Elektriarve - arutelu

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Platinum
    FPP Pro
    • Jan 2010
    • 248

    #31
    Re: Elektriarve - arutelu

    kas tegemist pole tasaarveldusega? vanamehel oli korra sama lugu, 3,5k arve tuli lampi

    Comment

    • Tarmonator
      Lingiparandaja
      • Oct 2008
      • 3274

      #32
      Re: Elektriarve - arutelu

      Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
      Olen suht kindel, et sa tegid hea valiku, soojusta ainult maja ära :) Mul üle 10 küll ei lähe kahe ahju peale.

      Kaks põrandakütet, boiler, pliit, nõudepesumasin, pidev pesupesemine, elektri arve kuskil 500-1000 vahel.
      ma pean ikka natuke veel OT'd tegema.
      Arvutame nüüd natuke Tigrano. Ütled, et elektriarve 500-1000 seega võtame keskmiseks 750X12 ja saame 9000.-
      Halupuu turuhind on ca 500/ruum (kui ostad sügisel, siis topelt) seega 10x500=5000. Sinu küte+elekter on seega 14k. Aastas säästu ca 4k. Seega ma väidan ikkagi, et elektriga kütta ei ole kallis kui maja on korralik.

      Comment

      • janek174
        Vana Tegija
        • Mar 2009
        • 1078

        #33
        Re: Elektriarve - arutelu

        No arve arveks (endal 3toaline korter ja arve reeglina 400-600 eeq kuu), mind vaevab hoopis see küsimus, mis alusel neid arveid seal saadetakse ja arvutatakse. Arve peaks tulema iga kahe kuu tagant. Mingil ajal ei tulnud arvet pool aastat. Siis lõpuks paar kuud tagasi tuli miski 2K-ne arve. Sealt sai ära makstud 500 eeq. Järgmisel kuul tuli järgmine arve, et perioodi jooksul laekunud 1000 eeq ja maksta veel miski 1000 eeq. Ja selliseid müstilisi arvestusi on ka varem pidevalt olnud.

        Comment

        • inward
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 6275

          #34
          Re: Elektriarve - arutelu

          Algselt postitas Tarmonator Vaata postitust
          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

          ja /OT
          +1

          Õige point. Küteelektriarve olenebki suurelt, kuidas maja soojustatud on. Mul vend tegeleb sellise asjaga nagu soojuspilt ja temal on talvel korralikult tööd. Ning on näha, kui sitasti ikka majad soojustati ehitusbuumi ajal.
          Muidu maal läheb samamoodi u 20 ruumi aastas. Aga noh 150-200 on varu veel, nii 8-10 aastat

          OT

          Comment

          • Kosmonaut
            Grinder
            • Feb 2010
            • 584

            #35
            Re: Elektriarve - arutelu

            Dogers: usun jah , et sul on see kulu umbes nii nagu ütled.

            Tarmonaator: päris üllatav tõesti, et su õe majas nii vähe läheb küttele (a siinkohal muidugi - palju on elekter talvel ja suvel? - näitab paremini, palju läheb tegelikult kütte peale).
            Ehitan endale praegu maja juba pikemat aega - kui kunagi sai küttesüsteeme valitud, siis otsustasime lõpuks tahkekütuse ahi (hakkame kütma puiduga) ning küttesüsteem ise mõlemal korrusel põrandaküte. Uurisime sisuliselt kõiki alternatiivseid kütteliike ja see tuleb prognooside kohaselt kõige parem (säästlikum oleks kivisöega kütta aga see mustus oleks liig). Isegi maasoojuspumba elektiarveks talvel prognoositi 1500-2000 eeku (165 ruutu maja, väga korralik soojustus).

            Comment

            • Tarmonator
              Lingiparandaja
              • Oct 2008
              • 3274

              #36
              Re: Elektriarve - arutelu

              Talve ja suve elektriarveid öelda ei oska, neil on miski küttepakett eesti energiaga ja arved jaotatakse aasta lõikes ära ja kui puudu tuleb, siis maksavad juurde või vastupidi.
              Tahkekütus, siinkohal just halupuu on kindlasti praegu veel kõige odavam kütteliik. Kui võtta arvestuse aluseks kuine või aastane küttekulu. Aga mina isiklikult arvestaks siia juurde ka süsteemide väljaehitamise maksumuse. Ja nende tasuvusaja. Minul läks keskküttesüsteem maksma ca 100k. Ja ma ei eelda, et see on igavene, mingi aja tagant tuleb vähemalt katel kindlasti välja vahetada. Aga seal on veel palju muud, paisupaak, pumbad, akumulatsioonipaak, mis iganes. Nii et kui see jagada mingi mõistliku aja peale ära ja lisada aastasele küttekulule, siis enam polegi nii roosiline.
              Maasoojuspump ei ole ka eestis väga otstarbekas. Ja seda peamiselt selle ehitusmaksumuse tõttu.

              EDIT: Siiski siiski, uurisin natuke. Suvel 1k ja talvel ca 2k. Siinkohal tuleb arvestada, et õhksoojuspump töötab neil ka suvel, siis kyll vastupidisel eesmärgil. Seega puhtalt kyttele läheb ca 1k+
              Last edited by Tarmonator; 18.11.10, 16:17.

              Comment

              • mehumble
                Jube Noob
                • Nov 2010
                • 175

                #37
                Re: Elektriarve - arutelu

                :D selle summa eest mida sa ma maksad võid endale terve korteri üürida korraliku sisustusegagi scammed

                Comment

                • Fortune
                  IP
                  • Oct 2008
                  • 1396

                  #38
                  Re: Elektriarve - arutelu

                  120k maakütte ehitamine keskmisele majale ... ehitad kamina juurde et kui talvel -30 siis oleks parem . -28ga sobral maakütte elektri arve uus 700 krooni. ei ytle et kallis ja ei tasuks end ära ...

                  Comment

                  • Tarmonator
                    Lingiparandaja
                    • Oct 2008
                    • 3274

                    #39
                    Re: Elektriarve - arutelu

                    olen kuulnud ka teisi arve ja arvamusi. eks oleneb jällegi majast ja pinnasest ja muust miljonist asjast.

                    Comment

                    • Godspeed_EJ
                      Klubi Liige
                      • Nov 2009
                      • 3049

                      #40
                      Re: Elektriarve - arutelu

                      90m2 korter. 2009a elekter oli ca 400 eek/kuu. 2 läpparit, telekas, pesumasin, valgustus.

                      Comment

                      • Dogers
                        Pokkerihai
                        • Dec 2008
                        • 2500

                        #41
                        Re: Elektriarve - arutelu

                        ühesõnaga kipub tunduma, et küte on põhipauk, igasugused pumbad on saatanast.

                        Comment

                        • EGERT
                          Vana Tegija
                          • Mar 2009
                          • 1042

                          #42
                          Re: Elektriarve - arutelu

                          Algselt postitas mehumble Vaata postitust
                          :D selle summa eest mida sa ma maksad võid endale terve korteri üürida korraliku sisustusegagi scammed
                          korteril maksad ikka kütet ju

                          Mul on üüriks kusjuures 2 toaline, 50+ m2 ja ükski arve pole üle 100.- tulnud :)

                          Comment

                          • -andres-
                            Moderaator
                            • Oct 2008
                            • 4546

                            #43
                            Re: Elektriarve - arutelu

                            Ise ~70m korter, 2 kasti + monitorid töötavad suht 24/7, telekas, tuled (mis paraku põlevad tihti niisama), konditsiooner, pliit jne ning ~500.- kuus.

                            Comment

                            • kilu6
                              Vana Tegija
                              • Oct 2008
                              • 1305

                              #44
                              Re: Elektriarve - arutelu

                              Energiatarbimisel on vaja teada, mis võimsus mingil kodumasinal on. Selge, et kõige suuremad raharöövlid on asjad, mis tekitavad soojust - (radiaator, boiler, elektripliit, veekeetja, ka tavaline elektripirn). Samuti mingid mootorid, aga neid meil kodus eriti pole ja kasutame harva (pesumasin, tolmuimeja)

                              Suurusjärgud:

                              Radiaator 2000 W
                              Boiler 1500 W (aga enamiku ajast on väljas)
                              Arvuti kuni 500 W
                              Elektripirn (tavaline) 60W



                              Arvestage kokku siis, mitu tundi mingi asi sees on kuus.
                              Iga 1000W ehk 1kW asja puhul tund aega kasutamist annab 1kWh.

                              1kWh maksab maksimaalselt 2EEK.
                              Tasub üle vaadata ka, mis Eesti Energia hinnapaketti kasutate. Hinnad on käibemaksuta ehk tuleb täiendavalt korrutada 1.2ga. Näiteks Kodu1 hind 1.61EEKx1.2 = 1.93EEK / kWh

                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                              Comment

                              • Maison
                                Bännitud
                                • Aug 2009
                                • 43

                                #45
                                Re: Elektriarve - arutelu

                                RS är den ledande leverantören av industriella och elektroniska lösningar. Säker onlinebeställning, leverans samma dag och gratis leverans tillgänglig.


                                Vidin näitab ära palju on vastavalt millelgi töövõimsust, tarbimist ajaperioodi jooksul ja ka maksumuse, kui sisestad hinna.

                                Comment

                                Working...