*** Ametlik unenägude teema ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • faronel
    FPP Pro
    • Jul 2009
    • 228

    #46
    Re: *** Ametlik unenägude teema ***

    Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
    Selle kogu jamaga tuleb "Inception" meelde.
    On selles filmis terakestki tõtt?ntx see,et 5 minti reaalses elus on 10h unes ntx
    Nagu ma oma postituses selgitasin, et unenäo reaalne pikkus ei ühti tajutud unepildi kogemusega: unenägu ise on alati lühem kui selle tajutud versioon, kuid konkreetset valemit ei ole, et a la 5 minutes = 10 hours.

    Algselt postitas teerajaja Vaata postitust
    Aga selle koha pealt küsimus, kes on lucid dreamingu kohta uurinud/tegelenud siis see paralyzed tunne mis tekib unenäkku sisenedes või neid vahetades, kas olete neid ka vahel lampi tundnud keset päeva muid tegemisi tehes et tunne nagu tahaks kaduda sinna unenäomaailma kuigi pole tunda üldse et oleks unine või väsimus ?
    Selle nimeks on une paralüüs (kirjutasin sellest ka oma postituses). REM unefaasi ajal on terve keha üldiselt paralüüsis ja liigutada ei saa. Düsfunktsionaalne une paralüüs (katapleksia) võib tekkida ka täiesti lampi ka ärkvel olles keset päeva, aga see on üks päevaste uinakute tulemus (just selle sama Überman technique ja lihtsalt üleliigse päevase magamise kõrvalmõjud). See on häirunud melatoniini regulatsiooni töö. SSRI (selektiivse serotoniini tagasihaarde inhibiitorid e. maakeeles 2. generatsiooni antidepressandid) saavad selle tasakaalustamisega hästi hakkama, aga tarvitada tasub ainult sel juhul, kui katapleksia hakkab esinema juba mitu korda nädalas.


    Low-flowile kommentaariks: tund aega varem ärgata ja siis uuesti magama. See töötabki seepärast, et sa kunstiliselt paned käima PFC võimaliku REM une faasis ja kui sa vajud tagasi unne (sest tegelikult sa olid ärkvel vaid mõne hetke), võid pöörduda tagasi REM une faasi, aga PFC on sel hetkel juba aktiivne...

    Comment

    • faronel
      FPP Pro
      • Jul 2009
      • 228

      #47
      Re: *** Ametlik unenägude teema ***

      Ma ise ei huvitu eriti sellest lucid dreami kogemusest. Endale isiklikult meeldibki pigem olla rollercoaster sõitja rollis. Nii saab unenägu rohkem emotsionaalset laengut, aga ma tahtsin öelda midagi lisaks Low-flow kirjeldusele, kuidas oma unenägu paremini teadvustada.
      Minul on olnud nii, et nt ma näen und, kuidas ma kohe-kohe astun vahekorda väga ilusa naisega (a la mingi väga bueno sõbranna, kes päris elus pole andnud või lihtsalt dream girl) ja kui ma mingil põhjusel ärkan enneaegselt just vahetult enne seda protsessi, mul tekib kohe selline ängistus, et "WHY? GOD, WHY? Are you really a woman?" (© Al Bundy). Siis ma lähen tagasi magama ja ma olen teadlik, et ma vajun kohe tagasi magama ja mul käib peast see mõte, et "please, ole see sama uni edasi" ... ja mõnel juhul see kordubki, aga siis olen ma juba teadlik, et ma näen seda und ning siis...

      ... WARNING! THE FOLLOWING CONSISTS OF STRONG SEXUAL CONTENT! YOU HAVE TO BE 18 OR OVER TO VIEW THE SPOILER!
      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
      Last edited by faronel; 19.02.11, 11:15.

      Comment

      • Karikakar
        Vana Tegija
        • Jul 2009
        • 1235

        #48
        Re: *** Ametlik unenägude teema ***

        Lähed indiaanlastega rahupiipu suitsetama ja jätad naise kus seda ja teist?

        Comment

        • teerajaja
          Grinder
          • Feb 2009
          • 815

          #49
          Re: *** Ametlik unenägude teema ***

          Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
          tekib räme paranoia et nüüd on küll minek,

          Selline mõte käib küll korra peast läbi tundes seda tunnet. Aga tänu faroneli vastusele tean vähemalt millest tekib vahel päeval ja tõesti on siis tekkinud kui nt mingi kella 16st magada ja näha igast unenägusi ja siis ärgata näiteks 20 paiku.

          Comment

          • Vandalar
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3577

            #50
            Re: *** Ametlik unenägude teema ***

            Selle paralüüsi vastu pidi aitama rahulikuks jäämine. Mida paremini lõdvestuda oskad ja oma emotsioone kontrollid, seda vähem peaks see paralüüs ka muret tekitama.

            Comment

            • Rage
              Klubi Liige
              • Nov 2008
              • 6853

              #51
              Re: *** Ametlik unenägude teema ***

              nägin unes, et chillisime ESTPatrickuga kuskil ringi ja siis otsustasime FTP's HU'd mängida, ma mängisin oma moblaga, kuna moblaga oli natukene ebamugav mängida ja kohe üks esimesi käsi hittisin rea ja turni kolmiku.. siis turnis tahtsin reraiseda allini, aga sitoutisin ja mingi 130 taalane pot liikus ESTPatrickule:-/

              Comment

              • Pahvak
                Pastilaa?? Ei!
                • Dec 2008
                • 4431

                #52
                Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                Lol, mul tuli just meelde, et nägin ka ESTPatrickut unes. Rääkisime midagi mootorratastest. Kinky.
                Fullstacks have more fun.

                Comment

                • qbj0hn
                  Auk on auk. FAKT!
                  • Nov 2008
                  • 7091

                  #53
                  Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                  Nägin unes kuidas tahtsin koksi osta,aga raha polnud.Vastutasuks pakkusin,et võib mul Blond Ice kaela ära juua kui suvi tuleb. (2L õlu)

                  Comment

                  • jaagup17
                    Vana Tegija
                    • Mar 2009
                    • 1090

                    #54
                    Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                    Ma nägin täna unes, kuidas Kristjan Laas sõitis mingi punase jeep-iga Viljandi järve silla pealt autoga vette, ise oli ta kõrvalistuja ja ta uppus. Mina tundsin ennast süüdi unes, sest ma nägin kuidas auto vee alla vajus aga ma ei julgend järgi hüpata. Juht pääses autost omal nahal välja. Pärast veel selgus, et Laas ilmselt ei saanud turvavööd lahti, kuna tal olevat olnud 0.3 promilline joove :D Nii palju ma mäletan tänasest ulmelisest unest.

                    Comment

                    • variatsioon
                      Pokkeritark
                      • Nov 2008
                      • 5849

                      #55
                      Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                      keegi mind ka unes näeb? ^^

                      Comment

                      • suitsutihane
                        FPP Pro
                        • Dec 2010
                        • 286

                        #56
                        Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                        lucid dreaming, kui ma õigesti aru saan mida see tähendab, hästi ei õnnestu, küll aga mõned aastad tagasi hakkasin pm iga õhtu magama jäädes imelikult surisema, väga scary feeling oli, asi lõppes sellega et 1 õhtu joomase peaga surin lõppes äkilise vaikuse ning kehast välja lae poole hõljumisega. iseennast nägin voodis lebamas, ise teadvusel lae all hõljumas, võttis junni jahedaks, sai uuritud mis asi see on, harjutatud, aga väga kaugele ei suutnudki liikuda reaalselt, vahest ulme kohtadesse maa atmosfäärist välja jamis aga sinna vist sellepärast et seda esile kutsudes jõudsin pool unne jääda juba. ükskord tuli lucid vms välja, kujutasin ennast kauboi linna kuskil kõrbes, möllasin seal ja lõpetasin asja projekteerumisega kehast välja unenäo seest. yeah see oli parim mis suutnud olen, topelt ei kärise ka =)

                        pokkerit pole unes näinud,

                        Comment

                        • albinar
                          Õpihimuline Mängur
                          • Nov 2010
                          • 346

                          #57
                          Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                          Algselt postitas suitsutihane Vaata postitust
                          lucid dreaming, kui ma õigesti aru saan mida see tähendab, hästi ei õnnestu, küll aga mõned aastad tagasi hakkasin pm iga õhtu magama jäädes imelikult surisema, väga scary feeling oli, asi lõppes sellega et 1 õhtu joomase peaga surin lõppes äkilise vaikuse ning kehast välja lae poole hõljumisega. iseennast nägin voodis lebamas, ise teadvusel lae all hõljumas, võttis junni jahedaks, sai uuritud mis asi see on, harjutatud, aga väga kaugele ei suutnudki liikuda reaalselt, vahest ulme kohtadesse maa atmosfäärist välja jamis aga sinna vist sellepärast et seda esile kutsudes jõudsin pool unne jääda juba. ükskord tuli lucid vms välja, kujutasin ennast kauboi linna kuskil kõrbes, möllasin seal ja lõpetasin asja projekteerumisega kehast välja unenäo seest. yeah see oli parim mis suutnud olen, topelt ei kärise ka =)

                          pokkerit pole unes näinud,
                          Ise näen pidavalt pokkerit unes, vahest analüüsin käsi unes vahel näen lihtsalt ,et mängin ja pean otsuseid tegema, ja muideks käe analüüsid hommikuti veel suhteliselt hästi meeles ja peaks ütlema ,et unes oskan mõelda küll :)
                          Copy siia ka siis selle ulmelise unenäo mida , eile nägin:D

                          Täna nägin tõsist unenägu... :D . Nägin siis ,et võitsin sunday millioni ära . Esikoht oli siis mingi 1,2miljonit doltsi. Ja kui cashiri lahti võtsin ja nägin seda summat seal , siis käis plõks ja olin blackoutis, hiljem kui blackoutist üles ärkasin , läksin vanemate tuppa, panin seal tule põlema , ja isa küsis selle peale ,et mis on? Olin lihtsalt vait ja ei öelnud midagi. Ja siis kui ühel hetkel ütlesin neile , kui olin seal juba mingi paar minti seisnud. Läksin nii pöördesse ja viskasin oma mobla lihtsalt vastu seina puruks?! Unenägu läks sellega edasi , et tegin kohe cashouti kogu summa ulatuses ja pärast seda võtsin ema audi ja läksin sellega linna vahele lihtsalt kihutama. Ja lõppes unenägu sellega et sain trahvi et linna vahele mendile 120-ga radarisse sõitsin:) Hommikul oli kyll nagu WTF?! Mida unenägu.

                          Comment

                          • Vandalar
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3577

                            #58
                            Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                            Nägin täna huvitavat actionit unes. Olin kuskil vbl usa-s, mingi järve ääres kus kasvasid väga võimsad suured puud, mäed oli taamal ja üldse oli kõik hästi mastaapne ja võimas. Oli ilus päev, päike paistis, taevas sinine. Siis mingi hetk (kõike täpselt ei mäleta) hakkas mingi tegelane seal unes nagu amokki jooksma ja tahtis mind killida. Pmst. ta ajas mind taga ja kõik käis nagu kuskil action filmis- lõpus oli selline stseen kus ma enam usa-s polnud aga kuskil hiinas vbl jaapanis ja mingi künka tipus leidsin ühe maja kuhu pugesin peitu. Helikopter tiirutas õhus ja läbi akna paistis eemal mingi suurem ehitis, kus siis müüride peal oli unreal amount of snipers :D Mul oli äkki nende snaipritega kontakt ja käis selline cool sõnatu infovahetus nagu see eriüksuslaste vahel ikka käib- väike käeviibe, noogutus jne. See oli hetk kui sain aru, et snaiprid on asja kontrolli alla saanud ja võtavad hullu maha. Põhiline selle unenäo juures oli aga selle mastaapsus ja kõik need vaated, loodus, pluss veel mingid sellised kohad kuhu nagu sattunud ei ole.

                            Comment

                            • KristjanLaas
                              Pokkeritark
                              • Oct 2009
                              • 6450

                              #59
                              Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                              Algselt postitas jaagup17 Vaata postitust
                              Ma nägin täna unes, kuidas Kristjan Laas sõitis mingi punase jeep-iga Viljandi järve silla pealt autoga vette, ise oli ta kõrvalistuja ja ta uppus. Mina tundsin ennast süüdi unes, sest ma nägin kuidas auto vee alla vajus aga ma ei julgend järgi hüpata. Juht pääses autost omal nahal välja. Pärast veel selgus, et Laas ilmselt ei saanud turvavööd lahti, kuna tal olevat olnud 0.3 promilline joove :D Nii palju ma mäletan tänasest ulmelisest unest.
                              no kui ei kanna, siis ei kanna:D
                              sickness.

                              Comment

                              • inward
                                Klubi Liige
                                • Sep 2009
                                • 6275

                                #60
                                Re: *** Ametlik unenägude teema ***

                                Olin maal sõpradega ja näota tegelane spewymonkey tuli kokaga ja ma sain esimest korda seda proovitud . Ja see unenägu nagu kandis seda tunnet üle ja see oli räigelt hea, kookis olla st .
                                Siis mingi autode teema oli variatsiooniga, aga see oli nii sürr, et eriti ei mäleta seda.
                                Siis boom olen oma kodutänaval ja mingi labrador saab kurjaks mu peale ja hammustab mul käest ja hakkab mind taga ajama. Sain trepikoja uksest sisse, aga raibe üritas uksest sisse murda ja lõpuks see tal õnnestus. Jooksin mööda paradna treppe üles, koer minu järgi. Uus keskkond mängisin sõbraga raha peale 8kaardi omahat WTF. Haigelt reaalsed unenäod. Eriti just see tundeline pool, kandsid üle seda kokaiini high'd ja koera hammustusvalu. Weird shit.

                                Comment

                                Working...