*** APRILLI OFFTOPIC ***

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • emmimees
    Klubi Liige
    • Aug 2010
    • 2719

    #871
    Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

    Algselt postitas alaska Vaata postitust
    ekuiti.
    hahahahahaa
    tglt mõtlesin just, kuidas seda seletada mitte regular mängijale. Samas võiks see olla samuti lühike ja konkreetne sõna, aga omakapital oleks veits kohatu nagu :D

    Aga kumb oleks siis täpsem, kas võidu% või tõenäosus? Kas mitte oddsid ei ole tõenäosus?

    Comment

    • Rage
      Klubi Liige
      • Nov 2008
      • 6853

      #872
      Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

      Algselt postitas alaska Vaata postitust
      ekuiti.
      LMAO... päris hea. tükk aega irvitasin

      Comment

      • variatsioon
        Pokkeritark
        • Nov 2008
        • 5849

        #873
        Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

        Algselt postitas emmimees Vaata postitust
        hahahahahaa
        tglt mõtlesin just, kuidas seda seletada mitte regular mängijale. Samas võiks see olla samuti lühike ja konkreetne sõna, aga omakapital oleks veits kohatu nagu :D

        Aga kumb oleks siis täpsem, kas võidu% või tõenäosus? Kas mitte oddsid ei ole tõenäosus?
        odds=šans/võimalus

        Comment

        • Pahvak
          Pastilaa?? Ei!
          • Dec 2008
          • 4431

          #874
          Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

          Imo on päris hea sõna osalus. A la mul on ettevõttes 50% osalust vs mul on potis 50% osalust.
          Fullstacks have more fun.

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #875
            Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

            Algselt postitas andu_andu Vaata postitust
            equity=võidu %
            Seega "fold equity" on foldimise võidu %?

            Pigem tähendab 'equity' mingit osa millestki. Pot equity korral sinu osa potist ehk võidu tõenäosust ja fold equity korral foldimise osa kogu võimalikest tegevustest (call, raise, fold) ehk foldimise tõenäosust.

            Algselt postitas alaska Vaata postitust
            ekuiti.
            Läheb see minu kapsaaeda? :)

            EDIT: jep@pahvak

            Comment

            • low-flow
              Klubi Liige
              • Jul 2009
              • 1208

              #876
              Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

              Minu meelest alaska pakutud variant on isegi parim (või kes iganes selle originaalautor on). Selle asemel, et hakata mingisuguseid kaudseid eestikeelseid termineid sobitama, teeme sellest parem laensõna, millele anname vastava definitsiooni (definitsiooni võib ka inglise keelest põmst tõlkida). Kui kõik seda kasutavad siis lühikese aja jooksul kõik saavad ka alati aru, millest jutt on (ainult algajale, kes kuuleb esmakordselt peaks selgitama).

              ekuiti, mulle juba meeldib see sõna.

              Comment

              • erplander
                ekrelander
                • Oct 2008
                • 1029

                #877
                Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                Algselt postitas emmimees Vaata postitust
                Kuidas tõlkida eesti keelde pokkeris kasutatav termin equity ?
                Mina tõlkisin "Sit'n'go strateegiat" eestindades selle "ekviteet".

                Selgitus "Turniiri ekviteet" kohta selles raamatus:

                Turniiri ekviteet on su “täieõiguslik osak“ turniirist. Eeldame, et SNG-d, mida just alustasid, korratakse uuesti ja uuesti, ilma midagi muutmata: mängijad, nende positsioonid, hingeseisundid, häirivad asjaolud – ainsaks erandiks alati muutuvad kaardid. Võta summa, mille võidad/kaotad keskmiselt – see ongi su ekviteet.

                Oletame, et mängid 10-mängija $11 SNG-d ($10 sisseost ja $1 reik). Kümme mängijat panustavad auhinnafondi $10, seega liites kõigi mängijate panused, on ekviteet alati $100. Järelikult on SNG-d alustades igal mängijal $10 ekviteedis ja mängu korraldaja saab garanteeritud $10. Ent kuna kõigil mängijatel on eelkõige erinevad oskused, aga ka suhtelised positsioonid, reageerimisviisid teistele mängijatele lauas jne, võivad igaühe ekviteedid märkimisväärselt erineda.


                --

                Ja "fold equity" on siis foldimise ekviteet ehk lühemalt lihtsalt foldi ekviteet.
                Last edited by erplander; 23.04.11, 13:27.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #878
                  Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                  equity= (eeldatav) väärtus, vähemalt mina tõlgin seda enda jaoks nii.

                  Comment

                  • andu_andu
                    Pokkerihai
                    • Jan 2009
                    • 4050

                    #879
                    Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                    keegi 3/6 CAP hu-d fulltildis ??

                    Comment

                    • timz0333
                      Pokkeritark
                      • Mar 2009
                      • 6322

                      #880
                      Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                      Algselt postitas low-flow Vaata postitust

                      ekuiti, mulle juba meeldib see sõna.
                      Minule ka, eriti kui ranka oma videodes seda kasutab.

                      Comment

                      • erplander
                        ekrelander
                        • Oct 2008
                        • 1029

                        #881
                        Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                        Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                        equity= (eeldatav) väärtus, vähemalt mina tõlgin seda enda jaoks nii.
                        Heh, siin läheb taas mõistete segamiseks. equity/ekviteet pole siiski sama mõiste mis EV/expected value ehk oodatav/eeldatav väärtus.

                        Samamoodi nagu equity/ekviteet pole tõenäosus, võiduprotsent ega midagi muud, need kõik hoopis eraldi, veidi erineva tähendusega mõisted, mida saab küll kasutada ekviteedi mõiste selgitamisel.

                        Comment

                        • ok2aa
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 1903

                          #882
                          Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                          Algselt postitas andu_andu Vaata postitust
                          keegi 3/6 CAP hu-d fulltildis ??
                          teeme

                          Comment

                          • kilu6
                            Vana Tegija
                            • Oct 2008
                            • 1305

                            #883
                            Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                            Jüriööjooks orienteerumises Keilas.

                            Otseülekanne:


                            Viimane vahetus hetkel käimas
                            Vali "Select Class -- Põhirada@5"

                            Comment

                            • hotcocacola
                              HTCCACLA
                              • Oct 2008
                              • 14473

                              #884
                              Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                              sick, haigelt hea pilt, haigelt heade seletustega.
                              sicksicksick

                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                              Comment

                              • KristjanLaas
                                Pokkeritark
                                • Oct 2009
                                • 6450

                                #885
                                Re: *** APRILLI OFFTOPIC ***

                                Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
                                sick, haigelt hea pilt, haigelt heade seletustega.
                                sicksicksick

                                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                                See on nii haige, et lolliks ajab lausa.
                                Lapsest saadik piinanud juba sellised asjad mind, kõik võimalikud Hubble documentaryd ka ära vaadanud.

                                Comment

                                Working...