Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • mass
    Julm Donk
    • Dec 2009
    • 80

    #1

    Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

    Tere õhtust!
    Läksin naisega vaidlema teemal raha. Nimelt väidab ta mulle, et raha kulub vähem, kui rahakoti vahel on suuremad rahatähed. Ma ei nõustu sellega, sest poes ostes ei ole ju absoluutselt vahet, millise rahatähega sa maksad, kulub ju raha ühtemoodi samapalju. Tundub, et tegemist on mingisuguse psüholoogilise probleemiga. Nimelt, nähes rahakoti vahelt välja piilumas Jakobsoni, siis võib tõesti tunduda, et sul on rohkem raha. Samas jällegi, kakskümmend Tammsaart rahakoti vahel muudavad rahakoti priskemaks, ning annavad sama efekti.
    Ei suuda selgelt seisukohta võtta, sooviksin väikest diskussiooni :)
  • ment52
    Politseidokumendiga kusjuures!
    • Oct 2008
    • 1270

    #2
    Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

    Comment

    • EGERT
      Vana Tegija
      • Mar 2009
      • 1042

      #3
      Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

      Pilte naisest?

      Comment

      • lenC
        Administraator
        • Oct 2008
        • 6440

        #4
        Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

        Mul on vastupidi kui su naisel, mida suuremad kupüürid seda kiiremini raha kulub.

        Comment

        • low-flow
          Klubi Liige
          • Jul 2009
          • 1208

          #5
          Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

          Kui see teooria mingil määral tõene isegi on, mis siis euro tulekuga veel saab, kui rahakott münte-sente ja "väiksemaid" rahatähti tõenäoliselt täis. :P

          Comment

          • macroTilt
            seoses blogi sulgemisega loobus MacroTilt oma kasutajanimest
            • May 2010
            • 629

            #6
            Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

            Algselt postitas EGERT Vaata postitust
            Pilte naisest?

            sellest tuleb yks k6va teema....ehk

            Comment

            • Tuul
              Grinder
              • Oct 2008
              • 989

              #7
              Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

              kui raha üldse ei ole, siis kulub aeglaselt

              Comment

              • andu_andu
                Pokkerihai
                • Jan 2009
                • 4050

                #8
                Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

                raha kulub niipalju kui seda on.

                Comment

                • Kosmonaut
                  Grinder
                  • Feb 2010
                  • 584

                  #9
                  Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

                  mida rohkem raha on seda kiiremini see kulub. Mul näiteks on nii et kui kannan 5k eeki välja siis 2/3 sellest on esimese nädalaga läinud ja ülejäänuga saan ilusti 3 nädalat hakkama :D

                  Comment

                  • donkament
                    Pokkerihai
                    • Apr 2009
                    • 1945

                    #10
                    Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

                    mida rohkem on taarat, seda ballam on elu.

                    Comment

                    • vonkartoffel
                      Pokkerihai
                      • May 2009
                      • 1658

                      #11
                      Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

                      Algselt postitas EGERT Vaata postitust
                      Pilte naisest?
                      pean kahjuks nõustuma

                      Comment

                      • kuco
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 1910

                        #12
                        Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

                        Algselt postitas EGERT Vaata postitust
                        Pilte naisest?
                        +1

                        Olen eurotsoonis liikudes suutnud suurepäraselt raha kulutada, kuna ei ole päris korralikult pilti ees, et miks maksab ja kulub :)

                        Comment

                        • LuuK
                          Vana Tegija
                          • Dec 2008
                          • 1138

                          #13
                          Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

                          500 kroonine ost.
                          Maksad 500-kroonisega - kulub 1 raha.
                          Maksad 50-kroonistega - kulub 10 raha.
                          Siit näeme, et 50-kroonistega makstes kulub 10 korda rohkem raha.
                          Matemaatika ei valeta.

                          Kaardiga makstes ei kulu obv üldse raha.

                          Comment

                          • Fabulous
                            Pokkerihai
                            • Jan 2010
                            • 2674

                            #14
                            Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

                            Algselt postitas Kosmonaut Vaata postitust
                            mida rohkem raha on seda kiiremini see kulub. Mul näiteks on nii et kui kannan 5k eeki välja siis 2/3 sellest on esimese nädalaga läinud ja ülejäänuga saan ilusti 3 nädalat hakkama :D
                            Mul on sama teema.
                            Kui mul on rahakotis/arvel näiteks 5k siis ma ei vaata väga hinda vaid ostan seda toitu mis endale enim meeldib. Kui mul on aga näiteks 1k arvel, siis ma proovin võimalikult kokkuhoidlikult läbi ajada ja ostan neid toite, millel parim hinna-koguse/toiteväärtuse suhe.


                            Algselt postitas LuuK Vaata postitust
                            500 kroonine ost.
                            Maksad 500-kroonisega - kulub 1 raha.
                            Maksad 50-kroonistega - kulub 10 raha.
                            Siit näeme, et 50-kroonistega makstes kulub 10 korda rohkem raha.
                            Matemaatika ei valeta.

                            Kaardiga makstes ei kulu obv üldse raha.
                            Kui see ka tegelikult nii oleks, siis oleks ikka väga superluks :D.
                            Last edited by Fabulous; 30.08.10, 10:19.

                            Comment

                            • Rage
                              Klubi Liige
                              • Nov 2008
                              • 6853

                              #15
                              Re: Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?

                              mida suurem on krediitkaardi limiit, seda rohkem raha kulub.. cashi üldiselt kaasas ei kanna, aga kui rahakott on cashi täis, siis võib küll rohkem kuluda.. samas pigem vist väikeste rahatähtede puhul...

                              Comment

                              Working...