ülalpeetavate suhte halvenemine mõjutab väga otseselt ka ülalpeetavatele makstava summa suurust. Nt kui praegu saavad pensionärid keskmisest netopalgast umbes poole, siis juhul kui radikaalseid reforme (ehk pensioniea tõstmist mitme aasta võrra) ei tehta, siis nt meie pensionile jõudmise ajaks võib keskmine pension olla vabalt 1/3 keskmisest netopalgast. Lihsalt pensionäride osakaal kasvab nii suureks, et ei ole võimalik samal tasemel heaolu neile garanteerida. Pokkerimängijatel on eriti kehv seis, tööstaažhi pole, palka saanud pole, sambaid pole ka mõtet võtta, sest nende tootlus olematu (mis pole ka puhtalt pankade viga, neile ettekirjutatud reeglid ei jäta palju ruumi paremaks tootluseks). Võimalik, et olen juba korranud seda liiga palju, aga tasub hakata selle peale mõtlema ja midagi ette võtta, näiteks investeerida. Ja sellega kehtib mida varem seda parem põhimõte, sest liitintress on selline, et iga lisa-aasta lisab väga palju juurde. Nt hakata koguma 25'selt €100 kuus kõrvale pannes 10% tootlusega aktsiafondi on 25selt alustades 40 aastaga lõppseis €559k, alustades 35selt€207k, pannes aktsiafondi asemel juhitud pensionifondi 4% tootluse peale oleks numbrid vastavalt 116k 25selt ja 69k 35selt. Reaalselt mõjutab mõlemat tootlust ka inflatsioon, mistõttu tootluste ostujõud jääb mõlemal puhul eeldatavalt 3% madalamaks. Ehk siis pensionifondi ostujõud tõuseb päris minimaalselt. Tööinimestele on sambad (või vist teine ainult) kasulikud, sest riik paneb vist topelt juurde, aga näiteks pokerdajale on küllaltki mõttetu valik.

          Pokkeri kohapealt, siis eile õhtul sain esimest korda vähemalt mõneks ajaks Starsi TLB top 150 sisse aastases arvestuses, tol hetkel oli 5 eestlast selles nimekirjas. Praeguseks olen küll sealt välja langenud, hetkel 154. kohal. Siiski täitsa ok arvestades, et esimest korda see aasta mängisin netis 20.01. Finaallaudu tuli ikka mitukümmend, mitmel päeval 3 või rohkem. Satikaid arvestamata vist kordasin ka enda rekordit: 5 ft'd päevas. ROI midagi erilist ei olnud, 28%, kuna olen kõrgemaid sisseoste juurde võtnud ja ka omajagu kõrgemaid ht'sid. Kasum ka täitsa ok, viiekohaline.

          Comment

          • Majandaja
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 2133

            #1355
            Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

            Algselt postitas muruntau Vaata postitust
            Seni kasutasin LHV'd, polnudki uurinud teiste teenustasusid. Tänud lingi eest, r3o, kaalun võimalusi ära viia LHV'st.

            Investeerimise pikema perspektiivi alla käiks ka pensioni jaoks kogumine. Väljavaated ei tundu kuigi roosilised, pokerdajatel ei lähe sammastesse üldse midagi, mis teeb olukorra meie jaoks veelgi kehvemaks. http://e24.postimees.ee/2711058/inim...suurt-pensioni

            Selleks ajaks kui meie põlvkond pensionini jõuab, on tööealisi inimesi töötajate kohta oluliselt rohkem. Ei viitsi statistikat otsida, aga töötajate/ülalpeetavate suhte halvenemine mõjutab väga otseselt ka ülalpeetavatele makstava summa suurust. Nt kui praegu saavad pensionärid keskmisest netopalgast umbes poole, siis juhul kui radikaalseid reforme (ehk pensioniea tõstmist mitme aasta võrra) ei tehta, siis nt meie pensionile jõudmise ajaks võib keskmine pension olla vabalt 1/3 keskmisest netopalgast. Lihsalt pensionäride osakaal kasvab nii suureks, et ei ole võimalik samal tasemel heaolu neile garanteerida. Pokkerimängijatel on eriti kehv seis, tööstaažhi pole, palka saanud pole, sambaid pole ka mõtet võtta, sest nende tootlus olematu (mis pole ka puhtalt pankade viga, neile ettekirjutatud reeglid ei jäta palju ruumi paremaks tootluseks). Võimalik, et olen juba korranud seda liiga palju, aga tasub hakata selle peale mõtlema ja midagi ette võtta, näiteks investeerida. Ja sellega kehtib mida varem seda parem põhimõte, sest liitintress on selline, et iga lisa-aasta lisab väga palju juurde. Nt hakata koguma 25'selt €100 kuus kõrvale pannes 10% tootlusega aktsiafondi on 25selt alustades 40 aastaga lõppseis €559k, alustades 35selt€207k, pannes aktsiafondi asemel juhitud pensionifondi 4% tootluse peale oleks numbrid vastavalt 116k 25selt ja 69k 35selt. Reaalselt mõjutab mõlemat tootlust ka inflatsioon, mistõttu tootluste ostujõud jääb mõlemal puhul eeldatavalt 3% madalamaks. Ehk siis pensionifondi ostujõud tõuseb päris minimaalselt. Tööinimestele on sambad (või vist teine ainult) kasulikud, sest riik paneb vist topelt juurde, aga näiteks pokerdajale on küllaltki mõttetu valik.

            Pokkeri kohapealt, siis eile õhtul sain esimest korda vähemalt mõneks ajaks Starsi TLB top 150 sisse aastases arvestuses, tol hetkel oli 5 eestlast selles nimekirjas. Praeguseks olen küll sealt välja langenud, hetkel 154. kohal. Siiski täitsa ok arvestades, et esimest korda see aasta mängisin netis 20.01. Finaallaudu tuli ikka mitukümmend, mitmel päeval 3 või rohkem. Satikaid arvestamata vist kordasin ka enda rekordit: 5 ft'd päevas. ROI midagi erilist ei olnud, 28%, kuna olen kõrgemaid sisseoste juurde võtnud ja ka omajagu kõrgemaid ht'sid. Kasum ka täitsa ok, viiekohaline.
            Järjekordne super post ja olen sinuga täiesti nõus. Kõik pokkeriprod ehk inimesed, kes end sellest elatuvad, peaks kindlasti nii talitama, et tulevik ka helge oleks. Muidugi tuleb see kasuks ka tööinimestele.

            Comment

            • Provoker
              Pokkerihai
              • Jan 2009
              • 3067

              #1356
              Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

              minu paari aasta plaan on investeerida hübriidhaava metsa. Hektari kohta on võimalik 25 aastaga saada kuni 500tm puitu mis hetke hindades on väärt ~15 000€. Hektari hübriidhaaviku rajamiskulud on ~1,5k€. Sellele lisandub mingi x aja pärast harvendusraie mis iseenesest võib ka juba tulu toota. Natuke ümardasin numbreid, aga kahjumit selliselt pole karta suure tõenäosusega. Kui siis metsloomade kahjustused või loodusõnnetused. Sellise haaviku kõige suurem pluss on see, et raiering on tal lühike (25a) ning peale seda uueneb mets ise juurevõsudest ning kasvab sama kiirelt edasi. Endal plaan rajada tiba suuremalt kui 1 või 2 hektarit :) Esimene ring peaks täpselt pensioniks valmis olema niiet lisaraha kuluks parajalt ära.
              Last edited by Provoker; 27.02.14, 20:27.

              Comment

              • atsetoon
                Joomas õlut Atsetooniga
                • May 2009
                • 1105

                #1357
                Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                Seni kasutasin LHV'd, polnudki uurinud teiste teenustasusid. Tänud lingi eest, r3o, kaalun võimalusi ära viia LHV'st.

                Investeerimise pikema perspektiivi alla käiks ka pensioni jaoks kogumine. Väljavaated ei tundu kuigi roosilised, pokerdajatel ei lähe sammastesse üldse midagi, mis teeb olukorra meie jaoks veelgi kehvemaks. http://e24.postimees.ee/2711058/inim...suurt-pensioni

                Selleks ajaks kui meie põlvkond pensionini jõuab, on tööealisi inimesi töötajate kohta oluliselt rohkem. Ei viitsi statistikat otsida, aga töötajate/ülalpeetavate suhte halvenemine mõjutab väga otseselt ka ülalpeetavatele makstava summa suurust. Nt kui praegu saavad pensionärid keskmisest netopalgast umbes poole, siis juhul kui radikaalseid reforme (ehk pensioniea tõstmist mitme aasta võrra) ei tehta, siis nt meie pensionile jõudmise ajaks võib keskmine pension olla vabalt 1/3 keskmisest netopalgast. Lihsalt pensionäride osakaal kasvab nii suureks, et ei ole võimalik samal tasemel heaolu neile garanteerida. Pokkerimängijatel on eriti kehv seis, tööstaažhi pole, palka saanud pole, sambaid pole ka mõtet võtta, sest nende tootlus olematu (mis pole ka puhtalt pankade viga, neile ettekirjutatud reeglid ei jäta palju ruumi paremaks tootluseks). Võimalik, et olen juba korranud seda liiga palju, aga tasub hakata selle peale mõtlema ja midagi ette võtta, näiteks investeerida. Ja sellega kehtib mida varem seda parem põhimõte, sest liitintress on selline, et iga lisa-aasta lisab väga palju juurde. Nt hakata koguma 25'selt €100 kuus kõrvale pannes 10% tootlusega aktsiafondi on 25selt alustades 40 aastaga lõppseis €559k, alustades 35selt€207k, pannes aktsiafondi asemel juhitud pensionifondi 4% tootluse peale oleks numbrid vastavalt 116k 25selt ja 69k 35selt. Reaalselt mõjutab mõlemat tootlust ka inflatsioon, mistõttu tootluste ostujõud jääb mõlemal puhul eeldatavalt 3% madalamaks. Ehk siis pensionifondi ostujõud tõuseb päris minimaalselt. Tööinimestele on sambad (või vist teine ainult) kasulikud, sest riik paneb vist topelt juurde, aga näiteks pokerdajale on küllaltki mõttetu valik.
                Igati nõus kõigega, alustasin ise täiesti nullist umbes aasta tagasi ja olen hetkel isegi short-term plussis. Aga mis on juhtunud lisandväärtusega riigile teemaga, mida mõni aasta tagasi üsna suurte sõnadega propageerisid?

                Comment

                • Codecci
                  Luuramas Naisteturniire
                  • Nov 2008
                  • 7574

                  #1358
                  Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                  Muruntau, kas sa seda ei arva, et 5-10a pärast millegi muu kui pokkeriga tegeled elukutselt?

                  Comment

                  • privador
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3951

                    #1359
                    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                    Tean, et paljud siinsed blogilugejad on ühtlasti ka kinnisvarainvestorid (või on vähemalt plaan selleks saada). Kuna mul on vaja vabastada raha üheks veidi suuremaks investeeringuks, siis oleme otsustanud Kallega müüki panna ühe oma päris hea tootlusega renoveeritud 2-toalise korteri. Korter … Continued

                    osta üürikorter saad sealt juba 10% kätte+kv tõus, mis inflatsiooni maandab

                    Tuttav ostab Tallinnas kortereid kokku(tal vist neid juba 20+)-suht edukalt pidi minema
                    Ettevõte alt ostab ja üürib. Pangast saab raha kogu aeg juurde jne Vahepeal paneb ulmehinnaga müüki
                    Last edited by privador; 28.02.14, 06:21.

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #1360
                      Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                      Kui ettevõtte alt, siis maksab tulumaksu ka ilusti?

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #1361
                        Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                        eestis ei maksta tulumaksu ettevõtte alt:)

                        Comment

                        • Codecci
                          Luuramas Naisteturniire
                          • Nov 2008
                          • 7574

                          #1362
                          Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                          Käibemaksu st*

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #1363
                            Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                            See "7.6% brutodividend" on täielik bullshit. Eelduseks on, et korter on 100% ajast välja üüritud, mingeid kulusid sellega ei kaasne ja kõik maksud jäetakse maksmata.

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #1364
                              Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                              teema veidi OT-ks läinud, aga tundub, et muruntaule ok, seega küsiks tolmuahvilt siin teemas ühe küsimuse

                              Nimelt ma ei saa hästi aru, miks korteri ostmist (laenuga) ning selle üürile andmist niivõrd -EV-ks peetakse. Ma saan aru, kui sul on korteri maksumus pangas olemas, siis ei ole mõtet osta endale kinnisvara, sest saaksid mujal arvatavasti parema tootluse. Aga mingi standard palgatöölisele (nagu nt mina) tundub olevat suhteliselt lollikindel profit (kui just 2007 ei ostnud korterit). Basically maksab keegi sulle kinni selle, et sul on 25 aasta pärast väljaostetud kinnisvara. Isegi kui maksad 100€ kuus peale, siis on kindel profit ilma erilise effortita.

                              Muidugi võivad need kalkulatsioonid muutuda. Imo läänemaailmas ei ole päris nii, et 25 aastaga saaksid sulle makstud üüri eest korteri tasutud. USAs oli nt kahetoalise korteri lühiajaline üür 1400-1500 (koos kommunaalidega), kuid müügis oli 380k-ga.

                              Comment

                              • privador
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3951

                                #1365
                                Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                                nu see mu sõbrast kinnisvaraärikas on öelnud, et üürnik maksab pm 10 aastaga su objekti välja.
                                7.6% brutodividend vedii optimistlik. 12 kuust minimaalselt 10 on sees. Minu tuttaval, kes on 100+ korterit välja üürinud pole maksetega ühtki probleemi olnud. Ise ka imestan, aga ilmselt hea taustauuring(krediitinfo,vestlemine,googeldamine) on päris tõhus+hea lepng. Lagastamist ka pole olnud...
                                Last edited by privador; 28.02.14, 09:13.

                                Comment

                                Working...