Kakahirmutise "kui biidid netis 5seid siis biidid lives 500seid"

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • pastilaa
    kuum poiss
    • Apr 2009
    • 7518

    #2221
    Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

    Algselt postitas donkament Vaata postitust
    wtf? KJ high on buttonclickeri agrotardi 50 vpip range vastu kus premiumid (JJ+, AK) eemaldatud mingi 48% equity flopil. pot oddsid on igal streedil sellised, et umbes 25% on vaja. seega legit bluffcatcher. vaieldav on see, kas cbettida floppi või mitte (cbet tundub parem imo kuna saab väga palju folde), aga kui hero checkib, siis liin pärast seda on wp.
    esiteks - premiumeid ei pea eemaldama imo, kuna agrotardid tihti just nendega pre ei paugutagi. teiseks - koheselt alla andes ei kaota sa sittagi, aga callides pead olema valmis 3tn sellist poolkõva calli tegema. lisaks on sellised vennad ettearvamatud ja võib turnis panna väiksemalt, riveril veidi suuremalt jne. long run ajad variatsiooni räigelt lakke ja seda (väga vaieldavat) mikro EV-bluffcacheri 0,004bb/100 siin püüdes ajad hoopis oma tegeliku winrate nullilähedaseks. matemaatiliselt on +ev ka mängida laudades, kus on sinust natuke halvemad regularid, aga see ei ole suurema EV-ga otsus.

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #2222
      Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

      ja "cbet sellises spotis fishi vastu lamp" - no siis on su loogika kaka väga vale ikka. paardunud boardid ja scare kaardiga boardid on parimad, kus fishi vastu poole potine (v alla selle) cbet teha ja printida. siin on sul kaks bingo momenti.

      Comment

      • timz0333
        Pokkeritark
        • Mar 2009
        • 6322

        #2223
        Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

        Lisaks veel, et mu lemmik olukorrad on siin kui sulle näidatakse 22 või 55 tüüpi kätt

        Comment

        • gamblingFTW
          Vana Tegija
          • Aug 2012
          • 1122

          #2224
          Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

          Ei tea 6maxist eriti midagi aga ma arvan, et fishi vastu on cbet just parem kuna tal on range laiem ja saad rohkem FE flopis. Regi vastu võib kasutada kätt showdownvaluena ja otsustada, kas callida üks tänav, sest reg võib eeldada su Ax'ilt check/call liini ja jääd liiga tihti ilma oma Khighst ja flopi betist, bet flop, check/fold turn liiniga, random floatide vastu.

          F, T ja R on iga tänav eraldi bluffingranged ja ma ei arvaks, et riveri bluffingranges üldse bluffe oleks ja turni bluffingrangesse jäävad aint FD'd pmts, millest mingi osa vb riveriks tuleb su Axi maha bettima aga isegi fish teab, et su Axil on sellel boardil nii suur valuelock, et sellega minnakse tihti flopis check/call bluffcatchima kuna pole milleltki valuet võtta.

          Ja tema value vastu on pmts 0equityt ja võid turni+riveri beti kokku liita, kui turni callima hakkad, mis teevad su oddsid turni callides palju kehvemaks, kui arvad, et pead aint ühe tänava callima.

          Lihtsalt, kui flopis cbet on parim play, siis check/call on kehv ja flopis saad kogurangega teha ca 40% cbeti, millega korjad poti ilusti üles hea EVga. AJ-AK (e: ja A2-A8s vms millega pre sqeezitakse) on riveril bluffcatcherid mitte Khigh imho.
          Last edited by gamblingFTW; 07.06.14, 10:53.

          Comment

          • donkament
            Pokkerihai
            • Apr 2009
            • 1945

            #2225
            Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

            Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
            esiteks - premiumeid ei pea eemaldama imo, kuna agrotardid tihti just nendega pre ei paugutagi. teiseks - koheselt alla andes ei kaota sa sittagi, aga callides pead olema valmis 3tn sellist poolkõva calli tegema. lisaks on sellised vennad ettearvamatud ja võib turnis panna väiksemalt, riveril veidi suuremalt jne. long run ajad variatsiooni räigelt lakke ja seda (väga vaieldavat) mikro EV-bluffcacheri 0,004bb/100 siin püüdes ajad hoopis oma tegeliku winrate nullilähedaseks. matemaatiliselt on +ev ka mängida laudades, kus on sinust natuke halvemad regularid, aga see ei ole suurema EV-ga otsus.
            ok, jättes premiumid sisse on herol 45,5% eq. see pole mingi sügav strateegiline point, vaid matemaatiline lihtsustus selle info põhjal, mis kaka ütles (50 vpip range, buttonclicker agro). kui need 2 asja võtta aluseks, siis on calldown +ev ja kõik. muidugi ei ole maailmas kõik nii must-valge, aga kui rohkem infot pole, siis ei saa atm muid järeldusi teha. ja see demagoogiline jutt ev-st ...mu point oli see, et väga lihtsalt võttes on hero liin +ev vastukaaluks "omgwtf kakastyle puux" jutule. pole väitnud, et see on suurema evga kui cbet flop.

            Comment

            • gamblingFTW
              Vana Tegija
              • Aug 2012
              • 1122

              #2226
              Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

              Algselt postitas donkament Vaata postitust
              ok, jättes premiumid sisse on herol 45,5% eq. see pole mingi sügav strateegiline point, vaid matemaatiline lihtsustus selle info põhjal, mis kaka ütles (50 vpip range, buttonclicker agro). kui need 2 asja võtta aluseks, siis on calldown +ev ja kõik. muidugi ei ole maailmas kõik nii must-valge, aga kui rohkem infot pole, siis ei saa atm muid järeldusi teha. ja see demagoogiline jutt ev-st ...mu point oli see, et väga lihtsalt võttes on hero liin +ev vastukaaluks "omgwtf kakastyle puux" jutule. pole väitnud, et see on suurema evga kui cbet flop.
              Kehvema EVga play ongi halb, seda ei saa õigustada ju. Kui sina teed kehvema EVga playd, kui vastane, siis sina oled longrun kaotav mängija selle vastase vastu.

              Comment

              • donkament
                Pokkerihai
                • Apr 2009
                • 1945

                #2227
                Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                kui mõlemad playd võidavad raha, siis mis valemiga sa kaotad.

                Comment

                • pastilaa
                  kuum poiss
                  • Apr 2009
                  • 7518

                  #2228
                  Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                  Algselt postitas donkament Vaata postitust
                  kui mõlemad playd võidavad raha, siis mis valemiga sa kaotad.
                  mingit valemit polegi. kui näiteks totaalne ahv lauas openshoveb iga käsi ja callid 22ga 100bb maha (sest see on ju ka samamoodi matemaatiliselt vb väikse +EVga) või üleüldse sisuliselt flippad suurtes potides fishiga, siis long run sa mängidki suht sama hästi kui see fish. heal juhul oled breakeven ja toodad EKG-d. samal ajal võitja on see, kes väldib sellistes olukordades suuri pote ja kaotab paar blindikest ja valib suurtes potides olukorrad, kus on väga suur +EV. mõlemad playd võidavad raha. üks võidab korralikult, teine mitte.

                  Comment

                  • donkament
                    Pokkerihai
                    • Apr 2009
                    • 1945

                    #2229
                    Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                    ma ei saa aru, mis on vaja tuua selliseid meelevaldseid ja demagoogilisi võrdlusi. any2 vastu sõltuvalt stacksizest on 22 enamasti -ev rake tõttu. kaka käes saad igal tänaval umbes poole võrra paremad pot oddsid oma equity realiseerimiseks kui vajalik on.

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #2230
                      Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                      Algselt postitas donkament Vaata postitust
                      ma ei saa aru, mis on vaja tuua selliseid meelevaldseid ja demagoogilisi võrdlusi. any2 vastu sõltuvalt stacksizest on 22 enamasti -ev rake tõttu. kaka käes saad igal tänaval umbes poole võrra paremad pot oddsid oma equity realiseerimiseks kui vajalik on.
                      ise küsisid ju, et kui mõlemad playd +ev-ga on, et kuidas siis saab play olla kaotav. lihtsalt selle kohta tõin võimendatud näite. mu meelest sobib ka ikka siia olukorda, sest otsus tuleb flopil ära teha, kuna on eeldus, et peame sellise venna vastu 3tn selliseid calldowne tegema ja pot läheb suureks. ei viitsi vaielda sel teemal rohkem, aga point peaks suht arusaadav olema.

                      Comment

                      • donkament
                        Pokkerihai
                        • Apr 2009
                        • 1945

                        #2231
                        Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                        Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                        ise küsisid ju, et kui mõlemad playd +ev-ga on, et kuidas siis saab play olla kaotav
                        see oli retooriline küsimus, kuna +ev-ga play ei saa olla kaotav. isegi kui viia +ev võimalikult 0ev lähedale (mida kaka käes ei juhtu), on tegu võitva mänguga. variance on juba teine teema. aga ok, nagu näha, siis see vaidlus ei vii kuhugile.

                        Comment

                        • gamblingFTW
                          Vana Tegija
                          • Aug 2012
                          • 1122

                          #2232
                          Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                          See on fakt mitte meelevaldne võrdlus. Kui kaks mängijat mängivad omavahel HUd ja kui valime kpnkreetse käe näiteks ja mängija A teeb +5$ ev otsuse antud käes ja mängija B teeb +7$ev siis mängija B biidib mängijat A, selles olukorras. Ja mängija A on kaotav mängija vs B. Samamoodi 6maxis on A mõne vastu lauas kaotav aga fish kompenseerib selle lihtsalt.

                          E: ja mängija A kaotab selles käes mängijale B 2$ :D
                          Last edited by gamblingFTW; 07.06.14, 12:53.

                          Comment

                          • donkament
                            Pokkerihai
                            • Apr 2009
                            • 1945

                            #2233
                            Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                            praegu jah nagu näha on vastase rangel igal tänaval korralik equity edge, aga kuna flopiks on juba piisavalt dead money potis selle equity vahe kompenseerimiseks, siis herol on kasulikum jätkata kui foldida. See käib ka sinu näite kohta, kus dead money ehk pot oddsid teevad calli õigeks, kuigi player b range > player a range. See aga ei tee player a-d kaotavaks mängijaks, sest kui on juba sellesse olukorda jõutud, siis calli 5$ev on suurem kui foldi 0ev. See, kuidas oma strateegiat ja rangesi kujundada, et selliseid olukordi tekiks võimalikult vähe, on tegelik põhjus, miks üks või teine mängija on kaotav.

                            Comment

                            • Kakahirmutis
                              🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                              • Oct 2010
                              • 7079

                              #2234
                              Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                              Ma olen 3 nädalat waay too purjus olnud et sellist strati hakata läbi mõtlema :D

                              aga tyty , mõned asjad jäid kõrva taha ja loen korra kindlasti need postid kainena üle , loodan et tsükkel saab läbi nüüd ja saab grindima hakata , mindset on super ja paar sessi mis teinud olen on vahe näha
                              Last edited by Kakahirmutis; 09.06.14, 00:18.

                              Comment

                              • anatoli grinder
                                Õpihimuline Mängur
                                • Dec 2010
                                • 337

                                #2235
                                Re: Kakahirmutise päevik[NL25]

                                Ma ei tea mis kaka wr on , aga kui võtta keskmise võitva mängija wr, mis võiks jääda sinna 5 bb/100 kanti siis as played võib olla + ev aga fold on suurem + ev kuna pastilaa juba ütles , et antud mäng toob sisse 0,004bb/100 aga kui oled näiteks 5bb/100 winner siis ühe käega teenid 0.05 bb ja mõtle nüüd mis aja kulu sinna käe sisse läks, kui saaksid lihtsa klikiga käe foldida ja 0.05 bb kukub lihtsalt taskusse.

                                Comment

                                Working...