*** Ametlik brainteaserite teema ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #61
    Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

    Paned mõlemad liivakellad jooksma,
    muna ei puutu. Kui 4 minuti kell on tühi,
    keerad selle ümber ja paned muna keetma.
    Aega kulunud 4 minutit, muna keenud 0 minutit.
    Siis keedad 3 minutit, mis 7minuti liivakellas
    järel on ja võtad muna välja. muna keenud 3
    minutit, aega kulunud 7 minutit. Siis keerad suurema
    kella ümber, ootad kuni väiksemas on järelejäänud
    minut ära tilkunud ja viskad muna jälle vette
    kus ta keeb suuremas kellas olevad 6 minutit.
    Muna keenud 9 minutit, aega kulunud 14 minutit.

    Comment

    • salamadner
      Julm Donk
      • Jun 2009
      • 59

      #62
      Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

      Algselt postitas muruntau Vaata postitust
      Selle ülesande trikk oli lihtsalt see, et see oli kehvasti koostatud :D ja seega ei anna see piisavalt inffi midagi järeldada. Sest juhul kui mees on valetaja osutub tingimuslause vääraks, nt väiteks, et kui mu naine on tõerääkija, siis olen mina tõerääkija ja jõuaks valetaja paradoksi. Seal kus see ülesanne oli, oli ka foorumis väga pikk arutelu selle kohta, mida ei viitsinud lõpuni lugeda.
      Tähistan lause "Kui mu naine on tõerääkija, siis mina olen valetaja." n -> ¬m (n - naine räägib tõtt, m - mees räägib tõtt)
      Võimalikud variandid (kõigile lisandub n->¬m):
      1) n, m - n ja n -> ¬m annab kokku ¬m, mis on koos m-ga vastuolu
      2) n, ¬m - n ja n -> ¬m-ga annab jälle kokku ¬m, kui mees räägiks tõtt, kuid kuna ta valetab peab see kokku andma (juhul kui n) hoopiski m, mis on koos ¬m-ga vastuolu.
      3) ¬n, m - ¬n, puhul on implikatsiooni eeldus vale ja kehtib ka variant m
      4) ¬n, ¬m - see on imo kõige raskem juht, ma saan järeldada, et kehtib ¬m implikatsioonist, kuid siis räägib mees tõtt. Teen hoopis niimoodi, et kuna mees valetab, siis implikatsioon peab olema vale, see täheb et n /\ m, kuid n /\ m läheb nii ¬nf-ga kui ka ¬m-ga vastuolusse.
      Ükski neist vastuoludest ei too valetaja paradoksi (tehti eeldused, mis viisid absurdse olukorrani ja see tähedab, et eeldused ei kehti). Ma pole lõpuni kindel ¬n ja ¬m-i korral, kuid teised peaksid küll kehtima. Järeldus on siis selline, et naine valetab igal juhul (¬n) ja kui aksepteerida neljandat juhtu, siis mees räägib tõtt.

      Nekit ja Adibased
      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


      EDIT: üks uus ka. Auto sõidab A-st B-sse. Pool teed sõidab 90 km/h, pool teed 100 km/h, mis on ta keskmine kiirus?
      Last edited by salamadner; 25.12.10, 13:12.

      Comment

      • IamAllin
        Pokkerihai
        • Aug 2009
        • 1653

        #63
        Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

        Algselt postitas EGERT Vaata postitust
        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)



        Tõeväärtustabeliga nokitsedes mõtleks ehk lihtsama küsimuse välja.
        vale ju, see ei ole JAH/EI küsimus

        Comment

        • salamadner
          Julm Donk
          • Jun 2009
          • 59

          #64
          Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

          Algselt postitas IamAllin Vaata postitust
          vale ju, see ei ole JAH/EI küsimus
          Seda saab teha JAH/EI küsimuseks.
          "Kas teine valvur näitab mulle parempoolsemat ust?"

          Comment

          • IamAllin
            Pokkerihai
            • Aug 2009
            • 1653

            #65
            Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

            Algselt postitas salamadner Vaata postitust
            Seda saab teha JAH/EI küsimuseks.
            "Kas teine valvur näitab mulle parempoolsemat ust?"
            nii, sa saad küsida ühe küsimuse ning sa valid ühe valvuti ja küsid "Kas teine valvur näitab mulle parempoolsemat ust?" Palun seleta mulle ära kuidas sa otsustad kumb valvur valetab ning kumb uks viib vabadusse. :)

            Comment

            • Karikakar
              Vana Tegija
              • Jul 2009
              • 1235

              #66
              Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

              Algselt postitas IamAllin Vaata postitust
              Suht vana, aga minul võttis juhtme jõhkralt kokku.

              On tuba, kus on 2 ust. Üks uks viib vabadusse, teine surma.
              Mõlema ukse ees on valvr. Üks valvur on valetaja, teine on tõerääkija.
              Oled toas vangistuses. Sa ei tea kumb uks viib vabadussse ega kumb valvur on tõerääkija. Sa saad küsida ühelt valvurilt ühe küsimuse, millele saab vastata jaatavalt või eitavalt. Nii saad sa teada kumb uks viib vabadusse.

              Good luck!
              Iisi.. küsid "Kas sina tead mis bussil viga on?".. valetaja ütleb JA, tõerääkija EI, ise trollin vabaduse poole.

              Comment

              • IamAllin
                Pokkerihai
                • Aug 2009
                • 1653

                #67
                Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                mis bussil, mis mõttes?

                E: lihtsam oleks juba küsida, et kas Hispaania võitis 2010 aasta jalgpalli MM-i. Valetaja ütleb ei, tõerääkija ütleb Jah. Ok said teada kumb valetab, kumb räägib tõtt, aga edasi? SA ei tea ikka kumb uks viib vabadusse ja kumb surma ):

                Comment

                • bubba
                  Õpihimuline Mängur
                  • Feb 2009
                  • 434

                  #68
                  Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                  Algselt postitas salamadner Vaata postitust

                  EDIT: üks uus ka. Auto sõidab A-st B-sse. Pool teed sõidab 90 km/h, pool teed 100 km/h, mis on ta keskmine kiirus?
                  94,74 km/h ?

                  Comment

                  • salamadner
                    Julm Donk
                    • Jun 2009
                    • 59

                    #69
                    Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                    Algselt postitas IamAllin Vaata postitust
                    nii, sa saad küsida ühe küsimuse ning sa valid ühe valvuti ja küsid "Kas teine valvur näitab mulle parempoolsemat ust?" Palun seleta mulle ära kuidas sa otsustad kumb valvur valetab ning kumb uks viib vabadusse. :)
                    EGERT seletab
                    Algselt postitas bubba Vaata postitust
                    94,74 km/h ?
                    Õige

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #70
                      Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                      Algselt postitas alaska Vaata postitust
                      Paned mõlemad liivakellad jooksma,
                      muna ei puutu. Kui 4 minuti kell on tühi,
                      keerad selle ümber ja paned muna keetma.
                      Aega kulunud 4 minutit, muna keenud 0 minutit.
                      Siis keedad 3 minutit, mis 7minuti liivakellas
                      järel on ja võtad muna välja. muna keenud 3
                      minutit, aega kulunud 7 minutit. Siis keerad suurema
                      kella ümber, ootad kuni väiksemas on järelejäänud
                      minut ära tilkunud ja viskad muna jälle vette
                      kus ta keeb suuremas kellas olevad 6 minutit.
                      Muna keenud 9 minutit, aega kulunud 14 minutit.
                      tegelt saab kiiremini.

                      Paned muna keema ja kellad jooksma. Kui neljane on tühi, keerad selle ümber ja lased seitsmese tühjaks joosta. Muna keenud 7 min, suurem liivakell tühi, väiksemas 1 minut joosta. Siis keerad 7 minuti kella ümber ja lased väiksema tühjaks. Muna keenud 8min, väiksem liivakell tühi, suuremast 1 minut jooksnud. Siis suurem kell tagasi ja lased viimase minuti joosta. Muna keenud 9 min. aega kulunud 9 min.

                      Comment

                      • 5gww
                        Õpihimuline Mängur
                        • Aug 2010
                        • 333

                        #71
                        Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                        imo vb kerge ja lihtne, aga vb on mõni, kes pole kuulnud.

                        kääbus elab pilvelõhkuja otsas 80-ndal korrusel. kui on ilus ilm ja ta läheb koju, siis ta sõidab alati liftiga 50-ndale korrusele ja läheb jala edasi, aga kui on vihmane ilm, siis ta sõidab lõpuni välja. miks?

                        Comment

                        • IamAllin
                          Pokkerihai
                          • Aug 2009
                          • 1653

                          #72
                          Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                          Algselt postitas 5gww Vaata postitust
                          imo vb kerge ja lihtne, aga vb on mõni, kes pole kuulnud.

                          kääbus elab pilvelõhkuja otsas 80-ndal korrusel. kui on ilus ilm ja ta läheb koju, siis ta sõidab alati liftiga 50-ndale korrusele ja läheb jala edasi, aga kui on vihmane ilm, siis ta sõidab lõpuni välja. miks?
                          sest viiekümnendalt korruselt edasiminemiseks peab mööda välitreppe minema vms?:D

                          Comment

                          • adam_q
                            Vana Tegija
                            • Feb 2009
                            • 1453

                            #73
                            Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                            Algselt postitas 5gww Vaata postitust
                            imo vb kerge ja lihtne, aga vb on mõni, kes pole kuulnud.

                            kääbus elab pilvelõhkuja otsas 80-ndal korrusel. kui on ilus ilm ja ta läheb koju, siis ta sõidab alati liftiga 50-ndale korrusele ja läheb jala edasi, aga kui on vihmane ilm, siis ta sõidab lõpuni välja. miks?
                            sest ta ei ulatu kõrgemale vajutada, kui 50-korruse nupp. aga kui vihma sajab, siis palub teisi, et need vajutaks

                            Comment

                            • s1990n
                              Jube Noob
                              • Mar 2009
                              • 107

                              #74
                              Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                              Ei sest siis ta kannab vihmavarju kaasas ja siis saab vihmavarjuga vajutada :D:D

                              Comment

                              • bubba
                                Õpihimuline Mängur
                                • Feb 2009
                                • 434

                                #75
                                Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                                vihmase ilmaga on vihmavari kaasas millega ulatub kõrgemale nuppe vajutama
                                Edit: aeglane olen

                                Comment

                                Working...