Zen ja muud jutud

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #1

    Zen ja muud jutud

    Siia võiks postitada erinevaid Zen ja muid sarnaseid jutukesi. Ja ärme siin päris haardkoor esoteerikasse kaldu, see ka niiväga fun ei ole. Teen otsa lahti lahti just asjakohase jutuga, mis aitas mulgi filosoofiaõpingud pooleli jätta :P

    I'll tell you the story of Ramakrishna and his disciple. Ramakrishna was a Hindu wise man. And he had a disciple who had absolutely no faith in his teachings. So the disciple went off all by himself. Fifteen years later, he came back and said, "I have found the Way!" He told Ramakrishna, "Come, and I will show you." Then he took Ramakrishna to a river. And the disciple went back and forth across the river, walking on water. "See?" he told Ramakrishna. "I can cross the river without getting wet! I have found the Way!" Then Ramakrishna said to him, "You're a complete ass. With one rupee and a boat, I've been doing the same thing for years!"

    Ühes zeni loos räägitakse võistluskunsti õppijast, kes läks õpetaja juurde ja ütles: "Olen võtnud nõuks sinu võitlusstiili omandada. Kui kaua mul selleks aega kulub?" Õpetaja vastas: "Kümme aastat." Kannatamatult vastas õpilane: " Aga see on ju liiga kaua. Ma tahan palju rutem edu saavutada. Ma hakkan väga kõvasti tööle. Harjutan iga päev pühendunult nii palju kui tarvis. Kui kaua mul siis läheb, kui sedavõrd pingutan?" Õpetaja mõtles veidi ja vastas siis: " Kakskümmend aastat"

    Meiji ajastu Jaapani zeni õpetaja juurde tuli külaline zeni kohta uurima. Õpetaja pakkus talle teed. Külalise tass sai juba täis, aga meister kallas ikka edasi. Külaline vaatas häiritult ülevoolavat tassi, kuni ei suutnud end enam pidada, "Tass ajab üle. Rohkem sinna ei mahu!" hüüdis ta. "Nagu see tass," vastas õpetaja, "oled sinagi täis arvamusi, uskumusi ja oletusi. Kuidas saaksin sulle midagi õpetada, kui sa oma tassi enne ei tühjenda?"

    Üks vistitsi tantristlik lugu: Mees jalutab aasal, kui märkab eemal tiigrit. Ta hakkab eemale minema, lootes et tiiger teda ei märka. Tiiger siiski märkas teda, mees pistis jooksu. Tiiger ajas teda taga kuni nad jõudsid kaljujärsaku servale. Tiiger aeglustus ja hakkas mehe poole hiilima, mees taganeb veelgi, kuni pole enam kuhugi taganeda. Mees libastub ja kukub, kuid saab ühest kaljupõõsast kinni. Nii ta seal ripub põõsa küljes, tiiger ülalt talle otsa vahtimas. Vaikselt hakkavad põõsa juured üles ütlema, aga alla kukkudes on kindel surm ootamas. Ühtäkki näeb mees umbes meeter eemal ühes kaljupraos metsmaasikaid kasvamas. Põõsas hakkab juba lahti tulema ja mees sirutab käe maasikate poole...

    Millalgi panen veel, lisage teiegi!
  • pastilaa
    kuum poiss
    • Apr 2009
    • 7518

    #2
    Re: Zen ja muud jutud

    Koolis on loodusõpetuse tund ja õpetaja küsib: "Mida me saame kanalt?"
    Lapsed vastavad läbisegi: "Muna, liha."
    Õpetaja küsib Jukult: "Mida veel? Kus su vanaisa magab?"
    "Kapi otsas," vastab Juku.
    "Kas tal padi ka on?" küsib õpetaja uuesti.
    "Jah," vastab Juku.
    "Ja mida me saame siis, kui me padja ära lõhume?" küsib õpetaja.
    "Peksa vanaisalt," vastab Juku rõõmsalt.

    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

    Comment

    • kardaanirist
      Pokkerihai
      • Nov 2009
      • 3675

      #3
      Re: Zen ja muud jutud

      And the Lord said unto John, "Come forth and receive eternal life." But John came fifth and won a toaster.

      Comment

      • muruntau
        • Jan 2009
        • 4325

        #4
        Re: Zen ja muud jutud

        Pastilaa,
        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

        Comment

        • muruntau
          • Jan 2009
          • 4325

          #5
          Re: Zen ja muud jutud

          Päris anekdoote ka siia teemasse tegelt ei tahaks. Teema point on midagi offtopicus Ranka öeldud kesktee sarnast: mõistlikus annuses religioosset teemat on ainult positiivne, maailmapilti avardav ja kes teab, äkki keegi muutub ka natsa paremaks inimeseks. Liigne rahale keskendumine ei ole juba ei vaimsele ega füüsilisele tervisele hea, samuti on religiooni ja selle tänapäevasemate asendajate liiga tõsiselt võtmine kaldumine teise äärmusesse. Jätame indigo lapsed, astraalkehad, igasugused njuueidzpäkapikud ja muu jura välja ja võtame asja mõistlikult. Üks jutt veel:

          The pupils of the Tendai school used to study meditation before Zen entered Japan. Four of them who were intimate friends promised one another to observe seven days of silence.

          On the first day all were silent. Their meditation had begun auspiciously, but when night came and the oil lamps were growing dim one of the pupils could not help exclaiming to a servant: "Fix those lamps."

          The second pupils was surprised to hear the first one talk. "We are not supposed to say a word," he remarked.

          "You two are stupid. Why did you talk?" asked the third.

          "I am the only one who has not talked," concluded the fourth pupil.

          Choose a memorable domain name. Professional, friendly customer support. Start using your domain right away.


          Edit: 1 veel

          Subhuti was Buddha's disciple. He was able to understand the potency of emptiness, the viewpoint that nothing exists except in its relationship of subjectivity and objectivity.

          One day Subhuti, in a mood of sublime emptiness, was sitting under a tree. Flowers began to fall about him.

          "We are praising you for your discourse on emptiness," the gods whispered to him.

          "But I have not spoken of emptiness," said Subhuti.

          "You have not spoken of emptiness, we have not heard emptiness," responded the gods. "This is true emptiness." And blossoms showered upon Subhuto as rain.
          Last edited by muruntau; 22.12.10, 18:18.

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #6
            Re: Zen ja muud jutud

            Kas too Zen oli miski buddha õpetuste üks haru? Ma nagu olen miskit raamatut lugenud diagonaalis.

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #7
              Re: Zen ja muud jutud

              Algselt postitas ranka Vaata postitust
              Kas too Zen oli miski buddha õpetuste üks haru? Ma nagu olen miskit raamatut lugenud diagonaalis.
              See raamat peaks sobima ka horisontaalis. Vist soovitasin kunagi ka ESTPatrickule kuskil teemas...

              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

              Comment

              • adam_q
                Vana Tegija
                • Feb 2009
                • 1453

                #8
                Re: Zen ja muud jutud

                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                kokkusaamine ise on suht topikus, aga huvitav on see, kui palju erinevaid võtteid on naiste püksi pääsemiseks.
                Last edited by adam_q; 22.12.10, 20:16.

                Comment

                • muruntau
                  • Jan 2009
                  • 4325

                  #9
                  Re: Zen ja muud jutud

                  adam_q, ma ei suutnud üle ühe lause seda videot vaadata. Okserefleks hakkas tööle. Kui keegi kasutab 10 sekundi jooksul järjest sõnu nagu astraaltasand, eeterkeha ja emotsioonkeha, siis see jura on mulle liig. Veel utoopilisem p.sk kui kommunism, hipi- ja ökojura kokku seotud :P

                  Comment

                  • pastilaa
                    kuum poiss
                    • Apr 2009
                    • 7518

                    #10
                    Re: Zen ja muud jutud

                    Ise soovitan seda salatehnikat. Super.
                    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #11
                      Re: Zen ja muud jutud

                      Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                      Ühes zeni loos räägitakse võistluskunsti õppijast, kes läks õpetaja juurde ja ütles: "Olen võtnud nõuks sinu võitlusstiili omandada. Kui kaua mul selleks aega kulub?" Õpetaja vastas: "Kümme aastat." Kannatamatult vastas õpilane: " Aga see on ju liiga kaua. Ma tahan palju rutem edu saavutada. Ma hakkan väga kõvasti tööle. Harjutan iga päev pühendunult nii palju kui tarvis. Kui kaua mul siis läheb, kui sedavõrd pingutan?" Õpetaja mõtles veidi ja vastas siis: " Kakskümmend aastat"

                      Meiji ajastu Jaapani zeni õpetaja juurde tuli külaline zeni kohta uurima. Õpetaja pakkus talle teed. Külalise tass sai juba täis, aga meister kallas ikka edasi. Külaline vaatas häiritult ülevoolavat tassi, kuni ei suutnud end enam pidada, "Tass ajab üle. Rohkem sinna ei mahu!" hüüdis ta. "Nagu see tass," vastas õpetaja, "oled sinagi täis arvamusi, uskumusi ja oletusi. Kuidas saaksin sulle midagi õpetada, kui sa oma tassi enne ei tühjenda?"
                      Vähemalt ühe koha pealt on idamaine bullshit paika pandud - võitluskunstide. 17 aastat tagasi hakati korraldama Ultimate Fighting Championshippi, mille eesmärk oli välja selgitada parim võitluskunst. Tulid kohale ka võltsenesekindlust täis igasugused idamaiste võitluskunstide esindajad, kelle masterid olid neile hüper-super-surmavaid kung fusid, wu shusid ja aikidosid õpetanud (ja kes kiirelt päris võitlusalade esindajate poolt nokki löödi/kokku pakiti). Tänapäeval enam ühegi tõsiseltvõetava sportliku vabavõitluse fighteri kirjelduses ühtegi idamaist võitluskunsti ei esine, master zenid õpetavad ikka oma jama edasi, aga võistlemise koha pealt taganevad "meil pole midagi vaja tõestada" väite taha :)

                      Comment

                      • Vandalar
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3577

                        #12
                        Re: Zen ja muud jutud

                        Ma usun, et nende vanade võistluskunstide taga oli ikka natuke rohkem kui lihtsalt oskus kedagi nokauti lüüa. Ehk teisisõnu- brute force abil kellegist läbisõitmine pole see kõige suurem kunst.

                        Comment

                        • Codecci
                          Luuramas Naisteturniire
                          • Nov 2008
                          • 7574

                          #13
                          Re: Zen ja muud jutud

                          Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                          Ma usun, et nende vanade võistluskunstide taga oli ikka natuke rohkem kui lihtsalt oskus kedagi nokauti lüüa. Ehk teisisõnu- brute force abil kellegist läbisõitmine pole see kõige suurem kunst.
                          Forcest pole keegi midagi rääkinud, tehnika loeb. Nende õpetatud tehnika lihtsalt ei toimi reaalselt vastu hakkava vastasega.

                          Kui nad reklaamiksid ennast näiteks võimlemisgrupina/joogana vms ja ei ajaks inimestele jama, et nad õpetavad võitlema või ennast kaitsma, ei oleks mingit probleemi :)

                          Comment

                          • Booyaka
                            FPP Pro
                            • Dec 2008
                            • 249

                            #14
                            Re: Zen ja muud jutud

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #15
                              Re: Zen ja muud jutud

                              Uurisin teemat, Wikipedia andmetel on vähemalt üks aasia võitluskunstidel põhineva stiiliga vend võitnud küll UFC võistlust - Taktarov. Ja ma jõudsin uurimisega vist 6. võistluseni alles. Aga see ei olegi point, selle teema nimi ei ole aasia vs lääne asjad. Lihtsalt tuli paar aasiast pärit juttu meelde ja tegin teema.

                              Kui parafraseerida Sõja Seadustest pärit lauset, siis parim võitleja on see, kes võidab ilma kaklemata. Seega on võitluskunstid juba iseenesest minu jaoks mõtetu teema.

                              Rankale, jah, Zen on üks Budismi suundi.
                              Last edited by muruntau; 22.12.10, 21:53.

                              Comment

                              Working...