*** Ametlik brainteaserite teema ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • IamAllin
    Pokkerihai
    • Aug 2009
    • 1653

    #31
    Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

    Algselt postitas Cash87 Vaata postitust
    Sorri mu loogika lonkab aga miks pronks kast?
    Kui meil on üks või mitte ükski tõene siis võib ju ka kuldne olla. Kulde õige, hõbe vale ehk ei olegi ja pronks vale e on kuldses.
    pronks kast ei ole nagunii õige. Hõbe võib õige olla. Kuldse kasti lause on vale(sõrmus on seal kastis). Hõbedase kasti lause on vale(sõrmust ei ole seal kastis). Pronks kasti lause on õige(sõrmust ei ole kuldses kastis) ehk sõrmus peab olema hõbedases kastis. Sinu loogika järgi tunduks ka õige, et kuldse kasti lause on õige(sõrmus on seal kastis), hõbedase lause on vale(sõrmus ei ole seal kastis) ning pronks kasti lause on ka vale(sõrmus on kuldses kastis).

    Comment

    • Cash87
      Vana Tegija
      • Feb 2009
      • 1402

      #32
      Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

      äkki siis muruntau seletab lahti :)

      Comment

      • MM
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 129

        #33
        Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

        Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
        1. (a-1)(a2+a+1)= http://www.wolframalpha.com/input/?i=(a-1)(a2%2Ba%2B1)
        2. (3b+2)(9b2-6b+4)=
        3. (a+2)3=
        4. (a-1)3=
        5. (2a+1)3=
        6. (2a-1)(4a2+2a+1)=
        7. (a2-5)3=
        8. (x+2y)3=
        9. (5-y)(25+5y+y2)=
        10. (2a+3b)3=
        Wolfram Alpha on top nuts. Tuleb lihtsalt tekitada harjumus ja oskus seda kasutada.

        Comment

        • muruntau
          • Jan 2009
          • 4325

          #34
          Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

          Algselt postitas muruntau Vaata postitust
          Kuldne kast: Sõrmus on siin kastis

          Hõbedane kast: Sõrmus ei ole siin kastis

          Pronks kast: Sõrmus ei ole kuldses kastis

          Millises on sõrmus?
          Vastus cash87'le

          Kuldse kirjeldus ei saaks tõene olla, sest sellisel juhul peaks olema väär hõbedase kasti kirjeldus, ehk sõrmus peaks olema nii kuldses kui ka hõbedases kastis (2xei=jah)

          Hõbedase kirjeldus ei saa tõene olla, sest siis saaksime kuldse ja pronksi väärate vastuste korral vastuolulist infot kuldse kohta, jõuaks veani.

          Pronksi tõese vastuse korral saaks aga, et sõrmus on kas hõbedases või pronksises ja kuna hõbedane ütleb sellisel juhul kahekordse eitusega, et sõrmus on seal, siis ülesande tingimustele vastavana ongi seal.

          Paremini ma seletada ei oska

          Comment

          • IamAllin
            Pokkerihai
            • Aug 2009
            • 1653

            #35
            Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

            Algselt postitas IamAllin Vaata postitust
            pronks kast ei ole nagunii õige. Hõbe võib õige olla. Kuldse kasti lause on vale(sõrmus on seal kastis). Hõbedase kasti lause on vale(sõrmust ei ole seal kastis). Pronks kasti lause on õige(sõrmust ei ole kuldses kastis) ehk sõrmus peab olema hõbedases kastis. Sinu loogika järgi tunduks ka õige, et kuldse kasti lause on õige(sõrmus on seal kastis), hõbedase lause on vale(sõrmus ei ole seal kastis) ning pronks kasti lause on ka vale(sõrmus on kuldses kastis).


            lasen endale kuuli pähe ja ei naudigi jõule...

            Comment

            • Allu
              Julm Donk
              • Aug 2009
              • 35

              #36
              Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

              Algselt postitas virukunn Vaata postitust
              2, 3 ja 6 või 3, 4 ja 3 või 1, 12 ja 3 või 3, 3 ja 4 või 36, 1 ja 1 jne. Neid variante palju ju, kindlat vastust ei saa öelda nende andmete põhjal.

              Viimased 2 vihjet on segaduse külvamiseks, kuigi ma ei saa aru kuidas nad seda tegema peaks.
              väär, igal vihjel on point :P

              Comment

              • kvaliteet
                Jube Noob
                • Oct 2008
                • 122

                #37
                Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                Algselt postitas Allu Vaata postitust
                Kaks vana klassivenda saavad tänavapeal kokku. Pärivad siis kuda läheb, palju lapsi on jne...
                Teine sai teada, et Esimesel on 3 last.

                Selle peale küsib teine: "Vanad su lapsed on?"
                Mille peale vastab Esimene: "Mu laste vanuste korrutis on 36."

                Teine ei oska midagi veel pakkuda ja küsib uut vihjet
                Esimene annab: "Mu laste vanuste summa on mu maja number."

                Teine ei oska ikka midagi peale hakata ja küsib kolmandat vihjet.
                Esimene ütleb: "Mu vanima lapse paremal õlal on sünnimärk."
                Kui vanad olid esimese lapsed?
                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                Comment

                • IamAllin
                  Pokkerihai
                  • Aug 2009
                  • 1653

                  #38
                  Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                  Algselt postitas kvaliteet Vaata postitust
                  (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                  whaat, kuidas sa selle vastuse saad? palun seleta lahti!

                  Comment

                  • muruntau
                    • Jan 2009
                    • 4325

                    #39
                    Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                    Algselt postitas salamadner Vaata postitust
                    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                    Selle ülesande trikk oli lihtsalt see, et see oli kehvasti koostatud :D ja seega ei anna see piisavalt inffi midagi järeldada. Sest juhul kui mees on valetaja osutub tingimuslause vääraks, nt väiteks, et kui mu naine on tõerääkija, siis olen mina tõerääkija ja jõuaks valetaja paradoksi. Seal kus see ülesanne oli, oli ka foorumis väga pikk arutelu selle kohta, mida ei viitsinud lõpuni lugeda.

                    Algselt postitas salamadner Vaata postitust
                    Mul on 3 Neki mütsi ja 2 Adibasi mütsi.
                    Minu juures oled sina, tuneunes, KristjanLaas. Panen teile kõigile mütsid pähe, oma mütse te ei näe, aga teiste omi küll.
                    1) Küsin tuneunesilt, mis müts tal on. Ta vastab, et ei tea.
                    2) Küsin KristjanLaasilt, mis müts tal on. Ta vastab, et ei tea.
                    Kas sa tead, mis müts sul on?

                    P.S. kasutame meeletut kujutusvõimet ja eeldame, et kaks esimest on targad (nad teavad kõike, mida saab teada).
                    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                    Comment

                    • kvaliteet
                      Jube Noob
                      • Oct 2008
                      • 122

                      #40
                      Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                      Last edited by kvaliteet; 24.12.10, 13:41.

                      Comment

                      • muruntau
                        • Jan 2009
                        • 4325

                        #41
                        Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                        Algselt postitas kvaliteet Vaata postitust
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                        Ma ei näe põhjendust, miks just kaksikutega variant peaks olema ja teiseks miks ei võiks vanemal kaksikul olla õla peal sünnimärki erinevalt enda kaksikvennast/-õest. Mulle tundub ka suht seosetu ülesandena.

                        Comment

                        • IamAllin
                          Pokkerihai
                          • Aug 2009
                          • 1653

                          #42
                          Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                          Algselt postitas kvaliteet Vaata postitust
                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                          Aga miks sõber eeldatavasti teab maja numbrit? Oletame, et ta teab maja numbrit, kuid miks see peab olema kaksikutega variant, kui võib samahästi olla iga teine variant?

                          Comment

                          • noname
                            Purjus foorumlaste kaitseingel :P
                            • Oct 2009
                            • 2366

                            #43
                            Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                            Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                            Ma ei näe põhjendust, miks just kaksikutega variant peaks olema ja teiseks miks ei võiks vanemal kaksikul olla õla peal sünnimärki erinevalt enda kaksikvennast/-õest. Mulle tundub ka suht seosetu ülesandena.
                            minu arvates ka ei pea olema mõlemal kaksikul sünnimärk samas kohas

                            Comment

                            • kvaliteet
                              Jube Noob
                              • Oct 2008
                              • 122

                              #44
                              Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                              Algselt postitas IamAllin Vaata postitust
                              Oletame, et ta teab maja numbrit, kuid miks see peab olema kaksikutega variant, kui võib samahästi olla iga teine variant?
                              Kui ta maja numbrit ei tea, siis on see ülesanne pointless ja ei vii kuhugi edasi.

                              Igal vihjel on point nagu Allu mainis. Juhul kui ta teab maja numbrit ja see on midagi muud peale 13,(13 esineb summana kahel erineval korral), siis sõber teaks laste ju vanust ja ei küsiks kolmandat vihjet.
                              Last edited by kvaliteet; 24.12.10, 14:15.

                              Comment

                              • taipupole
                                Lõpuboss
                                • Oct 2008
                                • 2181

                                #45
                                Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                                Algselt postitas kvaliteet Vaata postitust
                                Kui ta maja numbrit ei tea, siis on see ülesanne pointless ja ei vii kuhugi edasi.
                                See peaks olema ikka täitsa tainas sõber, kes teab maja numbrit, kuid ei tea, millal sõber lapsed sai.

                                Comment

                                Working...